המלצה לכרטיס מסך חדש (למחשב ישן) - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לכרטיס מסך חדש (למחשב ישן)

rico

Recommended Posts

שלום,

הכרטיס מסך הישן שלי מתחיל להשמיע ציפצופים ורעשים שהמאוורר שלו לא אמור לעשות..

אני רוצה לקנות כרטיס מסך חדש, מחברת KSP , הכרטיס מסך צריך להיות בישביל משחקים.

תקציב: 600 ש"ח לפחות.

.

מפרט המחשב (כדי שכרטיס המסך יהיה תואם)

ספק כוח: HEC- 400

מעבד: 1.81 Ghz

לוח אם: +AMD 64 Prossecor 3000

זיכרון: 2 GB

דגם מסך: Samsung -מסך רחב

רזולוציה מקסימלית: 1440x 900

*כרטיס מסך נכחי הוא של ATI - , מצפה לכרטיס מסך מאותה חברה.

כמו שרשמתי, מחשב ישן, רק מקווה שיש כרטיס חדש וטוב שיעבוד איתו.

תודה רבה להמלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרזולוצייה כזאת אתה תשתמש בערך בחצי מכוח העיבוד של כרטיס ב600 ש"ח (אלא אם החריץ שלך הוא AGP,ואז הייתי ממליץ לקנות כבר מחשב חדש).

כרטיס ב400-300 בקטגוריית mid gamers יספק אותך מעל ומעבר.

קח בחשבון שברולוציות היותר נמוכות המעבד יכול גם הוא להיות צוואר הבקבוק (תבדוק מה צוואר הבקבוק במערכת שלך ואז תראה אם החלפת כרטיס המסך תשפר את הביצועים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, גם אני הייתי מעדיף מחשב חדש, אבל אין מקום בבית xD

אז הכרטיס מסך מתחיל להציק, מבקש אם אפשר להחליף אותו.

איך אני יכול לדעת מה החיבור? אם זה PCI-E או AGP ?

וצודק, 600 ש"ח זה בערך המקסימום שאני אשתמש, לכן אם יש כרטיסים שמתאימים בפחות, תודה רבה לעזרה.

רק שיהיה מחנות KSP ומחברת Radeon - ATI (כי עכשיו יש לי מהחברה הזו, אך עם יש יותר טובים של גם אפשרי).

ומה הכוונה "צואר הבקבוק במערכת"? איך בודקים זאת, אם אפשר לדעת..

זה קשור לכמות ה- GB שבכונן הקשיח ?

תודה רבה למענה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שתי דרכים לבדוק איזה חיבור יש לך:

1. לבדוק במפרט הטכני של לוח האם (מה שרשמת בהודעה הראשונה תחת "לוח אם" זה בכלל דגם המעבד, שזה משהו שונה לחלוטין. תחת "מעבד" רשמת את המהירות בלבד...). אם אתה יודע בוודאות מה דגם לוח האם שלך, אפשר להכנס לאתר היצרן ולבדוק. אם אתה לא יודע את הדגם או היצרן, אפשר להתקין תוכנה כמו EVEREST (קיימת גרסה מוגבלת בחינם) ולבדוק.

2. לפתוח את המארז ולבדוק. זה חיבור AGP (מסומן):

Mainboard_agp.jpg

וזה חיבור PCI-E*16 (הכי עליון):

pcie.jpg

שים לב לצורה השונה במקצת ולמיקום השונה - PCI-E יהיה כמעט מיושר עם חיבורי הPCI (החיבור התחתון בתמונה השנייה, 5 החיבורים הלבנים המקבילים לAGP בתמונה הראשונה) ואילו חיבור הAGP יהיה מוסט אחורה באופן משמעותי כפי שאתה רואה בתמונות.

לגבי בחירת יצרן - את זה עושים לפי ביצועים ומחירים, ולא שום דבר אחר. אין טעם לפתח "קשר רגשי" לאף מפתחת.

ולגבי צוואר בקבוק - לנפח ההארד דיסק יש קשר מועט ביותר לביצועי המחשב במשחקים, אלא אם אתה מדבר על ההבדל בין הארד דיסק מלא לחלוטין להארד דיסק שיש בו ולו מעט מקום פנוי. לא, מה שעשוי להוות צוואר בקבוק זה המעבד. אם משחק מסויים דורש X חישובים מהמעבד על כל 2X חישובים מכרטיס המסך, למשל, וX הוא בדיוק מה שהמעבד נותן - לא יעזור לך כרטיס מסך שנותן 8X. גם אם המעבד נותן פחות מהדרישה של משחק פלוני וגם אם יותר, קיים יחס ביצועים כזה שמעבר לו כל תוספת ביצועים בכרטיס המסך לא באה לידי ביטוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי

1. השם של לוח האם- KN8 Ultra - Mother Board .

2. סוג החיבור הינו- PCI- E (ראיתי את העיגול הלבן שבתמונה, והכרטיס מסך מיושב על הצד ולא במאונך כמו חיבור AGP).

אז איך בודקים את צוואר הבקבוק של המערכת על פי המעבד?

אם שחכתי לרשום משהו, כתוב בבקשה.

והמחשב הוא 4 , אם זה משנה משהו..

תודה רבה על העזרה, מקווה שיש המלצות לכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

KN8 Ultra זה לוח למעבדי , איך יכול להיות שיש לך 4 של אינטל?

בנוסף, באמת שצחקתי כשקראתי את זה:

סוג החיבור הינו- PCI- E (ראיתי את העיגול הלבן שבתמונה, והכרטיס מסך מיושב על הצד ולא במאונך כמו חיבור AGP).

אח שלי, הסברתי לך יפה מאוד איך בודקים. אותו "עיגול לבן" זו הסוללה של הביוס שמיקומה תלוי בדגם המדוייק של לוח האם ואין לו קשר קל שבקלים לסוג חריץ כרטיס המסך. בנוסף, אין כאן "מאונך" או "מאוזן" - כל חריצי ההרחבה שליד הפאנל האחורי הם תמיד באותו כיוון בדיוק - פשוט האוריינטציה של הצילומים שונה :lol: :lol:

בלי קשר, לKN8 Ultra באמת יש PCI-E, אבל תואיל נא לענות על השאלה בראש ההודעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח וואלה, שיהיה.. נו טוב לא ידעתי xD

אבל לפחות עניתי לשאלה על ה- PCI-E .

ובקשר לשאלה בראש ההודעה, לא ממש יודע, תראה.. אם שאלת חיפשתי בויקיפדיה (אני יודע שזה מצחיק) וראיתי שכתוב את זה:

"אינטל, שרצתה להתמקד בפיתוח מעבדים מתקדמים, וכן בגלל דרישת יבמ לשני ספקים לפחות לפריטים נרכשים, יצרה שיתף פעולה עם חברת ואפשרה לה לייצר מסוג 8086 ו- 80286, אולם ביטלה את ההסכם לאחר זמן קצר."

אולי הפנטיום 4, היה במקרה באותו הזמן.

עכשיו, אם אפשר עזרה....

יש כרטיס מסך תואם אני מקווה.. עם הספק טוב.. ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתנצל, אי אפשר. מה שהבאת מויקיפדיה התרחש עשור וחצי לפני שפיתחו את הלוח שמדובר עליו. כרגע אתה חושב שיש לך מעבד מסוג א' ולוח מסוג ב' שאינם מתאימים אחד לשני - באחד מהשניים בהכרח אתה טועה, וחשוב לדעת במה. תעשה טובה, תוריד את EVEREST (בחינם, לגרסה המוגבלת), תריץ על המחשב שלך ותראה איזו מערכת יש לך (מעניין רק דגם לוח האם ודגם המעבד).

אם הלוח שלך נראה ככה:

13-127-222-02.jpg

אז בוודאות גמורה ומוחלטת אין לך 4.

אה, ובתחילת הדיון כשניסית להביא פה את מפרט המחשב כתבת בין השאר:

מעבד: 1.81 Ghz

אין כאן , אבל זה מעבד המתאים ללוח KN8 Ultra וזה ממש לא 4 :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה רמז עבה

לאיזה מעבד יש לו, אי אפשר סתם לשלוף נתון כזה.

בלאוהכי שום כרטיס גיימינג רציני לא יתאים למערכת שכזאת ושום משחק מהאחרונים לא בדיוק ירוץ חלק...

שיפור משמעותית בחלק גדול מהמשחקים אתה תשיג זה לא נתון לויכוח.

אם יש לך 600 שקלים אני ממליץ לך בסבלנות להמתין ולהמשיך לצבור ובבוא הזמן לקנות סט רכיבים שיתאים לגיימינג

בינתיים הדבר הכי רחוק שאני יכול להמליץ לך זה איזה 8600GT מלוחות יד שניה. כי באמת שאין טעם להשקיע מעל ל200 שקלים בעסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, התקנתי ו... לא כ"כ מתמצא שם..

אבל אם זה טוב, לפי מה שרשום:

לוח האם

ABIT KN8

AMD Hammer

200 Mhz Real Clock

200 Mhz Effective Clock

מעבד

AMD Atlhlon 64 1800 Mhz (9x200) 3000+

מה צריך לחפש- ID או NAME ?

או דבר אחר שאני לא יודע והוא קיים?

דווקא לפי התמונה פחות או יותר כן.

אבל עדיין המחשב מריץ 4 , אם לא זה, אז מה כן?

אם אתה יודע, כתוב שאני ידע... \

---

בקשר לכרטיס גיימינג, אז יש רק ביד שניה?

וכבר כמעט ואי אפשר להשיג בחנויות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה רמז עבהלאיזה מעבד יש לו, אי אפשר סתם לשלוף נתון כזה.

שים לב לתאריכים. הדיון הזה מתנהל כ"כ לאט שכבר שכחתי מה היה בהתחלה, ואילו בהודעות האחרונות הבנאדם טען משום מה שיש לו פנטיום 4.

פותח הדיון היקר, המעבד שלך הוא כאמור Atlhlon 64 1800 Mhz (9x200) 3000+, ואין שום קשר בינו לבן 4 חוץ מזה ששניהם מאותה תקופה. אולי המוכר אמר לך שאתה מקבל 4 ובעצם דחף לך מערכת AMD?

ובכל מקרה, DJ, תשמע, אם הבנאדם רוצה לתקן את המחשב הזה במקום לקנות חדש, איזה HD4650 עשוי להיות הפתרון בשבילו... מעניין אבל איזה כ"מ היה לו במקור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, לא מחשב חדש, רק שידרוג כרטיס מסך..

וכן הוא התנהל לאט כיוון שאני בצבא, ולא כל יום בבית..

ותודה על תשומת הלב...

מה אני צריך עוד להוסיף כדי לעזור בביצועים לבחירת כרטיס מסך חדש?

רק שיהיו לו עידכונים.. xD

וכבר רשמתי למחשב ישן, אם צריך אני אכתוב מה הוא כרטיס המסך הישן והנוכחי שלי, שמתחיל להרעיש ואני רוצה להחליפו: X800 GT של Ati - .

צחקו, אני יודע שהוא מעפן, ויש משחקים שהוא עוד מריץ והם אחלה כייף.

אז הדבר היחיד שאני רוצה הוא כרטיס חדש ופחות מרעיש, אבל מקווה שבכלל לא מרעיש ושומעים בקושי את המאוורים.

תודה רבה להצעות/ עזרה ותשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כ"מ - כרטיס מסך :)

ומה שDJ ניסה לומר מקודם זה לא שאין חדשים המתאימים למחשב שלך, אלא שאין טעם להשקיע יותר מדי כסף במערכת ישנה שכזו.

בין כרטיסי המסך הנמכרים כיום, המקביל לכרטיס הישן שלך יהיה הHD4550. לא הייתי שם אותו, אלא משהוא טיפה יותר חזק כמו HD4650:

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=1568

המקסימום ההגיוני למערכת שלך, וגם זה בהגזמה, זה GT240:

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=2096

בשני המקרים עדיין לא תוכל להריץ את רוב המשחקים החדשים בגלל המעבד הישן, אבל משחקים ישנים יעבדו יותר טוב (על הגדרות גבוהות יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה אחי, אתה צודק ויותר בקשר למעבד למשחקים חדשים, זה ידוע לי ולכן המלצו לי לקנות מחשב חדש..

אבל אין מקום בבית לזה, ואפשר להחליף אבל צריך לשמור את ה- Hard Disk .

בכללי, יש לי גם מחשב של Dual ... הרבה, הרבה יותר טוב מהמחשב הישן שאותו אני רוצה לשדרג..

המחשב הישן הוא מ- 2005 והחדש מ- 2009 , לא משנה עכשיו.

אז איזה מבין הכרטיסים שכיום בשוק, הכי מומלצים פחות או יותר למחשב הישן שלי?

מקסימום ביצועים במקסימום מחיר.. (רק שלא יפגע במחשב עצמו- HEC- 400 , עדיף גם שיהיה כרטיס חלש מהחזקים שיש היום, רק שיעבוד סבבה).

תודה רבה למענה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...