WWF של שנות ה-90 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WWF של שנות ה-90

(G)

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3998467,00.html

כתבה על מקצת מכוכבי ה-WWF של שנות ה-90.

כאחד שגדל על האחים ואן אריק האגדיים, שנות ה-90 של ה-WWF היו טובים לא פחות.

אני זוכר שהיינו מרותקים למסך, איזה SHOW זה היה.

כזכור באותה תקופה יצא גם משחק המחשב WWF95 שהוא אחד ממשחקי המכות הכי כיפים ומצחיקים שיצאו אי פעם.

היינו מבריזים מבית ספר, יושבים על ה-486DX33 וחורשים על המשחק אחד נגד השני.

הייתי מת על DOINK והטריקים שלו, היה לו קומבו מצחיק ברמות.

0.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הWWE מקסים דור חדש של אנשים, כל פעם שאני פותח תכנית על WWE זה נראה כמו חגיגה ומופע המאה.

אני לא ממש אוהב סוג כזה של בידור, אבל הם מאוד מאוד משקיעים באווירה וכל אחד מהשחקנים שם, מכל משחק הם עושים כאילו זה משחק השנה, שמשקיעים מכל הלב, מה יכול לצאת כבר רע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WWE היום זה זבל

גם אני זוכר את הוונריק שהייתי קטן אבל WWF (אז זה היה נקרא ככה ) היה הרבה הרבה יותר טוב

ולמי שלא מכיר קצת את היסטוריה הייתה תקופה שארגוני האבקות היו מחולקים לטריטוריות בארצות הברית

ולא היו "פלישות" בין האזורים

הארגונים היו קטנים יותר מהיום אבל חלקם קיבלו חוזי שמאוד עזרו להם לשרוד

הוונריק אז היו באחד הטריטוריות ועם אני לא תועה שלטו בה

מה שקרה זה שווינס מקמין ביחד עם אבא שלו שלטו באחת הטריטוריות ורצו להתרחב

ווינס "בגד" בהסכם הלא כתוב של הטריטוריות ולקח סיכון ענקי

קנה כוכבים מאחרים \"פלש" לאזורים לא שלו והקים את מה שאז היה WWF (לפני זה הWWWF עם אני לא טועה )

כל זה שהארגונים האחרים מנסים להחרים אותו

הימור הכי גדול שלו היה ראסלמינה 1 -הוא השקיע בזה המון כסף ולא היה דבר כזה לפני זה

ראסלמינה 1 הצליחה כל כך ואז עם הזמן הוא ישתלט על טריטוריות שעדין לא פשטו רגל בגלל ההצלחה של WWF

מתי שהוא נוצר סכסוך עסקי בן תד טרנר (מיליארדר אמריקאי ששלט או שולט עדין ברשת אמריקאית )

לבן ווינס

תד רצה לקנות את WWF ווינס לא הסכים אז תד קנה את WCW שהיה ארגון קטן ולא נחשב והתחיל להזרים כספים וקנה הרבה שמות מWWF

מתאבקים כמו אלק הוגן\ריק פליר \סקוט הול(ריזר רמון) \קווין נאש (דיזל) \ועוד הרבה שמות

ונוצרה תחרות גדולה אבל הWCW דיממה כסף כי הם נתנו חוזים לא משתלמים למתאבקים בניסיון לגרום לWWF לפשוט רגל

אבל ווינס הצליח ליצור שמות חדשים עם חוזים לטווח ארוך (שWCW לא יקנו אותם ) וחזר לנצח בריטינג

לתד נמאס והוא מכר את WCW לווינס

ווינס גם קנה ארגון בשם ECW

מאז WWE (שינו את השם בגלל הפסד במשפט זכויות יוצרים) שולטת בתחום בארצות הברית בלי תחרות גדולה

אבל ארגון בשם TNA די מתחזק ואולי בעתיד תהייה תחרות גדולה יותר

בעניין הWWE היום -היום מתרכזים בעיקר בקהל יעד של ילדים קטנים והמופע בהתאם

לטעמי זה הרבה פחות מבדר מהעבר גם מבחינת העלילות וגם מבחינת הדמויות

אני היום מעדיף את TNA הוא אולי לא כמו WWF בעבר אבל לטעמי הרבה יותר מוצלח מWWE היום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים שהעסק נפל.

בשנות ה-90 היינו רואים את זה וזה היה סוג של קסם בגלל שבאמת האמנו שזה אמיתי וכמו ילדים קטנים, חשבנו שיוקוזונה הפסיד לאנדרטייקר ונכנס באמת לארון מתים.

אבל ככל שאתה גדל, אתה יודע שזה לא נכון ומצד שני קמה לה ה-UFC שגרמה לכל מי שקצת פקפק להבין שהמכות האמיתיות זה שם.

מה שנשאר זה רק סוג של תיאטרון.

אבל לצורך ההשוואה, גם בפאוור ריינג'רס רובנו צפינו והיום אנחנו לא מסוגלים לצפות כי אנחנו יודעים שזה לא אמיתי.

ואם תחשוב על זה, גם המבוגרים של אז לא הכי ראו את זה כמו הילדים.

תוסיף לזה שהיום יש יותר ערוצים, יותר ליגות האבקות ותבין שהפופולאריות קצת ירדה.

עצם העניין שיש פחות דמויות מקוריות סטייל אנדרטייקר, טטנקה, יוקוזונה, דוינק, קיין או כל דבר שלא נחשב אמיתי, זה בגלל שבכלל כל הטלוויזיה שלנו הופכת ליותר ריאליסטית.

לדעתי, ה-WWE נשאר והיה משהו גדול וטוב אבל כמו כל דבר, אחרי שאתה קונה דיסק של אלבום טוב, אתה מתאכזב בדרך כלל מזה הבא אחריו ואחרי שאתה רואה את המטריקס הראשון, אתה מתאכזב מהבאים אחריו.

ככה זה כשאתה מתלהב מהראשוניות של זה כשזה הגיע לארץ והיום כשאתה כבר מכיר את כל הגימיקים, אתה יודע פחות או יותר שאם הרע ינצח זה רק כי הוא רימה ואתה יודע שכדי לייצר קרב על אליפות מספיק שאיזה טמבל יפרוץ לאיזה קרב ויעצבן את האלוף - אז זה נראה לך פחות טוב.

אבל לאלה שזה ראשוני עבורם, זה לא פחות טוב ממה שהיה לנו בשנות ה-90. זה עדיין טלנובלה וטלנובלה שמוכרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ילדים אתם מדברים על שנות ה90 אבל ואן אריק שלטו בשנות השמונים

זה היה מדהים גם למבוגרים בזמנו עוד לפני עידן המידע עם האינטרנט שלא היה ברור אמיתי או לא

אני זוכר שמות כמו גינו הרננדז מייקל הייז מהפריברדס עם ההליכה שלו וטרי גורדי והיה גם את "היפה" כריס אדמס עם הסופר קיק

כמו כן היו קבוקי שהיה מופיע רק לעיתים נדירות והאבא של ואן אריק שגם היה נלחם בענק אבל ממש ענק שאני לא זוכר איך קראו לו

רק שתדעו שחלקם היו מתאבקים אמיתיים בזירות אחרות שבאו להרויח כסף בזירת המופעים

המתאבקים הגדולים והמדהימים באמת היו סופר ויידר והענק מכולם היה בוב בקלנד שגם המציא את הציקן וינג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים שהעסק נפל.

בשנות ה-90 היינו רואים את זה וזה היה סוג של קסם בגלל שבאמת האמנו שזה אמיתי וכמו ילדים קטנים, חשבנו שיוקוזונה הפסיד לאנדרטייקר ונכנס באמת לארון מתים.

אבל ככל שאתה גדל, אתה יודע שזה לא נכון ומצד שני קמה לה ה-UFC שגרמה לכל מי שקצת פקפק להבין שהמכות האמיתיות זה שם.

מה שנשאר זה רק סוג של תיאטרון.

מי האמין ? -עוד שהיתי ילד קטן אמרו לי שזה הצגה ובכל זאת זה היה מעניין מאוד

עלילות וקרבות טובים מבדרים גם היום פשוט WWE אפכה לזבל גמור

הכוכב שהם מקדמים הכי הרבה היום זה גון סינה שהוא בניגוד להלק הוגן שהיה בשיא מבדר רק ילדים קטנים ולא את הקהל הרחב

וככה רוב הדמויות והעלילות היום שהם עושים

הם גם מפחדים לעשות את סינה ל"דמות רעה " כי הם פוחדים שלא יקנו מספיק מוצרים שהוא מוכר ואז בכלל זה נהייה מסריח

פעם גם דמויות דרג בינים כמו מצו מאן וריזר רמון היו מבדרים

היום רוב הדרג גבוה לא מבדרים שלא לדבר על דרג הבינים

בנוגע לMMA וUFC אתה שוכח שבזמנו אגרוף עוד היה מאוד פופולרי ואין קשר הדוק בין האבקות בידורית

מול דברים כמו MMA\אגרוף

WWE נחלשה כי המוצר צולע כבר כמה שנים -לא שזה משנה להם יותר מידי כי יש להם חוזים טובים גם עם

וגם זיכיונות ככה שהרווח שלהם בטח מאוד טוב היום

במיוחד שהיום הם לא מחזיקים יותר מידי מתאבקים יקרים -לפחות כרגע

ילדים אתם מדברים על שנות ה90 אבל ואן אריק שלטו בשנות השמונים

שלטו אולי בארץ כי לא ראינו טריטוריות אחרות

בארצות הברית עד WWE לכל אזור היה את הארגון שלו ככה שבפועל הם היו קטנים מכוכבי שנות ה90

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שחשב [כשהיה קטן ] שמדובר בדבר אמיתי, זאת בעיה שלו, אני מעולם לא חשבתי כך ובקלות שמים לב ל"מכות" המבוימות וכן כל ההצגה מסביב. חוץ מכל זה אבא שלי כל כמה שניות היה צועק "איזה בלוף איזה בלוף " ;D ובעיקר שאיזה אחד רזה חלשלוש וכן גם לפלף מנצח יריב חזק ומוכר. ואמא מהצד "למה אתם צופים בזבל הזה בכלל" -אממ אצל מי זה היה גם נמצא? :silly:

בתכלס זה משפיע רבות על האדם שצופה בזה. שאלו את אחי שקיבל מכות במיטה כל פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר את עצמי גם בתור ילד אומר שזה חרא מפוברק.. אבל הייתי יכול לצפות בזה מדי פעם, רק בגלל הדמויות הצבעוניות. לרוב זה פשוט שיעמם אותי וההצגה הייתה "הצגתית" מדי. מאז התחלתי להתעניין אך ורק בספורט אמיתי, ועכשיו MMA מעסיק אותי לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הילדים של היום זה לא הילדים של פעם, הילדות של פעם היתה תמימה יותר.

ה"קאטש" של שנות ה80 בתקופת ואן אריק וכו. היה נראה לנו אמיתי לחלוטין, השידורים היו בערוץ METV והיינו מחכים לזה בקוצר רוח.

אל תשווה בין התקופות, לדוגמא: פעם היינו צופים בסרטי ג'יימס בונד והיינו מתלהבים מהגאג'טים, היום כבר יש הכל ושום דבר לא יכול להפתיע אותנו.

בסופו של דבר זה הכל SHOW, ומבחינתי תקופת הביניים ההאבקות שנות ה-90 היתה הטובה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת הקליפ באמת אכזרי, זה מהימים של PRIDE (ארגון יפני) שם soccer kicks (בעיטות לראש היריב בזמן שהוא שוכב) היו חוקיות. ברזילאים / אמריקאים הם הלוחמים המובילים ב- MMA. הרוסי הוא הנציג הבכיר כמעט היחידי שלהם. הוא גם היה בלתי מנוצח בערך 10 שנים ובקרב האחרון שלו פישל והכניעו אותו (סנסציה גדולה בעולם ה- MMA), נראה בעתיד הלא רחוק אם זו הייתה מעידה או דעיכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...