מגן ברקים ונפילות חשמל למטרות בסיסיות - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מגן ברקים ונפילות חשמל למטרות בסיסיות

danit84

Recommended Posts

אהלן!

אני מעוניינת במגן ברקים שימנע קריסה נצחית של המחשב נייד עקב ברקים והפסקות חשמל. האם הפשוט ביותר יעשה את העבודה? נדרש אחד שכולל השהייה?

הכי זול שמצאתי זה:

http://www.mediagalaxy.co.il/rec/1297-3-%D7%99%D7%97%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%92%D7%9F-%D7%91%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%A9%D7%95%D7%9C%D7%99-%D7%9E%D7%AA%D7%97-16A-%D7%AA%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%AA-HYUNDAI-%D7%93%D7%92%D7%9D-EM

האם הוא יעשה את העבודה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למחשב הנייד יש סוללה, והיא אמורה למנוע קריסה של המחשב בנפילת מתח. אם המחשב קורס כשמנתקים אותו מהמטען צריך לבדוק למה ואוליי לתקן או להחליף את הסוללה

מגן ברקים לחשמל ולקו האינטרנט נדרש כדיי להגן אל המחשב מנזק לחומרה, לא מקריסה של התוכנות

חיבור UPS למחשב אם תקינה הוא מיותר. הסוללה של המחשב אמורה לעשות את התפקיד של ה UPS

למגן ברקים טוב אמורות להיות 3 הגנות :

השהיה - אם היתה נפילת מתח או קפיצה המגן ברקים מנתק את המתח לגמרי ל 10 שניות או יותר. הספק של המחשב יכול להתמודד בדרך כלל אם נפילת או קפיצת מתח אחת, אבל אחרי זה הוא צריך קצת זמן להתקרר לפני שהוא יוכל לעבור עוד אחת בצורה בטוחה. קפיצות מתח לעיתים קרובות מגיעות בסדרה, כשאחת הקפיצות המאוחרות יותר היא זאת שמצליחה להרוס את המחשב. מגן ברקים אם השהיה יכבה את המתח ויחכה לראות שהמתח חזר להיות יציב לפני חיבור מחדש של החשמל

מתח גבוה / נמוך - המתח בחשמל יכול להיות גבוה יותר ממתח תקין, אבל לא מספיק גבוה כדיי להיחשב כברק ולכן הגנת ברקים לא תגיב. או שהמתח יכול להיות נמוך יותר ממתח תקין אבל לא 0 לגמרי. כל אחד מהמצבים האלה יכול להרוס את המחשב אם הוא נמשך זמן מסויים. מגן ברקים אם הגנה כזאת מודד כל הזמן מה המתח ואם הוא מחוץ לתחום הבטוח (בערך באיזור של 200 - 280 V) הוא ינתק את המתח לגמרי

ברקים (נחשולי מתח) - מכת מתח גבוה מאוד שנמשכת זמן קצר מאוד. מגן ברקים שיש לו הגנת ברקים יגרום לקצר שיוריד את מכת המתח, ויכול להפיל את החשמל של הבית כתוצאה מהקצר

מתוך 3 ההגנות, מגן הברקים שהבאת מכיל הגנת ברקים בלבד וגם היא מהעלובות ביותר שראיתי. לא להתקרב אליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אני בודק מגיני ברקים שונים כדיי שיהיו לי המלצות

GPT SC9 ELEC - לפי הנתונים אמור להיות טוב, לא הצלחתי לבדוק כזה בעצמי. בדקתי בעבר דגם קודם של GPT (שלא נמצא היום בייצור ו SC9 ELEC החליף אותו) ולדגם הישן היו את כל ההגנות, אבל הוא יכול להיות שונה מהחדש

GPT SC9L - לפי הנתונים אמור להיות טוב (אבל נראה לי פחות מ SC9 ELEC), לא הצלחתי לבדוק כזה בעצמי

Hyundai מנורות משולשות (האחד שהבאת) - רכיבי הגנת ברקים חלשים מאוד ומחוברים בצורה שהם לא תמיד יגיבו למכת ברק, אין אף הגנה אחרת

Hyundai ראש עגול - לא בדקתי

עוז און פרוטקשן - הגנות השהיה ומתח גבוה / נמוך מוחלטות (יכול קצת להציק אם יש הרבה קפיצות מתח כי הוא באמת מגיב ומנתק. לחבר שלי יש כזה שלא מנתק סתם אבל כן כשבאמת יש משהוא, בפורום כאן קיבלתי תגובות ממשתמש שהמגן מנתק אותו כמה פעמים ביום בימים שיש הרבה קפיצות מתח), הגנת ברקים חלשה (יותר טובה מה Hyundai, פחות מה GPT הישן) - הרכיב בגודל בינוני אבל נותן הגנת L-N בלבד (שהיא ההגנה העיקרית אבל יש גם L-E ו N-E שטוב שיהיו, במיוחד בבית ישן או שנמצא באיזור שיש הרבה ברקים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...