UPS /מגן ברקים ושאר ירקות - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

UPS /מגן ברקים ושאר ירקות

shiranbi

Recommended Posts

הי

אני רוצה שהמחשב לא יעשה restart כל פעם שיש קפיצה בחשמל (בד"כ לשנייה ויש הרבה מכשירים שלא נסגרים בכלל)

מה שקורה הרבה בחורף

אני רוצה לחבר את המחשב עם Enermax ECO80+ 500W / ראוטר

מה אני בדיוק צריכה

אין לי צורך להחזיק את המחשב חי, במקרה הכי טוב שיעשה shutdown מסודר

אני לא רוצה להוציא הרבה כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ה Enermax רק מתוכנן אז תשימי אותו ותראי אם הבעיה נפתרה, ספקים איכותיים פחות מגיבים לנפילות מתח קטנות

אם הבעיה קורה אם ה Enermax את צריכה UPS. (מגן ברקים מגן אל המחשב מנזק לחומרה, אבל רק מגדיל את הכמות של כיבויים לא מסודרים וריסטים)

אם נניח שהספק הוא Active PFC, עובד בעומס מלא, ולמחשב יש מסך LCD רגיל - ביחד הם מסתכמים ל כ- 750 VA ו 700 W

קיימים UPSים מסוגים שונים sine, square ו modified sine. לספק של Active PFC יתאימו רק הסוגים sine ו modified sine (גל שלבים) של 3 שלבים ומעלה

לא כל UPS הוא מגן ברקים / נחשולי מתח / AVR / השהייה. כדיי להגן אל המחשב גם מנזק לחומרה וגם מכיבויים וריסטים לא מסודרים יש לשים UPS שמכיל בתוכו את ההגנות שצריך, או לחבר מגן ברקים אם ההגנות האלה בנוסף ל UPS

ליותר מידע טכני אל בחירת UPS - http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=462368.msg3948565#msg3948565

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היום לא היו בעיות למרות ההפסקות חשמל שהיו לחלקיקי שניה

הסיבה היחידה שאני רוצה UPS זה להגן על המחשב מנזק כתוצאה מהפסקות חשמל בחורף (או סתם קפיצת fuse)

האם יש לי סיבה לחשוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש. כל הבעיות האלה של החשמל כן יכולות להרוס מחשב

מגן ברקים (שיש לו את כל ההגנות החשובות : השהיה, מתח גבוה/נמוך, ברקים/נחשולי מתח) מגן אל החומרה של המחשב אבל מגדיל את הכמות של ריסטים וכיבויים לא מסודים שיקרו

UPS מונע ריסטים וכיבויים לא מסודרים, אבל מגן אל המחשב מנזק רק אם יש בתוכו הגנות מובנות (לא כולם כאלה) או שמחברים בנוסף אליו מגן ברקים שיתן את ההגנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פתחתי ת'רד חדש, כי אני מחפש משהו בדיוק דומה לזה שמחפש פותח הת'רד הזה.

11010010110, ע"פ מה שציינת בשורה האחרונה בהודעה האחרונה שציינת, על איזה אל פסק היית ממליץ בתקציב של עד 400 שקל? היה לי את ה-אל פסק הזה לא מזמן:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=521480

והוא שבק חיים אחרי שנתיים וקצת בערך. כשהתקשרתי לחברת אדוויס לברר אם יש אחריות היא ציינה שהאחריות נגמרה אחרי שנה, והגיבה בפליאה רבה על כך שהאל פסק עבד כ"כ הרבה זמן בלי שיגמר המצבר לדבריה. מצבר חדש פלוס נסיעה לראש העין, עולים לי טיפה פחות מהאל פסק שקניתי, לכן העדפתי כבר לקנות חדש. האל פסק שהיה לי בעיקרון עשה את העבודה. אחרי הפסקות חשמל, הוא נתן לי 5 דקות לגבות דברים שעבדתי עליהם וכמו כן לכבות מסודר את המחשב. רק מה, היו איתו 2 בעיות:

1. הוא היה מצפצף חזק בזמן נפילת המתח. למשל 3 בלילה, למחרת משמרת בוקר, פתאום הפסקת חשמל. אין מצב שהציפצופים שהוא עושה לא מעירים אותך, ואח"כ לך תחזור לישון...

2. לא'דע לגבי אל פסקים אחרים, אבל שנתיים זה לא זמן מועט מידי לתוחלת חיים של אל פסק? אין ספקים בטווח המחירים הזה שמחזיקים יותר זמן מאשר זה(יש לי ספק של 500V של HEC)?מצידי אפילו שלא יתן 5 דקות, אלא דקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן למצוא ב 100 - 180 שקל (אם זה אחת), הרבה יותר זול מ UPS. יכול להיות שנפלת אל חנות שדפקה מחיר סתם

אם אתה מחפש UPS חדש תן יותר נתונים אל המחשב והמסך - כמה עומס תכלס יש אל הספק, אם הספק הוא 80+, אם הוא מכיל PFC וכו, סוג וגודל של המסך

גם UPS לא נותן הגנה מושלמת. מחשב שלא נמצא בשימוש יש לכבות, ואז גם הוא מוגן יותר וגם ה UPS לא מצפצף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוללה סטנדרטית של 4/5/7/8 AH עולה גג 180 בפעם האחרונה שבדקתי בכמה מקומות. פשוט תחפש קצת נראה לי סתם נפלת אל מישהוא שדפק לך מחיר

יש מלא גנריות (סיני אם שם לא ידוע) והרוב בסדר, אם תחפש מותגים אתה באמת תשלם יותר מ 180 שקל, אני לא יודע כמה משתלם להשקיע בסוללה יקרה ב UPS שיפעיל אותה לעיתים רחוקות ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים....

יש לי pp500 sweex והסוללה מתה או עומדת למות (לא מחזיקה זמן המספיק לכיבוי המחשב).

מה עושים? אני לא מוצא מקור בארץ.

יכול להיות שזה UPS 300W? חשבתי ש 500...

:s05:

טעות שלי... מצאתי...

איפה קונים מצבר אם לא אצל היבואן? כל מצבר במתח הנכון יתאים?

כמה כמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ה UPSים שראיתי משתמשים אם סטנדרטיות לגמרי. תצלם את הסוללה (מה שכתוב אליה) ונמצא כזאת או תחליף

בקשה לשתיכם : אם אתם יכולים תצלמו את ה UPSים שלכם מבחוץ (מראה חיצוני) ומפנים (הפלטה, הגופיי והרכיבים אליהם, המיקום של החלקים במארז, השנאי והסוללה וכו). יש כאן לפעמים שאלות אל UPSים מומלצים, זה יעזור לי לתת הערכה אל הדגמים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר שנתת אליו לינק כתוב 1X 12V 7AH - זה סטנדרטית של UPSים, עולה 100 - 180 שקל במעבדות מחשבים שמחזיקות כאלה

ליתר בטחון אתה עדיין יכול לצלם

אשמח אם תצלם בכללי את ה UPS הזה מבפנים (במיוחד : מעגל, גופיי והרכיבים שאליהם, חיבור של החוטים למעגל, מיקום החלקים בתוך המארז, שנאי). זה יעזור לי לתת אליו הערכה אם מישהוא אחר ישאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK....

אני אצלם ואז תגיד לי על מה להתמקד... :s05:

500VA ??[br]פורסם בתאריך: 15.12.2010 בשעה 02:01:20

מה קובע את עוצמת ה UPS? המצבר? קראתי ת'רד אחר שהגבת בו (אכלת לי את הראש שם...)...

אני מבין שה UPS הזה הוא כ 300W... שווה לתחת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...