חוקי האלכוהול החדשים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוקי האלכוהול החדשים

benor

Recommended Posts

מליאת הכנסת אישרה חוק חדש, הקובע כי ריכוז האלכוהול המותר לנהגים צעירים ונהגים מקצועיים יהיה נמוך משמעותית מזה המותר לנהגים אחרים. המשמעות: נהגים אלה לא יוכלו לשתות ולנהוג. יוזם החוק, ח"כ חמד עמאר: "הצעת החוק תסייע במאבק בתאונות ותמנע קורבנות שווא

אושר כחוק: נהגים צעירים ונהגים מקצועיים לא יוכלו לשתות ולנהוג. מליאת הכנסת אישרה הערב (ב') בקריאות שנייה ושלישית, הצעת חוק הקובעת רף שכרות מחמיר לנהגים צעירים ונהגים מקצועיים, שמשמעותו ריכוז אלכוהול נמוך משמעותית מזה הנאכף על נהגים אחרים. האישור במליאת הכנסת הופך את הצעת החוק, שהוגשה על-ידי ח"כ חמד עמאר, לחוק מחייב. חוק זה יחול על נהגים עד גיל 24 ונהגים מקצועיים - נהגי אוטובוס, מוניות וכלי רכב מסחריים.

על-פי החוק החדש, ריכוז האלכוהול המותר לנהגים צעירים ומקצועיים הוא 10 מיליגרם אלכוהול ב-100 מ"ל דם, זאת לעומת 50 מיליגרם המותרים לנהגים אחרים. בבדיקה באמצעות מכשיר "ינשוף", המשמש למדידת ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, ירד הריכוז המותר מ-240 מיקרו-גרם אלכוהול בליטר אוויר, ל-50 מיקרו-גרם בלבד. ריכוז זה הופך צריכת אלכוהול כבר בכמות מזערית, לעבירה על החוק.

מקור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3991653,00.html

אני בד"כ לא שותה. אבל בכל מקרה חשוב לדעת, שלא יהיו הפתעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק פופוליסטי מטומטם. מי שמספיק טיפש לשתות בכמויות לפני נהיגה (הרבה מעל לנורמה הישנה) ימשיך לעשות את זה, כי הכל על הזין שלו. הנפגעים היחידים משינוי התקנות יהיו אנשים ששתו בירה אחת ונוהגים 3 שעות אחרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:goodposting:

חוק מפגר לחלוטין. כאילו אם אני בן 23 ושותה בירה אז אני סכנה לציבור ואם אני בן 25 ושותה בירה אז זה בסדר?

אם במקום כל השטויות האלה המשטרה הייתה באמת אוכפת שלילת רישיון - כלומר מכניסה לכלא

מי שנוהג ללא רישיון, במקום לשלול לו שוב את הרישיון ( :bash:) אז אולי המצב בכבישים היה משתפר.

אבל חס וחלילה שהמשטרה תצטרך לעשות משהו מועיל באמת במקום להסתמך על הצעות חוק פופוליסטיות

שלא תורמות שום דבר באמת ("תראו אותי! שפכתי 20 בקבוקי וודקה של ילדים בני 16 היום!")

ואולי אם מישהו היה טורח שתהיה נורמלית בשעות הקטנות של הלילה ובימי שישי ושבת

אז הייתה לצעירים (ולכל השאר) אלטרנטיבה סבירה במקום לקחת מכונית. אבל כמובן שעדיף שימותו אנשים

בכבישים מאשר להרגיז את החרדים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:goodposting:

אבל כמובן שעדיף שימותו אנשים

בכבישים מאשר להרגיז את החרדים...

צודק

החרדים הם המקור לכל הבעיות שיש.

(ממש כמו היהודים)

אני מציע שנתארגן כאן ב HWZONE ונצא כולנו למסע צלב נגד החרדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצוב, אבל נכון.

בלי החרדים אולי היו נהרגים פחות אנשים כי הייתה לנו בשבת.

וזה רק קצה החוט.

בגלל החרדים ילדים דוקרים אחד את השני בבתי הספר

בגלל החרדים המחירים של הדירות כל כך גבוהים

בגלל החרדים כדור הארץ מתחמם

בגלל החרדים יש בצורת

בגלל החרדים פול התמנון מת

בקיצור אמרתי את זה בציניות

זה די ילדותי ללכת להשתכר, לנהוג שיכור, למות בתאונת דרכים ואז לטעון שזה בגלל החרדים

סוג של ראש בקיר - לא משנה שנהגת שיכור, העיקר שיש את מי להאשים בזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה, מאוד בוגר מצידך.

עכשיו אולי תקשיב למה שאני אומר במקום להכניס לי משפטים מפגרים ולא קשורים לפה?

עובדתית, מי שמתנגד כל פעם מחדש לתחבורה ציבורית בשבת זה החרדים.

ולכן - הם אשמים בכך שאין תחבורה ציבורית בשבת.

עד כמה שזכור לי, לשתות (גם לשוכרה) זה חוקי לחלוטין במדינת .

אני מסכים שזה לא חוקי (ובצדק) להעלות על ההגה כשאתה שיכור, אבל חלק

מהסיבה שאין לאנשים אלטרנטיבה לנהיגה זה בגלל החרדים (לקחת מונית אולי נשמע רעיון טוב, רק הרבה יותר יקר מאשר אוטובוס).

אז בצורה עקיפה כלשהי, כן - חלק מהאשמה בתאונות הדרכים האלה מוטלת על החרדים.

יש לך משהו בוגר לענות על זה או שאתה שוב מתכוון לענות כמו ילד ממוצע בן שלוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה, מאוד בוגר מצידך.

עכשיו אולי תקשיב למה שאני אומר במקום להכניס לי משפטים מפגרים ולא קשורים לפה?

עובדתית, מי שמתנגד כל פעם מחדש לתחבורה ציבורית בשבת זה החרדים.

ולכן - הם אשמים בכך שאין תחבורה ציבורית בשבת.

עד כמה שזכור לי, לשתות (גם לשוכרה) זה חוקי לחלוטין במדינת .

אני מסכים שזה לא חוקי (ובצדק) להעלות על ההגה כשאתה שיכור, אבל חלק

מהסיבה שאין לאנשים אלטרנטיבה לנהיגה זה בגלל החרדים (לקחת מונית אולי נשמע רעיון טוב, רק הרבה יותר יקר מאשר אוטובוס).

אז בצורה עקיפה כלשהי, כן - חלק מהאשמה בתאונות הדרכים האלה מוטלת על החרדים.

יש לך משהו בוגר לענות על זה או שאתה שוב מתכוון לענות כמו ילד ממוצע בן שלוש?

לקחת מונית לבד כן, לקחת מונית עם 3-4 אנשים אלא אם אתה נוסע מחיפה לת"א אז לא...(מצד שני אם תחשב את עלויות הדלק, זה לא כזה יקר לבן אדם)...

האמת שאני לוקח מוניות כאשר אני יוצא לת"א בתוך ת"א, מעדיף לחנות במקום שיש בו חניה נורמאלית גדולה(רידינג\אורלוזורוב וכו') מאשר לחפש חניה באזור רוטשילד-אלנבי-דיזינגוף\הטיילת\הנמל, במילא צריך לשלם על חניה בת"א, וזה אף פעם לא נגמר בחניה אחת...

ושוב אין לי בעיה עם החוק הזה, צריך להחיל אותו על כולם לדעתי, מיליגרם של אלכוהול ואל תנהג, זה מתכון לצרות, יש אנשים שיכולים לשתות 2 ליטר בירה בלי פגיעה רצינית, ויש אנשים שאחרי בריזר מתחילים להסתחרר.... אלכוהול בדומה לכל דבר אחר משפיע בצורה שונה על אנשים שונים, לכמת את זה לכמויות מסויימות בצורה סטטיסטית זה מפגר, אז אל תשתה פעם אחת, אם הדבר היחידי ביציאה שכיף זה האלכוהול תשב בבית עם בקבוק סטולי וזהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם לא כולם נוסעים לאותו איזור?

רוב החברים שלי גרים בצד השני של העיר ואנחנו פשוט נפגשים במרכז העיר.

אז לקחת מונית לבד כל פעם (בערך 25-30 ש"ח לכל כיוון) זה כבר לא מעט כסף.

ולא, אלכוהול זה לא הדבר היחיד שכיף ביציאה. מה גם שאני שותה יותר משתיים-שלוש בירות לעיתים מאוד נדירות.

ועדיין, נראה לי טיפשי לחלוטין שאני לא אוכל לנהוג אחרי שבמשך 4 שעות שתיתי ליטר בירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

ששש

אתה לא צריך להתעצבן

פשוט אם אתה מעלה טיעון, תדאג קודם שיהיה הגיוני.

מה שיוצא מדבריך הוא שלאנשים אין שום שיקול דעת - אם היתה אז הם היו משתמשים בה, אבל בגלל שאין - אין ברירה אלא לנהוג שיכור ולמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען ההגינות (ואנשים כמו elyaz) נדגיש: אף אחד לא אמר שהנהגים לא אשמים בכך שהם נוהגים שיכורים. מה שנאמר הוא שהחרדים מהווים את הסיבה לכך שהאלטרנטיבה היחידה ללנהוג שיכור היא לא לשתות, כי אין בסופי שבוע.

יחד עם זאת, לצערי החרדים הם ממש לא הסיבה היחידה. כמות הכסף שהמדינה ורשויותיה השונות מרוויחות מהנהג הישראלי (מיסים, אגרות, קנסות) גורמות לכך שכל נסיון לספק אלטרנטיבה לרכב פרטי פוגעת להן בכיס, אז הן פשוט יטרפדו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...