ת'רד חנויות דיגיטליות - עמוד 47 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד חנויות דיגיטליות

~BaRaK~

Recommended Posts

שוב פעם הצהרה לגמרי לא ברורה. לא ראיתי שום חנות, אפילו לא אחת (אפילו לא GOG) שנותנת ללקוח את האפשרות לבחור איזה סוג של DRM הוא/היא קונים. אולי התכוונת שהאפשרות קיימת בשביל הבעלים של החנות. ולמה זה אמור לעניין אותי? אני מעדיף את ה"הגבלה" שGOG שמו על עצמם מה"חופש" שהחנויות האחרות מעניקות לעצמן. ואללה באמת מרשים.

יופי שאתה מעדיף. ואני דווקא מעדיף חנות שתמכור את כל הסוגים (גם משחקים עם DRM וגם בלי) תוך סימון ברור מה זה מה - ויש כאלה, כמו למשל humble store (ובמידה מסויימת גם GMG). אמנם נכון שסטים איננה כזו, וגם לא מתיימרת להיות.

וד"א, יש עדויות שהמדיניות DRM של valve פוגעת במבחר שמוצע בסטים. valve קבעה שכל התוכן הקיים והעתידי של משחק שנמצא בסטים חיב לעבור דרך סטים. EA טוענת שזו הסיבה שהיא בחרה לא להביא את battlefield 3 לחנות הזו.

http://arstechnica.com/gaming/2011/08/battlefield-3-not-coming-to-steam-ea-provides-good-reason

ואתה בוחר להאמין לEA? די שקוף שזה תירוץ. ה"הגבלה" הזו לא מפריעה לאף אחד אחר, וגם לא להם, למרות הטענה. רואים די בבירור שEA באופן עקבי לא מכניסים לסטים משחקים פופולריים חדשים שלהם, אבל כן מכניסים כשהם מתיישנים מספיק או יוצא המשחק הבא בסדרה (דוגמה אקראית: סדרת Mass Effect). אם הטענה נכונה, למה למשל SIMS 3 לא היה זמין בסטים עד לאחרונה? ולמה הוא כן נהיה זמין בסטים פתאום מיד כש SIMS 4 יצא? אותו תירוץ? תירוץ אחר?

גם הטענה האבסורדית שלהם בכתבה הנ"ל על זה שהמשחק זמין ב"יותר מ100 חנויות אחרות" היא לא רלוונטית ורק מוכיחה שזה תירוץ: הרי העניין הוא לא החנות אלא הפלטפורמה. המשחק רץ רק עם אוריג'ין, ומה שכל החנויות מוכרות זה בעצם מפתחות לאוריג'ין. (למרות שבחרו לקרוא לחנויות "שירותים" (Services), ברור שמדובר בחנויות ללא פלטפורמה משלהן, והשימוש במילה שירותים הוא מכוון כדי להקביל כביכול לסטים).

כמובן שהם היו יכולים לעשות אותו דבר עם סטים ולחייב שימוש בתוכנה שלהם גם כשאתה פותח את המשחק מסטים (וזה בבירור אפשרי, עושים את זה), אלא שלהבדיל מיוביסופט יש להם לפחות את השכל להבין שדבר כזה הוא לא הגיוני בעליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 990
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הציטוט הראשון רק מציין את זה שהם כל הזמן מדברים על זה כאילו הם הראשונים בעולם שעשו את זה.

הציטוט השני לא הבנת נכון, הבחירה היא לא של הלקוח הבחירה היא של המפתחים, אם הם רוצים במשחק שלהם או לא. בכל מקרה כן יש חנות שנותנת את האפשרות לבחור, HUMBLE במשחקים שזה אפשרי.

השאר הם יותר גוש של ציטוטים שהתגובה צריכה להיות על כולם.

חלק גדול מהמשחקים הרשימה הזו דורשים את סטים רק לצורכי התקנה ועדכונים (ואני יודע את זה כי אני משחק בהם במכללה בלי לפתוח את STEAM), משחקים כאלה לא ידרשו שום דבר בשביל לעבוד בלי סטים. אחרים משתמשים ב STEAM לצורכי NETWORKING ואז אפשרי לשחק בלי סטים אבל אפשרויות מסויימות לא יעבדו (leaderboards וכו'), בחלקם יש צורך לשנות שם של קובץ DLL מסויים כי אם לא המשחק משתגע (צריך לזכור שברוב המקרים המשחקים האלה משתמשים בקטעי קוד מ STEAMWORKS). החברות מודעות לאפשרות הזו, חלקן גם כותבות איך לעשות את זה באתר שלהן. הכנסה של CD KEY כנראה זה משחקים שמשתמשים ב STEAMWORKS לצורכי NETWORKING אבל השחקן יחיד עובד גם בלי STEAM (מה לעשות ש STEAMWORKS מקצר את הפיתוח, זול יותר ועובד טוב). FREE היא אפשרות שקיימת ומובנית ב STEAM, לרוב רק מפתחים קטנים בוחרים להשתמש באפשרות הזו אבל זה לא אומר שהיא לא קיימת.

בקשר ל CDPR, זה ידוע שמי שקנה מ STEAM יכול להוריד גם FREE מ GOG, השאלה היא למה מראש יש ב STEAM? למה הם הפעילו אותו והפנו אנשים ל GOG בשביל DRM FREE? התשובה פשוטה, אם המשחק DRM FREE ב STEAM אז אין סיבה יותר לחשוב על GOG, כל ה PR שלהם הולך לפח כי רואים שמה שהם דוחפים כל כך אפשרי גם בשירות המועדף יותר.

בקשר ל EA, שקר גס, הם הוציאו את המשחקים מ STEAM כי כולם קנו דרך STEAM ואף אחד לא קנה דרכם. אתה מוזמן לנסות לקנות משחקים של EA, היום הם זמינים רק בחנויות שהסכימו להעלות את המחיר ל 60 יורו...

אני יודע שאתה רוצה להאמין ש STEAM נוראיים ו GOG זה חברה של אנשים טובים, זה לא המציאות. שתי החברות רוצות כסף וכל אחת פונה לשוק בצורה שונה, בסופו של דבר הוא STEAM שהורידו לו את האפשרות ל DRM (ועוד מיליון אפשרויות אחרות בדרך). ל STEAM יש DRM FREE, הם לא עושים לזה פרסומות, המפתחים יודעים ומי שרוצה פשוט מבטל את כל מערכות ההגנה. יש מפתחים שכותבים את זה באתר שלהם ויש כאלה שזה לא מעניין אותם.

אני שמח ש מוציאים תוכנה לעדכונים, אחד הדברים שמפריעים לי עם החנות הזו זה שבהרבה מקרים דפי ההורדה נראים מזעזע, ב SHADOW WARRIOR למשל עשו בלגן עם הקבצים של העדכונים...עד עכשיו אני לא יודע אם הורדתי את העדכון האחרון או לא (אפילו file front ודומיו היו מסודרים יותר והיה בהם איזה מיליון קבצים לכל משחק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק הנקודה שהעלתי בהודעה האחרונה, אם זה באמת היה מאמונה/שליחות/עקרונות אז הם לא היו מפעילים ב STEAM ושולחים אנשים ל GOG בשביל FREE, זה נטו יח"צ.

מה שהם עשו זה להגיד STEAM זה אם אתם לא רוצים את זה כדאי לכם לבוא ל . לא רק שזה יח"צ, זה שקר גס :smiley1: זה לא מפריע לי שהם עושים את זה, אני במקומם הייתי עושה את אותו הדבר. ל STEAM זה לא מפריע, בכל מקרה בסופו של דבר יותר מ 80% מהעותקים של THE WITCHER 2 נקנו ב STEAM. בסופו של דבר נראה כאילו אם הם היו לבד ומוגדרים במונופול הנזק היה גדול יותר ממה שנגרם מ ORIGIN ו ...

גם יכלול קוד (גם הדף הורדה שלך ב כולל קידוד מסויים), איך נראה לך הם ידעו איזה משחק אמור להופיע לך ברשימה ואיזה לא?

נראה לי שאתה פשוט לא מודע שיש משחקים ב STEAM שהם FREE. אם אני רוצה לשחק ב VVVVVV כל מה שאני צריך לעשות זה להוריד מסטים, להעביר ל DOK את התיקיה שירדה ולשחק מכל מחשב שאני רוצה (עותק portable, אפילו לא דורש התקנה), מה יכול להיות יותר DRM FREE מזה. את אותו דבר ניתן לעשות עם SMB (שנותן הודעה מציקה כשפותחים אותו כי הוא לא מצליח להפעיל את ה leaderboards אבל חוץ מזה עובד כרגיל) ומשחקים רבים נוספים.

הבעיה עם היא שיש מפתחים שרוצים משחק DRM FREE אבל גם רוצים להשתמש בקטעי קוד שיש ב STEAMWORKS כי זה מקצר להם את זמן הפיתוח (client-server, ptp, leaderboards וכו'). מה שקורה זה שלמשחקים עצמם אין הגנה אבל קטעי הקוד האלה מנסים לתקשר עם , בגלל זה יש לך משחקים שנותנים הודעת שגיאה בהתחלה או שעובדים רק אם מוחקים קבצים מסויימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הנתונים העצובים האלה ש CDPR שיתפו

http://www.gamesindustry.biz/articles/2011-11-11-your-customers-hate-drm-rambourg

הייתי מאוד שמח לראות את המספר של גבוה יותר ובכללי את מספר העותקים גבוה יותר. זה חצי שנה אחרי שהמשחק יצא והם מדברים על מספר מאוד נמוך של עותקים :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מאוד שמח לראות את המספר של גבוה יותר ובכללי את מספר העותקים גבוה יותר. זה חצי שנה אחרי שהמשחק יצא והם מדברים על מספר מאוד נמוך של עותקים :(

לפני שאתה מתחיל לבכות, מדובר בסך הכל במספר העותקים הדיגיטליים שנמכרו, שהם רק חלק קטן מסך העותקים הכולל (כלומר, כולל עותקים פיזיים).

ובהזדמנות חגיגית זו יש לציין (לפי מה שיצא לי לקרוא עד עכשיו) שהעותקים הפיזיים של המשחק הם free, וגם מגיעים עם מפתח שאפשר לאקטב בGOG אבל לא בסטים - כלומר בעצם כן אפשר לומר שרוב העותקים שנמכרו הם free.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון בהתחלה היה להם בעיה עם המפיצה והיא דחפה SECUROM לדיסקים, הם סידרו את זה באחד מהעדכונים. בכל מקרה אני לא חושב שדיסקים ישנו כל כך את התמונה (לפי VGCHARTZ הם בקושי הגיעו למיליון יחידות גם היום), ממחקרים אחרונים שיצאו אפשר ללמוד שב 2013-2014 רוב משחקי המחשב נקנו בצורה דיגיטלית (80+% מהשוק).

ואין שום אינדיקציה שגלקסי, תוכנת הלקוח של GOG ידרוש הזנה של קוד.

ולא הבנתי מה אתה אומר לגבי דף ההורדה בGOG. אין שם שום "קידוד" (למה התכוונת בכלל?) זה בדיוק זה - דף עם קישורים להורדה.

כל משחק שאני קונה בGOG אני מוריד את קובץ ההתקנה אלי ומאותו רגע נגמרה ההתקשרות שלי עם GOG. זה free פר אקסלאנס.

ב GOG כן יש לך משתמש והמשחקים כן מקושרים בצורה כלשהי למשתמש הזה, אם לא הם לא היו יכולים להציג לך איזה משחקים קנית ואיזה לא, זה שהם לא מראים לך קוד לא אומר שהוא לא קיים. כן יש קוד שמקשר את עמוד ההורדה למשתמש שלך, הקוד הזה ישמש גם לזיהוי בתוכנה. ב STEAM קל יותר לראות את הקוד כי אפשר גם לקנות את המשחק מחנות אחרת ואז להכניס את הקוד ל STEAM לזיהוי.

אני קישרתי לרשימה של משחקים שלא דורשים STEAM בשביל לעבוד, גם אם תוריד את אלה שדורשים ממך לשנות שמות של קבצים מדובר ברשימה דיי נחמדה (ושוב חלק מאלה שדורשים שינויי קבצים זה לא בגלל זה בגלל קטעי קוד שמגיעים מוכנים ומסופקים בחינם על ידי VALVE). שוב זה בחירה של המפתחים ולא משהו ש STEAM מחייבים, למרות מה ש CDPR אומרים נראה כאילו רוב המפתחים מעדיפים שהגירסה הנפוצה תהיה עם גם אם הם מאפשרים לקנות דרך GOG או HUMBLE, יכול להיות שאפילו חלק מהמפתחים לא מודעים לאפשרות בגלל כל הרעש ש GOG ו HUMBLE עושים (VALVE ידועים בחוסר היכולת שלהם לתקשר עם העולם למרות שנראה כאילו הם משתפרים, לפחות בכל מה שקשור למידע למפתחים).

עכשיו עברתי על הרשימה שוב וברוב המשחקים לא צריך לשנות שום דבר. יש שם כמה שבאמת לא צריכים להיות (שמירות לא עובדות ומשחקים של VALVE לא באמת עובדים) אבל חוץ מזה רוב הרשימה היא באמת FREE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אני לא חושב שדיסקים ישנו כל כך את התמונה (לפי VGCHARTZ הם בקושי הגיעו למיליון יחידות גם היום)

VGCHARTZ עוקבים בעיקר אחרי מכירות לקונסולות, בנוגע למשחקי מחשב קשה לסמוך עליהם.

בכל אופן, לפי (אמור להיות מספרים רשמיים, כתבת המקור כבר לא קיימת), נמכרו כ940 אלף עותקים עד אוגוסט 2011 (שזה כמה חודשים לפני הכתבה שציינת), מתוכם כ200 אלף עותקים דיגיטליים (זה פחות מרבע, למי שמתעצל לחשב).

ממחקרים אחרונים שיצאו אפשר ללמוד שב 2013-2014 רוב משחקי המחשב נקנו בצורה דיגיטלית (80+% מהשוק).

וזה נכון, אבל התרגלנו כל כך מהר עד שקשה לקלוט שרק לפני 3-4 שנים המצב היה שונה למדי, ורוב המכירות עדיין היו שייכות לעותקים פיזיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב הבנתי, הוא מתייחס לטענה הזו שלך:

אם משחק דורש קוד על מנת להתקינו - הוא מוגן ע"י .

...

למיטב ידיעתי, כל משחק שקונים בסטים (אפילו חינמי) דורש קוד על מנת להתקינו

רק שאין לי מושג על מה אתה מדבר כאן. לא ידוע לי על שום הבדל כזה בין סטים לGOG. בשניהם אתה צריך שם משתמש וסיסמה כדי להגיע לאפשרות ההורדה, בשניהם אין שום צורך להכניס שום קוד במהלך ההתקנה. אלי תסביר על איזה קוד בדיוק אתה מדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מדבר על הקוד שיביאו לך אם תקנה דיסק או תקנה מחנות שהיא לא STEAM (ואז מביאים לך קוד ל STEAM). אתה הבנת אותי נכון, מה שאני אומר זה שקוד הוא לא , קוד רק מאפשר לחברות האלה לדעת אם אמורה להיות לך האפשרות להוריד או לא.

דרך אגב הוא בדיוק ניהול דיגיטלתי, digital rights management, יש לך בשם ניהול ודיגיטלי :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לכעוס :P פשוט זה ה CD KEY היחיד שיש ב STEAM (חוץ ממשחקים שכוללים מערכות צד שלישי כמו SECUROM/Tages/Uplay).

עד כמה שידוע לי אין דלך לקנות משחקים ל מחוץ ל (אולי דיסקים של משחקים של CDPR אבל אני לא יכול לחשוב על משהו חוץ מזה). כשקונים משחק לחבר זה לא נותן קוד, זה נותן קישור כמו ב HUMBLE וכשפותחים את הקישור זה מקשר את המשחק למשתמש שרוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכמה באנדלים (בעיקר של Groupees, אבל גם כמה אחרים) היו משחקים עם קוד לGOG. וזה שכל השאר לא עושים כמו CDPR לא אומר שהאפשרות לא קיימת. מי שרוצה יכול גם, רק שהרוב מעדיפים את סטים משום מה.

אני אמנם לא יודע על דרכים נוספות לקנות או לקבל קוד, אבל זה לא אומר שזה לא קיים. אחרי הכל, גם על הקוד של the witcher לא ידעתי עד אתמול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, הוא אומר שכמו שgog מקשרים את המשחק לחשבון שלך (כדי שיוכלו לתת לך להוריד אותו בעתיד שוב), כך גם סטים עם משחקים ללא שמשתמשים בסטים נטו כמערכת הפצה והתקנה - המשחק מקושר לחשבון סטים שלך כך שתוכל להוריד אותו מתי שתרצה, אבל מעבר לזה תעשה עם הקבצים של המשחק כל מה שאתה רוצה, תעתיק אותם ל 20 חברים אצל כולם זה יעבוד בלי בעיות ובלי סטים ובלי חשבון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...