צפון קוריאה הפגיזה, פצועים ובתים שרופים בדרום - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צפון קוריאה הפגיזה, פצועים ובתים שרופים בדרום

david11

Recommended Posts

צפון קוריאה הפגיזה, פצועים ובתים שרופים בדרום

כלי תקשורת בחצי האי הקוריאני מדווחים על מה שנראה כתקרית האש החמורה ביותר שם בשנים האחרונות: חיילים דרום-קוריאנים נפצעו ועשרות בתים עלו באש, אחרי שפיונגיאנג ירתה כ-200 פגזים על אי שבריבונות דרום-קוריאה. אזרחים נמלטו מהאזור, הדרום השיב אש, והממשלה בסיאול מתכנסת לישיבת חירום

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3988510,00.html

KIM336_wm.jpg

http://edition.cnn.com/2010/WORLD/asiapcf/11/23/nkorea.skorea.military.fire/index.html

מה קרה ?

אולי לא שמו היום בבוקר מספיק סוכר בנס קפה לקים ג'ונג איל אז הוא התעצבן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נו, ומה יקרה הלאה לדעתך? כלום, בדיוק כמו אחרי הטבעת הספינה הד.קוראנית לפני שנה(?) - כי דרום קוראה צריכה גיבוי בשביל תגובה צבאית כנגד הפסיכים מצפון, והיא לא הולכת לקבל אותו מאובאמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצפון קוריאה אין אינטרס לפתוח במלחמה כוללת. דיקטטורים באופן כללי הם פרנואידים ופחדנים ונמנעים מלצאת למלחמה שתסכן את השלטון שלהם (אפשר לחשוב על הפלישה לברית המועצות של היטלר כיוצא מן הכלל)

היו בעבר "הסכמים" עם קוריאה הצפונית שבתמורה להגבלות כלשהם על תוכנית הגרעין הם מקבלים סיוע במזון והקלת סנקציות. כנראה הם מנסים לפתוח את המשא ומתן מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, ומה יקרה הלאה לדעתך? כלום, בדיוק כמו אחרי הטבעת הספינה הד.קוראנית לפני שנה(?) - כי דרום קוראה צריכה גיבוי בשביל תגובה צבאית כנגד הפסיכים מצפון, והיא לא הולכת לקבל אותו מאובאמה.

עצוב אבל נכון.

אף אחד לא מתעסק עם צפון קוריאה/רוסיה/סין. אם יש לך מספיק גרעיני או כוח צבאי, איש לא יעיר לך על הפרות זכויות אדם או התנהגות אלימה אחרת. אני חושב שאירן בונה על ההבנה הזאת ומקווה להגיע למקום שצפון קוריאה השיגה. חסינות מפני תגובה צבאית עולמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די מסכים עם מה שמאיר כאן אמר , קרי זו הדרך שלהם לפתוח במשא ומתן עם המערב על אספקת "אוכל "

יש לי אומנם הרחבה קנה , לקובה אין גרעיני ואף אחד לא "פולש" לשם , לכן ההגדרה הנכונה תהיה , אתה יכול להיות דיקטטור שאל המדינה שלא לא יפלשו תחת אחד משני הדברים , אחד יש לך גרעיני או שאתה מקבל את החסות של מעצמה עם גריעני , שנים , אין לך במדינה שום אוצר טבע כגון נפט וכו' .

אין טעם להפיל את המשטר שם , אין למערב מה להרוויח מהם , את הנשק האטומי שלהם ניתן לנטרל על ידי תשלום אתנן , ( הם בדיוק שודדיי דרכים , הם רוצים שהעולם ישלם להם חאווה כי אם לא אז... )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

200 פגזים ורק הרוג אחד? נראלי מישהו עשה אנ-דן-דינו עם הכפתורים האדומים בכלי הארטילריה של צ. קוריאה.

יותר סביר להניח שהם פשוט לא רצו לפגוע אלא להפחיד.

גם לא תהיה שם מלחמה - הדרום קוריאנים לא יכנסו איתם ראש בראש, היפנים כנ"ל (אני בספק אם הם מסוגלים נכון להיום להכנס איתם למלחמה קרקעית) והאמריקאים עוד צריכים להתאושש מאפגניסטן ועיראק, ובדרך לחשוב טוב טוב מה הם עושים עם איראן - לפני שהם יכנסו בצפון קוריאה (שלדעתי האישית הרבה פחות מסוכנת מאיראן, הדיקטטור שם נוקשה ואלים אבל לא פסיכי).

יהיה מעניין שקים ג'ונג איל יוריש את המדינה, אם הדיקטטור הבא יהיה נוקשה באותה מידה או יותר, או לחילופין ירככך את המדיניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...