הנשק החשאי של צה"ל - נחשף - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנשק החשאי של צה"ל - נחשף

gabbay

Recommended Posts

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משפטי רעל, עושים לכל יחידה אפילו הכי "קיקיונית" שקיימת בצה"ל.

בדיוק אותו הדבר אתה יכול לשמוע גם על גדוד תומ"תים בתותחנים או שריון.

"אתם הכי טובים, כל הצבא תלוי בכם ובכח האדיר של הכלי שלכם." :screwy:

זה נשמע כמו מישהו ממורמר...

בתור לוחם ביחידה (ינשוף) ומילואימניק גאה, נחשפתי ליכולות של הנשק, ואני באמת חושב שהוא משמעותי בשדה הקרב, גם הנוכחי, ולא מוגבל לגזרה אחת או מלחמה אחת.

מה שכן, אני מרגיש מאוד לא בנוח לקרוא את הת'רד הזה, שגובל בב"מ (על-פי פרסומים זרים)..

אין טעם לחפור עליו, ולכל יוצאי היחידה, זה שיצאו כמה פרסומים שלא באמת מסגירים כלום, לא אומר שאתם יכולים לשפוך את כל מה שאתם יודעים על הטיל, או הידע והתובנות על המלחמה הבאה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אני חושב שכולם בצה"ל חיים בסרט?

בזמן הצבא שמעתי לא מעט את הקשקוש הזה: "הדבר היחיד שאנחנו יכולים להגיד לך שלמיתר יש את יום-הדין"

הלוואי,ואז היינו יכולים לנוח על זרי הדפנה,המציאות כמו תמיד היא משהו באמצע. יש לצה"ל יכולות רבות,והאויבים בהחלט צריכים לחשוש,ומצד שני גם אנחנו צריכים לחשוש ולהיות מוכנים. אין היום בנמצא חוץ מנשק אטומי איזה פגז או טיל פלאי שמשנה את סדרי הלוחמה והופך את כל הטנקים/חי"ר/ח"א וכו' למיותרים. ברגע שמישהו יצור איזה סופר חומר נפץ קונבנציונלי אז יש על מה לדבר.

אלכס,על פי המידע שאני זוכר,זה נמרוד יכול להיות שאני טועה.

2.דובי,נמרוד הוא גם קרקע קרקע עם פלטפורמה קרקעית,אתה מוזמן לבדוק את דבריי באתר רפא"ל

3.אלכס,לשאלתך מהי המטרה של יחידה X או Y נראה לי שאנו גולשים לגבולות בעייתים מבחינת ביטחון המידע,אז נאלץ להפסיק פה (אני משוכנע שזה כתוב בפורום כלשהו,אבל בסוף דע לך שלא כל מה שכתוב באיי סיירת זה נכון,אז אם אתה מתבסס על זה או איזה שמועות מחבר אני מציע שתבדוק שוב) ושמח שמי שמעליי חיזק את תחושת אי הנוחות שלי

4.לTOOTIE וBENOR,אני חושב שזה המטרה בלתת מוטיבציה ליחידה. שכל אחד יחשוב שהוא הכי טוב שאפשר ומאמין בדבקות ביכולות שלו ושל היחידה,זה בדיוק מה שעושים בכל יחידה צבאית אחרת בעולם. אז נכון מהצד ובפרספקטיבה בוגרת יותר זה נשמע ילדותי ומפגר,אבל אני יכול להעיד שזה עובד,נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הצבא בנוי על העניין הזה של החדרת מוטיבציה/"ירידות" על יחידות אחרות.

שהייתי בחטיבת שריון מסויימת, אז המ"פ נתן לנו נאום רעל, וכחלק מהנאום הוא הראה של פשלות של החטיבות האחרות וסיכם ב"אתם בחטיבה הכי טובה"...

כל בנוי ככה, בארה"ב יש ממש "מלחמה" בין הarmy, navy המארינס וחיל האוויר(משמר החוף לא נחשב :smile1:). זה מעלה מוראל ומהווה מעין "תחרות וירטואלית" בין הזרועות/חילות/יחידות וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)לכנראה בחור ששירת במיטר/מורן-אני מאוד בספק אם היחידה שלכם תשמיד את טורי השריון הסורי במעברים,במיוחד שהסיכוי למלחמה קלאסית כזאת הוא מגוחך. אם היית ביחידה אתה אמור לדעת ד"א שזה לא המטרה שלה במוצהר.

2)ממה שאני מכיר היחידה קיימת משנות ה-80,היופי שיש את הטכנולוגיות הללו בגירסא כזו או אחרת משנות ה-80,וזה הסקופ הגדול בכל העניין וישר כוח לתעשיות הצבאיות.

3)הטיל נמרוד-אותו כנ"ל,דובי,זהו טיל קרקע קרקע לחלוטין ידידי, אדרבא מכך לפי מיטב ידיעתי אותו טיל היה זה שאיתו ניסו להתנקש בסאדאם וגרם לצאלים א' (או ב',לא זוכר) כשמטכ"ל ירו אותו על חברים שלהם והרגו אותם.

4)אין לי מושג מה התזמון ולמה שיחררו את ההתוודות הזאת פתאום,אבל שום דבר לא ישתנה או השתנה במאזן הכוח,כסך הכל עוד משתנה אצל הסורים (שבמילא ישלחו את חיזבאללה לעשות את העבודה בשבילם במלחמה הבאה)

היחידה הוקמה למטרה הזאת בדיוק, נכון שכבר עברו 20 שנה מאז והייעוד הפך להיות משהו שולי ( אני אישית לא עושה מילואים ביחידה, למזלי, אבל אני בטוח שעדיין מתאמנים על המתערים הישנים ).

אגב, אני די בטוח שתפיסתו של טננבאום גם תרמה לחשיפת היחידה בתקשורת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למה שאמרו פה לגבי "משפטי רעל", נכון מאוד.

וטננבאום היה אלוף, אם אני זוכר נכון, בדרגות האלה אתה כבר יודע הכל מהכל אם אני זוכר נכון.

עריכה: כמעט, הוא היה תת אלוף ושירת בתותחנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שירת בתותחנים היה גם ביחידה לפי מה שאני יודע.

גם לא ידעו אז מה הנזק שגרם טנאנבאום ליחידה בחטיפה שלו.

הבנתי ששינו הרבה את דרכי פעולה של היחידה בעקבות החטיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:facepalm:

לא אמרתי שזה 100% אמין וממקור אמין.

זה חלק מהשמועות שרצות בכל הצבא הזה.

אני רק יודע בבירור שטנאנבאום 100% שירת ביחידה.

וגם לפי מה שאני יודע שמיתר זה פלסר בתוך מורן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טננבאום שוחרר ב2004 אני התגייסתי ב2003. לא ידוע לי על איזשהו שינוי תו"ל. וכן היה לו מידע מקיף על היחידה.

אני תוהה איך אתה משנה תו"ל(תורת לחימה) של יחידה שכל הייעוד שלה הוא להשמיד שיריון מצרי (כבר סגרו את מורן שהייתה אחראית על כך כזכור לי) ואת הסורי(מיתר).

הייעוד של שתי היחידות הוא השמדת שריון סורי. ההבדל הוא בפלטפורמת השיגור.

וגם לפי מה שאני יודע שמיתר זה פלסר בתוך מורן.

גם למיתר וגם למורן יש פלסר ייעודי משלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...