מחשב שלא מגיב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב שלא מגיב

ekmo

Recommended Posts

שלום לכולם,

ברשותי מחשב די ישן בן 6-7 שנים בערך שקרתה בו תקלה מוזרה. בתחילה היו מקרים בהם הייתי מדליק את המחשב או מאתחל אותו ובאופן אקראי המחשב היה עולה לכאורה בצורה תקינה אך לא הייתה שום תגובה מהמקלדת/עכבר. אתחול נוסף, כיבוי כוחני פעם או פעמיים נוספות וזה היה מסתדר. כעת זה החמיר והמחשב לא מגיב כלל לא משנה כמה פעמים אני מאתחל או מכבה.

לכאורה נראה שמדובר בבעיה של המקלדת ו/או העכבר (סט של מייקרוסופט) אך אני לא חושב שזה המקרה מאחר וכפתור ה-F Lock עובד (נורית נכבית ונדלקת במקלט) ואילו כפתור ה-Num Lock וה-Caps לא. נוסף על כך אם משחקים עם העכבר תוך כדי עליית מערכת ההפעלה (עד שכל האייקונים עולים וכל רכיבי ה-Startup מופעלים) אז מקבלים בהתחלה כמה שניות של תזוזה אבל אחרי שהמחשב מסיים את אתחול מערכת ההפעלה הכל קופא שוב פעם.

רעיונות לגבי מה יכול להיות לא בסדר? עצות לגבי מה כדאי לבדוק?

כל תגובה עניינית תתקבל בברכה.

תודה מראש. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה כמו בעיית תוכנה ולא חומרה. אתה יכול לנסות לעלות מערכת הפעלה מ או CD ולבדוק אם יש בעיה שם

תבדוק את הג'אמפר של ה בתוך המחשב (שמשנה 5 V ו 5 VS) - אם הוא לא מחובר טוב הוא יכול לנתק את המתח מהיציאות USB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה כמו בעיית תוכנה ולא חומרה. אתה יכול לנסות לעלות מערכת הפעלה מ או CD ולבדוק אם יש בעיה שם

תבדוק את הג'אמפר של ה בתוך המחשב (שמשנה 5 V ו 5 VS) - אם הוא לא מחובר טוב הוא יכול לנתק את המתח מהיציאות USB

אני לא חושב שמדובר בבעיית מתח ב- משתי סיבות:

1. הסט האלחוטי לא מחובר ב- אלא ב-PS2

2. כשאני מחבר סט אחר שיש לי בבית (שכן מתחבר דרך USB) המחשב מזהה את החיבור ומבקש את הדרייברים הרלוונטיים.

מה הכוונה לבדוק בעיות בעזרת CD? נניח ואני עושה BOOT עם הדיסק של מערכת ההפעלה, איך אני אמור להפעיל אותו כאשר ע"מ לאתחל דרך מערכת ההפעלה הוא מבקש ממני Press any key to boot from CD ואני לא ממש יכול לעשות את זה... :(

בכל מקרה ניסיתי להיכנס לביוס לבדוק מה אני יכול לתרום לעניין וגם שם אותו סיפור: כמה שניות שהמקלדת עובדת ואח"כ הכל מפסיק להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ekmo

לפני שאתה מבצע תיקון מערכת או פירמוט תנסה שיטה ישנה אך טובה

שיכולה לעזור לכניסות ואולי לבעיה שלך מי יודע...

תכבה את המחשב ותוציא אותו מהחשמל תילחץ כ-10 שניות

על כפתור ההדלקה של המחשב,זה מפרק את החשמל שנשאר..

המשך גלישה מהנה,

לוטם בינלאומי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי שכתבת שהבעיה היא גם בביוס

אם כך אל תבדוק כלום אם הדיסק, יש לך בעיית חומרה

תוודא שאין את התקלות חומרה הבאות :

מחשב מלוכלך (אבק גורם לקצר)

קירור של המעבד לא עובד (לא צמוד למעבד כמו שצריך / מלא אבק / מאוורר לא עובד וכו)

קבלים מנופחים בלוח

קבלים מנופחים בתוך הספק

אוברקלוק לא רצוי (למשל אחד מהזכרונות הוא 333 MHZ אבל המחשב מנסה להפעיל אותו ב 400 MHZ)

משהוא מקצר שמחובר ל / קצר ב הקדמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז בסופו של דבר נשברתי ולקחתי את המחשב למעבדה לבדיקה. הבחור שם הקשיב לבעיות שלי, ניסה לחבר את המחשב ולראות מה העניין אבל משום מה עכשיו הוא בכלל מסרב לעבוד, נדלק ומספר שניות לאחר מכן נכבה. המצב מחמיר מרגע לדודלי.

הטכנאי טען שאין הרבה מה לעשות, רוב הסיכויים שהבעיה נמצאת בלוח האם ומכיוון שמדובר במחשב ישן אין הרבה מה לעשות ואין טעם להשקיע, צריך פשוט לקנות חדש.

האמת שזה נראה לי די הגיוני למעט עניין אחד קטן: כשחזרתי הביתה פירקתי את ההארד דיסק וחיברתי אותו למחשב אחר (חדש יותר) שנמצא בבית. אומנם הכל עלה כמו שצריך אבל גם שם לא הייתה שום תגובה מהמקלדת/עכבר שמחוברים במקרה הזה דרך . מה זה אומר לנו? האם הבעיה יכולה להיות בהארד דיסק? מה שמבלבל אותי לגמרי הוא שמערכת ההפעלה עלתה באופן לכאורה תקין ואפילו זיהתה את כל החומרה ה'חדשה' שהיא נתקלה בה כעת במחשב החדש. יכול להיות שמדובר בוירוס? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לבדוק את הספק בגלל שהוא לא מצליח להישאר דלוק אז זה פחות מטריד אותי. בגדול אני מאמין שהספק תקין כי הוא סך הכל בן שנתיים בערך. כמובן שיש עדיין סיכוי שהוא התקלקל, אבל האם זה יכול להסביר משהו בנוגע לבעיית המקלדת/עכבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקלות שאני יכול לחשוב אליהם :

מחשב מלוכלך (אבק גורם לקצר) - הקצר משתק ישירות את הציפ שמטפל בעכבר ולוח מקשים או שהוא גורם למשהוא אחר להתחמם ולתקוע את המחשב

קירור של המעבד לא עובד (לא צמוד למעבד כמו שצריך / מלא אבק / מאוורר לא עובד וכו) - המעבד מתחמם עד שהוא נתקע

קבלים מנופחים בלוח - הלוח מעביר מתחים לא יציבים לרכיבים שלו והם לא עובדים בצורה אמינה או שהם מתחממים עד שמשהוא נתקע

קבלים מנופחים בתוך הספק - כנל אבל הספק גורם למתחים הלא יציבים

אוברקלוק לא רצוי - ה מזהה לא נכון איזה שהוא רכיב חומרה ומריץ אותו באוברקלוק בלי כוונה. הרכיב הזה לא עובד בצורה אמינה או שהוא מתחמם ונתקע. למשל : במחשב יש זיכרון אחד של 333 ואחד של 400 אבל ה חושב ששתיהם 400 ומבחינת הזיכרון של 333 זה אוברקלוק (דיי רציני), אז הוא לא עובד בצורה אמינה

משהוא מקצר שמחובר ל / קצר ב הקדמי - גורם לירידת המתח בתקעים של ה וה PS2 (הם מקבלים מתח מאותו קו) למתח נמוך מדיי שהלוח מקשים לא עובד איתו / מתח לא יציב / התחממות של קווים בלוח עד שמשהוא נתקע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...