חדשות טובות - עדיפות בתור להשתלה לחתומים על אד"י - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדשות טובות - עדיפות בתור להשתלה לחתומים על אד"י

fungiman

Recommended Posts

נראה לי שהשמחה מוקדמת - גם כי לכרטיס "אדי" אין שום תוקף משפטי אמיתי שכן המשפחה עדיין עשויה להתנגד לכך שיוצאו איברים מהקרוב המת למרות שהוא עצמו הביע רצון לתרום איברים במותו, ואף אחד לא הולך לתבוע משפחה אבלה במדינתינו (חוץ מהחרדים, כלומר, אבל הם בצד הלא נכון של המשוואה במקרה הזה), וגם כי אין מניעה שאדם יחתום על אדי כשהוא זקוק להשתלה ויבטל אותו מיד אח"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהשמחה מוקדמת - גם כי מכרטיס "אדי" אין שום תוקף משפטי אמיתי שכן המשפחה עדיין עשויה להתנגד לכך שיוצאו איברים מהקרוב המת למרות שהוא עצמו הביע רצון לתרום איברים במותו, ואף אחד לא הולך לתבוע משפחה אבלה במדינתינו (חוץ מהחרדים, כלומר, אבל הם בצד הלא נכון של המשוואה במקרה הזה), וגם כי אין מניעה שאדם יחתום על אדי כשהוא זקוק להשתלה ויבטל אותו מיד אח"כ.

כרטיס אדי לא נחשב כסוג של צוואה חיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם כי אין מניעה שאדם יחתום על אדי כשהוא זקוק להשתלה ויבטל אותו מיד אח"כ.

תהיה תקופת אכשרה - כמו בביטוח

נראה לי שהשמחה מוקדמת - גם כי לכרטיס "אדי" אין שום תוקף משפטי אמיתי שכן המשפחה עדיין עשויה להתנגד לכך שיוצאו איברים מהקרוב המת למרות שהוא עצמו הביע רצון לתרום איברים במותו

יש התייחסות בחוק לכרטיס אדי (אם כי לא בשמו). בנוסף - אם המנוח חתום על כרטס אדי זה לפחות יחייב את המשפחה לחשוב על העניין (מתוך כוונה לכבד את בקשתו) ולא לפסול את העניין על הסף (כמו שקורה היום במרבית המקרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין - כל עוד לכרטיס אד"י אין תוקף חוקי מחייב, אין משמעות אמיתית לחתימה עליו.

זה בדיוק כמו להגיד למשפחה שלך - "שמעו, אם משהו קורה לי, אני רוצה שתתרמו את האיברים שלי"

אני כן בעד לתת עדיפות למי שחותם על כרטיס אד"י, אבל אני חושב שבד בבד צריך לתת לכרטיס

תוקף חוקי מחייב על מנת למנוע מצבים שאנשים חותמים בלי כוונה אמיתית לתרום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין - כל עוד לכרטיס אד"י אין תוקף חוקי מחייב, אין משמעות אמיתית לחתימה עליו.

זה בדיוק כמו להגיד למשפחה שלך - "שמעו, אם משהו קורה לי, אני רוצה שתתרמו את האיברים שלי"

אני כן בעד לתת עדיפות למי שחותם על כרטיס אד"י, אבל אני חושב שבד בבד צריך לתת לכרטיס

תוקף חוקי מחייב על מנת למנוע מצבים שאנשים חותמים בלי כוונה אמיתית לתרום.

חוקי מחייב? אתה לא יכול. כל עוד אדם לא רושם את זה בצוואתו אין שום היגיון בכך. זה גם יוצר המון בעיות אתיות שקצרה היריעה מלפרוש,תחשוב למשל מה יקרה אם המשפחה לא באמת מעוניינת? האם אתה יכול לחייב אותם? ובמידה והם יגידו שהמנוח חתם על הכרטיס בהיותו צעיר וחסר דעת,מי יטען לטובת המנוח. האם צריך ואפשרי לערב בתי משפט בכך (אני מזכיר לך על העומס שיש בבתי המשפט,ושאיברים צריך להוציא מיידית מהגופה ולהשתיל). אין הליך שמאפשר את זה,אני חושב שההסדר הנוכחי ישאר. אופתע מאוד אם הוא ישונה בזמן הקרוב,זה יהיה חתיכת מהפכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים. הרי שאפשר בקלות רבה מאוד להוסיף סעיף בצוואה - "חתום על כרטיס אד"י" ועל פי סעיף זה לאפשר תוקף משפטי לכרטיס.

אז אין כאן בעיה של הגיון. מה גם שאני לא מבין אישית למה שלא לייחס לחתימה סמכות על איבריו של המנוח, הרי הוא חתם על כך. מה זה משנה אם זה בצוואה או לא? הוא החליט.

גם אי אפשר להגיד שהוא עשה זאת בטיפשות. מה, אם בצוואה זה יהיה כתוב זה לא בטיפשות? חתומים על אד"י הם בני 18 ומעלה בלבד (אי אפשר לחתום לפני), ולבנאדם בן 18 יש את הזכות הדמוקרטית לעשות טעויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוקי מחייב? אתה לא יכול. כל עוד אדם לא רושם את זה בצוואתו אין שום היגיון בכך. זה גם יוצר המון בעיות אתיות שקצרה היריעה מלפרוש,תחשוב למשל מה יקרה אם המשפחה לא באמת מעוניינת? האם אתה יכול לחייב אותם? ובמידה והם יגידו שהמנוח חתם על הכרטיס בהיותו צעיר וחסר דעת,מי יטען לטובת המנוח. האם צריך ואפשרי לערב בתי משפט בכך (אני מזכיר לך על העומס שיש בבתי המשפט,ושאיברים צריך להוציא מיידית מהגופה ולהשתיל). אין הליך שמאפשר את זה,אני חושב שההסדר הנוכחי ישאר. אופתע מאוד אם הוא ישונה בזמן הקרוב,זה יהיה חתיכת מהפכה.

קודם כל - אתה (או בעצם, אני) יכול.

אם זה נכון, מוסרי או צודק זאת שאלה אחרת, אבל אין שום בעיה חוקית עם זה (כל עוד בג"ץ לא יחליט שאין, בכל אופן), אם יחוקקו חוק מתאים.

וכן, אני חושב שזה נכון וצודק.

קודם כל - גם ככה האדם מת, אז מה זה משנה?

שנית, חתימה על כרטיס אד"י היא סוג של צוואה, מבחינתי שיעשו תהליך יותר מסודר (כולל הזדהות עם ת.ז.) בשביל לחתום על הכרטיס בשביל לוודא שאנשים עושים את זה מרצונם החופשי וכד'.

שלישית, חתימה על כרטיס אד"י היא מגיל 18+ בלבד (לפחות ככה היה לפני כמה שנים, כשהחתמנו אנשים על כרטיס אד"י במסגרת פעילות של הצופים)

ובמדינה הזאת, למיטב זכרוני, לאדם בן 18 הבריא בנפשו יש חזקה על גופו ועל מעשיו.

אם הוא חותם על זה מתוך קלות דעת - בעיה שלו ושל המשפחה שלו, לא שלי.

אם כרטיס אד"י נותן יתרון בקבלת איברים להשתלה, אז החתימה עליו צריכה להיות כמעין התחייבות לתרום כשיגיע זמנך.

בדיוק כשם שתורמים דם בשביל לקבל "ביטוח דם" - אותו הדבר עם איברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...