טעימה ראשונה של חורף - על חוף הים - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טעימה ראשונה של חורף - על חוף הים

fungiman

Recommended Posts

אני מצלם רק ב-RAW

האפקט שאתה הצעת מאוד מרשים ואכן הפיתוי קיים "למתוח" את התמונות באופן זה או אחר (כמו בתמונה הראשונה) - אני לא יודע אם זה תמיד נכון ויש משהו פלסטי ומלאכותי בהצעה שלך. אני אראה מה אפשר לעשות עם ה-RAW ועדיין לשמור על מראה טבעי ואעלה לכאן בימים הקרובים.[br]פורסם בתאריך: 5.11.2010 בשעה 21:40:56

5154417906_c4abff8811.jpg

Fisherman Pondering II

זה הניסיון שלי למתוח את התמונה מבלי לאבד יותר מדי פרטים וליצור מראה מלאכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוועת הHDR לא מתאימה פה.

יש קטע קשה כזה בפורומים, כשמציעים לך תיקונים, לדעת להקשיב לקול הפנימי שלך שאומר איפה צדקת במקור ואיפה טעית.

החשיפה המקורית הייתה טובה. הHDR לוקח את זה למקום לא טוב לטעמי. זול.

אם כבר בתמונת החכה עסקנו-

למרות שהפורמט לאורך נראה מתבקש מעצם נוכחות החכה בפריים, אולי הייתי מצלם את זה אחרת.

לי עיקר הסיפור הוא בן הדייג לים. ההבעה שלו נהדרת ואומרת הרבה.

נסה לחשוב על פריים בזווית רחבה, עם קרבה לדייג בצד ימין, כך שתתפוס את הדייג, החכה, והרבה ים משמאל. אולי תתחבר לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוועת הHDR לא מתאימה פה.

יש קטע קשה כזה בפורומים, כשמציעים לך תיקונים, לדעת להקשיב לקול הפנימי שלך שאומר איפה צדקת במקור ואיפה טעית.

החשיפה המקורית הייתה טובה. הHDR לוקח את זה למקום לא טוב לטעמי. זול.

אם כבר בתמונת החכה עסקנו-

למרות שהפורמט לאורך נראה מתבקש מעצם נוכחות החכה בפריים, אולי הייתי מצלם את זה אחרת.

לי עיקר הסיפור הוא בן הדייג לים. ההבעה שלו נהדרת ואומרת הרבה.

נסה לחשוב על פריים בזווית רחבה, עם קרבה לדייג בצד ימין, כך שתתפוס את הדייג, החכה, והרבה ים משמאל. אולי תתחבר לזה.

אני חושב שקצת הגזמתה - זוועה זה בטוח לא :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מקום ל-, אבל מדובר למעשה בצורת ביטוי אחרת והארטיפקטים הנוצרים יוצרים מראה שאני מגדיר כ-"פלסטי".

את התמונות עם הדייג והחכה צילמתי/חתכתי במצב פורטרט משום שהחכה ומיקומה בם בעלי משקל רב באיזון הקומפוזיציה של התמונה. לא משנה כמה הנושא מרשים - מיקום לא נכון של החכה - שהיא למעשה סוג של קו מפריד או מיסגור בתמונה - יגרום לחוסר איזון שיציק לעין המתבונן.

במציאות לא הייתה אינטראקציה מרשימה בין הדייג לים או כל דבר - הוא לא היה מרוכז במשהו מיוחד - כפי שגם ניתן לראות בתמונות - לכן הוא והחכה כמו חלק מהתפאורה לאותו יום סגרירי ולא הנושא בפני עצמו. בהתייחסותי אליו כך - השיקול בהצבתם בפריים (בצילום עצמו ובעריכה) הייתה קומפוזיטורית גרידא.

בעיה טכנית נוספת שהתמודדתי עימה - אני משתמש בעדשות פריים באורכים קצובים (28, 35, 50, 150) והניידות שלי הייתה מוגבלת כי הייתי חייב לשמור על קשר עין עם הילד שלי שבנה ארמון חול בסמוך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...