חדש בפתח תקווה: רוצה להכנס לסופר? תתלבשי כמו דוסית! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדש בפתח תקווה: רוצה להכנס לסופר? תתלבשי כמו דוסית!

vic07

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3972981,00.html

כבר לא רק בבני ברק ובאזורים החרדיים של ירושלים.

ולפני שיבואו רוני ודומיו להצדיק את החרדים, חשוב להדגיש דבר אחד: תגובת החנות,

"מדובר בסניף שפע שוק הממוקם בלב שכונת עמישב בפתח תקווה, שכל תושביה שייכים למגזר החרדי. בחנויות הרשת הממוקמות בלבן של שכונות חרדיות ומשרתות ברובן אוכלוסיה זו , אנו עושים את מירב המאמצים לכבד את רגשות הלקוחות ולהקפיד שהכניסה לחנות תעשה בלבוש צנוע ולא חשוף".

היא שקר גמור. אני גר בפ"ת, אמנם באזור אחר לחלוטין אבל יצא לי לבקר בסביבה המדוברת וגם להכנס לסופר הזה פעם או פעמיים. הסופר ממוקם אמנם ברחוב מנחם בגין שרובם המוחלט של תושביו חרדיים, אך הוא ממוקם בקצה הרחוב (ממש לא "בליבן של שכונות חרדיות"), כאשר מעבר לו יש כניסה לשכונה אחרת של קוטג'ים ובניינים חדשים יחסית (דרך רח' צפת למי שמכיר), שרוב תושביה דווקא חילונים - ובתוך הסופר עצמו יצא לי לראות תמהיל של חילונים, דתיים וחרדים, כשלאף קבוצה אין רוב מוחלט. בכלל, שכונת עמישב מאוד רחוקה מלהיות חרדית באופן מוחלט - חוץ ממה שכבר אמרתי יש בסביבה מבני שיכונים רבים, שרוב תושביהם אינם חרדים. על מי "שפע שוק" מנסה לעבוד לכל הרוחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נכון, אנחנו החילונים נגיד חוצפה, אולי כמה יבואו ויגידו שהם לא יקנו יותר ברשת הזאת, אבל ברגע שייגמר להם חלב במקרר והסניף הקרוב הוא של שפע שוק, הכל יישכח, זה למה אפשר לפרפר את הציבור החילוני, לעומת החרדי שהיה שורף להם את המועדון.

על זה - יש הרבה מה ללמוד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם זה אכן נוגד - אין כמו תביעה לבית משפט לאחר שהסיפור הגיע לעיתונות

בשביל להראות לעסק שלא ככה מתנהלים, לנסות לגרום לכך שבתי עסק אחרים לא

ילכו בעקבותיהם, ואם אפשר, אפילו להרוויח איזה פרוטה על הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אנחנו החילונים נגיד חוצפה, אולי כמה יבואו ויגידו שהם לא יקנו יותר ברשת הזאת, אבל ברגע שייגמר להם חלב במקרר והסניף הקרוב הוא של שפע שוק, הכל יישכח, זה למה אפשר לפרפר את הציבור החילוני, לעומת החרדי שהיה שורף להם את המועדון.

על זה - יש הרבה מה ללמוד מהם.

אין ספק. היכולת של המגזר החרדי להתארגן פשוט מדהימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך ישר לבית המשפט

ובכלל בשיעור אזרחות למדו שלפי עקרון הסובלנות אנשים צריכים ללמוד "לסבול" התנהגות ודעות של אנשים אחרים גם אם זה לא נראה להם.

ז"א שאם אני שומר שבת והשכן שלי רוצה לעשות מנגל בשבת אז אני הוא זה שצריך ללמוד להשלים אם מה שקורה ולא ההפך.

"ההתחשבות ברגשות" המטופשת הזאת זאת סתירה לדמוקרטיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'שפע שוק' זה בעיקר לציבור חרדי/דתי בגלל הכשרות לכן גם ממוקם הכי קרוב לשכונתם ,ובכל עיר חרדית.

לשם כך - "הם עושים את מירב המאמצים לכבד את רגשות הלקוחות ולהקפיד שהכניסה לחנות תעשה בלבוש צנוע ולא חשוף".

אם זה לא היה בעיקר לציבור הזה ,הייתי מסכים -זה לא נכון להתנהל ככה.

גם שהחרדים מצליחים קצת לשמור על הערכים שלהם במקומות שנועדו בעיקר להם ולמבוקשם -בא האדם הכללי וכרגיל מתלונן ,ועוד אחרי כל הסופרים "החילוניים" העומדים לרשותו.

בא לך להכנס? בגלל המחירים, תכבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח ואתה צודק, רוני... אם כך, על כל הלקוחות שאינם חרדים להדיר רגליהם מהרשת הזו, אפילו שזה הסופר הקרוב לביתם. למקרה שפספסת את ההערה בהודעתי הראשונה - הסניף המדובר אינו נמצא "בלב שכונה חרדית" ואין רוב לחרדים מבין לקוחותיו. שינסו להסתדר ללא עשרות אחוזים מהלקוחות.

אגב, רוני, ואם בחנות מחשבים כלשהי, שמן הסתם ממוקמת באזור חילוני (או בכלל באזור תעשייה, שגם שם לא בדיוק תמצא חרדים) יוחלט לא להכניס אדם בלבוש חרדי בטענה שזה פוגע בחוש האסתטי של שאר הלקוחות, האם אז תסכים לכך כי מדובר בחנות שהרוב המוחלט של לקוחותיה חילונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...