מעוניין במצלמת DSLR ראשונה עד 4000 שקלים, אין בעיה לרכוש בארה"ב - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין במצלמת DSLR ראשונה עד 4000 שקלים, אין בעיה לרכוש בארה"ב

shimon-med

Recommended Posts

כאמור, כמו שהכותרת אומרת, אני מעוניין בשדרוג של הצילום, מעוניין ב DSLR ועדשה בסיסית אחת לכרגע (מעוניין ללמוד קצת ולשדרג, זוהי ה DLSR הראשונה).

מהסתכלות על מעט מחירים בחו"ל ראיתי שה D90 עם עדשת 18-105 נמצאת בתקציב. יש עוד מצלמות בתקציב הזה אשר מומלצות?

אני אביא את המצלמה בעצמי מארה"ב, ללא משלוח.

כמו כן, על הדרך אני אשאל גם על אחריות, האם אחריות למצלמות מחו"ל תקפה לארץ?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול, בניקון ובהינתן התקציב -

D5000-

זהה ל D90 מבחינת איכות תמונה. גוף יותר חובבני.

ייתרון: חיסכון כספי

חיסרון: אין מנוע פוקוס לעדשות הישנות (עדשות AF),

D3100-

חיישן דור חדש יותר, שיפור משמעותי באיכות התמונה, בעיקר באיזו גבוה. גוף יותר חובבני.

ייתרון: איזו גבוה

חיסרון: אין מנוע פוקוס

החיסרון בחוסרו של המנוע פוקוס בגוף, הוא שאתה מוגבל לעדשות AF-S

אם תרצה להשתמש בעדשות AF ישנות, תצטרך לפקס ידנית.

בעדשות הפופולריות אין בעיה, עדשות הAFS נפוצות ובמחירים סבירים.

הבעיה מתגלה כשמתחילים לדבר על עדשות יותר אקזוטיות, כמו ה 70-200 2.8 ואז אנשים פוזלים לעדשות הישנות...

האם זה דבר שיפריע לך בעתיד לכשתצבור ניסיון ותאבון ? רק אתה יכול להחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה המושקעת. :yelclap:

מכיון שאני מתחיל רק להכיר את התחום לעומקו, באמת שאינני יודע האם אשתש בעדשות ישנות יותר, אך במידה ואגיע לשם, אני מניח שאולי כבר אשדרג , מי יודע.

בנוסף, אני מבין שמדובר על אותו חיישן בין ה D90 לבין ה D5000? ממעט הידע שיש לי אני מבין שאם אני משווה ל D3100 אז שתי אלה ברמה מעט יותר גבוהה?

לגבי חברות אחרות, אני ממש לא נעול על הניקון, קראתי גם מספר ביקורות על הקנון D550 או בשמה בארה"ב ה rebel T2i שהחמיאו למצלמה, מה אתה אומר עליה?

ושאלה אחרונה - אתה מכיר חנות טובה באיזור המרכז שאפשר להתנסות בה בידיים במצלמות הללו? מהיכרותי עם מוצרי צריכה אלקטרונים אחרים, נוחות היא מרכיב חשוב מאוד ואותה אפשר לדעת רק באופן אינדיווידואלי בידיים.

שוב תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן החיישן בD90 זהה לD5000. מבחינת חיישן, ה D3100 תעלה בביצועיה על שתיהן.

הD90 (והמחליפה שלה, הD7000), שייכות לסדרה רמה אחת מעל ה D5000 וה D3100. כלומר מיועדת לחובבים יותר "רציניים" כביכול.

מה ההבדל ?

עיינית פריזמה במקום מראות

עוד כפתורי שליטה

כפתור DOF

גוף גבוה יותר (אחיזה נוחה יותר) וכבד יותר, מחומרים יותר עמידים

מנוע פוקוס

פלאש פנימי יכול לשמש כמאסטר במערכת CLS

לגבי חברות אחרות - טוב להיות לא נעול על NIKON, ולגשש גם באגפים אחרים. (לטעמי חשוב גם למשש ושהממשק יהיה נוח לך)

נוסף על כך לכל חברה חוזקות וחולשות משלה. ורצוי להכיר אותן. (גוגל הוא ידידך...)

ספציפית ה 550D, לדעתי האישית היא מתומחרת גבוה מדי יחסית לתמורה שלה. מצלמה חביבה אך במחירה ניתן לרכוש את הD90, שכאמור, רמה אחת מעל. הייתי פוזל לכיוון ה 50D.

לגבי התנסות עצמית, אכן חשוב, אני מניח שכל החנויות הגדולות מחזיקות גופים להתנסות (הדבר מקובל מאוד). נסה אצל ארליך ואצל פוטופילם. שניהם טיפלו בי יפה למדי...

הנה פורום חוויות שירות, תוכל לחפש בו-

http://d-spot.co.il/forum/index.php?showforum=49

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתכלתי גם על ההמלצה שלך מקנון, ה D50, היא מוצאת חן בעיני ואלך להסתכל גם עליה.

אשמח אם תוכל להתייחס לשאלה שלי לגבי אחריות, האם קניה בחו"ל תקפה לארץ? האם יש איזה פרוצדורה שצריך להעביר את תעודת האחריות (כמו שאני מכיר ממחשבים ניידים)?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככלל קניה בחו"ל אינה מקנה אחריות שתופסת גם בארץ.

אם אתה נוסע הרבה על קו -ארה"ב, אז אם תהיה לך בעיה תוכל בנסיעה הבאה לממש שם את האחריות. (מה גם שהשירות האמריקאי הוא פנטסטי)

יש גם אפשרות של משלוח הלוך ושוב (על חשבונך) לתיקון.

אם אתה מעוניין באחריות התקפה בישראל, ניתן לרכוש ביטוח MACK בינלאומי. הולכים עם המצלמה לחנות הנמצאת בהסדר, מפקססים את הערכת המחיר ואמורים לקבל את הכסף בחזרה. יש גם חנויות שדואגות לעשות את הפרוצדורה עבורך.

את רכישת תעודת הביטוח יש לעשות בסמוך למועד הקניה. (עד 30 יום אם אני זוכר נכון)

(יש לקוחות מרוצים מה MACK, ויש כאלה שלא. חבר שלי נכווה מהם, אבל אין בכך להעיד על הכלל. כדאי לך להתעמק בפרטי הפוליסה אם אתה מעוניין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...