סוריה חוגגת 37 שנים מלחמת יום כיפור - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוריה חוגגת 37 שנים מלחמת יום כיפור

Psychoticat

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה מפתיע אותך, או שב-37 השנים האחרונות היית מנותק מהמציאות?

הסורים (והמצרים) חוגגים כל שנה את המלחמה שלראייתם הם ניצחו בה (ובמידה מסוימת זה מאוד נכון - גם אם צבאית בסופו של דבר הם נחלו תבוסה קשה, הם שברו את המורל ואת החיבור בין תושבי המדינה, והביאו להסכמי שלום עם מצריים כמו שהמצרים רצו ולאו דווקא כמו שאנחנו רצינו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלחמה הבאה תהיה סטייל עופרת יצוקה ומלחמת לבנון השנייה. תנסה להשיג מטרות שרק מתעלמות מהבעיה האמיתית והיא המעורבות המוחלטת של סוריה ואיראן בחימוש ארגוני הטרור באיזור.

אפשר רק לקוות שכיפת ברזל תהפוך למבצעית ותפרס בצורה רחבה עד אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה בדיוק? גם אני רוצה לספור :P

אתה הזוי או שלא התגייסת עדיין?

לצערי MR PEPO צודק. סוריה תובס ותושמד לחלוטין אך במחיר אבדות כבדות לצה"ל. אין שום תוחלת למלחמה עם סוריה,היא מדינה ענייה מצוערת ונחשלת שמצליחה איכשהו להתקיים על ידי תמיכה איראנית ורוסית מסיבית. הסורים חיים בפחד מאיתנו וסתם יורים לכל הכיוונים כדי לקבל תשומת לב.

מעבר לכך אני לא מבין מה חדש בזה? כבר ב73 הערבים התפארו בנצחון מפואר ואנחנו עסקנו בליקוק פצעים.

המלחמה חוללה הרבה שינוי בחברה הישראלית,אולי גם לטובה,לפני היינו יהירים וזחוחים וחברה מאוד מילטנטית,היום אין שהוא פרה קדושה ויש ביקורת על כל התהליכים. וגם אם זה לא נראה ככה יש הפקת לקחים בסוף ויש שומרי סף ששומרים שכשלים שהיו במלחמה לא יקרו,ואכן החלקים הבעייתים כגון מודיעין לרוב לא כשלו בצורה כה חמורה שאיימה על כוונת המדינה דאז. אפשר לדוש בזה הרבה אבל אין תוחלת. הייתה מלחמה,ניצחנו וכמו יהודים טובים אנחנו מחטטים בפצעים ומצטערים. כנראה שזה מה שהופך אותנו לעם כה מיוחד וחברה חזקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשלים שלא חזרו על עצמם? *אהם* מלחמת לבנון השנייה *אהם*

המדינה מאוד טובה בלהקים ועדות חקירה שיגידו מה צריך לתקן ומה לא היה בסדר, הבעיה שגופי המדינה (וצה"ל ביניהם) לא מאוד טובים בליישם את המסקנות האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במלחמת לבנון השנייה הדרגים הזוטרים בצבא עשו את עבודתם בצורה יוצאת מן הכלל. הפשלות החמורות היו של הדרג המדיני, ושל הרמטכ"ל בצורת קבלת החלטות תמוהה ביותר.

אחרי החלפת הרמטכ"ל בגבי אשכנזי, גם הכשלים הבודדים שהיו מנת חלקו של צה"ל תוקנו במבצע עופרת יצוקה.

רק אל תביא לי דוגמאות ממלחמת לבנון השנייה כמו "לא היה מספיק אוכל", ו"הציוד לא היה טוב מספיק". זאת מלחמה, לא טיול שנתי. אם הציפיות של מישהו במלחמה עומדת על אפס טעויות, כדאי שיתחבר למציאות, בהקדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצפה לאפס כשלים, ואני מסכים לכך שהדרג הזוטר ביצע מלאכתו כראוי,

ועדיין, להגיד שכל הלקחים שהיה צריך להפיק מהמלחמות הקודמות הופקו וגם ייושמו זה קצת הגזמה אני חושב.

כמו למשל זה שלא גייסו מילואים מספיק מהר ושלא ממש החליטו אם זאת מלחמה של ממש או סתם ,

כשבנתיים העורף הישראלי מטווח על ידי החיזבאללה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין, להגיד שכל הלקחים שהיה צריך להפיק מהמלחמות הקודמות הופקו וגם ייושמו זה קצת הגזמה אני חושב.

אתה חייב ללמוד לקרוא. זה לא מה שאמרתי,אמרתי שלא היו כשלים שסיכנו את קיומה של מדינת . אפס כשלים לא קורים.

וחוץ מזה להשוות בין מלחמת לבנון השנייה ליום כיפור זה מאוד מאוד מגוחך. תקרא קצת ספרי היסטוריה או תשמע סיפורים של לוחמים ותבין איזה טירוף היה פה בחוסר מוכנות...אני בכלל לא מדבר על סדרי הכוחות וההתעלמות המטורפת מהמודיעין (שד"א במלחמת לבנון השנייה היה מלא בבעיות אבל השיג כמה הישגים משמעותיים כמו למשל בנק מטרות של כל הטילים ארוכי הטווח) אלא פשוט חוסר מוכנות לוגיסטית מוחלטת. כולל ימ"חים ריקים לגמרי (וצר לי,זה שהיו חוסרים בתד"לים במידות המתאימות זה קצת לא תואם למשל לזה שיחידות הגיעו ולא היה ,בטנקים לא היה דלק ומקלעים ולא הייתה תחמושת בימ"חים). בלבנון השנייה,מניסיון אני אומר לך שהיה המון ברדק בשטח,אבל יחסית לסיפורים של 73 זה כאין וכאפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם כתבתי שאני לא מצפה לאפס כשלים.

וכן, הופקו וייושמו לקחים - אבל לא הכל.

ולמזלנו, מאז 73' גם לא היה איום קיומי על המדינה (אלא אם כן מחשיבים את הפצצת הכור העיראקי ב-81 והסורי לפני איזה שנתיים)

כך שלא היה צורך לבדוק את המנגנונים האלה לכזה עומק.

ואני לא משווה בין יום כיפור למלחמת לבנון, אני פשוט טוען שלא כל הלקחים מיום כיפור יושמו בשטח.

ו-Mr. Pepo, אני מסכים שכשלים רבים תוקנו במהלך כהונתו של גבי אשכנזי בתור רמטכ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...