בקשת מפרט למשחקים תקציב - תקציב עד 7000 - עמוד 5 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשת מפרט למשחקים תקציב - תקציב עד 7000

roiv11

Recommended Posts

דן- אתה צודק בדבריך אך מעט מגזים, בנוגע למכירה ביד שניה אתה נותן את הפלא שלך ובלילה שם על שקט, ולעומת ההשוואה שלך למכונית משומשת, הוא לא מחכה למכור את החומרה כדי להשתמש בכסף הזה כדי לקנות את השדרוג, כי הוא חסך כבר המון כסף בקניית המחשב הנ"ל ולא השתמש בכל התקציב.

אתה גם צודק בנוגע לסלידה והחששות של האנשים בנוגע לשדרוג מערכת, אך זה לא לעיתים קרובות כמו שרשמת, מדובר פה שדרוג אחד פר כמה שנים (לא שנה ולא שנתיים). בנוסף, אבקש ממך לא לצטט את דברי כאשר הם מכוונים למשהו אחר.

roiv11- יש פה כמה אי-הבנות.

המפרט שאתה רשמת (ושייכת אותו אלי) הוא לא המפרט אותו אני ממליץ- המפרט עליו אני ממליץ הוא המפרט שהצעתי לך בעמוד הראשון.

זה מעט נשכח מהדיון, אך יש לך מסך בעל רזולוציה שאינה גבוהה במיוחד (1050*1680) לכן איני חושב שיש פה צורך במערכת SLI שכזה, ובמידה ואתה לא "זונת גרפיקה" שחייב להפעיל כל משחק הכי כבד על הגדרות הכי גבוהות ופילטרים, אין סיבה ללכת על כרטיס חזק מGTX460, יחיד (בדיוק כמו המפרט ששמתי לך).

אם אתה מתכנן לרכוש מסך גדול יותר בעל רזולוציה גבוהה יותר, אז ניתן לחשוב ללכת על מפרט כמו שהציע yz101 (והוא ציין גם את זה).

כמו כן במפרטים האחרונים שלך, אני מניח שבחרת במארז הזה כי אתה אוהב אותו, אך קח בחשבון שהוא לא הכי משתלם למה שיש לו להציע (בערך באותו מחיר (בד"כ תוספת של כמה עשרות שקלים) ניתן כבר לקחת את אנטק 900 גרסא שניה (902) או ב300 שקלים ללכת על אנטק 300 המעולה.

כמו כן, הספק אומנם איכותי אם כי לא הכי משתלם גם כן- ספק כמו קולמרטסר 650W או סיסוניק 620W יורידו לא מעט מהמחיר וגם יספיקו כמובן למערך אם תרצה בו. כמו כן הזכרונות ששמת (בעיקר במפרט הראשון) לא משתלמים ובקלות אפשר לחסוך סביב ה100-150 שקלים.

בציפסט p55 ראיתי שזה הלוח שאיתו בונים להרבה אנשים בעלי התושבת 1156.

מה זה Raid?

הסיבה שהלוח הזה מוכנס פה, הוא כי רק UD4 תומך בSLI ללא הגבלה גדולה בביצועים (או הגבלה כלשהי)- ברוב הלוחות האחרים חיבור הPCI-E השני עובד במהירות 4X, וכאן הוא עובד ב8X לכן פחות מגביל. במידה ואתה נשאר עם המסך הזה, ולוקח כרטיס GTX460 יחיד, ניתן גם להוריד את לוח האם ללוח כמו P55-UD2 שעולה סביב ה550 שקלים וכך הפער בין המפרטים יגדל באופן משמעותי. ניתן לקחת את המעבד השני שאני מציע לך- i7-870 ובעוד שנה וחצי-שנתיים אם/כשתרגיש שכרטיס המסך לא מספק אותך, ניתן לשדרג רק אותו (בלי להתעסק עם ריבוי-כרטיסי, OC וכדומה). על הדרך תראה את הבדל הביצועים בין המעבדים- כפי שאתה יכול לראות הוא אפסי, שניהם בערך באותה הרמה http://www.anandtech.com/bench/Product/107?vs=100, רק אין צורך בזכרונות טריפל ובלוח יקר יותר.

בנוגע לRAID, זה אפשרות חיבור 2 (או יותר, תלוי בתמיכה) על מנת לקבל אקסטרה ביצועים או גיבוי בזמן אמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כן חשבתי גם על זה, ועל עוד דבר שלא הזכרתם במהלך הדיון והוא: נגיד אקנה מחשב יקר ב-1000 שקלים שיחזיק ל-4 שנים ומחשב אחר אשר יותר זול מהמחשב היקר ב-1000 שקלים אשר יחזיק למשך 3 שנים, זה אומר שאת המחשב הזול אאלץ לשדרג בחומרה יקרה יותר, מפני שבמהלך שנת ההפרש הזו המחירים ודאי ירדו. הצודק אני?

זה בדיוק המוטו שלי :xyxthumbs:

בציפסט x58 זהו הלוח הכי זול

לא נכון ,יש לוחות זולים יותר - 1050-1000 שקל ,

אולם כמובן עם פחות תכונות.

יחד עם זאת יתכן שאינך צריך את אותם תכונות ושווה לך לקחת את הלוחות הפחות "מאובזרים".

בציפסט p55A-UD4 ראיתי שזה הלוח שאיתו בונים להרבה אנשים בעלי התושבת 1156.

לא מומלץ ,קודם כל יקר רצח ושנית כול הוא יסרס כל מערכת CROSSFIRE עתידית ,עקב רוחב הפס הנמוך

יחסית ל-X58 .

חושב על חדיש G3 + כרטיס מסך חזק ? ---המלצה חמה ,שכח מהר מ- P55

גם הלוחות הטובים ביותר של P55 כמו UD4 הם לוחות מסורסים וכול שידרוג שלהם בעייתי

ולא מומלץ.

נכון שכרגע חסרונותיהם לא באים לידי באופן מוחשי ,אולם בעוד שנתיים

אתה תקלל את הרגע שהחלטת לחסוך 900 שקל מפני שאתה תיתקע עם "פגר"

שלא יאפשר ניצול אופטימלי של רכיבים כמו חזקים, דיסקים מהירים

והתקני USB3 כמו :DISK ON KEY , דיסקים חיצוניים מהירים ,כרטיסי הרחבה למינהיים .

מה זה Raid?

אם אתה לא יודע , סמוך עליי אתה גם לא רוצה לדעת...

זה למבינים בלבד ,

ולמשמש הבייתי מומלץ לא להקים מערכי RAID .

יש פיתרונות אמינים יותר,

עדיפים ופשוטים לשם השגת ביצועים ( ) או לשם גיבוי (דיסק קשיח חיצוני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון שלום

תרשה לי לשאול אותך שאלה: למה אתה כל כך דואג על שידרוג מחשבך בעתיד?

הסיבה לשאלה היא שלצערי הרב ההתקדמות בהתפתחות הטכנולוגית של משחקים מאבדת תאוצה, ואני לא רואה שום סיבה שמחשב שיריץ היום את המשחקים בהגדרות הכי גבוהות יריץ אותם גם בעוד 3-4 שנים. הבעיה שהגרפיקה במשחקים לא תשתנה בצורה דרסטית עד ליציאה של דור הבאה של (שלפי הערכות צפוי לקרות בשנת 2014), והשינוים שיהיו הם שינויים "קוסמטיים" שלא יכבידו יותר מידי על המחשב.

זהו המצב שקורה כבר כמה שנים, כי אפילו היום לוקחים כשיא לטכנולוגיה ולגרפיקה את "קרייסיס" שיצא עוד ב 2007.

לכן המלצה שלי אליך - אל תשקיע יותר מדי במחשב אלא תקח מערכת מאוזנת שתריץ את כל המשחקים הקיימים בשוק בהגדרות הכי גבוהות.

אל תחשב יותר מדי על העתיד וכשיגיע זמן (בעוד 3-4 שנים) תקנה לך מחשב חדש קומפלט, אשר יוכל להתמודד עם הטכנולוגיות שיצוא אז (DX12-13 וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון שלום

תרשה לי לשאול אותך שאלה: למה אתה כל כך דואג על שידרוג מחשבך בעתיד?

הסיבה לשאלה היא שלצערי הרב ההתקדמות בהתפתחות הטכנולוגית של משחקים מאבדת תאוצה, ואני לא רואה שום סיבה שמחשב שיריץ היום את המשחקים בהגדרות הכי גבוהות יריץ אותם גם בעוד 3-4 שנים. הבעיה שהגרפיקה במשחקים לא תשתנה בצורה דרסטית עד ליציאה של דור הבאה של קונסולות (שלפי הערכות צפוי לקרות בשנת 2014), והשינוים שיהיו הם שינויים "קוסמטיים" שלא יכבידו יותר מידי על המחשב.

זהו המצב שקורה כבר כמה שנים, כי אפילו היום לוקחים כשיא לטכנולוגיה ולגרפיקה את "קרייסיס" שיצא עוד ב 2007.

לכן המלצה שלי אליך - אל תשקיע יותר מדי במחשב אלא תקח מערכת מאוזנת שתריץ את כל המשחקים הקיימים בשוק בהגדרות הכי גבוהות.

אל תחשב יותר מדי על העתיד וכשיגיע זמן (בעוד 3-4 שנים) תקנה לך מחשב חדש קומפלט, אשר יוכל להתמודד עם הטכנולוגיות שיצוא אז (DX12-13 וכו')

אולי לא שמת לב ,אבל יש בדבריך סתירה פנימית מסויימת.

דרך אגב , בחיפוש של 2 דקות היום בזאפ התברר לי שכול ההבדל בין שתי הפלטפורמות עומד על כ-600 שקל.

אני מדגיש 600 +-

לא 1000 ולא 900 כפי שניטען מקודם.

הפרש כזה לאור התקציב שעומד לרשות פותח הפוסט ( 7000 שקל )

הוא לא פחות מבדיחה.

מערכת מחשב מבוססת על לוח X58 נהנית מיתרונות רבים נוספים מלבד האפשרות

לשדרג את כרטיס המסך למערך CROSSFIRE\SLI בעוד 3-4 שנים.

לוח P55 הוא מטיבעו מסורס לאביונים והוא יגביל אותו מהרבה בחינות של אפשרויות השידרוג

(ולא רק של כרטיס המסך ועל כך פירטתי בתגובותי הקודמות בפוסט זה).

בדיוק על מקרה שכזה אפשר לומר :

"החיסכון (הזעום יש להוסיף) בסופו של דבר עולה ביוקר"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא שמת לב ,אבל יש בדבריך סתירה פנימית מסויימת.

דרך אגב , בחיפוש של 2 דקות היום בזאפ התברר לי שכול ההבדל בין שתי הפלטפורמות עומד על כ-600 שקל.

אני מדגיש 600 +-

הפרש כזה לאור התקציב שעומד לרשות פותח הפוסט ( 7000 שקל )

הוא לא פחות מבדיחה.

לוח P55 הוא מטיבעו מסורס לאביונים והוא יגביל אותו מהרבה בחינות של אפשרויות השידרוג

בדיוק על מקרה שכזה אפשר לומר :

ההבדל בין המעבדים הוא 500

בין הלוחות אם הוא 200

בין הזכרונות 200

ביחד 900

תוכיח אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדגיש 600 +-

למה לא בדקת את המחירים בחו"ל, אני בטוח שההפרש משתנה. מה אתה בודק בזאפ? הוא קונה מחשב מורכב קומפלט מחנות, כן אם אתה לוקח לוח-אם X58 מהזולים שיש, זכרונות חצי-ג'נריים/Value+מעבד Tray ההפרש בין שני המפרטים שלו יכול לעמוד על סביב ה700 שקלים- אולם רכיבים כאלה זה דפוק לקחת אם כבר משקיע כ"כ הרבה כסף. הפרש המחירים כמעט בכל חנות שתרכיב את המפרט, יעמוד על סביב ה900 שקלים ומעלה.

לא רלוונטי. גם בגלל הסיבה שיש לו מסך עם רזולוציה לא גבוהה מאוד- 1050*1680 לכן ניתן לוותר על SLI/CF (גם אם יהיה לו מסך גדול יותר עוד כמה שנים, כרטיס יחיד יסתדר יופי טופי כי לידיעתך עד לפני שתיים הרזולוציה שבה הוא משתמש נחשבה לגבוהה מאוד). וגם בגלל שבשנים הקרובות אמור לצאת חיבור הPCI-E דור שלישי (Gen-3) שהוא בעל רוחב-פס כפול מPCI-E2 שאותו יש כיום.

לוח P55 הוא מטיבעו לוח אם מסורס לאביונים והוא יגביל אותו מהרבה בחינות של אפשרויות השידרוג

P55 מסורס לאביונים? או שזאת בדיחה לא מצחיקה או שאתה בכלל ירדת מהפסית. P55 צ'יפסט מעולה, בעל יותר תכונות מאשר H55 (שאם כבר הוא צ'יפסט מסורס) ובד"כ זול משמעותית מX58. צ'יפסט P55 וX58 הם שני צ'יפסטים שונים, לכן לקרוא לP55 מסורס זה ממש לא נכון.

ומה הסברת בתגובות הקודמות? CF/SLI כמו שאמרתי לא הכי רלוונטי, USB3- אז לא ישחק כמה דקות במשחק כאשר יעביר ג'יגות במהירות מקסימלית, SATA 6Gb/s לא ינוצל בזמן הקרוב ע"י כוננים סטנדרטיים כי SATA2 עדיין לא מנוצל עד תומו. כונני SSD מתקדמים אשר כן ינצלו את רוחב הפס המטורף הזה יש כבר כמה ויצאו בזמן הקרוב, אם כי יעלו אלפי שקלים ואף בנאדם שפוי עם דרישות סטנדרטיות לא יקנה אחד כזה, אלא רק בעוד כמה שנים- וזה כאשר פותח הדיון יחליף (או יותר נכון ישדרג) את המערכת שלו.

שוב, דחפת את זה למשהו קיצוני. ההפרש הוא לא זעום וגדול יותר מ1K שקלים (אסביר בהמשך) ולא יעלה בשום יוקר. את כל התמיכות לשנים הקרובות שהוא צריך, כבר יש לא (ולא בצי'פסט X58).

ציטוט- כן חשבתי גם על זה, ועל עוד דבר שלא הזכרתם במהלך הדיון והוא: נגיד אקנה מחשב יקר ב-1000 שקלים שיחזיק ל-4 שנים ומחשב אחר אשר יותר זול מהמחשב היקר ב-1000 שקלים אשר יחזיק למשך 3 שנים, זה אומר שאת המחשב הזול אאלץ לשדרג בחומרה יקרה יותר, מפני שבמהלך שנת ההפרש הזו המחירים ודאי ירדו. הצודק אני?

-"זה בדיוק המוטו שלי"

פותח הדיון, מה שאמרת לא בדיוק נכון (לפיכך ה"מוטו" של דן גם לא כ"כ נכון). זה שאתה קונה מחשב יקר יותר לא אומר בהכרח שהוא יחזיק יותר זמן, ובטח שאתה לא יכול לקבוע כמה (אפילו לא בערך). כאשר יוצאת חומרה חדשה/דור חדש, החומרה היותר ישנה, לא משנה מה מידת הביצועים שלה, יורדת במחיר. ככה זה בכל דור לכן לא רלוונטי איזה מחשב תקנה היום (דוגמא טובה- כרטיס HD4890 כרטיס מטורף לגיימינג בעל ביצועים דומים לHD5830 בערך, עולה חצי ממחירו- כ650 שקלים בערך. אם אתה רוצה ביצועים (לא מעניין אותך צריכת חשמל וDX11) אתה צריך לשעוט עליו).

על המפרט של dan אלא אם מישהו יטען טענת מחץ שתשנה את דעתי.

אין כזה דבר טענת מחץ, כי מה שאתה רוצה פה זה 2 דעות מנוגדות, אך אפשריות.

אתן לך 2 דוגמאות מ2 משתמשים שרצו במפרט עם שימושים ותקציב דומים, ותראה מה קרה להם.

- לפני כשנתיים-שלוש בערך היה משתמש (אם אני זוכר נכון, EAD) רצה לרכוש מחשב בסביבות המחיר שלך, וגם הגדיל את התקציב ל10 אלף ואמר שבטח לא מוגבל. הדיון עבר לא מעט עמודים בהם ניסנו לשכנע אותו לא לרכוש מערכת כה יקרה, אך לשווה. לאחר מספר חודשים, אני רואה בדיונים שפתחו משתמשים עם שימושים ותקציב זהה, הוא מגיב, וטען כי אומנם הוא מאושר עד הגג מהמחשב שלו, אך עדיין מאוד מאוכזב שקנה מערכת כה יקרה, ולא הקשיב לנו וחסך כמה אלפי שקלים (אם איני טועה, המערכת שהוא קנה היא QX9770+ לוח מבוסס X48+זוג כרטיסי HD4870. הוא אמר שלאחר שראה את כל המשחקים על הגרפיקה הכי גבוהה שלהם, הבין כי זה לא היה שווה את זה ובכיף היה רוכש כרטיס בודד, ומערכת בכלל משתלמת יותר. תקופה קצרה אחרי- הפסיק לשחק משחקים באופן משמעותי לכן המערכת בכלל לא הייתה מותאמת כ"כ לשימושיו.

-לפני עוד יותר זמן, סביב ה5 שנים+, משתמש שאיני זוכר את שמו/כינויו (וגם איני יכול לחפש כי לא הגבתי בדיונו) שגם הפעם, למרות הרבה שיכנועים- הוא רכש מערכת כבדה מבוססת פנטיות D וכרטיס מסך כפול ג'יפורס 7950GX2. לאחר מספר חודשים בודדים בלבד, יצאה סדרת E של אינטל שהפגינה ביצועים גבוהים הרבה יותר מפנטיום D כי הייתה מבוססת על ארכיטקטורה וליבה אחרת כמובן. באותה תקופה יצאו גם כרטיסי סדרה 8 של אנוידיה (8800 בגרסאות ה640 ו320 מגה). אני זוכר אז, אך הוא אכל את הלב שלו כאשר גילה שהמערכת שאותה קנה מספר חודשים לפני- הערך שלה ירד (שלא נדבר על ביצועים) ירד במידה דרסטית. בתוך פחות משנה וחצי, המעבד שלו הגביל משחקים מודרניים כבדים. אם היה רק מקשיב, היה חוסך אלפי שקלים ומשדרג את המערכת אחרי שנה וחצי-שנתיים, ומקבל ביצועים פנטסטיים, בסה"כ אותו מחיר שבו היה קונה את המערכת היקרה (שבתכלס הוא קנה).

המקרה שלך הרבה פחות חמור, אבל אם תחשוב על זה- אתה קונה כעת מחשב ב7 אלף. בחודשיים הקרובים ATI (או יותר נכון AMD) מוציאה מספר כרטיסים מסדרת HD6000 שלה, שלפי הנתונים אמורים להיות חזקים בכ30 אחוזים ומעלה מכרטיסים מקבילים מהסדרה העכשוית- HD5000. בנוסף, במהלך שנה הבאה אינטל משיקה את המעבדים החדשים שלה וגם אנוידיה אמורה להשיק (כנראה שלא בחלקו הראשון של השנה) את סדרת GTX500 שלה (אם איך שיחליטו לקרוא לסדרה הזו. כאשר אתה רוכש מחשב, כל הזמן החומרה משתדרגת לכן אין ספק שתרגיש רע, למרות שיש לך מערכת מעולה, שהמערכת שלך לא כ"כ מודרנית. ההרגשה הזאת רק תגדל כאשר אתה שילמת הרבה כסף על המחשב, והחומרה החדשה מציע ביצועים גבוהים הרבה יותר (מדובר על עשרות אחוזים, ולא אחוזים בודדים, באותו מחיר או נמוך יותר) לכן אז אתה בכלל תאכל את הלב.

אני לא סתם רשמתי לך בתחילת הדיון שאתה הולך ראש בקיר, ואתה עדיין חושב שאתה לא, נכון? אבל אני המון אנשים ויודע מה הנטיות שלהם- הנטיה שלך לדוגמא, היא לרכוש כעת מחשב כמה שיותר חזק בתקציב כדי שיהיו לך פחות התעסקויות איתו אחר כך, ויסחוב לך ליותר זמן- אני צודק? לכן, ידעתי מראש שהסיכוי שאני אשכנע אותך לרכוש מערכת שהיא יותר מושכלת כנראה לא יהיה גבוה במיוחד אך ניסיתי בכל זאת (ומנסה). דן מציע לך מערכת עם כל התמיכות האפשריות, מקסימום ביצועים ומערכת איכותית שמנצלת את כל התקציב שלך, ואין לי שום בעיה עם זה- זה צד אחד בעניין. אני מנסה לחלק את הכסף שלך בצורה נכונה (כגון 4-4 וחצי לעכשיו, ו2 וחצי-3 לעוד מספר שנים) כי אני מעוניין לגרום לך לנסות ולהבין למה זה משתלם יותר- ולא הבנת את זה. אתה הצעת מערכת (ששייכת אותה אלי) שבכלל לא הייתי מציע אותה עבורך- המערכת שאותה אני מציע היא המערכת שבניתי לך עוד בתחילת הדיון.

הפרש בין מעבדים עומד על סביב ה500 שקלים והזכרונות סביב ה200-250 שקלים.

בנוגע ללוח-האם, אני בכלל לא ממליץ לך, עבור הרזולוציה שלך, לבצע מערך SLI/CF. בשביל להריץ משחקים מודרניים על גרפיקה גבוהה ומספקת, אין שום סיבה שלא לרכוש כרטיס GTX460 בודד. כלומר פה הרווחת 950 שקלים אם לא קנית כרטיס נוסף (אומנם מערכת מודרנית מציע עד 180-190 אחוז ביצועים מאשר כרטיס בודד, שזה המון, אבל ברוב המשחקים אתה תריץ ממילא על FPS גבוה מ50-60 פריימים, לכן זה לא משנה עם 2 כרטיסים היית מריץ על 100FPS משום שהמסך שלך עובד בתדר 60 הרץ, לכן מוגבל ל60 תמונות לשניה (וגם ממילא העין האנושית בקושי תזהה הבדלים במהירות ההרצה, אם בכלל).

לכן, אין צורך בלוח P55A-UD4 כי אין צורך בתמיכה בSLI/CF, לכן ניתן להחליף את הלוח לP55-USB3 מה שאומר שהפרש המחירים בין מבוסס X58 ל P55 יהיה על סביב ה500 שקלים ויותר. כמובן שגם ספק כח אתה יכול לקחת חלש יותר בהתאם (יחסוך סביב ה80 שקלים)- מה שאומר שאומנם תקבל מפרט חלש יותר, אבל הוא יהיה הרבה יותר משתלם וההפרש בין המפרטים יהיה סביב ה2000 שקלים ויותר. הוא בכלל מציע לך מפרט שמנצל את כל התקציב שלך או קרוב לנצל, אני מציע לך מפרט בסביב ה4-4 וחצי אלף גג, כאשר בעוד שנה וחצי-שנתיים תשדרג כרטיס מסך (בודד, שכנראה יהיה חזק מSLI/CF שתבצע כיום או באותה רמה- רק מתקדם טכנולוגית הרבה יותר) ובעוד 4 שנים ומעלה תחליף את השילוש+כרטיס מסך- ואתה זה תצטרך לעשות גם אם יהיה לך מערכת X58+I7.

מה שאתה עכשיו חושב זה (וסלח לי על המילים) שאין לך זין לשדרג את המערכת כל פעם, ורוצה מערכת חזקה עם כמה שיותר תמיכות כבר עכשיו. אבל אתה לא מבין שדרך השדרוגים הללו אתה תנצל את הכסף בצורה הכי חכמה, וגם תקבל ביצועים הרבה יותר גבוהים וכמובן מערכת מודרנים יותר. לכן, קיים סיכוי גבוה שמשום שלא שמת על זה זין, אתה תקבל אחד כזה, ופי כמה יותר גדול, כשתגלה שיכלת לחסוך אלפי שקלים, והשתמש באותם התמיכות בדיוק ומבחינת כח עיבוד המעבד- ממילא לא היווה צוואר-בקבוק כלל. היית אומר "וואללה, אם היה לי עכשיו את ה2-3 אלף שחסכתי, לאיזה מערכת הייתי משדרג עכשיו...כעת אני חייב להוסיף את הכסף הזה כדי לעשות זאת". אין מה לעשות, בתחום המחשבים הכל הולך בקטע של שדרוגים ותוספות- לקנות משהו חזק ויקר כדי שיחזיק לאורך זמן הרבה יותר גדול, ברוב המוחלט של המקרים פשוט לא הולך.

מה שאני מציע לך לעשות, כדי לסכם את הדיון הזה כי הוא די מיצא את עצמו ונעשה ארוך מהרגיל:

-פנה לפורום "מעבדים לוחות-אם וזכרונות"- רשום להם אתה השימושים+תקציב, ציין את 2 השילושים שעליהם יש פה ויכוח ושאל מי עדיף. יכול להיות שגם יגידו לך שעדיף לך ללכת על X58 ויכול להיות שיציעו לך משהו אחר לגמרי. יש שם כמה אנשים שמבינים יותר ממני, לכן העצות שלהם יהיו נכונות ויועילו לך יותר מההצעות בפורום הזה.

-בנוסף, פנה לפורום "כרטיסי מסך" ושאל איזה כרטיס מסך מומלץ עבור המערכת שלך (ציין אותה+רזולוציית מסך כמובן).

לאחר מכן, קרא את הדיון הזה מהתתחלה (מציע להרבה פותחי דיונים על מנת לוודא שלא פספסו כלום), וקח את ההמלצות שהציעו לך בשני הדיונים הנוספים שתפתח- לאכן מכן קנה מחשב שאותו אתה חושב לנכון לקנות, לפי שיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הזה תאמין לי יספק אותך אל תזרוק סתם כסף ביתר תקנה לאמא שלך איזה מתנה!

מעבד:

INTEL i5 S1156 2.8GHz 760 - BOX - זמין במלאי

אחריות: ללא הגבלת זמן.

מחיר: ₪989

לוח אם:

GIGABYTE GA-P55-US3L

אחריות: שלוש שנים.

מחיר: ₪472

זיכרון:

ADATA GAMING 4096MB (2048MBX2) DDR3 1600 CL9 - I5 READY

מחיר: ₪640

כרטיס מסך:

SAPPHIRE HD5850 1GB - RETAIL - זמין במלאי

מחיר: ₪1479

מארז:

LANCOOL -K60B w/o PSU

אחריות: שנה.

מחיר: ₪422

ספק כוח:

SEASONIC 500W : SS-500ET - זמין במלאי

מחיר: ₪306

קרור למעבד:

ARCTIC-COOLING FREEZER EXTREME

אחריות: שנה.

מחיר: ₪156

דיסק קשיח:

SAMSUNG F3 1TB SATA2 - זמין במלאי

מחיר: ₪306

הרכבת מחשב:

הזמנת חלקים ללא הרכבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרישה שלי היא שהמחשב יריץ את כל המשחקים שיצאו בזמן הקרוב על ההגדרות הכי גבוהות

תגדיר מה זה מבחינתך "זמן קרוב"

תגדיר מה זה מבחינתך "ההגדרות הכי גבוהות " מבחינת רזולוצייה ופילטרים.

האם יש בכוונתך לשדרג למסך גדול יותר עם רזולוציה FULL HD+ ?

האם 3D סטריאוסקופי במשחקים \סרטים (בדגש כפול ומכופל על פורנו :smile1:)

מעניין אותך ואתה מיתכוון להשקיע בעניין בעתיד?

( קרא : http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=466598.msg3987629#msg3987629 )

האם נימאס לך מזמני הטעינה המייגעים במשחקים ואתה תרכוש בעתיד דיסק מהיר

כדי להיפטר מהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר מה זה מבחינתך "זמן קרוב"

תגדיר מה זה מבחינתך "ההגדרות הכי גבוהות " מבחינת רזולוצייה ופילטרים.

האם יש בכוונתך לשדרג למסך גדול יותר עם רזולוציה FULL HD+ ?

האם 3D סטריאוסקופי במשחקים \סרטים (בדגש כפול ומכופל על פורנו :smile1:)

מעניין אותך ואתה מיתכוון להשקיע בעניין בעתיד?

( קרא : http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=466598.msg3987629#msg3987629 )

האם נימאס לך מזמני הטעינה המייגעים במשחקים ואתה תרכוש בעתיד דיסק מהיר

כדי להיפטר מהם?

אני לא מבין למה לעזאזל החזרת את הנושא להתחלה אבל עם כבר....

*כ -3 שנים

*רצולציה טבעית והגדרות הכי גבוהות (high, high, high, ultra high...)

*אפשרי

* לפי מה שהבנתי מה שאני צריך בשביל הדבר הזה זה רק וסך חדש, אם מה שהבנתי נכון אז זה אפשרי באותה מידה שהחלפת מסך אפשרית.

*אם בעתיד המחיר של ירק משמעותית , ארכוז אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה לעזאזל החזרת את הנושא להתחלה אבל עם כבר....

*כ -3 שנים

*רצולציה טבעית והגדרות הכי גבוהות (high, high, high, ultra high...)

*אפשרי

* לפי מה שהבנתי מה שאני צריך בשביל הדבר הזה זה רק וסך חדש, אם מה שהבנתי נכון אז זה אפשרי באותה מידה שהחלפת מסך אפשרית.

*אם בעתיד המחיר של ירק משמעותית , ארכוז אחד.

האמת שכל השאלות היו רטוריות.

בתור בעצמי אני קלטתי את הראש שלך כבר בהתחלת הפוסט,

בעוד שאחרים כאן מתקשים להבין .

כנראה שרק אמיתי יכול להבין באמת אחר.

בשורה התחתונה :

הרווחת סכום נאה של כסף,

אתה לא חייב דין וחשבון לאף אחד ,

זכותך לשרוף אותו כאוות נפשך על מה שעושה לך טוב,

ואין לך שום כוונה להתקמצן על כמה מאות שקלים (וזה ממש לא משנה אם זה 600 או 900 )

ולחסום את עצמך בפני אפשרויות שידרוג קורצות וטכנולגיות חדשות,

שאומנם כרגע הן עדיין יקרות ( 3G , 3D VISION ) אבל כבר בחודשים

הקרובים המחיר שלהם צפוי לצנוח פלאים והן יהיו שוות קנייה.

עוד נקודה חשובה :

כדי להנות באמת גם מרזולוציה גבוהה, מקסימום פילטרים בשילוב עם 3D VISION

מבלי שכול העסק יקרטע ,אתה תזדקק בסופו של דבר לשני 470 במערך .

(מסיבות מובנות,אולי את הכרטיס השני תרכוש אחרי שתשדרג את המסך ותקנה משקפי 3D VISION )

קבל מושג כללי על המחירים ( ללא הרכבה כמובן ):

470

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-graphiccard&keyword=470

i7 950

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=739023

Gigabyte GAX58USB3

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=771387

NH-D14

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=774882

לעומת :

מעבד Intel i5 760 Tray

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768847

ud4

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=744614

מה שאני מנסה לומר הוא, שלא חשוב איך מסתכלים על זה ,

לצרכים הספיציפיים שלך נכון לעכשיו ולעתיד הקרוב בהתחשב בתקציב הנתון

האופצייה הכי טובה היא לוח X58 תקציבי ( 1030 שקל בערך) +

I7 950 + 6GB +NH-D14 + BLACK 1TB + 470 +ספק SESONIC +מארז בסיסי מאוורר היטב

עם פילטרים נגד אבק

נכון ,סיפור לא זול, אבל אתה תקבל שקט "תעשייתי " ל-3-4 שנים

ולא תהיה מוגבל בשיט...... :xyxthumbs:

על סמך ניסיון אישי מצטבר של 15 שנה בהרכבת מחשבים,

מערכת כזאת תחזיק אף זמן ארוך הרבה יותר ,

במידה ותשדרג את כרטיסי המסך ותהיה גם מוכן לעשות OC גבוהה.

גם אחרי 5 שנים פלוס ,מערכת כזאת תהיה עדיין נהדרת כמחשב שני בבית

לשם צפייה בסרטים, שרת הורדות ואף משחקים לא כבדים מדי ב-LAN

עם חברים שקופצים אלייך לביקור......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה I7 ולוח X58 למטרת משחקים?

למה להמליץ לבנאדם לזרוק כסף לזבל?? אתה באמת חושב שלמטרת משחקים יהיה הבדל בין I7 לI5 עוד חמש שנים, או לטווח של 3-4 שנים?

כניראה שאתה זקוק לעוד 15 שנות ניסיון...

טוב שאין לו תקציב של 10K הייתה שם לו I7 לעוד עשר שנים.

עריכה: אחרי שקראתי את כל התגובה שלך אני מצטער שהגבתי לך בכלל.

עצוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום סתם לזרוק כסף , ועוד מדובר בגיימינג על מסך 22'' , אפשר לבנות מפרט עדיף ולשמור את היתרה (2300 ש"ח) לשדרוגים עתדיים ...

Gigabyte GA-790XT-USB3 AMD 790X CHIPSET, יחידות 1

₪628

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1873

Scythe Samurai ZZ , יחידות 1

₪135

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1699

Transcend 4GB Kit (2GBx2) DDR3 1333Mhz Core I3 I5 I7, יחידות 1

₪429

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1921

Samsung 1TB=1000GB 7200RPM 32MB Sata F3 HD103SJ , יחידות 1

₪313

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1257

Sapphire ATI Radeon 4890 1GB GDDR5 HDMI Vapor X + Bonus Games, יחידות 2

₪1358

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=963

צורב LG GH22 SATA x 22 Black, יחידות 1

₪109

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=96

Cooler Master Centurion 590 Black, יחידות 1

₪335

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=403

SeaSonic S12D-750 750Watt 80Plus Silver, יחידות 1

₪615

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1927

הרכבת מחשב מעל 3000 ש"ח ובדיקת מאמץ לחלקים, יחידות 1

₪50

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=56

AMD Phenom 2 X4 955 Black Edition Quad Core AM3 BOX , יחידות 1

₪799

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=927

סה"כ מחיר לכל המוצרים:₪4771

המפרט הורכב באתר:http://www.rsm.co.il/

מעבד חזק בעל 4 ליבות שניתן לבצע לו OC , תומך במכפלה של זוג כרטיסים במערך X8 שההבדל בינו לי X16 זניח ביותר , זוג כרטיסי 4890 , הכרטיס בעל יחס עלות / ביצועים הגבוהה ביותר היום , מגיע עם OC וקירור מתקדם , מארז מרווח , ספק חזק , וקשיח של טרה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...