מחשב מבצע איתחול מחדש באופן אוטומטי - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב מבצע איתחול מחדש באופן אוטומטי

פומה

Recommended Posts

נתקלתי בתקלה זו פעמיים השבוע. בפעם הראשונה במהלך השינה שמעתי את המחשב מבצע קולות של איתחול מחדש ולהפתעתי גיליתי שהמחשב נכנס למעיין LOOP וכאשר הוא מגיע לחלון ה-LOAD של חלונות הוא מאתחל את עצמו מחדש וחוזר חלילה. החלטתי לכבות את המחשב ופתחתי אותו יותר מאוחר בבוקר. מאז המחשב עבד כמו שצריך והיום להפתעתי כשחזרתי מצאתי אותו באותו המצב של ה-LOOP המוזר הזה. גם כעת לאחר כיבוי של כמה שעות המחשב חזר לעבוד כרגיל.

משום מה חשבתי לעצמי שאולי המאוורר של המעבד יוצא מכלל פעולה לעיתים כך שהמעבד מתחמם יתר על המידה מה שמביא לאיתחול האוטומטי הזה. התקנתי את CPU COOL ונכון לעכשיו הטמפרטורה קבועה וסבירה בהחלט.

האם יכול להיות שהמאוור נתקע או יוצא מכלל פעולה מדי פעם בגלל שהוא מקולקל או שהבעיה היא אחרת?

טשמח לשמוע רעיונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הכוונה ב"המחשב נכנס למעיין LOOP..."

יעזור מאוד אם תרשום בפירוט בדיוק איזה לוח אם, מעבד, כרטיס מסך וזכרון יש לך ואיזו מערכת הפעלה.

זה לא חייב להיות המאוורר, אלא זה יכול להיות מיליון ואחת סיבות שונות...

אני משער שיש לך חלונות .

הסיבה שחלונות מפעיל את עצמו מחדש (בXP) זה בגלל תקלה במחשב שלך, שבינתיים אינה ידועה.

לך למחשב שלי ותלחץ עליו לחצן ימני -> מאפיינים.

לך לכרטיסייה "מתקדם" ובחר בכפתור ה"הגדרות" השלישי, האחרון שממוקם הכי למטה

ואז תוריד את הסימון מ"הפעל מחדש באופן אוטומטי", כלומר תוודא שהסימון לא מסומן, כמו בתמונה הנ"ל.

זה יגרום לכך שכאשר תהיה תקלה, המחשב לא יפעיל את עצמו אוטומטית אלא במקום זאת תציג מסך כחול עם קצת מידע על השגיאה.

ברגע שתקרה שגיאה ואתה תראה את המסך הכחול, תרשום בפורום מה היה רשום לך בשורות הראשונות.

השגיאה הכי נפוצה היא: "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לציין שבטלתי את אופציית האיתחול האוטומטי מחדש אתמול אחרי שהתקלה הופיעה בפעם השנייה. אבל תודה על התרשים בכל מקרה.

המפרט (ישן, המחשב בן 5 שנים):

mobo: Chaintech i440BX 6BDU

processor: P2 400Mhz

graphics card: i740

memory: 384 MB SDRAM

כן, המערכת הפעלה היא חלונות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקיעה כזו שמערכת ההפעלה לא מסוגלת לקלוט אותה ולתת סיבה לה היא בהכרח תקלת חומרה.

אחת הבעיות הנפוצות בלוחות אם בגיל הזה היא קבלים שנוזלים או פשוט שהתפוצצו, תסתכל טוב על הלוח ובעיקר על הקבלים העגולים הגדולים.

את המאוורר אפשר לבדוק בעין, לא צריך לנחש אם הוא פועל או לא.

בלוחות כאלו ניטור החומרה לא היה ממש מפותח או אמין ולא לכל המאווררים מהתקופה היה בכלל חיישן סל"ד אז עדיף לפתוח ולהסתכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתחתי את המארז ובדקתי את הקבלים או ריח של משהו שרוף, הכל נראה תקין.

דווקא יש מד סל"ד למאוורר ואפשר לראות את הניטור של המערכת ב- מן הסתם.

החלטתי לעשות בדיקה כדי לראות אם המאוורר הוא שעושה בעיות. כשהמארז היה סגור הטמפרטורה הגיעה לכדי ~55 מעלות צלזיוס.

כשהמארז היה פתוח הטמפרטורה ירדה לכ-50 מעלות בערך.

כמ-כן התבוננתי במד הסל"ד של המאוור שנראה מתפקד מצויין, הוא העלה את המהירות כשהמעבד התחמם יתר על המידה וכשהטמפרטורה ירדה גם מהירות המאוור ירדה.

בדיקה נוספת שעשיתי. החלטתי להוסיף מאוור ביתי גדול מצידו של המחשב כדי להוריד יותר את הטמפרטורה, הצלחתי להוריד את טמרפטורת המעבד עד לכדי 38 מעלות צלזיוס, המאוורר הוריד שוב את הסל"ד שלו (גם טמפרטורת המערכת/לוח אם ירדה אבל זה לא העניין פה) מה שהביא אותי למסקנה שכנראה המגע בין המעבד לגוף הקירור שלו (מדובר במעבד מהסדרה של SOCKET 1) או שהמחשה התרמית התייבשה (אם היה קיים כזה דבר לפני 5 שנים).

בכל מקרה, נראה שהמעבד עובד. אני מתאר לעצמי שהפתרון במקרה הזה יהיה לנתק את המעבד מהמארז. לפתוח את הקופסה השחורה ולבדוק האם באמת הגוף נותק קצת מהמעבד או שאולי הצטברה כמות גדולה של אבק.

מה דעתכם?

הערה:

אני מניח שאתה מתכוון לקבלים המסומנים באליפסה אדומה בתמונה? (נמצאים מתחת לקופסה השחורה עם המעבד אם אני לא טועה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לבדוק את הקבלים האלה אני צריך להוציא את המעבד (שמסתיר אותם), נעשה את זה בהקדם.

לגבי הספק, לא מזמן החלפתי אותו מאחר וחששתי שהקודם עושה בעיות. אני די בטוח שהבעיה פה היא לא הספק.

מה שכן אני יכול לומר, כשאני סוגר את המאוור הטמפרטורה עולה, כשאני פותח אותו שוב היא יורדת מאוד. מה שגורם לי להאמין יותר שהבעיה טמונה בכך שהמעבד איבד מגע עם גוף הקירור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

אחרי שהוצאתי את הסלוט מהמקום והפרדתי את המעבד מגוף הקירור הפרדתי את גוף הקירור מהמאוורר מה שגילה כמות של אבק לא נורמלית שהצטברה במשך 5 שנים. אחרי ניקוי המאוורר והגוף בדקתי שהמשחה עדיין קיימת (רובה נמצא שם שזה בהחלט יפה), החזרתי את כל העסק חזרה לסלוט שלו, הטמפרטורה יציבה והרבה יותר נמוכה ממה שהייתה קודם.

כנראה שכל מה שהיה צריך לעשות זה טיפול 5 אלף למחשב (5 שנים), מעניין אם הוא יגיע ל-10 אלף :P.

כמו-כן ניצלתי את ההזדמנות כדי לבדוק את הקבלים והם נראים בסדר גמור.

תודה על העזרה לכל מי שהציע הצעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו. זה היה רק עניין של זמן עד שתגיע גם הודעת ה-IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

חשבתי שפתרתי את הבעיה. מסתבר שלא. רק חבל שבשומקום אין הסבר מפורט בדיוק למה בדיוק מתייחסת ההודעה הזו.

אני צריך להבין שיש קשר למעבד? אולי הוא התחמם שוב בלילה? או שיכול להיות שגם מדובר בחומרה אחרת במחשב שמקרטעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יכול להיות 101 דברים שונים

פשוט תתחיל לבטל אחד אחד

תבדוק את הזיכרון עם התוכנה

אם זה לא עוזר תנסה להוציא כרטיסים

אם זה לא עוזר תנסה לנתק הרדיסקים נוספים

וכו...

עד שאתה מוצא מה גורם לזה

זה גם יכולה להיות בעיית תוכנה ככה שפירמוט עם מינימום חומרה (בלי דרייברים) יכול גם לעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...