נערך: ה Nikon D3100 הגיע היום, רשמים והערות - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נערך: ה Nikon D3100 הגיע היום, רשמים והערות

רפאלח

Recommended Posts

חלק מהציטוט הישן:

הפוסט הבא פורסם גם בפורום D-spot, אך אני מפרסם אותו גם כאן בשביל לשמוע עוד דעות.

רוצה להתחיל לצלם, יש לי רצון ונסיון בצילומים. אמנם הציוד היה ממש מעפן (בגלל חוסר תקציב) אבל התוצאות היו טובות.

מקציב סכום של 2500 עד 3000 ש"ח במקסימום.

ההתלבטות שלי היא לגבי הדגם הספציפי. הרבה זמן לא התעסקתי עם דגמים.

שאלות הכרחיות

כיוון שהמצלמה נקנתה והגיע היום אני משנה נושא זה למשהו יותר עדכני.

אחרי התלבטות ארוכה וסקר שוק מעמיק בחרתי לבסוף לקנות את הd3100 על פני ה d5000.

מספר תכונות עיקריות:

-14.2 מגה פיקסל

-מסך LCD בגודל 3 אינץ' 230K נקודות, שזה נחמד. עדיין לא הD90

-מנגנון ניקוי חיישן

-11 נקודות התמקדות כמו הD5000

-טווח ISO מורחב עד 12800 למרות שבפועל זה מגורען מאוד לעבור את ה3200.

-אפשרות לצלם ווידאו ב1080P שזה המאפיין החשוב במצלמה הזאת, ומה שיותר חשוב זה שזה מתפקס אוטומאט גם במצב צילום ווידאו. ולמרות זאת, זה קצת בעייתי. תראו את הסרטון הזה ותבינו למה:

http://www.youtube.com/watch?v=Gz-Ez-pEXRk

מנגנון הAF עושה רעש שממש מורגש בצילום. בסצנה יותר רועשת זה פחות בא לידי ביטוי:

-חיבורים חדשים: mini- לחיבור ישיר לטלוויזיות.

-גוף קטן יותר אך ממש נוח (בהשוואה לD5000) וגם קל יותר.

-מצב חדש: guide, ממש נחמד למתחילים. מסביר באופן מפורט על פונקציות במצלמה בנוסף לתמונות המחשה. למדתי כמה דברים.

חסרונות:

-אין Bracketing. (למרות שאפשר "להתגבר" על זה ידנית)

-עדשת הקיט של 18-55 מגיעה בלי . צריך לבקש ספציפית עדשה אחרת שיש לה את זה.

אני גיליתי את זה מאוחר מדיי. >:( >:( עכשיו אני תקוע עם זה, וזה ממש מציק.

ביקורת מעמיקה:

http://www.dpreview.com/previews/nikond3100/

עכשיו לפן האישי שלי:

בסה"כ אני דיי מרוצה, המצלמה הייתה בדיוק כמו שציפיתי. ממש נוחה. ממש. יצא לי להחזיק ביד D5000 וההבדל מורגש מבחינת גודל ומשקל. עוד לא השתפשפתי עם התפעול של המצלמה אבל אני לא לחוץ על זה. התבאסתי קצת שגיליתי שאין מנגון ייצוב תמונה (VR) מובנה בעדשה ושעכשיו צריך להיות ממש זהיר עם הצילום למה כל תזוזה מזערית מטשטשת את התמונה.

הכפתורים החדשים ממש מועילים. כנראה לא סתם עשו השוואה של ראש-בראש זה מול הD5000. שמים לב למספר כפתורים חדשים וכן גם מיקום חדש.

הווידאו...וואו. פשוט חוויה לצלם באיכות כזאת. רואים פשוט מצויין במצב 1080P. קחו קחו כמה דוגמאות :)

סרטון ראלי:

דוגמא יפה למנגנון הפיקוס של המצלמה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הפוסט שלך ב- D-Spot, אבל אני כבר אענה לך כאן (לדעתי אם תקבל שם תשובות, הם יהיו דומות לדברי).

בתקציב הזה לא הייתי ממליץ לך להכנס לעולם ה- DSLR, הוא נמוך מידי. אתה יכול לקנות קנון G12/G11 או לחילופין סופר זום (דמויית DSLR) איכותית כמו Panasonic Lumix DMC-FZ100 החדשה למשל.

אם אתה בכל זאת מתעקש על DSLR, בדוק בלוחות יד 2, אולי תמצא שם משהו מעניין בתקציב שלך (ניקון D70s/D80 או קנון 30D/40D/450D/500D) ותצמיד לה עדשה 18-135 (או עדשה אחרת לפי התקציב שישאר לך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה D70s שכבודה במקומה מונח, היא כבר סוס מת. אין טעם לקנות חיה כזאת אלא אם התקציב דוחק עד מאוד.

אני מציע שתתחיל להביט בדגמים הבסיסיים של החברות, מכמה סיבות:

הם בדר"כ הגופים הקטנים ביותר.

הם נכנסים לך בתקציב.

אפשר ללמוד איתם את כל מה שאפשר עם היקרים.

בניקון תסתכל על ה D5000.

אם אתה לחוץ בכסף, D3000 פחות טובה בISO גבוה (סטופ אחד), אבל נותנת תמורה גבוהה למחירה. אם אתה מתכוון להשתמש בגוף הזה כקרש קפיצה עד שתקנה גוף רציני יותר, אז היא עדיפה.

בקאנון 450D עוד יכולה לתת עבודה. גם ה 500D.

ה 550D יקרה לטעמי.

לך לחנות צילום, תמשש את הגופים ושחק בתפריטים. קנה גוף שכיף לך לצלם בו.

הסיכוי היחיד שלך להכניס מאקרו לתקציב היא עדשה ידנית על טבעות הארכה, או עדשה הפוכה. ב2 המקרים לקאנון/ניקון אין משמעות.

כיוון שאתה קצת לא ספציפי, ונראה שאין לך ניסיון, כדאי לשקול להתחיל עם עדשת הקיט 18-55 ולפתח ניסיון ותיאבון. היא גם קומפקטית יחסית.

בקאנון חשוב ללכת על הגרסה המיוצבת, הקודמת לא הייתה חדה כל כך.

יש עדשות טובות יותר, יקרות יותר וספציפיות יותר. אבל בהיעדר הסברים על עצמך, זו המלצתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שנכתב כאן - אל תנסה לקפוץ גבוה מדי - אם אתה מעונין להתנסות בצילום "רציני" אתה צריך להתחיל עם נושאים סטנדרטיים ואורכי מוקד סטדנרטיים (בימינו זה לרוב ה-18-55 של עדשת הקיט).

ההמלצות שלי דומות לאלו שכבר נכתבו כאן --

קנון - 450D יד שניה לדוגמא. לאח שלי יש גוף כזה עם עדשת קיט (18-55 מיוצבת) וה-50/1.8 הזולה של קנון, מדובר בשילוב מעולה לצלם המתחיל. 500D אפשר להשיג במעט יותר ועם איכות תמונה משופרת.

ניקון - אישית אני מעדיף את הארגונומיקה של ניקון ופנטקס ויותר קל לי להמליץ על חברות אלו. החיסרון של ה-D3000, D5000 היא שהן לא תומכות באוטופוקוס בעדשות ניקון הישנות (אין להן מנוע פנימי), מלבד זאת איכות התמונה של ה-D5000 מעולה - טוב יותר מכל מה שיש לקנון להציע היום ב-APS-C והמסך המפרקי עשוי להיות יתרון אם בעתיד תתקדם למאקרו. עדשות - 18-55, קצת יותר כסף ל-18-105 ובנוסף לשקול להוסיף את ה-35/1.8.

פנטקס - יש ביד השניה מדי פעם K200 או K10/K20. אלו מצלמות יותר מיושנות (לדוגמא - ללא LV), איכות התמונה שהן מציעות בסך הכל לא רעה (דומה לקנון, קצת פחות מהניקון המודרניות), ה-K10/K20 עשויות להרגיש לך גדולות/כבדות מדי. איכות הבניה (ולפי דעתי גם הארגונומיקה) שלהן עולה משמעותית על הקנון והניקון שהוזכרו מעלה. חדשה יש את ה-K-X שנותנת איכות תמונה לא רעה (כמעט ברמה של ה-D5000). מבחינת עדשות - הקיט 18-55 של פנטקס לא רע, לאחרונה הם הוציאו עדשת 35/2.4, אבל צריך לחכות ולראות יותר נתונים לגביה (ושהמחיר ירד).

עוד מבחינת עדשות - אם יש לך סבלנות לשבת על שוק היד השניה ואתה מוכן לנסות פוקוס ידני, אתה יכול למצוא ביד שניה עדשות ישנות מעניינות שיתנו לך להתנסות במחיר יחסית צנועה. לדוגמא 50/1.7 של פנטקס או הליוס 58/2.0. פעם גם היו עדשות טאקומר מעולות של פנטקס (עם תושבת M42 "אוניברסלית")- אבל אספנים דחפו את המחירים שלהן מעלה והן פחות משתלמות היום. לציין שפוקוס ידני לרוב יהיה נוח יותר על גופים עם עינית איכותית (כגון פנטקס K10/K20, ניקון D80/D90 או קנון מסדרת X0D) ופוקוס מדויק עם עדשה מהירה ידרוש לרוב החלפת מסך הפוקוס (חתיכת פלסטיק שנמצאת מתחת לפריזמה).

בהמשך - אל תשכח חצובה (אפשר יד שניה, חשוב שתהיה בנויה באופן איכותי ויציב) ומבזק (אפשר מבזק ידני זול - כמו שאני קניתי ב-200 ש"ח דרך איביי ועובד מצוין).

מאקרו תחום יקר, טכני ותובעני והייתי נכנס אליו רק בשלב מאוחר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הפוסט שלך ב- D-Spot, אבל אני כבר אענה לך כאן (לדעתי אם תקבל שם תשובות, הם יהיו דומות לדברי).

בתקציב הזה לא הייתי ממליץ לך להכנס לעולם ה- DSLR, הוא נמוך מידי. אתה יכול לקנות קנון G12/G11 או לחילופין סופר זום (דמויית DSLR) איכותית כמו Panasonic Lumix DMC-FZ100 החדשה למשל.

אם אתה בכל זאת מתעקש על DSLR, בדוק בלוחות יד 2, אולי תמצא שם משהו מעניין בתקציב שלך (ניקון D70s/D80 או קנון 30D/40D/450D/500D) ותצמיד לה עדשה 18-135 (או עדשה אחרת לפי התקציב שישאר לך).

שם אין עדיין תגובות. :-\

ה D70s שכבודה במקומה מונח, היא כבר סוס מת. אין טעם לקנות חיה כזאת אלא אם התקציב דוחק עד מאוד.

אני מציע שתתחיל להביט בדגמים הבסיסיים של החברות, מכמה סיבות:

הם בדר"כ הגופים הקטנים ביותר.

הם נכנסים לך בתקציב.

אפשר ללמוד איתם את כל מה שאפשר עם היקרים.

בניקון תסתכל על ה D5000.

אם אתה לחוץ בכסף, D3000 פחות טובה בISO גבוה (סטופ אחד), אבל נותנת תמורה גבוהה למחירה. אם אתה מתכוון להשתמש בגוף הזה כקרש קפיצה עד שתקנה גוף רציני יותר, אז היא עדיפה.

בקאנון 450D עוד יכולה לתת עבודה. גם ה 500D.

ה 550D יקרה לטעמי.

לך לחנות צילום, תמשש את הגופים ושחק בתפריטים. קנה גוף שכיף לך לצלם בו.

הסיכוי היחיד שלך להכניס מאקרו לתקציב היא עדשה ידנית על טבעות הארכה, או עדשה הפוכה. ב2 המקרים לקאנון/ניקון אין משמעות.

כיוון שאתה קצת לא ספציפי, ונראה שאין לך ניסיון, כדאי לשקול להתחיל עם עדשת הקיט 18-55 ולפתח ניסיון ותיאבון. היא גם קומפקטית יחסית.

בקאנון חשוב ללכת על הגרסה המיוצבת, הקודמת לא הייתה חדה כל כך.

יש עדשות טובות יותר, יקרות יותר וספציפיות יותר. אבל בהיעדר הסברים על עצמך, זו המלצתי.

הזכרתם אם העניין של יד שניה. עד כמה זה ישפר את הקנייה שלי? אני בכל אופן מעדיף לא לקנות יד שניה מסיבה פשוטה שאני רוצה משהו שישאר אצלי להרבה זמן ובלי בעיות פוטנציאליות של שימוש או כל דבר אחר.

אני רואה שידרוג של הציוד בעתיד, ואפילו את המצלמה. אני מבוסס עכשיו, יש לי אפשרות להשקיע. חצובה כרגע לא כלולה במכשיר בגלל שאני לא צריך אותה לזמן הקרוב. ולכן אפשר להוריד את זה.

כמה דגמים שיצא לי לשמוע עליהם בנסיון הצנוע שיש לי, ובא לי יותר להתעניין בהם:

D80

pantax kx

450D

עכשיו אני רוצה להדגיש שעוד לא יצא לי להשתמש באף אחד מהמצלמות שהזכרתם בנושא הזה. הכל דיי חדש לי. והבנתי שעדיף ללכת למקום מקצועי ואמין ולהחזיק מצלמה-מצלמה ולראות איך זה מרגיש. אתם מכירים מקום כזה באיזור הצפון? (חיפה-קריות-עפולה-טבריה)

המיקוד שלי הוא כזה: מצלמה + עדשה (funigman הזכרת 18-55, זה לא קצת יותר מדיי fisheye בשביל התחלה? ) +כרטיס .

ועוד משהו, האם פוקוס אוטומאטי זה משהו שחובה למישהו שרק נכנס לתחום היותר רציני? אין לזה מיקום-ביניים?

וכמה יש הבדל בין slr לdslr? למישהו יש לינק לכתבה שמסבירה באופן מפורט את ההבדלים, ולמה זה המקום הבא מבחינת מצלמות אחרי הקומפקטיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להשיג מחבר או קרוב משפחה מצלמת DSLR להתנסות קצרה, זה עדיף על משחק של כמה דקות בחנות ויעזור לך להבין את אתה בכלל מעונין בחיה כזאת.

במצלמת APS-C (כל המצלמות שדובר בהן כאן) עדשת 18-55 מקבילה ל-28-85 בפורמט 35 מ"מ.

אני רואה שידרוג של הציוד בעתיד, ואפילו את המצלמה. אני מבוסס עכשיו, יש לי אפשרות להשקיע.

אם אתה הולך על DSLR או כל מערכת של עדשות מתחלפות, הגוף זה כסף קטן - רוב ההשקעה העתידית תהיה על עדשות - כאשר עדשה חדשה ראויה מתחילה מ-2000 ש"ח...

הזכרתם אם העניין של יד שניה. עד כמה זה ישפר את הקנייה שלי? אני בכל אופן מעדיף לא לקנות יד שניה מסיבה פשוטה שאני רוצה משהו שישאר אצלי להרבה זמן ובלי בעיות פוטנציאליות של שימוש או כל דבר אחר.

מצלמה שהייתה בשימוש של חובב (לא צלם מקצועי) עם כמה אלפי קליקים לכל היותר לא אמורה לעשות יותר מדי בעיות, כמובן שכמו כל מוצר יד שניה - אתה לוקח סיכון בתמורה למחיר הנמוך יותר.

לגבי עדשות - יש עדשות נהדרות בשוק יד שניה במחירים לא רעים. אל תחפש מציאות, עדשות איכותיות שומרות על הערך שלהן היטב, אבל מצד שני הן גם מאוד מאריכות ימים - לי אישית יש כמה עדשות משנות השבעים - תחילת השמונים שעובדות נהדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית ממליץ לך על פנטקס KX היא מדהימה עם איכות תמונה שאין שני לה וחיישן שנחשב שלחיישן הטוב ביותר מכל מצלמות aps-s שבאיזו גבוה יתן לך תוצאות מדהימות. לגבי יד שניה יש לך כמה פנטקס יד שניה כמו הK10 במחיר של 2000 שח וזאת כבר מעולה עם גוף מקצועי.

לגבי עדשות ללא פיקוס אוטומט אני חושב שזה מה שמתאים לצלם מתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

מקפיץ את הנושא כי אני הולך לקנות את אחד מהמצלמות הנ"ל בתוך שבוע-שבועיים וצריך התייעצות סופית.

לאחר התעסקות קצרה עם 2 המצלמות pentax k-x ו nikon D5000, אני דיי סגור על הדגמים האלה. גם מבחינת נתונים יבשים שניהם +- באותה רמה שאני מחפש.

החלטתי שאקנה ביחד עם המצלמה גם עדשת 18-105 שתתן לי מרווח נשימה טוב יותר מאשר ה18-55.

אבל נקודת מפנה קטנה. ראיתי שבעוד תוספת מחיר של 1000 אני יכול להביא את הD-90 המצויינת מכל הבחינות. האם זה שווה לי?

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=714373

D-90 3200~3300 ש"ח

http://www.zap.co.il/compare.aspx?sog=e-camera&modelsid=727465,742025,687179

2400 +-

בהשוואה המחיר דומה +- אבל כאן נכנס למשוואה גם הD60 עם מאפיינים דומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות תמונה ב D90 וב D5000 זהה.

הD90 גדולה יותר, עם יותר כפתורי שליטה ועם מנוע פיקוס.

שווה לך אלף ש"ח ? תלוי בך. בסגנון הצילום שלך, ובסט העדשות שישמשו אותך.

D60 נחותה מה D3000. התמחור לא קשור למציאות. אין שום סיבה לקנות אותה ולשלם יותר תמורת פחות.

סדר הדגמים במצלמות הפתיחה של ניקון:

D40

D60

D3000

D5000

D3100

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות תמונה ב D90 וב D5000 זהה.

הD90 גדולה יותר, עם יותר כפתורי שליטה ועם מנוע פיקוס.

שווה לך אלף ש"ח ? תלוי בך. בסגנון הצילום שלך, ובסט העדשות שישמשו אותך.

D60 נחותה מה D3000. התמחור לא קשור למציאות. אין שום סיבה לקנות אותה ולשלם יותר תמורת פחות.

סדר הדגמים במצלמות הפתיחה של ניקון:

D40

D60

D3000

D5000

D3100

אין לי אלף שקל מיותרים, ובטח שלא עם ההעדשה שאני רוצה להביא. אבל שמעתי הרבה דברים טובים על הD90 ולכן זה נכנס למשוואה.

לגבי זה שהיא אותה איכות כמו הD5000 אני אבדוק כבר בגוגל.

אז הD60 ירדה מהפרק.

k-x VS. D5000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה יש תגובות אחרונות?

משיטוט נרחב באינטרנט מצאתי שיש הבדל לטובת הפנטקס בצילומי לילה עם iso גבוה, וגוף יותר קטן מהניקון. חסרון בולט: מסך קבוע (לא מפרקי כמו של הניקון) וכן מבחר ממש עלוב של עדשות. יתרון משמעותי: זול בכ600 שקלים מהניקון.

לניקון יש מבחר גדול של עדשות, ומסך מפרקי. זה היתרונות הבולטים, השאר מזעריים עד כדי לא קיימים.

על סמך הנתונים היבשים כדאי לי מאוד לקנות את הפנטקס.

אבל אני לא כ"כ סגור על זה שאני לוקח משהו בעל שם "פחות טוב".

האם החשש שלי מוצדק?

למישהו יש נסיון עם פנטקס בקטע של תקלות ושירות לקוחות? תחזוקה של המצלמה והרכיבים?

עריכה, זה חלק מהמקורות שלי:

סקירה על היתרונות של פנטקס על מבחר של מצלמות מאותה קבוצת מחיר:

http://www.radiantlite.com/2009/09/pentax-k-x-vs-competitors.html

תמונות של הפנטקס מול הניקון:

http://laptopmemo.com/2010/05/07/preview-nikon-d5000-vs-pentax-k-x/

(משום מה נראה לי מוזר הקטע עם הפונט של פנטקס...גדול מדיי. של הניקון בהרבה יותר "קליל" )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב על כיוון מקצועני (עבודה בשביל כסף) - לך על ניקון. אם אתה חושב על צילומי טבע/צפרות תובעניים שידרשו ממך עדשות סופר-ארוכות (כאלו שעולות אלפי דולרים ד"א) - לך על ניקון (אם כי ה-D5000 לא ממש תתאים לך במקרה כזה).

אם לא - עד טווח של 200 מ"מ אין ממש יתרון משמעותי לניקון - בכל הנוגע לצילום חובבני. יותר קשה (אבל אפשרי) להשיג עדשות של פנטקס בארץ, התמחור גם קצת לקוי ביחס לחו"ל. למרות המסופר בפורום זה ואחרים, יש עדשות פנטקס יד-שניה (לי יש שלוש כאלו), אבל צריך יותר סבלנות. לפנטקס יש תמיכה לאחור יוצאת מהכלל - מה שאין בניקון D5000 (מבחינת פוקוס ומבחינת מדידת-אור) וכן ייצוב בגוף.

מוניטין האמינות של ניקון ופנטקס מאוד טוב.

בסופו של דבר, אין יתרון מוחץ לאף אחת מהן. תחזיק את שתי המצלמות, תתרשם מהן, תבחר את זאת שמרגישה לך "נכון" יותר ביד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב על כיוון מקצועני (עבודה בשביל כסף) - לך על ניקון. אם אתה חושב על צילומי טבע/צפרות תובעניים שידרשו ממך עדשות סופר-ארוכות (כאלו שעולות אלפי דולרים ד"א) - לך על ניקון (אם כי ה-D5000 לא ממש תתאים לך במקרה כזה).

אם לא - עד טווח של 200 מ"מ אין ממש יתרון משמעותי לניקון - בכל הנוגע לצילום חובבני. יותר קשה (אבל אפשרי) להשיג עדשות של פנטקס בארץ, התמחור גם קצת לקוי ביחס לחו"ל. למרות המסופר בפורום זה ואחרים, יש עדשות פנטקס יד-שניה (לי יש שלוש כאלו), אבל צריך יותר סבלנות. לפנטקס יש תמיכה לאחור יוצאת מהכלל - מה שאין בניקון D5000 (מבחינת פוקוס ומבחינת מדידת-אור) וכן ייצוב בגוף.

מוניטין האמינות של ניקון ופנטקס מאוד טוב.

בסופו של דבר, אין יתרון מוחץ לאף אחת מהן. תחזיק את שתי המצלמות, תתרשם מהן, תבחר את זאת שמרגישה לך "נכון" יותר ביד.

הזמנתי בסוף את הניקון עם עדשת 18-55vr קיט. רציתי להזמין גם את ה18-105 אבל זה כבר יקר מאוד (סיפור של 1700 ש"ח ומעלה) ואת זה כנראה אשמור לעתיד.

אני לא חושב על זה בתור מקצוע, אלא יותר בתור תחביב שאתעסק בו הרבה. דיברתי עם כמה מוכרי חנויות ולפיהם הבנתי שהשירות של פנטקס בארץ גרוע ואפילו לוקה בחסר, לעומת הניקון המצויין, וזה בסופו של דבר מה שהכריע את הבחירה מבחינתי.

השגתי במחיר טוב (3260 ש"ח כולל כרטיס של 4 GB + הרחבת אחריות ל3 שנים +תיק נשיאה מהודר + העדשה) מבחור שאני סומך עליו.

מודה לכולם על העזרה וההשתתפות בתהליך הבחירה. עזרתם המון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוון שהמצלמה נקנתה והגיע היום אני משנה נושא זה למשהו יותר עדכני.

אחרי התלבטות ארוכה וסקר שוק מעמיק בחרתי לבסוף לקנות את הd3100 על פני ה d5000.

מספר תכונות עיקריות:

-14.2 מגה פיקסל

-מסך LCD בגודל 3 אינץ' 230K נקודות, שזה נחמד. עדיין לא הD90

-מנגנון ניקוי חיישן

-11 נקודות התמקדות כמו הD5000

-טווח ISO מורחב עד 12800 למרות שבפועל זה מגורען מאוד לעבור את ה3200.

-אפשרות לצלם ווידאו ב1080P שזה המאפיין החשוב במצלמה הזאת, ומה שיותר חשוב זה שזה מתפקס אוטומאט גם במצב צילום ווידאו. ולמרות זאת, זה קצת בעייתי. תראו את הסרטון הזה ותבינו למה:

http://www.youtube.com/watch?v=Gz-Ez-pEXRk

מנגנון הAF עושה רעש שממש מורגש בצילום. בסצנה יותר רועשת זה פחות בא לידי ביטוי:

-חיבורים חדשים: mini- לחיבור ישיר לטלוויזיות.

-גוף קטן יותר אך ממש נוח (בהשוואה לD5000) וגם קל יותר.

-מצב חדש: guide, ממש נחמד למתחילים. מסביר באופן מפורט על פונקציות במצלמה בנוסף לתמונות המחשה. למדתי כמה דברים.

חסרונות:

-אין Bracketing. (למרות שאפשר "להתגבר" על זה ידנית)

-עדשת הקיט של 18-55 מגיעה בלי . צריך לבקש ספציפית עדשה אחרת שיש לה את זה.

אני גיליתי את זה מאוחר מדיי. >:( >:( עכשיו אני תקוע עם זה, וזה ממש מציק.

ביקורת מעמיקה:

http://www.dpreview.com/previews/nikond3100/

עכשיו לפן האישי שלי:

בסה"כ אני דיי מרוצה, המצלמה הייתה בדיוק כמו שציפיתי. ממש נוחה. ממש. יצא לי להחזיק ביד D5000 וההבדל מורגש מבחינת גודל ומשקל. עוד לא השתפשפתי עם התפעול של המצלמה אבל אני לא לחוץ על זה. התבאסתי קצת שגיליתי שאין מנגון ייצוב תמונה (VR) מובנה בעדשה ושעכשיו צריך להיות ממש זהיר עם הצילום למה כל תזוזה מזערית מטשטשת את התמונה.

הכפתורים החדשים ממש מועילים. כנראה לא סתם עשו השוואה של ראש-בראש זה מול הD5000. שמים לב למספר כפתורים חדשים וכן גם מיקום חדש.

הווידאו...וואו. פשוט חוויה לצלם באיכות כזאת. רואים פשוט מצויין במצב 1080P. קחו קחו כמה דוגמאות :)

סרטון ראלי:

דוגמא יפה למנגנון הפיקוס של המצלמה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...