ההכרזות של ניקון לקראת פוטוקינה 2010 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההכרזות של ניקון לקראת פוטוקינה 2010

fungiman

Recommended Posts

יתכן וזוהי כבר תחילתה של שירת הברבור של ה-DSLR. מצלמות ה-EVIL דוהרות קדימה ומלבד מס' סוגיות שאין כל סיבה שלא יפתרו בשנים הקרובות (איכות העינית ומהירות הפוקוס - שניהם משתפרים דרמטית משנה לשנה) דבר לא מונע מהן להשתלט בסופו של דבר על השוק כולו.

אבל איזה שירת ברבור אנחנו מקבלים השנה! בשרשור אחר דובר על פנטקס עם ה-K-r וה-K-5 שלהם, אבל החדשות הגדולות מגיעות מניקון.

זה מכבר הוכרזה ה-D3100 שמציעה חיישן ותכונות מעולות יחסית למצלמת פתיחה ולמעשה דוחקת את ה-D5000 מבחינות רבות (מלבד מסך מפרקי).

כעת הוכרזה ה-D7000 שמחליפה את ה-D90 (במחיר מעט גבוה יותר) אבל למעשה מציעה תכונות רבות שנראו עד כה רק במצלמות ה-DX00 של ניקון - גוף מקצועי יותר ומערכת פוקוס ומדידת אור מאוד מתקדמת (כולל מדידת אור על עדשות הישנות). מהירות סינכרון משופרת - 1/250 (לעומת 1/200 ב-D90). מלבד זאת חיישן שאני מקווה שיהיה עדיף אפילו על החיישן המעולה שהיה ב-D90 וכמקובל בימינו - יכולות הסרטה FHD. ה-D7000 החדשה נראת על פניו מקצועית יותר מה-60D של קנון ולמעשה שוברת את השוק מבחינות רבות.

ה-D7000 גם הופכת את ה-D300S למיושנת ולא כדאית בין לילה. האם גם המחליפה שלה תוצג עוד בימים הקרובים?

הכרזות חמות שכולם מחכים להן - מחליפת ה-D700 (עם 24 מ"פ?) ומצלמת EVIL.

עדשות חדשות שהוכרזו עד כה - 35/1.4 ו-200/2.0 מעודכנות. מבזק SB-700 שאמור להכנס במקום ה-SB-800 עליו השלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הנתונים היבשים, הניקון D7000 החדשה משאירה אבק לקנון 60D ואפילו עדיפה על הקנון 7D.

כרגע התג מחיר שלה עם עדשת קיט 18-105VR הוא 1300 פאונד (כ- 2,000$), לא זול בכלל, סביר שירד מתי שהיא תצא, אך עדיין המחיר באופן כללי של הקטגוריה הזו בניקון עלה.

מעניין מה יקרה עם ה- D300S...

חוץ מזה ה- SB-700 מחליף את ה- SB-600 ולא את ה- SB800 שהוחלף כבר ע"י ה- SB-900.

אגב,

היא לא מחליפה רשמית של ה- D90, היא חדשה לחלוטין, אך אני לא מאמין שנראה המשך ל- D90...

עוד פרטים ותמונות כאן -

http://www.dpreview.com/previews/NikonD7000/

סרטונים שנטען כי צולמו איתה -

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא מחליפה רשמית של ה- D90, היא חדשה לחלוטין, אך אני לא מאמין שנראה המשך ל- D90...

יש חור בין ה-D3100 ל-D7000 שככל הנראה ימולא על ידי דגם עתידי (האם D5100?) שיהיה נחות מבחינות מסוימות מה-D90 (בכל הנוגע ל-"מקצועיות").

דבר נוסף - ה-D7000, ביחד עם ה-K-5 העתידית (ובמידה מסוימת ה-7D אם כי היא מעט יקרה וגדולה יותר) יוצרות קטגוריה מעניינת של מצלמות APS-C קומפקטיות שהן למעשה כמעט מקצועיות לחלוטין ובמחיר סביר.

מלבד מעט יותר שליטה בעומק שדה שיש במצלמות FF, מצלמות אלו מציעות כמעט כל מה ש-95% מהצלמים צריכים/רוצים באריזה קטנה, קלה וזולה יותר מהמצלמות "המקצועיות" הקלאסיות. בנוסף - חיישני ה-APS-C של היום מציעים באיכות של חיישני ה-FF של לפני 3-4 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצלמה מאוד מרשימה, עם תג מחיר (בארה"ב) של 1200$ לגוף, לדעתי ניקון שוב עושים את התרגיל של ה- D70/D80 לקנון (בזמנו מכרו אותן במשקל כמו גרעינים, הן הקפיצו את מכירות ניקון לשמיים על חשבון קנון כמובן).

נחכה לראות את הביקורות, מעניין אם יהיו לה ביצועי ISO גבוה כמו ל- D700 (כמו שנאמר בשמועות...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחכה לראות את הביקורות, מעניין אם יהיו לה ביצועי ISO גבוה כמו ל- D700 (כמו שנאמר בשמועות...).

יש כבר דוגמאות ראשונות (למרבה הצער JPEG בעיבוד מצלמה ולא מ-RAW) ב-ISO 3200 ועל פניו זה נראה כסטופ (אולי קצת יותר) שיפור ביחס לחיישנים הנוכחיים ובהחלט מתקרב לחישני ה-FF הנוכחיים.

ראה המצב כיום של ה-D90 מול ה-5D הוותיקה וה-D700 - ה-D90 למעשה כמעט שווה ל-5D הישנה ונמצאת סטופ אחד מתחת ל-D700 (מה שהגיוני מאחר וחישן APS-C הוא חצי משטחו של חישן FF ושני חיישנים אלו בערך מאותו דור). יש מקום להניח שה-D7000 תהיה דומה ל-D700 ביכולות שלה על סמך נתונים אלו.

בשביל מידע יותר אוביקטיבי נמתין בסבלנות עוד חודש-חודשיים ליותר מבחנים.

אם אתה לא חייב שליטת DOF קיצונית או מצלם בתנאי תאורה קשים במיוחד באופן קבוע - אין ממש צורך לעבור ל-FF (עם גוף ועדשות יקרות ובמיוחד כבדות ומסורבלות יותר).

מבחינה זאת אולי יש היגיון לגישה של פנטקס - APS-C לכולם, מצלמת MF במחיר סביר (645D) למי שחייב DOF קיצוני ו/או איכויות וטווח דינמי יוצאים מהכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כבר דוגמאות ראשונות (למרבה הצער JPEG בעיבוד ולא מ-RAW) ב-ISO 3200 ועל פניו זה נראה כסטופ (אולי קצת יותר) שיפור ביחס לחיישנים הנוכחיים ובהחלט מתקרב לחישני ה-FF הנוכחיים.

ראה המצב כיום של ה-D90 מול ה-5D הוותיקה וה-D700 - ה-D90 למעשה כמעט שווה ל-5D הישנה ונמצאת סטופ אחד מתחת ל-D700 (מה שהגיוני מאחר וחישן APS-C הוא חצי משטחו של חישן FF ושני חיישנים אלו בערך מאותו דור). יש מקום להניח שה-D7000 תהיה דומה ל-D700 ביכולות שלה על סמך נתונים אלו.

בשביל מידע יותר אוביקטיבי נמתין בסבלנות עוד חודש-חודשיים ליותר מבחנים.

אם אתה לא חייב שליטת DOF קיצונית או מצלם בתנאי תאורה קשים במיוחד באופן קבוע - אין ממש צורך לעבור ל-FF (עם גוף ועדשות יקרות ובמיוחד כבדות ומסורבלות יותר).

מבחינה זאת אולי יש היגיון לגישה של פנטקס - APS-C לכולם, מצלמת MF במחיר סביר (645D) למי שחייב DOF קיצוני ו/או איכויות וטווח דינמי יוצאים מהכלל.

שם לב שאתה משווה (5D) עתיקה משנת 2005 למצלמה עדכנית D90 - עד הופעת ה D700 לא היה ל 5D מתחרות מבחינת איכות תמונה ואיזו גבוה.

מבחינת רעש גם אני מאוד התלהבתי מה D700 עד שהופיע ה D3 ומהD3 ירדתי כשהגיע D3S ...

כמובן שהתלהבתי מהD300 כאשר קניתי אותה אבל היא כבר נחשבת ישנה - למרות שאני מאוד נהנה איתה .

השדרוג הבא שלי ? בחירה קשה בין מחליפה של D700 או מחליפה של D300S - כך או כך זה ניקון וזה יקר :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה ל-5D הייתה מכוונת - מצלמות APS-C, במיוחד בשנים האחרונות, נותנות את אותה איכות של מצלמות FF מדור עד דור וחצי קודם.

על סמל זאת הנחתי שה-D7000 מתקרבת ל-D700. ברור שמחליפת ה-D700 תהיה עדיפה בערך בסטופ על פני ה-D7000.

אבל - שים לב שאתה יכול לרכוש מצלמות APS-C עם כל המשתמע מכך (משקל וגודל מופחתים, עלות מופחתת) ולקבל את איכות של FF (מלבד ה-DOF והעינית הבהירה יותר) של לפני 2-3 שנים. בתכלס - הרוב המוחלט של הצלמים לא צריכים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס - רב הצלמים לא צריכים יותר מ G11 או G12 שהחליפה אותה.

לקח ל APS-C 5 שנים כדי להגיע לאיכות של FF של אז... - באמת הגיע הזמן.

ב D700 זה אותו חיישן כמו ב D3 - לא הייתי רוצה להאמין שמצלמה ברמת חובב תהיה ברמה של מצלמת פרו.

מה שכן הייתי רוצה לראות זה D700 עם חיישן של D3S ותוספת של ווידאו HD ומלא תוספות שהוסיפות במצלמות ברמת פתיחה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אולי נראה אותה בדצמבר.

כבר שריינתי לה תוכנית חסכון ייעודית + 85/1.4 החדשה (אם כי אני מתלבט אם להשאיר את הנוכחית, היא פא*ינג קאלט - פוטוזון די רצחו אותה בשילוב F.F, ואני ממש לא חושב שזה מוצדק, ה 85 החדשה ממש תצטרך להוכיח את עצמה) + 24/1.4. :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס - רב הצלמים לא צריכים יותר מ G11 או G12 שהחליפה אותה.

תבדיל בין צלמים - snapshooters לצלמים - photographers.

ל-photographers ה-G12 לא מספיקה. אבל מצלמת APS-C כבר נותנת לך שליטה ראויה ב-DOF ואפשרות צילום באור קיים לקוי לא רעה בכלל עם עדשות פריים מהירות ואפשרות לצלם ב-ISO 1600 באיכות מאוד גבוה (ב-G11 יש רעש החל מ-100 והתמונה איומה ב-1600).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...