שלום לכל הותיקים והחדשים, חזרתי אחרי הרבה זמן.. ומעוניין ביעוץ חדש :) DSLR - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום לכל הותיקים והחדשים, חזרתי אחרי הרבה זמן.. ומעוניין ביעוץ חדש :) DSLR

over

Recommended Posts

לפני 3 שנים (או יותר..)

התיעצתי איתכם בנושא של מצלמת DSLR למתחילים..

הרבה מים עברו בנהר מאז, ההחלטה בסוף הייתה על ה PENTAX K100.

עם עדשת SIGMA 18-200.

יש לציין שהמצלמה שירתה אותי מעולה ונהנתי מכל רגע נכנסתי לעולם הצילום המקצועי, ולמדתי המון , ובשבועות הקרובים אחר כבוד רב, היא תעבור לאחותי שמתחילה להכנס לתחום.

היום אני רוצה להתקדם.

והיות וקיבלתי פה עצות מעולות (לטובה יזכר BORN )

אני מעוניין ביעוץ נוסף .

הפעם, נגמרו המשחקים :)

אני מחפש ברמה מקצועית יותר כמו D90 .

והיות ופטוקוניקה בדרך, ושני המפלצות מתקרבות, אני ממש אובד עצות ולא יודע לאיזה כיון ללכת.

האם :

- NIKON החדשה (שתוכרז בשעות אלו ממש) המחליפה של D90 שכבר די ברור מה היא תכיל.

- CANON 60D (שכבר הוכרזה ונראית סופר אטרקטיבית.)

אני לא מאוד אוהב את משחק העדשות, כלומר אני מעוניין בעדשה אחת טובה, בסגנון של 18- 100 וכו .

(מי משני החברות האלה נותן פתרון הכי טוב ? )

או אולי לחכות בכלל והשאר עם הפנטקס, ולראות איך שוק ה EVIL מתקדם ?

תודה מראש לכל העוזרים.

)וובקשה לא להתחיל פה מלחמות של קנון מול ניקון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקציב ? שימושים ?

מה שצפוי להיות (כמו כל פעם), זה שהמצלמה שתחליף את ניקון D90 תהיה טובה יותר מהקנון 60D ובאותו סדר גודל של מחיר (כנראה זולה יותר), יש שמועות שהיא תקרא D7000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקציב 6000 שח +- 1000 שח כולל עדשה.

דוקא משמועות שמגיעות נראה שהניקון פחות אטרקטיבית.

אלו ריכוז השמועות והנתונים עליה.

http://nikonrumors.com/2010/09/06/recap-3.aspx

יקרה יותר, ומבחינה טכנית דומה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

60D מציעה תכונות מאוד ארקטיביות בתחום האלקטרוניקה והתוכנה שלה אולם במבנה הגוף והתפעול מדובר בחצי מדרגה מתחת ל-50D (ככל הנארה על מנת לבדל אותה יותר מה-7D)

המחליפה של ה-D90, אם ניקון תמשיך במסורת, תהיה קפיצת מדרגה רצינית, ניקון תמיד שמרו את הקלפים קרוב מאוד לחזה וקשה להתרשם מהשמועות.

בכל מקרה - הטעות שלך שאתה מסתכל רק על החיישן והאלקטרוניקה ולא על הדברים האחרים שהם אלו שהופכים מחובבנית למקצוענית - גוף איכותי ואטום לפגעי מזג האוויר וארגונומיקה - בסעיפים אלו ה-D7000, לפחות לפי השמועות, עולה משמעותית על ה-60D.

פנטקס כנראה יכריזו בקרוב על ה-K-5 שמציעה מפרט דומה ל-7D (ואפילו טוב יותר - מדובר במפרט מאוד מרשים) אבל למרבה הצער עם מחיר פתיחה לא מספיק אטרקטיבי - כרגיל אצל פנטקס המחיר ירד בהדרגה ויהפוך להיות מאוד אטרקטיבי, אבל השאלה היא מתי.

שוק ה-EVIL דוהר קדימה - וסוני הצטרפו זה מכבר ויש שמועות עיקשות לגבי פנטקס וניקון. הערכתי היא שבסופו של דבר ה-SLR ידחקו לחלוטין מהשוק, אבל זה עניין שיקח כעשור לפחות ולא רלוונטי להחלטת הרכישה הנוכחית שלך.

ד"א - מי שלא אוהב את "משחק העדשות" מפסיד הרבה מאוד ממה שיש לעולם ה-DSLR להציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

60D מציעה תכונות מאוד ארקטיביות בתחום האלקטרוניקה והתוכנה שלה אולם במבנה הגוף והתפעול מדובר בחצי מדרגה מתחת ל-50D (ככל הנארה על מנת לבדל אותה יותר מה-7D)

מבנה הגוף אומנם (לכאורה) פחות איכותי, אבל קל יותר (דבר שחשוב לי בהרבה מגוף איכותי אבל כבד)

וגם השאלה שהכי מטרידה למי איכות תמונה טובה יותר...

ה 50D הציגה איכות נוראית בהשואה למתחרות ובהשואה ל 40D ...

המחליפה של ה-D90, אם ניקון תמשיך במסורת, תהיה קפיצת מדרגה רצינית, ניקון תמיד שמרו את הקלפים קרוב מאוד לחזה וקשה להתרשם מהשמועות.

כרגע השמעות נראות "עיקשות " ומדויקות, נדע מחר בבוקר בודאות :)

כרגע הם לא מציעים משהו יותר טוב מקנון (לפחות על הנייר..)

ואחד האכזבות זה שאין שם מסך מסתובב

פנטקס כנראה יכריזו בקרוב על ה-K-5 שמציעה מפרט דומה ל-7D אבל עם מחיר פתיחה רציני - כרגיל אצל פנטקס המחיר ירד בהדרגה ויהפוך להיות מאוד אטרקטיבי, אבל השאלה היא מתי.

למרות הערכתי הרבה מאוד לפנטקס.

אני החלטתי לפרוש, היות והם מציעים מבחר עדשות מאוד מצומצם, ובארץ בכלל אין עם מי לדבר על זה.

בתור ראשונה זה מצוין בתור ציוד מקצועי כבר בעיה.

שוק ה-EVIL דוהר קדימה - וסוני הצטרפו זה מכבר ויש שמועות עיקשות לגבי פנטקס וניקון. הערכתי היא שבסופו של דבר ה-SLR ידחקו לחלוטין מהשוק, אבל זה עניין שיקח כעשור לפחות ולא רלוונטי להחלטת הרכישה הנוכחית שלך.

כן כך חשבתי.

ד"א - מי שלא אוהב את "משחק העדשות" מפסיד הרבה מאוד ממה שיש לעולם ה-DSLR להציע.

אנ י אדייק, אני לא שונא את זה, פשוט בשלב ראשוני אני לא מתכוון לקנות נניח 18-55 ואז עוד עדשה לטווח יותר רחוק.

אלא עדשה אחת טובה לטווח טוב, ואחר כך נראה.

באמת בעניין זה מי יותר אטרקטיבי? ניקון או קנון ?

הן מבחינת איכות והן מבחינת מבחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשלב זה אני הייתי מחכה לעובדות ולא בונה על השמעות. הניקון לא בהכרח תהיה כבדה יותר מהקנון (בגלל הגוף המקצועי, אם בכלל יהיה).

מה שאני אוהב אצל ניקון זה שתמיד יש "זליגת" מהמצלמות המקצועיות (D3/D700 וכו') שלהם למצלמות הסמי מקצועיות (D90/D300 וכו') בטווח של דור אחד, בניגוד לקנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבנה הגוף אומנם (לכאורה) פחות איכותי, אבל קל יותר (דבר שחשוב לי בהרבה מגוף איכותי אבל כבד)
בתור ראשונה זה מצוין בתור ציוד מקצועי כבר בעיה.

אתה בטוח שאתה מחפש ציוד מקצועי?

מצלמה מקצועית זה הרבה מעבר לחיישן ולגימיקים. אני כרגע מצלם עם חצי-מקצועית (K20D) ולסירוגין מצלם מדי פעם עם מצלמות חובבנים של משפחה/חברים (A300, D40X, D80). ה-K20 כבדה יותר, אבל זה מתקזז עם הארגונומיקה העדיפה (אחיזת היד הרבה יותר יציבה), המצלמה מרגישה מוצקה פי כמה, הלחצנים נעימים יותר למגע, מרגישים איכותיים יותר ונותנים פידבק יותר טוב. אני לא מפחד אם הגוף חוטף קצת רסס מים או אם הא נמרח בזיעה ביום קיץ חם (על העדשות אני נזהר יותר, בעתיד אני מקווה לשדרג לעדשות אטומות). דלתות הסוללה וכרטיס הזיכרון הן כמו דלתות של מרצדס ולא פיסות פלסטיק מרשרשות. תוחלת החיים של התריס ארוכה יותר. תוסיף לזה עינית מעולה ואיכותית, שליטה ישירה על בקרות חשובות רבות ועוד - ההבדל הוא משמעותי ומורגש בכל חשיפה וחשיפה.

בנוגע לפנטקס - אתה יכול להזמין כמעט כל עדשה שלהם לארץ, המחיר סביר, זמן ההמתנה ארוך. לצלם חובב וגם לחלק מסוגי המקצוענים יש להם כיסוי לא רע מבחינת קטלוג העדשות והם גם מרחיבים אותו לאט - הצפי הוא לעדשת 18-135 שבנוסף לעדשת ה-35/2.4 החדשה יהיו שילוב מעולה כקיט פתיחה לחובב שרוצה גם טווח וגם פריים מהירה וזולה. זה כיף לפנטז על שידרוג ל-D3X עם עדשות אקזוטיות בזמן שאתה מסתובב עם D3000 ועדשת קיט, אבל לרוב הצלמים החובבים לא צריכה להיות שום בעיה עם הציוד של פנטקס. אתה רוצה מראש לצמצם את האפשרויות שלך, אשרך. אישית הייתי הולך על ניקון, במיוחד אם אהבת את הארגונומיקה של פנטקס. בסופו של דבר - ההבדלים הטכונולוגיים מתקזזים, אבל לפי טעמי לניקון יש ארגונומיקה איכותית יותר מכל הבחינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שאתה מחפש ציוד מקצועי?

תקשיב - מקצועית זה הרבה מעבר לחיישן ולגימיקים. אני כרגע מצלם עם חצי-מקצועית (K20D) ולסירוגין מצלם מדי פעם עם מצלמות חובבנים של משפחה/חברים (A300, D40X, D80). ה-K20 כבדה יותר, אבל זה מתקזז עם הארגונומיקה העדיפה (אחיזת היד הרבה יותר יציבה), המצלמה מרגישה מוצקה פי כמה, הלחצנים נעימים יותר למגע, מרגישים איכותיים יותר ונותנים פידבק יותר טוב. אני לא מפחד אם הגוף חוטף קצת רסס מים או אם הא נמרח בזיעה ביום קיץ חם. דלתות הסוללה וכרטיס הזיכרון הן כמו דלתות של מרצדס ולא פיסות פלסטיק מרשרשות. תוחלת החיים של התריס ארוכה יותר. תוסיף לזה עינית מעולה ואיכותית, שליטה ישירה על בקרות חשובות רבות ועוד - ההבדל הוא משמעותי.

בנוגע לפנטקס - אתה יכול להזמין כמעט כל עדשה שלהם לארץ, המחיר סביר, זמן ההמתנה ארוך. לצלם חובב וגם לחלק מסוגי המקצוענים יש להם כיסוי לא רע מבחינת קטלוג העדשות והם גם מרחיבים אותו לאט. זה כיף לפנטז על שידרוג ל-D3X עם עדשות אקזוטיות בזמן שאתה מסתובב עם D3000 ועדשת קיט, אבל לרוב הצלמים החובבים לא צריכה להיות שום בעיה עם הציוד של פנטקס. אתה רוצה מראש לצמצם את האפשרויות שלך, אשרך. אישית הייתי הולך על ניקון, במיוחד אם אהבת את הארגונומיקה של פנטקס. בסופו של דבר - ההבדלים הטכונולוגיים מתקזזים, אבל לפי טעמי לניקון יש ארגונומיקה איכותית יותר מכל הבחינות.

אין בניקון החדשה (שוב משמועות..) מסך מסתובב, שזה דבר מאוד חשוב ונחמד.

לגבי סוג הגוף אני בטוח ש ה 60D לא עשויה מפלסטיק זול ומורכבת לא פחות טוב מהפנטקס שלי (K100 = שם אין דלתות מתפרקות, והגוף מאוד איכותי.)

אני מסכים שהגוף של 450D וחבריה, אכן פלסטיקי מעצבן.

אבל נקודה חשובה שטרם ענו לי היא מה קורה עם עדשות?

מה יש לנקון\קנון להציע בתחום העדשות רחבות הטווח ? ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

K100D (ובהמשך K200D) היו שמורות טבע במובן שהן היו מצלמות "פתיחה" זולות עם גוף באיכות בניה של חצי-מקצועית ומס' תכונות נוספות שהיו שייכות לקטגוריות מעל. למרבה הצער שמורות טבע אלו חוסלו.

בניקון כדאי לשקול את ה-18-105. קנון קצת יותר חלשים בתחום - יש להם את ה-18-135 שעולה בערך אותו דבר אבל עם איכות אופטית נחותה יותר (על פי הביקורות) ואת ה-17-85 שהיא כנראה איכותית יותר (ומעט יקרה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

K100D (ובהמשך K200D) היו שמורות טבע במובן שהן היו מצלמות "פתיחה" זולות עם גוף באיכות בניה של חצי-מקצועית ומס' תכונות נוספות שהיו שייכות לקטגוריות מעל. למרבה הצער שמורות טבע אלו חוסלו.

בניקון כדאי לשקול את ה-18-105. קנון קצת יותר חלשים בתחום - יש להם את ה-18-135 שעולה בערך אותו דבר אבל עם איכות אופטית נחותה יותר (על פי הביקורות) ואת ה-17-85 שהיא כנראה איכותית יותר (ומעט יקרה יותר).

אתה יכול לתת לינקים לביקורת של שני העדשות הללו?

לפי מה שקראתי הקנון טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

photozone

למיטב ידיעתי האתר הבלתי תלוי המקצועי ביותר שיש היום לבחינת עדשות.

אל תסתמך על שמועות, פוסטים בפורומים ואפילו לא על חוות דעת סוביקטיביות של צלמים מקצוענים בנוגע לדברים האלו (במיוחד לא על זה). יש בעיה רצינית של נאמנויות עיוורות למותגים בתחום הזה שמשפיעות על הכותבים ואוסף אדיר של דעות קדומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

photozone

למיטב ידיעתי האתר הבלתי תלוי המקצועי ביותר שיש היום לבחינת עדשות.

אל תסתמך על שמועות, פוסטים בפורומים ואפילו לא על חוות דעת סוביקטיביות של צלמים מקצוענים בנוגע לדברים האלו (במיוחד לא על זה). יש בעיה רצינית של נאמנויות עיוורות למותגים בתחום הזה שמשפיעות על הכותבים ואוסף אדיר של דעות קדומות.

אכן,

לפחות על פי האתר הזה העדשות של קנון אכזבה גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניקון הכריזו רשמית על ה-D7000, על פי הנתונים והדיווחים הראשוניים יש למה לחכות. מחיר פתיחה משוער של 1300 דולר יחד עם עדשת 18-105 (בארץ בטח יהיה סביב 7500 ש"ח אבל כנראה בוודאי ירד בהדרגה) - מעניין. בכל מקרה זה נראה לי עדיף על האלטרנטיבה של קנון באותה קטגוריה (60D).

תיקון -מחיר הפתיחה הרשמי של ה-D7000 עם עדשת 18-105 יהיה 1500 דולר. עדיין לא מחיר רע למצלמה שלמעשה עדיפה על ה-D300S מבחינות רבות ושעולה היום 1400-1500 דולר לגוף בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניקון הכריזו רשמית על ה-D7000, על פי הנתונים והדיווחים הראשוניים יש למה לחכות. מחיר פתיחה משוער של 1300 דולר יחד עם עדשת 18-105 (בארץ בטח יהיה סביב 7500 ש"ח אבל כנראה בוודאי ירד בהדרגה) - מעניין. בכל מקרה זה נראה לי עדיף על האלטרנטיבה של קנון באותה קטגוריה (60D).

תיקון -מחיר הפתיחה הרשמי של ה-D7000 עם עדשת 18-105 יהיה 1500 דולר. עדיין לא מחיר רע למצלמה שלמעשה עדיפה על ה-D300S מבחינות רבות ושעולה היום 1400-1500 דולר לגוף בלבד.

יחיים קשים ..

:) ניקון עושה אותם לא פשוטים.

המחיר די דומה לקנון.

מה שמאוד מפתה בקנון זה המסך המסתובב.

אבל נראה לי שהמצלמה של ניקון עולה על קנון בכל פרמטר.

לא?

מפתיע המחיר!

מי קונה בישראל?? (למה שאני אתן לגנבים לעשות עלי קופה ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...