התלבטות לגבי NOKIA N900 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי NOKIA N900

Guarding angel

Recommended Posts

עד לא מזמן היתה לי התלבטות לגבי רכישת מכשיר מבוסס אנדרואיד או מבוסס MAEMO (הפצה של לינוקס)

עד כה היו ברשותי ה- TOUCH HD וה- VENUS אשר הם בעלי מערכת הפעלה WINMOB.

המכשיר שעמד ברשותי מספיק זמן היה ה-SE X10i שלא כולכך הלהיב אותי.

המכשיר הבא הוא הNOKIA N900 שבעל מבנה מוצק מאוד טובים,איכות שיחה טובה ולינוקס עליו (לפי הביקורות)

מאחר ולא היה לי את המכשיר מעבר ל5 דקות,אין לי כולכך הרבה ניסיון.

למי שיש את המכשיר אשמח לדעת עליו כמה שאפשר כמובן את הנקודות הטובות והפחות טובות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

החומרה של הN900 נחמדה... לא יותר מזה.

את המאמו5 אפשר לזרוק לפח כמו שהיא אם להיות קצת בוטה...

כל מכשיר אקלייר\פרויו במחיר הזה יהיה עדיף, כולל המיילסטון, באיזור המחיר+ יש את הHTC LEGEND

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בעל מכשיר אז לא אוכל להמליץ, אבל תקרא כמה חוות דעת ותראה אם זה מתאים לך.

http://www.engadget.com/2010/01/19/nokia-n900-review/

http://www.ubergizmo.com/15/archives/2009/11/nokia-n900-review.html

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/nokia-n900-655862/review

http://www.gsmarena.com/nokia_n900-review-421.php

בחלקם יש תגובות של אנשים שניסו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני סוטה קצת אבל:

Just bought my N900 2 days ago... and ill have to say I LOVE IT!<3 didnt have to read any manual, it is so intuitive. I have tested iphone 3gs and and droid phones, but they can`t keep up with this beast. the feeling, the look, the SEXYNESS! It`s pure awesomeness packed into a black shiny little device^^ THE Pussymagnet of todays high end mobilephones

!

:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לתת לך המלצה על אחד המכשירים, גם אני קונה בדיוק מכשיר חדש.

אבל יש משהו אחד שכדאי לקחת בחשבון - אם סדרת ה-900 (n900, n97 וכו') היית כל כך טוב לא היית לחוצה להוציא את ה-n8

זה שהמכשיר יצא נחשב "חבל ההצלה" של דיי אומר מה ההצלחות של המכשירים האחרים בעולם. במיוחד בשוק ה-smartphones

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשמתי מספר הודעות על המכשיר מהנסיון שלי. אתה יכול לחפש בהודעות שלי.

השאלה היא: מה אתה מחפש? אם אתה רוצה מכשיר בשביל משחקים/תוכנות שמשמיעות קולות של נפיחות (אני לא ארד מהכינויים האלה :) )/פשטות, אז המכשיר לא בשבילך. אם אתה רוצה מכשיר עסקי בשביל שימושיות/למידה/נסיון/קריעת הצורה של המכשיר, אז הוא בשבילך.

לא, הוא לא סקסי (טוב, הוא כן סקסי, אבל אין לו את ההייפ של APPLE/HTC). לא, הוא לא נוח למשתמש הממוצע. בעצם - הוא לא נוח לאף משתמש. לא, אין לו מליינתלפים . הOVI של בקושי תומך בו! המכשיר כבד, גדול, מתחמם עם מיקומים מעצבנים של הכפתורים ועוד לא מעט חסרונות.

אבל - המכשיר מדהים. חד וחלק. אני מאוהב בו. הוא לא מכשיר סלולרי סטנדרטי. הוא אפילו לא סמרטפון. הוא עם חיבור לGSM. זו ההגדרה שלו וזו הייתה כוונתה של שהוא יצא לשוק.

המסך - 3.5" על LCD TFT עם 64K צבעים עם מגע רססטיבי (פועל על לחץ). לא , אבל לא רע. על המגע אני ארחיב בהמשך.

רזולוציה - 800X480. אין מילה אחרת פרט לחדות. כשהוא יצא לפני כשנה, היה לו את הPPI הכי גבוה.

מעבד - Cortex A8 על 600MHZ. הוא עובד יותר טוב על 850MHZ ואפילו על 1150MHZ :)

זכרונות - 256MB ראם. 768MB SWAP. סה"כ 1GB . אני אישית לא הצלחתי לנצל יותר מ160MB וטחנתי את המכשיר.

זכרון לאחסון - סה"כ 32 ג'יגה. 2 ג'יגה למ"ה (כולל תוכנות), 786 מגה לSWAP ו27 ג'יגה לשימוש כללי. ויש גם סלוט למיקרוSD לעוד 16 ג'יגה.

TVOUT, 5MP וכן הלאה - הכל נטחן ורשום בויקיפדיה.

אז מהנסיון האישי שלי:

מערכת ההפעלה מדהימה בפתיחות ובגיוון. חוץ מלהכין קפה, היא יכולה בפוטנציה לעשות כל מה שהמחשב יכול לעשות. יש לי על המכשיר את openoffice, את gimp, את המלאה (לא הMOBILE המסורס) עם AdBlock, את , את MPLAYER ועוד.

יש אינטגרציה עם תוכנות IM רבות (כמו MSM וSKYPE), עם רשתות חברתיות רבות (FACEBOOK, TWEETER, LINKDIN ועוד). יש שיחות (ולא רק דרך WIFI) גם בSKYPE ובGoogle Talk. יש תמיכה מובנית בSIP.

יש לא מעט WIDGETים ו4 מסכים למלא אותם.

יש עם ניווט בישראל, למי שדאג. יש MMS (אומנם עם צד שלישי, אבל יש). הSMSים ניראים גם טוב בעברית.

יש לו אפילו משדר אינפרה אדום לשליטה על טלויזיות, מזגנים ומכשירים אחרים.

נושא מסך המגע שאנשים אוהבים לטחון:

1) תפסיקו עם ההייפ של מולטי טאצ'. זה היה מצחיק באייפון הראשון וזהו.

2) מסך המגע רגיש ואינו דורש "לחיצה חזקה מאוד ומתסכלת עד כדי שבירת המסך".

3) אני רוצה לראות מישהו לוחץ על כפתור בגודל 30 על 30 פיקסל במסך הזה עם האצבע. יש דברים שאי אפשר לעשות עם מסך קפסיטיבי וחייבים את הסטילוס. במקרה של מכשיר כזה, חייבים רססטיבי.

וכן, יש לי מכשיר מולטימדיה (Cowon S9) עם מסך מגע קפסיטיבי אז אני יודע מה ההבדל.

זוהי בגדול הביקורת שלי על המכשיר. למכשיר יש חסרונות (ואף אחד לא מנסה להסתיר אותן), אבל מי שיסתדר עם המכשיר, יגיע לרקיע השביעי.

אם למישהו יש שאלות, אתם מוזמנים לשאול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נושא מסך המגע שאנשים אוהבים לטחון:

1) תפסיקו עם ההייפ של מולטי טאצ'. זה היה מצחיק באייפון הראשון וזהו.

2) מסך המגע רגיש ואינו דורש "לחיצה חזקה מאוד ומתסכלת עד כדי שבירת המסך".

3) אני רוצה לראות מישהו לוחץ על כפתור בגודל 30 על 30 פיקסל במסך הזה עם האצבע. יש דברים שאי אפשר לעשות עם מסך קפסיטיבי וחייבים את הסטילוס. במקרה של מכשיר כזה, חייבים רססטיבי.

1- מולטי טאץ' זה לא "הייפ" ולא "מצחיק". זה שימושי. מהירות הפעולות בזמן גלישה באינטרנט גדולה פי כמה עם pinch to zoom, וזה נכון לעוד הרבה דברים (מפות, גלרית , ועוד)

בנוסף, אפשר להגדיר gestures לשימושים שונים. באייפון הראשון, שרוב הפיצ'רים הנ"ל לא היו עדיין קיימים ולא בשימוש, זה באמת היה הייפ. עכשיו? זה סופר שימושי. בנוסף, הקלדת SMSים עם מקלדת שבאמת תומכת ביותר מנקודה אחת במקביל זה כיף אדיר, וכמובן יש דברים כמו swype שלא אפשריים על מסך רזיסטיבי.

2- אנשים נוטים להגזים, לא צריך להפעיל לחץ ששובר את המסך, אבל העניין הוא שצריך להפעיל לחץ, נקודה, וששיטות נוחות כמו גלילה קינטית עם אצבע גדולה (כמו אגודל) פשוט לא עובדות. מסך רזיסטיבי דורש נקודה קטנה ולחץ מרוכז יחסית.

3- יש סטיילוסים למסכים קפסטיביים.

לשאר אני לא אתייחס, עניין של דעות. אבל פה אלו עובדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אני חייב להראות לך איך אני עושה את ה"קסם" הזה עם כפתורי הווליום או עם ג'סטור סיבובי או עם דאבל טאפ.. אכן, איך היינו יכולים לחיות בלי זה?

2) חד וחלק לא נכון. אני רואה שאתה גם תקוע בנישה שרססיטיבי זה איטי ולא עובד חלק. זהו לא הסימביאן ולא הWM

3) לא מתאים כשצריך לדייק ולעשות קליק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...