חם מדי? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חם מדי?

Tall-Guy

Recommended Posts

שלום :-)

לא מזמן חבר שלי העביר לי את המחשב שלו מאחר והוא נוסע לחול לכמה שנים. אני לא הרכבתי את המחשב, אבל נראה כאילו מישהו השקיע בו מאמץ.

המארז עצמו הוא Three Hundred, עם שני מאוררים גדולים + מאוור מעבד + מאוור לכרטיס המסך.

הטמפרטורה של המעבד שלי היא 45 במצב של חוסר עבודה (ואני לא בטוח אם זה רע או טוב).

אז אחרי קצת רקע, הבעיה היא כזו:

כרטיס המסך על המחשב הוא :

Gainward ATI HD 4850 512Mb DD3

כרטיס המסך הישן שלי לא היה עובר את ה 40 מעלות בזמן של חוסר עבודה, אולם הכרטיס הנ"ל מגיע ל 80 מעלות בזמן מנוחה (ללא אוברקלוקינג).

בדקתי קצת באינטרנט, ונראה כאילו לדגמי ה ATI 4800 Series של היסטוריה בהיותם עם טמפרטורה גבוהה במיוחד. לצערי עוד אין לי משחק מותקן על מנת לבדוק את הטמפרטורה במצב פעולה. אציין גם שאת מהירות המאוור ה Catalyst קובע, ואני מניח שאם אני קצת יעבוד על הכרטיס הוא אוטומטית יעלה את מהירות המאוורר.

האם עלי לדאוג על הטמפרטורה הגבוהה? מה עלול לגרום לזה? רע במארז? כרטיס פגום? אולי סתם Stock Fan רע?

תודה על העזרה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה של ה 4850 היא תדר עבודה / מתח גבוהים מידיי במצב 2D, יש ביוסים באינטרנט שמורידים את התדר / מתח במצב 2D...

גם לי יש 4850, גם הוא סביב 65 מעלות במנוחה, אבל עולה אוליי עוד 10~ 15~ במאמץ, ככה שזה בגדר הסביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלי מגיע ל 80-82 במצב ללא פעולה, כ - 15 מעלות יותר ממך. הפרש רציני? או קטן במושגי חום?

אני קורא עכשיו קצת באינטרנט. המארז בנוי ככה שיש לו מאוור גדול באזור העליון (גג המארז), ועוד אחד שיוצא מהצד האחורי של המחשב ליד יציאות ה PS2 וכו. אני לא יודע איך חבר שלי בנה אותו - אבל אולי אני יוריד בכמה מעלות אם אני ישנה את כיווי האוויר (לדוגמא שהעליון יכניס אוויר ואחורי יוציא החוצה או משהו כזה - מנסה לברר מה אופטמילי..)[br]פורסם בתאריך: 12.09.2010 בשעה 14:22:58

אגב, קצת Off-Topic, אבל אני בדיוק מחפש את הגירסה החדשה של Catalyst - אולי זה יעזור.

אני בעבר השתמשתי ב Omega Drivers, כי בזמנו שבדקתי הם היו יותר Friendly (זאת אומרת לא התקינו אלפי Proccess קטנים שיושבים לך בזיכרון ב Startup), והראו בכמה משחקים עלי ה ב FPS. האם השם שלהם עדיין הולך לפניהם? או Omega Drivers (ל 7), כבר לא מה שהם היו פעם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאווררים אמורים לפעול כמו שאמרת, אבל חייב גם מאוורר שמכניס אוויר למארז, אותו ממקמים בקדמת המארז ולמטה...

7 64BIT

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon-win7-64.aspx

7 32BIT

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon-win7-32.aspx

נסה לנקות את הכרטיס מאבק ( מתוך ההיט סינק עצמו ) אצלי הורדתי 15 מעלות עם ניקוי + משחה טרמית חדשה...

לא נתקלתי באומגה כבר כמה שנים האמת :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.overclock.net/attachments/case-mods-general-discussion/92939d1231334361-just-bought-my-antec-three-hundred-img_0665s.jpg

תמונה של המארז.

כרגע יש מאוור בגג המארז, וליד היציאות כמו שציינתי. האם תמליץ לפרק את המאוור העליון ולהעביר אותו לקדמת המארז (במצב של הכנסת אוויר), ולהשאיר את זה מאחור במצב של הוצאת אוויר? או עדיף להשאיר אותו למעלה כבר?

אני מבין אם כן שאתה ממליץ על Catalyst. האם זה יהיה נורא אם אני רק יתקין את ה Driver בלי כל ה Suite של Catalyst (עם מליון הדברים הנוספים שהוא מתקין לך?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך מאוורר 120 מ"מ נוסף לשים בקדמת המארז אז כן, תקח את ההוא שבגג ותעביר אותו לקדימה ( שיכניס אוויר כמובן )

אתה יכול להתקין רק דרייבר, אבל אז לא תוכל להגדיר את הכרטיס, אם אתה לא אוהב את ה CCC אתה מוזמן להתקין ATT במקום... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ATI TRAY TOOLS

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Video-Tweak/ATI-Tray-Tools.shtml

זה במקום CCC לאלה שלא סובלים אותו :P

מתקינים את הדרייבר בלבד, ואז את ATT, לי אישית אין בעיה עם ה CCC, למרות שב ATT יש הרבה יותר אפשרויות והוא נראה מקצועי יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה טוב :-)

אין לי בעיה אישית עם CCC עצמו, אלה אם זה שהוא מתקין לי Service של HotKey, עוד כמה Process שפועלים בהתחלה של המחשב ובגדול מאיטים.

נראה לי אני ינסה ללכת על השילוב של Driver בלבד ו ATT. גם ככה אני לא ממש משחק בהגדרות של כרטיס המסך.

תודה רבה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...