עזרה עם התאמת Zalman VF900-cu לכרטיס HD4850 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם התאמת Zalman VF900-cu לכרטיס HD4850

jacko_il

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש ברשותי את הכרטיס הנ"ל כבר כמה שנים. כרטיס רפרנס של ASUS עוד מימיו הראשונים בשוק..

למרות הטמפ' היחסית מאד גבוהות שלו - כ 80 במנוחה עד לאזור ה 93 במאמץ משחק - לא היו לי איתו בעיות.

הפעיל לי תמיד משחקים בגאווה על הגדרות סבירות (לפעמים הכי גבוהות) ולעולם לא קרס או הציג ארטיפקטים למינהם.

אבל מה, הקיץ החם ביותר בהסטוריה הגיע עלינו לרעה כשבנוסף החשק הגובר לפרק ולהרכיב משהו הביא אותי להחלטה

לנסות ולהתאים לו קירור נחמד יותר שיעזור לי לשמור עליו בחיים כמה שיותר זמן - כי לא יהיה לי כסף לשדרג אותו לפחות בשנה הקרובה.

(האמת היא שאני מאמין שלא ייקרה לו כלום גם עוד כמה שנים - אבל כמו שאמרתי: משעמם לי , אז אני מחפש תירוצים..)

עכשיו לעניין,

יש לי גוף קירור VF900-cu של ZALMAN שפורק לפני כמה שנים טובות מכרטיס די גרוע שהיה לי פעם - 7900GT של BFG. (השם ייקום דמה).

עיינתי קצת ברשת בהתאמות זהות לחלוטין להתאמה אותה אני מנסה לעשות וראיתי שהעניין די פשוט.

עכשיו לשאלה -

האם לא תהיה לי בעיה עם קירור ה VRM וה MOSFET שיושבים בחלק אי שם מאחורה ? צרפתי תמונות.

האם ה HEATSINKS האלה יעשו את העבודה לדעתכם בקירור ה RAM ה VRM וה MOSFET ?

http://cgi.ebay.com/DDR-DDR2-RAM-Cooler-Heat-Sink-Heatsink-f-RAM-VGA-RHS-03-/280554655682?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item41525c4fc2#ht_2662wt_911

יש לכם המלצות אחרות לקירור רכיבים אלו או שהם בסדר גמור ?

תודה מראש

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס, רק עכשיו שמתי לב שהפורום "אוברקלוקינג וקירור" פוצל לשניים נפרדים..

יאפ. כנראה שהרבה מאד זמן לא הייתי כאן.. :-[

מנהלים יקרים, מתנצל על ההקפצה. הייתי שמח אם תעבירו את הת'רד לפורום המתאים..

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי..

ולדעתך גופי הקירור שהאלו מנחושת שפרסמתי יתמודדו עם המטלה ?

פשוט אין לי מושג מה סדר הגודל של פליטת אנרגייה (חום) מהווסטים האלו..

ועוד משהו, יש אפשרות (ברמת תוכנה) לנטר טמפ' לרכיבים האלה או שאפשר רק למעבד עצמו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי ממליץ ללכת על יעודי בעוד כמה שקלים..אם לא אז תרכוש היטסינקים לזיכרונות של חברה ידועה..

לא יודע מה לגבי הסינים האלה מEBAY :-\

ויש לך את היכולת לנטר את הטמפ' על ידי תוכנות שונות כגון GPU-Z או יש לך בסטיקי של פורום מדריך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הסינים מ EBAY - העובדה שהם סינים לא אמורה לשנות יותר מידי - גם גופי הקירור היקרים בתבל מיוצרים כנראה בסין. (ולא רק הם..)

מה שכן, באמת נראה ששטח הפנים שלהם לא משהו לכן אני חושש מפיזור חום לא כל כך טוב.

הייתי שמח להתקין משהו יותר איכותי אבל פשוט לא מצאתי. במקומות בהם קיים משהו יותר איכותי המחיר תלוש מהמציאות.

הייתי שמח לקבל הפניה למשהו איכותי יותר..

לגבי ניטור הטמפ',

עברתי על הסטיקי שם וכל מה שמצאתי זה מדריכים (מעולים אגב) לביצוע אוברקלוק וגם לניטור טמפ' רגילות - כלומר של ה GPU עצמו.

את כל זה אני מכיר כבר.. לא ראיתי שם שום דבר שמדבר על טמפ' של הווסטים (כי אני מניח שאי אפשר לנטר אותם תכנתית.. :-\)

אז כנראה שפשוט לא הבהרתי טוב את עצמי קודם..

-עריכה-

מסתבר שיש לגופי הקירור האלה אפילו אבא ואמא.. חברה סינית כלשהי שנקראת PC COOLER אם מגוון עצום של פתרונות קירור.

(וגם ספקי כוח שונים..)

אפילו אתר יש לחבר'ה (חבל שאני לא מבין סינית) ומצאתי שם שני סוגים של גופי קירור לזכרונות :

1) אלו שהראתי קודם :

http://www.pccooler.cn/cn/proview.php?pro_typeid=248&pro_typeid2=263&pro_id=1587

2) גופי קירור מאלומיניום :

http://www.pccooler.cn/cn/proview.php?pro_typeid=248&pro_typeid2=263&pro_id=1589

מפתיח שדווקא אלו מהאלומיניום נראים הרבה יותר טוב ובעלי שטח פנים עדיף מאלו מהנחושת.

הם גם זולים יותר ועולים לי כ- 13 ש"ח (כולל המשלוח כמובן 8))

דעתכם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

שלום לכולם,

*אחרי תקופה ארוכה שדחיתי את החלפת הקירור, החלטתי ללכת על זה ולכן אני מעיר את הדיון שוב*

קבלתי אתמול את אלו :

גופי הקירור -

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35817

והמדבקה התרמית שאמורה להדביק אותם -

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35819

הבעיה היא שה"מדבקה" התרמית הזו בקושי נדבקת. זה יותר "סתם יושב שם" מאשר נדבק..

עם הפעלה של קצת כוח זה נתלש ונופל..

בקיצור, אני מחפש כזו נורמאלית ! שגם נדבקת. מישהו יכול להפנות אותי לכזו ? איפה מוכרים משהו נורמאלי ? (ארץ/חו"ל)

בנוסף, לא יכלתי להתאפק ופרקתי בכל זאת את הקירור של הכרטיס. הכרטיס פשוט הגזים לגמרי בתקופה האחרונה

והוא הגיע למצב שהוא עומד על 83 מעלות במנוחה ומשהו כמו 95 במאמץ.

אני יודע מנסיון שזה לא גורם נזק לכרטיס, אך המאוורר שלו כבר מתחיל לעבוד יותר מידי ברקע ויוצר מעין רחש מציק כזה.

מאלו ששומעים רק כשישנים ויש שקט מוחלט בחדר (ואז זה הכי מפריע !)

הרכבתי לו את ה ZALMAN VF-900cu . ללא שום גוף על הזכרונות ולא על ווסתי המתח.

רציתי לראות מה הטמפ'. הן של ה GPU בעזרת GPU-Z והן של הזכרונות והווסתים (לחוש בעזרת האצבע)

הטמפ' למעבד ירדה ל 41 במנוחה ועולה מעט לאזור ה 46 במאמץ. כלומר צנחה כמעט פי 2. מדהים. (וגם אין רחש)

הטמפ' של הזכרונות והווסתים סבירות למגע האצבע במנוחה. (לפני כן לא היה ניתן להשאיר עליהם את האצבע ליותר משניה בלי לקבל כווייה)

הבעיה היא במאמץ. אז הם מתחילים לצבור חום ומתחילים להגיע למצב שאני שוב לא אוהב שהם לוהטים ואי אפשר לגעת בהם באצבע.

בדיוק כשהגעתי לשלב שראיתי שזה מתחמם לרמות האלה עצרתי את המאמץ וחזרתי למנוחה והטמפ' ירדה.

בקיצור, צריך שתמליצו על מדבקה טרמית כזו כדי שאוכל לטפל בבעיה הזה.

תודה, שחר

*קצת חפרתי.. סורי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...