סיגייט או WD? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיגייט או WD?

cavi

Recommended Posts

שום נתון כזה או אחר לא זמין לנו, לכן למדתי מיעקב ואני מתייחס לדירוגים באתר של .

לגבי חמש עשרה שנים- זה לא אומר כלום שהרי הדבר החשוב הוא אמינות של דיסק קשיח מסוים ולא של דיסקים קשיחים ישנים יותר. דיסק קשיח אחד יכול להיות פחות אמין מדיסק קשיח אחר באותה סדרה, בטח שבין סדרות שונות ובטח שלאורך של שנים.

ברור. אבל כיום אני עדיין עוסק בזה. ולא שיניתי את דעתי בשנים האחרונות. שזה אומר משהו. נדיר לי להחליף דיסקים של , גם לאחר שנים רבות של עבודה. רובם המוחלט לבסוף, הלכו לפח עקב התישנות ולא עקב קילקול.

אבל שוב, זה נסיוני האישי. אני מתאר לעצמי שלאחרים יש נסיון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הכי אמינים" ועדין נותנים רק שנתיים אחריות על החיצוניים שלהם. איזה מין אמון זה במוצר שלהם?

לא אומר כלום

גם מרצדס ו-BMW נותנים רק שנתיים אחריות לעומת כל השאר שנותנים שלוש

תקלות בדיסקים יש אצל כולם לכן הכי חשוב לבדוק את התייחסות החברה במקרה של תקלה

וכאן כשלה יותר מכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקלות בדיסקים יש אצל כולם לכן הכי חשוב לבדוק את התייחסות החברה במקרה של תקלה

וכאן סיגייט כשלה יותר מכולם.

אתה לא יכול לדעת כיצד WD או היו פועלות במקומה.

חוץ מזה שהתייחסות החברה במצב של תקלה סדרתית אינו מצביעה על ההתייחסות היום יומית אל המשתמש.

מה גם שחברות בנויות מאנשים וידוע שאנשים בד"כ לומדים מטעויות ומשתפרים- במידה וזה נכון לגבי סיגייט אז הרי שיש לה את היתרון בשטח הזה ולא את החיסרון.

אני לא נגד סיגייט ולא בעד סיגייט, כנ"ל לגבי שאר היצרנים. הנקודה בתגובה שלי היא שאולי אין לשכוח ממה שקרה אבל לא צריך להקצין ולהגזים במסקנות (שלדעתי לא קיימות).

ברור. אבל כיום אני עדיין עוסק בזה. ולא שיניתי את דעתי בשנים האחרונות. שזה אומר משהו. נדיר לי להחליף דיסקים של , גם לאחר שנים רבות של עבודה. רובם המוחלט לבסוף, הלכו לפח עקב התישנות ולא עקב קילקול.

אבל שוב, זה נסיוני האישי. אני מתאר לעצמי שלאחרים יש נסיון אחר.

בדיוק - דעתך. בלי להעליב, מה שזה אומר זה שזה לא אומר כלום. לכל אחד הניסיון שלו ואין להסתמך רק על הניסיון שלך כשבעידן האינטרנט אפשר ללמוד מהרבה בעלי ניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ויכוח איתך נייק.

יותר מזה, להסיק מכל מה שאמרתי שסיגייט חדש (דגם ללא תקלה סידרתית) יהיה פחות אמין מ , לא ניתן.

אבל מה לעשות, לא כדאי לקנות דגמים מלפני 3 שנים, עם אמינות מוכחת.

אותו הדבר ביצרני רכב. אתה לא יודע איך דגם חדש של יצרן א' יהיה מול דגם חדש של יצרן ב'. מה שנותר לך לעשות זה לקחת את נסיונך עם יצרן א' מול נסיונך עם יצרן ב', ולקוות שהנסיון שהיה לך עד כה ימשיך לטובה, ולא תיפול. (כמובן שברכבים הנושא יותר מורכב, תרתי משמע)

כמובן שזה לחלוטין אפשרי שמחר יוציאו דגם חדש עם פגם סידרתי, כמו שקרה לאחרים.

שאלה לי אגב, מי נתקל בנפילה של McAfee לפני מספר חודשים? ה false positive שגרם ל McAfee לזהות כוירוס ולמחוק קובץ מערכת ב sp3. אם זה היה קורה אצלכם באירגון, כשמאות מחשבים נפלו.. האם מישהו מכם היה שוקל ליעץ להנהלה להשאר עם McAfee לאחר מכן ?

(ולא, למזלי אנו עם קספרסקי. אבל במקום עבודתי הקודם נפגעו מאות מחשבים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר שלי קנה סיגייט 1TB FREEAGENT חיצוני. אתמול, לאחר שבוע, התחילו טיקים מפחידים. ממש כאילו הדיסק גוסס.

חפשו את זה בגוגל. תמצאו אלפי תוצאות עוד משנת 2009. ישנם גם הקלטות ב שנשמעות אותו הדבר.

זה ממש נראה כאילו מדובר בתקלה סידרתית נוספת, ששוב מעדיפים להתעלם ממנה, והעיקר להמשיך למכור מוצרים פגומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראו reviews באמזון.

169 מתוך 390 איש נתנו ציון 1 מתוך 5, על כשל בדיסק. אחוז מאוד גבוה. גם חלק מאלו שנתנו ציון 2 או 3, סבלו מכשל. רק 125 איש נתנו ציון 5.

http://www.amazon.com/Seagate-FreeAgent-Desktop-External-ST310005FDA2E1-RK/product-reviews/B001FWEETK/ref=sr_1_1_cm_cr_acr_pop_hist_1?ie=UTF8&showViewpoints=0&filterBy=addOneStar&qid=1283436618&sr=8-1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האנשים שמגיבים בפורום\REVIEWS הם אלו שיש להם בעיות. בד"כ אנשים לא פותחים פוסטים של "קניתי מוצר X והוא אחלה".

נכון ברמת התאוריה. אבל לא ברמה המעשית.

ראה דיסק זה לשם דוגמא נגדית:

http://www.amazon.com/Western-Digital-Caviar-Black-WD1001FALS/dp/B001C271MA/ref=tpi_title_4?ie=UTF8&pf_rd_t=101&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_p=501241671&pf_rd_s=center-6&pf_rd_r=0JRA3KK99C7T0Q94MAKJ&pf_rd_i=193870011

או זה לגביי הסמסונג המומלץ: ( אומנם רק 40 מגיבים)

http://www.amazon.com/Samsung-Spinpoint-Cache-Desktop-HD103SJ/dp/B001U3S5S0/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1283439378&sr=1-1

והנה אפילו ל freeagent go "2.5 חיצוני של סיגייט עצמם. מתוך 750 מגיבים, 480 ציון 5, 135 ציון 4. ורק 80 ציון 1.

http://www.amazon.com/Seagate-FreeAgent-Portable-External-ST905003FGA2E1-RK/dp/B001FWCDQG/ref=sr_1_9?m=ATVPDKIKX0DER&s=pc&ie=UTF8&qid=1283439507&sr=1-9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם RLM.

חוץ מזה שאני לא רוצה לזלזל באינטליגנציה שלך אבל אולי הדיסקים היו תקינים לחלוטין. :)

אתה צודק. הדיסקים תקינים, והם רק משמיעים לי רעשים משונים מדי פעם כדי לשעשע אותי :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשדיסק קשיח משמיע רעשים זה רק מצביע על בעיות אבל זה לא אומר שזה אכן המצב.

התיאור שלך של הבעיה אינו מספיק בשביל לקבוע שאכן הדיסק דפוק.

וכפי שאמרתי אני לא מתכוון לזלזל בך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס לשאלה, לWD יש יותר אמינות ברחוב, ולאמינות הזאת יש שורשים ארוכים מאוד.

יותר מכל חברה אחרת אתה תמצא אנשים שנשבעים בה.

האם זה המצב היום או רק זיכרון מהעבר ? קשה לומר.

וזה שקשה לומר מעיד על זה שיש עוד חברות ודגמים טובים.

בגלל שיקולי עלות/תועלת סדרת הF3 של סמסונג היא המומלצת ביותר.

למי שיש כסף בשפע וחושש לשבור את רצף ההצלחה שלו עם ההרדיסקים של WD, פשוט להוסיף עוד מאה שקל ולקנות WD.

והעיקר שיהיה דגם מהיר ולא חרטאגרין.

כי אם הברירה היא בין WD GREEN לבין F3 לא GREEN, והF3 עולה בערך אותו דבר, אז טמבל מי שקונה את הWD GREEN.

ומי שלא מסכים איתי הוא טרול עם חצ'קונים.

SEAGATE פישלו בגדול עם הסדרה הקודמת שלהם (דור 11), ולמרות שדור 12 (שפתר את הבעיות של הסדרה הקודמת) היה הכי מהיר ומשתלם כשרק יצא, ככל הידוע לי זה כבר לא המצב.

לגבי קליקים חריגים, זה בדרך כלל נגרם מבעיה חשמלית או מכאנית שמשפיעה על מנגנון הראשים או/ו על איתחולים מרובים של הראשים (לפעמים לא באשמת ההרדיסק), או מנגנון שמושפע מטמפרטורה גבוהה.

ספק לא טוב יכול לגרום לנזק מצטבר ולבעיות בהמשך.

תקלה מהמפעל יכולה גם כן להשפיע באופן מצטבר על להופעת והתגברות התופעות.

טמפרטורות עבודה גבוהות במיוחד יכולות גם כן לגרום לנזק (זמני או מצטבר).

בגלל זה חשוב לעקוב אחרי טמפרטורות ההרדיסק כמה ימים אחרי כל הרכבת מחשב או שינוי תצורה פנימית.

ושוב לעקוב כשמגיעה תקופה או יום חם במיוחד.

בעיקרון אם אין זרימת אוויר עקיפה באיזור ההרדיסקים אז כדאי לשים שם מאוורר יעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...