סיגייט או WD? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיגייט או WD?

cavi

Recommended Posts

היי חברים,

אני רוצה לקנות הרד דיסק חדש ואני שוקל את 2 האופציות ווסטרן.

הבנתי שלסיגייט היו תקלות בעבר וגם היום יש להם בעיה עם הרדיסקים שמשמיעים קליקים (אין לי מושג איזה קליקים אבל בפורומים בחו"ל כתוב שהם משמעים קליקים :) ).

אני צריך 1 TB 7200rpm.

מה אתם אומרים?

*האמת היא שאני יותר לכיוון של סיגייט מכיוון שלפי מה שזכור לי מהעבר הם חברה מאוד אמינה וטובה (הבנתי שגם עובדים איתם הרבה) אבל משום מה בהרבה פורומים אנשים יורדים על החברה ועל האמינות שלה, דעתכם?.

ועוד דבר נוסף, אשמח לקבל הסבר על ה"קליקים" הללו (אם בכלל ניתן להסביר את זה...)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קליקים הם סימן לבעיה במנגנון של ראשי הקריאה-כתיבה, זה דבר שיכול לקרות בכל דיסק קשיח, לרוב נגרם ע"י זעזועים אך גם יכול להיגרם מסיבות אחרות (בעיה חשמלית אולי). כשכונן לפתע עושה רעשים שלא היו קודם (במיוחד קליקים) אז סביר מאוד שהוא עלול למות בתקופה הקרובה ולכן מומלץ לגבות אותו בהקדם.

מה שאתה צריך זה "כונן 1TB" ולא "כונן 1TB 7200RPM". כל עוד שתרשום את הדרישות שלך מהכונן אז תקבל את ההמלצה לכונן הטוב ביותר בשבילך. אז תשאיר לנו את ההבדלים במאפיינים הטכניים לנו ותתמקד בלרשום מה שאתה צריך. בינתיים רשמת כונן 1TB אבל לא רשמת אם הוא ישמש ככונן כללי למערכת הפעלה ואחסון, רק לאחסון או כל שימוש אפשרי אחר.

בכל מקרה בשביל רוב המשתמשים התשובה נעוצה בראש הפורום- ישנה רשימת כוננים מומלצים בסטיקי כוננים קשיחים.

נ.ב. טיפ לחיים, תבדיל בין יחידות מסוימות ואל תכליל. לא משווים בין WD ל- (מיותר לציין שישנם עוד יצרנים משובחים) אלא משווים בין דגמים של כוננים ספציפיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

תודה על התגובה המהירה.

הסיבה שאני רוצה סיגייט היא המחיר שאני יכול להרכוש אותם.

מצאתי כמה קבצי קול עם ה״קליקים״ המדוברים.

מה אתם אומרים זה רעש תקין?

http://pieter-1asfz.posterous.com/9152957

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ להתרחק מסיגייט כמו מאש.

קניתי לפני חודש דיסק חדש 1.5TB, והוא התקלקל לי. זה קורה, לא נלחצתי, הלכתי לחנות והחליפו לי לאחד חדש.

אלא מה, שוב תקלה, ובגלל שאני לא מאמין בכאלה צירופי מקרים, אני לא קונה יותר בחיים.

אני מקווה שלפחות בפעם השלישית הדיסק יעבוד, אבל כבר איבדתי אמון לגמרי...

אגב, מדובר בבעיה עם הקליקים, והיא מתגברת עם הזמן.

כל קליק כזה מאט את המחשב בגלל שהמערכת לא מצליחה לקרוא מהדיסק. אחרי כמה זמן המחשב נהיה לא שמיש כמעט לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה באמת ובתמים מאמין שאין עוד אף אחד בכל העולם שקרה לו בדיוק אותו דבר, רק עם HD של יצרנית אחרת? :facepalm:

ואתה באמת ובתמים מאמין שזה מקרה ששני דיסקים אחד אחרי השני של אותה חברה מאותה סדרה התקלקלו, מדובר על בדיוק אותה תקלה, והפורומים מלאים בדיווחים על התקלה הזו? :nixweiss:

במיוחד שזה , ויש לה "ניסיון" בדפקטים כאלה. לדעתי זה רק עניין של זמן עד שהם יודו שמדובר בתקלה בסדרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטטיסטית הגיוני ביותר שזה יקרה.

צירופי מקרים, בניגוד למה שנהוג לחשוב, זה דבר מאוד מאוד נפוץ.

הרי איפשהו בעולם יושב בנאדם, שקרה לו אותו דבר בדיוק עם , או כל חברה אחרת,

והוא אומר לעצמו בדיוק אותו דבר על החברה ההיא....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי מתקרב לסיגייט.

WD עדיפים בהרבה באמינות, גם כשאין בסיגייט תקלות סידרתיות.

..... ::) ::) ::)

מאיפה המידע המעניין הזה מגיע? מחקרים מעמיקים ביותר של ניתוח RMA של כל יבואן ויבואן בארץ? :kopfpatsch:

כל הדיסקים מבחינתי אותו דבר. מי יותר אמין מי פחות אמין, בולשיט.

תקלות סידרתיות היו, יש ויהיו לכולם. לא יעזור. WD לא יותר אמינה מ-Seagate או או Hitachi.

"הכי אמינים" ועדין נותנים רק שנתיים אחריות על החיצוניים שלהם. איזה מין אמון זה במוצר שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום נתון כזה או אחר לא זמין לנו, לכן למדתי מיעקב ואני מתייחס לדירוגים באתר של .

לגבי חמש עשרה שנים- זה לא אומר כלום שהרי הדבר החשוב הוא אמינות של דיסק קשיח מסוים ולא של דיסקים קשיחים ישנים יותר. דיסק קשיח אחד יכול להיות פחות אמין מדיסק קשיח אחר באותה סדרה, בטח שבין סדרות שונות ובטח שלאורך של שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתה שואל ?

מהתעסקות עם אלפי דיסקים קשיחים במהלך 15 שנה.

עריכה: דבר גם על הפינימיים סדרת BLACK. שלהם 5 שנות אחריות.

אם קח, אתה כנראה לא מתעסק מספיק עם דיסקים.

אני רואה בידיוק איזה חוזרים ואיזה לא. לא יותר אמינים מאף אחד אחר. לא Green, לא Blue ואפילו לא ה-Black המהולל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...