חרם האמנים - הספרי פותח תג'ורה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרם האמנים - הספרי פותח תג'ורה

NuNaTaK

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני די בטוח שגם לא היה שום סעיף שמזכיר את חיפה, תל אביב או ערד. אז מה?

זו שאלה משפטית סבוכה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3945405,00.html

אם למשל ישנו סעיף בסגנון "תיאטראות יקיימו הצגות בהן השחקן מחוייב להשתתף ברחבי מדינת ישראל" הרי שמבחינה משפטית נטו, עקב הפקרות של המדינה, אריאל אינה נחשבת כחלק מהמדינה.

אני מעדיף להישאר עם הפרשנות של המומחים בYNET. זה תלוי בחוזה, בתוקפו ובאורכו. זה גם תלוי בחוזים שנחתמו בין היכל התרבות באריאל לתיאטראות - יש כאן המון עילות לפיטורין/התפטרות ותביעות על אי-סיפוק שירות כמתחייב בחוזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם התנחלויות. יש לי בעיה עם התחושה שאריאל ספציפית זוכה, נקרא לזה, ל"אפליה מתקנת" מופרזת. אני מודע לרמה האקדמאית של מכללת אריאל, ואין לה שום זכאות לתואר של "אוניברסיטה" וגם לא "המרכז האוניברסיטאי" , בכלל, נמאס לי מאיך שמתחלקים המשאבים פה. כך או כך, המדינה הזאת שסועה וקרועה (יש לציין שהרבה מזה ממדיניות הפחדה מכוונת של הממשלה) גם בלי החרמות למיניהן, אני מניח שלכן אני נגד כל ההחרמות האלה כי וואלה, יש לנו מספיק בעיות גם בלי כל הריבים המפגרים האלה (באמת שכולם פה ילדים קטנים שמשחקים בגנון). כל מה שקורה זה רק סימפטומים למחלה. היום שונאים שמאלנים, מחר ישנאו דוסים ואח"כ ישנאו עובדים זרים (בעצם, שונאים את כולם בו זמנית).

מר גבינה, שמקווה שמכון וייצמן יעשה לי טובה וימנע גישה לוואי-נט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו קמים האמנים שמנגד,למי שקרא ידיעות היום.ולגבי חרם הצרכנים,אם שברגע אמן כזה עולה לבמה להופיע וכל הקהל נעמד על רגליו ויוצא מהאולם(גם אם מדובר בשיר בתוכנית טוקשאו בשידור חי) זה יותר מכאיב מפגיעה בפרנסה.לא קונים שום הצגה/סרט/ספר/או פרסומת של אותו שחקן/סופר.פשוט מראים להם שאין להם ביקוש.זה יעשה את העבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם התנחלויות. יש לי בעיה עם התחושה שאריאל ספציפית זוכה, נקרא לזה, ל"אפליה מתקנת" מופרזת. אני מודע לרמה האקדמאית של מכללת אריאל, ואין לה שום זכאות לתואר של "אוניברסיטה" וגם לא "המרכז האוניברסיטאי" , בכלל, נמאס לי מאיך שמתחלקים המשאבים פה. כך או כך, המדינה הזאת שסועה וקרועה (יש לציין שהרבה מזה ממדיניות הפחדה מכוונת של הממשלה) גם בלי החרמות למיניהן, אני מניח שלכן אני נגד כל ההחרמות האלה כי וואלה, יש לנו מספיק בעיות גם בלי כל הריבים המפגרים האלה (באמת שכולם פה ילדים קטנים שמשחקים בגנון). כל מה שקורה זה רק סימפטומים למחלה. היום שונאים שמאלנים, מחר ישנאו דוסים ואח"כ ישנאו עובדים זרים (בעצם, שונאים את כולם בו זמנית).

מר גבינה, שמקווה שמכון וייצמן יעשה לי טובה וימנע גישה לוואי-נט.

אריאל היא עיר של 20 אלף תושבים שבשנים האחרונות קיבלה אוכלוסיה מאוד גובהה עקב הקרבה לאזורי ההייטק בראש העין, פארק אזורים, רמת החיל, והרצליה פיתוח\כפר-סבא. אני גר בשכונה החדשה וכחצי מהמכוניות באזור הן מכוניות ליסינג שרובן שייכות לחברות ענק בשוק.

עקב "התדרדרות" בתנאים של שוק הייטק(העובדה שלא כל יוצא קורס תכנות ממר"ם מרוויח 20 אלף+ היום) ומחסור בבניה במרכז, אריאל היא אחד מהפתרונות הטובים ביותר היום למי שרוצה לקנות דירה. מודיעין יקרה להחריד, וגם ראש העין יקרה ביחס לאריאל(ללא הצדקה ממשית) ובפ"ת דירת 4-5 חדרים חדשה מקבלן לא תמצא בפחות מ2 מיליון שקל. אז כן יש סיבה למה היא מקבלת "אפליה מתקנת" ותתפלא הרמה במכללת אריאל לא נמוכה להחריד, חלק ניכר מהמרצים שלה לפחות בתחום של מדעי המחשב וכללה הם מרצים מהבין תחומי ואונ' ת"א. ההבדל בין מכללה לאונב' הוא לא ברמת הלימודים(קח לדוגמא את אונב' בן גוריון שבתחילת דרכה הרמה האקדמאית שלה הייתה פשוט בזיונית) אלא אם הגוף מקיים מחקר אקדמאי או לא, כיוון שמכללת אריאל מקיימת מוסדות מחקר מעבר למוסדות לימוד יש סיבה למה צריך להכיר בה כמוסד אונב' ולא כמכללה בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, למען האמת זו לא זכותך. יש מספר תחומים שהמדינה חייבת לממן מבלי להתערב בהם, למשל תקשורת ואקדמיה. וכך גם אמנות. שלושת התחומים הללו צריכים להיות מתוקצבים כראוי, ובלי קשר לדעות הפוליטיות של האנשים העוסקים בהם. שוב אני אומר, ה"חרם" הזה הוא מגעיל וצבוע, אבל מי שצריך לנקוט בסנקציות כנגד אותם אמנים הוא הציבור עצמו, שצריך להחרים אותם ואת ההצגות שלהם, לא הממשל.

ואם מחר חלק מהם יחליטו גם לא להופיע בחיפה, כי לפי מצפונם חיפה זה שטח כבוש. עדיין המדינה צריכה לממן אותם?

מי שעצמאי זכותו לעשות מה שבראשו. מי שממומן ע"י המדינה, אין לן שום זכות כזו.

ובכלל, הכל כאן 100% מסריח מפוליטיקה ובטח שלא מצו מצפון פנימי. אם למישהו מהם באמת היתה בעיה, הוא יכל לטפל בה בשקט באופן אישי, מול מנהל התיאטרון. ובמקרה הקיצוני, להודיע שהוא חולה.

לחתום על מכתב כזה ומיד אח"כ לפרסמו בתקשורת... צעד פוליטי לחלוטין שהקשר בינו לבין אומנות מקרי בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מחר חלק מהם יחליטו גם לא להופיע בחיפה, כי לפי מצפונם חיפה זה שטח כבוש. עדיין המדינה צריכה לממן אותם?

מי שעצמאי זכותו לעשות מה שבראשו. מי שממומן ע"י המדינה, אין לן שום זכות כזו.

ובכלל, הכל כאן 100% מסריח מפוליטיקה ובטח שלא מצו מצפון פנימי. אם למישהו מהם באמת היתה בעיה, הוא יכל לטפל בה בשקט באופן אישי, מול מנהל התיאטרון. ובמקרה הקיצוני, להודיע שהוא חולה.

לחתום על מכתב כזה ומיד אח"כ לפרסמו בתקשורת... צעד פוליטי לחלוטין שהקשר בינו לבין אומנות מקרי בהחלט.

למדינה אסור בתכלית האיסור להכנס למצב שבוא היא מבקרת באופן כולל על התקשורת, האקדמיה, או על האומנות.

זה הצעד הראשון לפשיזם(ולא כל פשיזם נראה כמו גרמניה הנאצית), היום זה יהיה איפה תופיע, מחר מי מונע מהמדינה להגיד לך מה להציג? הרי זה כספי מדינה...

האקדמיה, האומנות, והתקשורת תמיד נטו לצד השמאלי של המפה בכל ההיסטוריה האנושית, בארץ צריך שיהיה גם קבוצה שתיהיה נוגדת את הדעה הימנית קיצונית, בסופו של דבר זה מה שגורם להווצרות המרכז שבו יושב גם רוב העם.

ברגע שאתה מבטל את השמאל, אתה יוצר ימין בלבד, וזה מופיל לפשיזם טהור, כי סלח לי ברגע שצריך 2 פלוגות מג"ב כדי לשמור על בית "יהודי" אולי יש סיבה לנו לא להיות שמה.

אני תושב אריאל, אומנם חדש, אבל אני טוען שאסור בתכלית האיסור לכפות הגבלות כלשהן על אומנים, אנשי רוח, אקדמאים, ואנשי תקשורת מעבר לחוקי המדינה החלים על כולם.

רק שתדע כיוון שלא מזמן עברתי לאריאל, גם אני רק גיליתי את זה. בחלק ניכר מהחנויות באינטרנט, החשמל, וחנויות רבות אחרות מופיע סעיף מאוד קטן במשלוח "בגבולות הקו הירוק בלבד", ואני לא מדבר על 10%, אני מדבר על 90-95%, שחלק לא קטן מהם שולחים בתחומי הקו הירוק בלבד, ורוב האנשים דורשים תוספת תשלום למשלוח מעבר לקו הירוק כאילו זה היה אילת או רמת הגולן.

משום מה זה אף פעם לא גרם לסערה ציבורית, למרות שלדעתי זאת חוצפה הרבה יותר גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל התומכים בזכותם של אותם אמנים שלא להופיע באריאל (גם אם לא בדעתם)...

חופש האמנות בהחלט כולל את התכנים (ונתעלם רגע מהשאלה המתבקשת - האם על המדינה לתקצב הצגות השוללות את זכותה להתקיים, למשל?), אך כאן השאלה היא רק מקום ההופעה וקהל היעד. האם מחר שחקן אחר יכול להחליט שמצפונו לא מאשר לו להופיע בפני ערבים? או בפני רוסים? האם מישהו היה מרים גבה אם YES היו מפטרים טכנאי שסירב להגיע לתקן תקלה באריאל (בהנחה כי תפקידו דורש ממנו לבצע עבודות בכל האזורים בהם YES נותנת שירות)?

בפועל, כל עוד התאטראות מסובסדים ע"י המדינה, המחזאים והשחקנים למעשה מועסקים על ידה. קיים הסכם בלתי כתוב לפיו המדינה לא תתערב בתכנים, אך לפי אותו הסכם יש להניח כי לשחקן לא עומדת הזכות לבחור את הקהל כל עוד הוא נמנה על תושבי ואזרחי המדינה. אם סידור זה אינו מתאים לו, למדינה אמנם אסור לנקוט נגדו צעדים פליליים כלשהם, אבל מותר לה לדעתי לסיים את העסקתו ולמצוא מחליף שמוכן לעמוד בדרישות התפקיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל התומכים בזכותם של אותם אמנים שלא להופיע באריאל (גם אם לא בדעתם)...

חופש האמנות בהחלט כולל את התכנים (ונתעלם רגע מהשאלה המתבקשת - האם על המדינה לתקצב הצגות השוללות את זכותה להתקיים, למשל?), אך כאן השאלה היא רק מקום ההופעה וקהל היעד. האם מחר שחקן אחר יכול להחליט שמצפונו לא מאשר לו להופיע בפני ערבים? או בפני רוסים? האם מישהו היה מרים גבה אם YES היו מפטרים טכנאי שסירב להגיע לתקן תקלה באריאל (בהנחה כי תפקידו דורש ממנו לבצע עבודות בכל האזורים בהם YES נותנת שירות)?

בפועל, כל עוד התאטראות מסובסדים ע"י המדינה, המחזאים והשחקנים למעשה מועסקים על ידה. קיים הסכם בלתי כתוב לפיו המדינה לא תתערב בתכנים, אך לפי אותו הסכם יש להניח כי לשחקן לא עומדת הזכות לבחור את הקהל כל עוד הוא נמנה על תושבי ואזרחי המדינה. אם סידור זה אינו מתאים לו, למדינה אמנם אסור לנקוט נגדו צעדים פליליים כלשהם, אבל מותר לה לדעתי לסיים את העסקתו ולמצוא מחליף שמוכן לעמוד בדרישות התפקיד.

רוצה לדעת משהו על yes והוט באריאל? הם מודיעים לך שטכנאים לא כפופים לחוק הטכנאים, שהטיפול בתקלות יכול להיות ארוך מהרגיל, ושהם לא מבטיחים שכל השרותים יהיו זמינים באזור זה.

וכמו שאמרתי למעלה, יש לא מעט חנויות מסרבות לשלוח מעבר לקו הירוק, או לקוחות מחיר משלוח כפול(למרות שמשלוח לאריאל מת"א לא ארוך יותר מת"א כפר סבא למשל), וחברות רבות אחרות כמו חברות גז לדוגמא אומרות לך, תחכה, אנחנו שמה פעם בשבועיים בלבד.

כאשר עשיתי שינוי כתובת בסלקום שלחו לי "מסמך" לחתום עליו שכיוון שאני מתגורר מעבר לקו הירוק לא מתחייבת לספק לי את השרות שממנו נהנתי עד כה(בין אם זה קליטה, ובין אם זה דור שלישי) ומזהירה שבחלק מהאזורים השרותים יסופקו בעזרת הספקיות של הרשות הפלסתינאית בתוספת דמי קישוריות, וללא הודעה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע כיוון שלא מזמן עברתי לאריאל, גם אני רק גיליתי את זה. בחלק ניכר מהחנויות באינטרנט, החשמל, וחנויות רבות אחרות מופיע סעיף מאוד קטן במשלוח "בגבולות הקו הירוק בלבד", ואני לא מדבר על 10%, אני מדבר על 90-95%, שחלק לא קטן מהם שולחים בתחומי הקו הירוק בלבד, ורוב האנשים דורשים תוספת תשלום למשלוח מעבר לקו הירוק כאילו זה היה אילת או רמת הגולן.

משום מה זה אף פעם לא גרם לסערה ציבורית, למרות שלדעתי זאת חוצפה הרבה יותר גדולה.

ממש לא. להיפך. כשאתה עצמאי, זכותך לנהל את העסק שלך כרצונך. כל עוד זה לא נוגד את חוקי המדינה. זה בדיוק אבל בדיוק כמו אומן פרטי שלא רוצה להופיע באריאל. זכותו.

כשאתה מועסק ע"י חברה פרטית, חובתך כלפי אותה חברה היא, לדאוג לאינטרסים שלה, ולא להיות כנגדה. כל עוד זה לא נוגע את חוקי המדינה.

כשאה מועסק ע"י גוף ציבורי אשר ממומן ע"י המדינה, שמטרתו היא לספק שירותים לציבור. ובמקרה זה לספק שירותי תרבות לציבור. חובתך היא לספק שירותים לכלל הציבור, ואין לך זכות להחליט איזה סוג ציבור אתה לא אוהב, ולכן לא מסכים לשרת.

המרחק בין מה שקרה, לבין החלטה לא להופיע בערים אחרות בישראל, או לא להופיע אצל ציבור מסוים, קצר כפי שלא היה מעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר השחקנים חתמו על חוזה, אני בטוח ומשוכנע שלא היה סעיף בשום מקום המזכיר את אריאל. לשנות חוזה באופן רטרואקטיבי כך שיכלול משהו שאתה חושב שהיה צריך להיות כלול בו מלכתחילה, זה בעייתי. ואני מדבר מבחינה עסקית וחוקית נטו.

אם הם חלק מהתיאטרון אז הם אמורים להופיע בתיאטרון בכל מקום שהוא יעלה בו הצגה (אם זה היה בלונדון הם לא היו מתלוננים בגלל שזה רחוק נכון?)

יש דברים שאתה אמור לחשוב עליהם מראש.

כמו שמתי שעבדתי באיתוראן היו עובדים שנשלחו לקוריאה או , וכשהתחלתי בעבודתי הנוכחית הוספתי סעיף שמחייב הסכמה שלי במידה וירצו לשלוח אותי לחו"ל.

אם לא חשבת על זה מראש זו כנראה בעיה שלך. בשביל זה יש חוזה, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא. להיפך. כשאתה עצמאי, זכותך לנהל את העסק שלך כרצונך. כל עוד זה לא נוגד את חוקי המדינה. זה בדיוק אבל בדיוק כמו אומן פרטי שלא רוצה להופיע באריאל. זכותו.

כשאתה מועסק ע"י חברה פרטית, חובתך כלפי אותה חברה היא, לדאוג לאינטרסים שלה, ולא להיות כנגדה. כל עוד זה לא נוגע את חוקי המדינה.

כשאה מועסק ע"י גוף ציבורי אשר ממומן ע"י המדינה, שמטרתו היא לספק שירותים לציבור. ובמקרה זה לספק שירותי תרבות לציבור. חובתך היא לספק שירותים לכלל הציבור, ואין לך זכות להחליט איזה סוג ציבור אתה לא אוהב, ולכן לא מסכים לשרת.

המרחק בין מה שקרה, לבין החלטה לא להופיע בערים אחרות בישראל, או לא להופיע אצל ציבור מסוים, קצר כפי שלא היה מעולם.

העניין הוא שחוקי המדינה לא "תקפים" מעבר לקו הירוק, כשזה נוח להם(חוק הטכנאים, פיקוח על מחירים, ודברים אחרים), ולא כאשר זה מעורר סערה פוליטית.

למה מחירי הדלק באריאל יכולים להיות יקרים יותר, או החלב במגה בעיר נמכר במחיר של 70 אג' מעבר למחיר המפוקח, אבל כאשר אומנים שלא רוצים להופיע מעבר לקו הירוק עושים כזה סיפור?

מצד שני כמובן זה לא מונע מהמדינה לחלק דוחות מהירות מעבר לקו הירוק, לגבות מיסים מעסקים, וכו'.

הדבר המעניין בכל הסיפור זה הדבר שאף אחד לא מתעסק בו, מדינת צריכה להכריז מבחינה חוקית על הססטוס של גושי ההתנחלויות אחת ולתמיד.

כרגע היא עושה את מה שנוח לה ורוקדת על שני צידי המתרס.

העניין שאני לא מבין למה עושים סיפור מהאם צריך להכריח את האומנים להופיע ולא מהסיפור של למה בכלל נוצר מצב שצריך להכריח אותם להופיע.

למה עיר של 20 אלף תושבים היא ללא סטטוס ברור וחוקי במדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, למען האמת זו לא זכותך. יש מספר תחומים שהמדינה חייבת לממן מבלי להתערב בהם, למשל תקשורת ואקדמיה. וכך גם אמנות. שלושת התחומים הללו צריכים להיות מתוקצבים כראוי, ובלי קשר לדעות הפוליטיות של האנשים העוסקים בהם. שוב אני אומר, ה"חרם" הזה הוא מגעיל וצבוע, אבל מי שצריך לנקוט בסנקציות כנגד אותם אמנים הוא הציבור עצמו, שצריך להחרים אותם ואת ההצגות שלהם, לא הממשל.

בכלכלה יש מקרים של "כשל שוק", הכוונה שבדרך כלל אתה נותן לשוק החופשי לקבוע מחירים, אבל לפעמים יש מצב קיצוני שהוא בעייתי (כמו שוק הדיור בימיינו למשל)

מסתבר שבאומנות ותקשורת לפחות יש מקבילה, המצב שקיים היום שיש רק דעה אחת ששולטת שם, ואם אתה רוצה להיות מישהו שמקושר לאומנות או לתקשורת אתה חייב להחזיק באותה דעה. (ראה מקרה אריאל זילבר). זה גם מקרה של "כשל שוק" ואולי הגיע הזמן שהמדינה תעשה משהו בנושא (ולא תקווה רק לתמיכה חיצונית כמו מה שעושה "ישראל היום" לתקשורת הכתובה הפופולרית)[br]פורסם בתאריך: 30.08.2010 בשעה 18:05:03

להיפך, יודעים מה התערבות ממשלתית גורמת להם.

מה גם שבכל אחד מהם יש מנגנוני ביקורת פנימיים מפותחים.

בתקשורת יש מנגנוני ביקורת מפותחים? איזה? תראה איזה ידיעות מסתירים ממך!!! אם יש מישהו בעל אינטרס אתה לא תשמע על זהֱ! מישהו היה שומע על הסרט "שיטת השקשוקה" אם ערוץ 1 לא היה מקרין אותו (ובדרך כלל אין לי הרבה דברים טובים לומר על ערוץ 1). ערוץ 2 ו 10 לא הקרינו אותו בגלל חשש מתביעות משפטיות, זה נראה לך שעבר דרך מנגנון ביקורת פנימי? זה עבר דרך עורך-דין!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...