האם ניתן להתקין על כל גרסה כל סביבת עבודה? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן להתקין על כל גרסה כל סביבת עבודה?

benyben

Recommended Posts

שלום.

חדש בלינוקס (אבל מאוד מרוצה מהמערכת בינתיים :yelclap:

במאמר מסוים ברשת מצאתי את המשפט הבא:

• "f you happen to be running today, get LXDE and you'll notice a difference"

אם כן, אני מבין מדברים אלו שניתן להתקין (שבד"כ מגיעה עם סביבת עבודה GNOM), ולהתקין עליה LXDE.
    דבר זה מפתיע אותי. קודם כל - האם אכן זה המצב?
    דבר שני - אם כך המצב, מדוע שמישהו יבחר שלא להתקין את ולהתקין גרסאות אחרות?
    ז"א - אם גם על אפשר להתקין סביבת עבודה קלה, מה היתרון של שאר הההפצות?
    תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להתקין כל סביבת עבודה גראפית על כל הפצה (זה רכבי עצמאי), כמו גם כל תוכנה על כל הפצה (כל עוד היא קיימת בחבילה המתאימה לאותה הפצה, אלא אם כן אתה מתכוון להדר את קוד המקור בעצמך).

דבר שני - אם כך המצב, מדוע שמישהו יבחר שלא להתקין את ולהתקין גרסאות אחרות?

לא הבנתי למה אתה מתכוון בשאלה. גרסאות אחרות של מה? של סביבת העבודה הגראפית? אם כן, אז מי שלדוגמה רוצה להשתמש ב-KDE פשוט יתקין KUbuntu ויחסוך לעצמו שלב או שניים בהתקנת סביבת העבודה הרצויה לו, הרי מלבד הסביבה הגראפית (וערכת התוכנות הנלווית) אין שום הבדל בין ההפצות של מאותה גרסה.

ז"א - אם גם על אפשר להתקין סביבת עבודה קלה, מה היתרון של שאר הההפצות?

כי הפצות שונות מציעות פונקציות שונות (מערכת יישומים, צורת ניהול החבילות ועוד). למרות הפופלאריות והקהילה הגדולות שלה היא ממש לא ההפצה הכי קלילה או יציבה (נתון לוויכוח כמובן).

יש מי שרוצה הפצה בסיסית ולהתקין עליה רק את מה שהוא צריך (אפילו ללא ממשק גראפי). יש מי שרוצה הפצה ייעודית למטרה מאוד מסוימת, אחרים אולי רוצים אפילו להתקין את המערכת מהבסיס על החומרה הספציפית שלהם (כמו ב-Gentoo). יש מספר די גדול של סיבות למה לבחור בהפצה מסוימת ולא באחרת ולרוב ניתן לשייך את זה לצורכי והעדפות המשתמש. אמנם ניתן להתאים בסופו של דבר כל הפצה כמעט לכל יישום, אך הרבה יותר פשוט לבחור מלכתחילה את הכלי המתאים מאשר להתקין כלי שפחות מתאים ואז להתחיל להתקין ולהסיר יישומים, שירותים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהשאלה היותר מתאימה היא "למה שמישהו יבחר להתקין אובונטו".

אובונטו פחות יציבה מדביאן.

עם הרבה יותר באגים מפדורה.

וכמובן הרבה יותר איטית מג'נטו.

לכל הפצה יש יתרונות ויש חסרונות, אבל באובונטו נראה שכל החסרונות משתלבים יחד.

היתרון היחיד שלה זה קלות התקנה. וזה יתרון מפוקפק.

ולשאלה הראשונה שלך,

כן אתה יכול להתקין את כל הממשקים הגרפיים, ואחרי שהמחשב עולה לבחור באיזה מהם להשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באובונטו אכן פחות יציבה מדביאן א היא גם יותר חדישה מממנה.

לאובונטו יש פחות באגים מלפדורה.

והיא בטח לא מצריכה את התעסקות היום-יומית במערכת שג'נטו מצריכה.

בנובף כיוון שיש לה את בסיס המשתמשים הגדול ביותר סביר להניח שתמיד מישהו כבר נתקל ופתר את הבעייה.

ולשואל המקורי: סביבת עבודה זה עניין של טעם: לי הני נוח לעבוד עם KDE וגם תוכנות KDE מצאו חן העיני ולכן בחרתי בקובונטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לחשוב מה כבר כ"כ רע באובונטו.

מהנסיון שלי, בהשוואה של , פדורה וסוסה למשתמש הרגיל או המתחיל אין כמעט הבדל. כולן יביאו את אותם כלים בסיסיים לעבודה, אותן תוכנות ופילוסופיה דומה. כולן נכשלות מול אותם סוגי חומרה בעיתית והפתרונות דומים. אף אחת מהן לא עושה משהו באופן מיוחד או מהפכנית באיזושהי צורה בהשוואה לאחרות.

לאובונטו יש כלי התקנה נוחים ובסיס תמיכה רחב, זה לא משהו שצריך לזלזל בו.

בכל מקרה, ג'נטו, ארץ' והפצות דומות לא מתאימות למשתמש שרק רוצה להרגיש מה זה לינוקס ואיך המערכת עובדת. לחילופין מישהו שלא רוצה ללמוד הרבה ע"מ להתקין ולהגיע למצב של מערכת עובדת עם כל ה"מסביב".

לפותח הדיון, כבר עניתי לך על השאלה הזאת באחד מהת'רדים שכבר פתחת. סביבות העבודה GNOME וKDE מגיעות עם הרבה "פעלולים" ולכן הן כבדות יחסית. סביבות כמו xfce או lxde הן מכוונות להיות קלות יותר ומגיעות עם הרבה פחות "פעלולים" שכאלו.

אם אתה רוצה להתקין עם סביבת LXDE, אתה יכול להתקין lubuntu.

אם יש לך כבר מערכת מותקנת, אתה יכול להתקין את סביבת LXDE ולבחור אותה כסביבת עבודה הרצויה בזמן הlogin.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התשובות. אני רוצה לציין (כי לפעמים שוכחים גם לומר תודה) שהתשובות שלכם לא פחות ממצילות חיים :D )

מעבר לכך, אני קצת מבולבל: אני כרגע עובד על Lubuntu. להבנתי, הפצה זאת מגיעה עם סביבת LXDE.

עד כאן הכל טוב ויפה.

אבל, כאשר אני מפעיל את Synaptic Package Manager, ומחפש LXDE, אני מוצא שהחבילה lxde-common איננה מותקנת אצלי (שהרי היא איננה מסומנת ב v).

[ראו תמונה].

האם אני צריך להבין מכך שאני לא עובד על lxde? ובכלל, כיצד ניתן לדעת?

שוב - אני מבין שהשאלות הם בגדר הבורות, אבל תתפלאו כמה קשה למצוא בגוגל את התשובות לשאלות הללו.

תודה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינוקס מתקינים חבילות ולא תוכנות

זאת אומרת שכל תוכנה מורכבת מכמה חבילות, כשאתה מתקין תוכנה אתה בעצם מתקין את החבילות שלה

אין לי כוח להמשיך לפרט יש מלא הסברים באינטרנט על נושא החבילות בלינוקס והיתונות שלו

סביבות העבודה GNOME וKDE מגיעות עם הרבה "פעלולים" ולכן הן כבדות יחסית. סביבות כמו xfce או lxde הן מכוונות להיות קלות יותר ומגיעות עם הרבה פחות "פעלולים" שכאלו.

זה ממש לא נכון

KDE כבד בערך כמו 7 אפילו פחות

GNOME בערך כמו XP

XFCE ו-LXDE זה למחשבים ישנים וחלשים מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...