המלצה לקניית DSLR ראשונה-תקציב 4K - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לקניית DSLR ראשונה-תקציב 4K

ronle

Recommended Posts

שלום לכולם,

אף פעם לא צילמתי במצלמת DSLR או דמוי SLR והידע שלי שואף לאפס, אבל עם נכונות ללמוד.

כרגע אני משתמש במצלמה קומפקטית פאנסוניק TZ5 ומה שמפריע לי שבצילומים בתוך הבית ללא פלש נדרש ISO 400 ולפעמים 800 מה שמכניס הרבה רעש לתמונה.

ולהלן השאלון:

מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, וכרטיס זכרון? 4000

האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, וכו')? כן

האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? לא בזמן הקרוב

האם יש לך נכונות לקנות ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? כן

האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט לא

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? בעיקר לצלם את הילדים ונוף/ רוב התמונות בתוך הבית בתנאי תאורה חלשים

האם אתה מתכוון לצלם מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב? אפשרי אבל לא חובה

האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ובאילו תנאי תאורה? כדורגל תנאי תאורה חלשים, אם מייקר את הקיט נוותר על צילומי

האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם? כן ודיי חשוב לי

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא , צילום עם ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) כן

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח אולי

האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש אפשרי

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לראות שמדגימות את ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) כן

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? כן TZ5 קומפקטית של פאנסוניק. חסר ISO ואיכות התמונה

האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? גם וגם הדפסה עד גודל של 60X30

מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים 15-105

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? קאלא אבל עדיפות לקנון או ניקון

אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות המקסימלית לשניה שדרושה לך (3, 4, 5 או יותר) 4

צילום רצפים ארוכים מ-5 מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס‏ לא יודע

מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית). על ההבדלים בין שתי השיטות תוכל לקרוא כאן חושב שמעדיף בגוף מייצב כי אז העדשות זולות יותר

עינית גדולה במיוחד לא

תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום בעינית). האם אתה מתכוון להשתמש בתצוגה החיה כדי לצלם נושאים בתנועה (כגון אנשים או בעלי חיים) או נושאים דוממים כשהמצלמה על חצובה (כגון נופים או צילומי מקרו)? אפשרי

נקודות פוקוס מוצלבות נוספות למרכזית כן

פנס עזר לפוקוס באור חלש (AF assist)‏ כן

עדשות עם מנוע פוקוס שקט לא

אפשרות לגריפ לא חייב

מסך מפרקי לא חובה אבל רצוי

מצב צילום ווידאו. שים לב שרוב מצלמות ה-DSLR לא כוללות מצב ווידאו, והמעטות שכן מוגבלות בד"כ לצילום ללא פוקוס אוטומטי לא

כמות פיקסלים. הקשר בין התכונה הזו לבין איכות תמונה רופף למדי ולכן עדיף להתעלם ממנה

יצרן. גם התכונה הזו לא מעידה על איכות המצלמה. ישנן לפחות 8 חברות שלא כדאי לפסול על הסף - קנון, ניקון, , אולימפוס, פנטקס, , פנסוניק ופוג'י

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור לא

תכונות אחרות כדאיות למחיר :)

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידעתך - השגת תוצאות טובות עם DSLR דורשת רמה מסוימת של ידע. המרכיב היקר (ולעיתים גם הגדול והכבד) ביותר של מערכת DSLR הן העדשות - אשר יש להן משקל מכריע באיכות התמונה וביכולת שלך לצלם בתנאי תאורה לקויים.

בכל מקרה - הדרישות שלך לא תואמות לתקציב ותאלץ לעשות פשרות בהתאם לסדר העדיפות שלך.

לגבי הצעות קונקרטיות --

ניקון D5000 עם עדשת 18-105 מיוצבת

פנטקס K-X עם עדשת 18-55 ועדשת 70-300

קשה לי להמליץ על קנון וסוני כי אני פחות אוהב את המערכות שלהם - זה לא אומר שאין להם הצעות טובות בשבילך.

בכל מקרה - מדובר בעדשות "איטיות" (מפתחי צמצם קטנים יחסית), זאת ועוד - על מנת לקבל חדות משופרת מעדשות אלו תאלץ לפעמים לסגור צמצם מעט יותר. לצילומי פנים בתאורה בינונית או פחות, אפילו ב-ISO גבוה יחסית (1600) תאלץ לצלם במהירויות סגר של 1/30 או פחות - תשכח מלצלם ילדים או אנשים בתנועה בלי מריחות.

צילומי חוץ בתנאי תאורה לקויים גם הם בעייתיים - במיוחד שאתה לא תוכל לצלם בפחות מ-1/100 לערך מבלי לקבל מריחות. אתה תוכל להעלות ISO כאמור לערכים גבוהים, אבל אפילו עם ה-D5000 ב-ISO 1600 ומעלה הדפסות מעל 20X30 יראו לא טוב.

לגבי צילומי פנים בתאורה לקויה - מומלץ מאד להוסיף מבזק בהמשך ולשקול עדשה מהירה יותר [כגון הטמרון 17-50/2.8] שגם תתרום לך בסוגיה של בידוד הנושא מהרקע (עומק שדה). במקרה של צילומי חוץ בתאורה לקויה חצובה יכולה מאוד לעזור, עדשות טלהפוטו מהירות מאוד יקרות.

בכל מקרה, עם כל וכל עדשה, אם תפתח את התמונות מקבצי ה-RAW של המצלמה במחשב האישי בתוכנה טובה תוכל להרוויח עוד קצת מהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה

כמו שציינתי אני פתוח לקניית ציוד יד שנייה וזה כולל .

לכן חשבתי ללכת על כמו קנון d500 או d550 אם אני מביא חדש מארהב כולל משלוח מיסים ומעמ ייצא לי קצת פחות מ 3300 שקל (עבור d500) אז אני מתאר לעצמי שבארץ אני יכול למצוא יד שנייה במחיר של 2300-2800 תלוי בכמות הקליקים שעברה.

בהנחה שאני יקנה בסביבות 2800 זה ישאיר לי 1200 שקל לעדשה (אני חושב שזה סכום סביר לעדשה יד 2)

לצורך החידוד המצלמה לא תשמש אותי אפילו כצלם חובב, ז"א אני לא יצלם אמנותיות/מיוחדות (למרות שיש סיכוי שאם האוכל יפתח התיאבון ;) )

אני פשוט רוצה שתפיק לי באיכות גבוהה (כמו של צלם אירועים בינוני) ברור לי שהנסיון/תפעול המצלמה הוא פקטור רציני.

כיום המצלמה הקומפקטית (TZ5) בצילומי חוץ ב ISO 100 מפיקה לי שמרצות אותי, אבל כל תמונה ב ISO 400 פשוט נוראית. אני מאמין שאני לא יצטרך להשתמש ביותר מ ISO 1600 לכן לדעתי כל מצלמת DSLR בסיסית מהדור האחרון או לפני האחרון תעשה עבודה טובה. לצערי חוץ מהדגמים שציינתי אני לא מכיר סוגים נוספים. אין לי מושג מה הדגם המקביל של ניקון למצלמות אלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתלבטות שלך צריכה להיות בין גופי הפתיחה של החברות השונות.

D5000 בניקון, D550 בקאנון. (הISO הגבוה הכי נקי / זול שיש)

לך לחנות תשחק בשתיהן, ותחליט מה נוח יותר עבורך. עבור העדשות שתזדקק להן, אין ממש הבדל.

אם צילום הוא לא בגדר תחביב אצלך, הייתי מייעץ לך לרדת מDSLR. בזבוז כסף. חכה שימציאו מצלמת פוקט או דמוי עם ISO גבוה נקי (בשיא הרצינות).

לתאורה בתנאים קשים, תצטרך עדשה מהירה. משהו שאני לא שש להמליץ לך עליו (יקר, ספציפי) בתור מי שעוד לא החזיק ביד...

רק לצורך העניין, לניקון יש את ה 35/1.8 ואת הטמרון 17-50/2.8. כמובן עדשות מהירות ישנות בעבודה ידנית.

תתחיל בעדשת הקיט 18-55, תראה איך אתה שוחה במים, ואז תחליט אם להוציא הון על עדשות. בבית סטנדרטי אפשר לדחוק בISO ולצלם.

תשכח מצילום כדורגל בלילה בתקציב שלך.

יש מספיק אנשים שמוכרים ציוד פתיחה כזה. אני ממליץ לך לתפוס חבר שמבין עניין ולבקש ממנו לעזור לך לבדוק את הציוד לפני הקניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

D5000 בניקון, D550 בקאנון. (הISO הגבוה הכי נקי / זול שיש)

זה נכון לגבי ה-D5000, אבל די עם מיתוס איכות התמונה בקנון ב-ISO נמוך, פעם גם אני האמנתי, בזה ובאמת כל הכבוד למחלקת הפרסום של קנון וללחץ שהם מפעילים על מגזינים ואתרים שונים בעניין.

נכון לעכשיו הדירוג הלא תלוי היחיד ברשת הוא של DXO ואם אתה רוצה את הטופ של האיכות ב-ISO נמוך לך על D5000 או K-x.

חכה שימציאו מצלמת פוקט או דמוי עם ISO גבוה נקי (בשיא הרצינות).

כבר המציאו...

לדוגמא ה-NEX של - אמנם עדשות מתחלפות, אבל הרבה יותר קומפקטית וקלה לתפעול מ-DSLR. פחות או יותר שקולה ל-550D בתאורה נמוכה.

היא אפילו נמצאת בתוך התקציב, לפחות בארה"ב (700 דולר ל-NEX5 עם עדשת קיט בסיסית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...