Centrino VS. Mobile Pentium - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Centrino VS. Mobile Pentium

GunBlade

Recommended Posts

חבר'ה, אני צריך תשובה ברורה, כי אני על סף קנייה

מה ההבדל במהירות השעון של מעבד Centrino לעומת Mobile רגיל?

חבר שלי, שלא מבין יותר מדי, אמר לי ש Centrino 1.5 למשל, שקול ל Mobile 2.4. האם זה נכון?

מה היחס המדוייק?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע את היחסים המדוייקים אבל אני יודע שאם הייתי קונה עכשיו הייתי הולך על ה CENTRINO בגלל חיי הסוללה הWI-FI והמהירות השקולה למעבדים בעלי תדר גבוה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

wi-fi אינו מובנה במעבד וסנטורינו אינו שם של מעבד.

השם של המעבד הינו Pentium-M שם קוד בניאס (על שם הנחל שלנו- המעבד פותח בחיפה).

סנטורינו הינו השם של המוצר המוגמר - מחשב "סנטורינו" הינו מחשב שמכיל מעבד בניאס וכרטיס רשת אל-חוטי של אינטל

מחשב נייד עם מעבד בניאס וכרטיס רשת של סיסקו לדוגמא או כל חברה אחרת - גם אם הוא יותר טוב מהכרטיסים של אינטל- אינו רשאי להמכר תחת השם סנטורינו. (שכן הזכויות על השם הם של אינטל ואינטל היא שמשקיע את המליונים בפירסום השם סנטורינו!)

מבחינת ביצועים אתה יכול לפנות לאננד-טק יש שם הרבה השוואות של ניידים, אבל סך הכל penitum M 1.6=~pentium4 -2.4 פלוס מינוס.

http://www.anandtech.com/mobile/showdoc.html?i=1801

אל תשכח שכרטיסי מסך לניידים גם אם יש להם שם דומה הינם חלשים יותר מאחיהם השולחניים, כמו כן כך בחשבון שהרבה ניידים מגיעים עם כרטיסים יותר חלשים ועם משותף. בהנחה שאתה קונה נייד בשביל ניידות (ולא כתחליף לשולחני ) אז מעבד פנטיוםM הינו הרבה הרבה יותר יעיל מבחינת חיסכיון בחשמל ומספק תוספת אדירה של חיי סוללה.

עוד דבר מאוד חשוב- אם יש לך תקציב יפה, ואתה באמת מחפש ביצועים גבוהים, תוודא שיש במחשב שעובד ב5400סל"ד.

שכן הסטנדרט בניידים הינו 4200סל"ד . 5400 שייך לליגה הגבוהה . (7200 דרך אגב יש רק בכונני היטצ'י בגודל 60GB והוא דיי יקר)

מנסיון רב אני יכול להגיד לך שבעבודה יומיומית כונן 5.4K נותן שיפור בביצועים יותר מעוד 200 או אפילו 400 מה"צ במעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

בלי שום ספק centrino.

בין הדברים החשובים ביותר במחשבים ניידים זה חיי סוללה והpentium m עושה את זה בגדול עם 6 אם לא יותר שעות.

לגבי ההשוואה אם אני לא טועה מעבד pentuim m 1.3 חזק ב30% ממעבד p4 2.4 .

היום מי שיכול להרשות לעצמו לבחור בין שתי המחשבים צריך ללכת על centrino בוודאות.

תחשוב על זה ככה את מעבדי הp4 עשו למחשבים בייתים שלהם העיניין של הספק והכל לא ממש משנה.

לעומת זאת את הבניאס פיתחו במיוחד בשביל מחשבים ניידים (וגם לסרברים שצורכים הספק גדול) ואני יכול להגיד לך שבעתיד גם המחשבים הבייתים ישולבו עם של הבניאס (כמובן שיש לפני זה עוד כמה לפתח....יונה....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי אני יודע למה הוא יועד והם היו גם מחליפים את הפנטיום 4 בו כי הוא מנצל הכל יותר טוב אבל זה יהיה פשוט קשה להם להסביר לצרכן הפשוט שיותר לא צריך למדודאת "חוזק" המעבד בMHZ.......סה"כ הוא בעיקר לניידים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תאמין לכל מה שאתה קורא........

בעיקרון הרעיון היה ונשאר להפחית את צריכת החשמל של המעבד וחימום היתר שלו,עכשיו באיזה מגזרים זה חשוב בעיקר?!...ניידים כדי שיעבדו הרבה זמן וסרברים שעובדים כל היום ולכן רוצים שיצרכו פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...