קניית מצלמת DSLR ראשונה תקציב של עד 5K - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מצלמת DSLR ראשונה תקציב של עד 5K

draak31

Recommended Posts

כבר הרבה זמ אני רוצה להתקדם בצילום ולעבור לDSLR, אני כבר 4-5 שנים מצלם עם Canon A610 ובסה"כ אני מרוצה ממנה אבל - עבר זמנה.

בדצמבר אני נוסע לטיול של חצי שנה בדרום אמריקה - והמלצמה מיועדת גם לטיול.

אני די נעול על הPentax K-x עם הקיט של 18-55 + 50-200, ראיתי אותו ב3,900 ש"ח

http://www.tamlil2100.co.il/Product.aspx?cid=152&pid=16243

מצורף השאלון.

* מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, סוללות וכרטיס זכרון? 5000

* האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, פלאש וכו')? לא

* האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? אולי בעתיד הרחוק

* האם יש לך נכונות לקנות מצלמה ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? ציוד משלים כן, מצלמה - לא

* האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט לא

* אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? הכל - גם נופים, גם מקרו וגם פורטרטים, הכי חשוב זה נופים כי מתכנן נסיעה לדרום אמריקה בדצמבר, כל תנאי התאורה.

* האם אתה מתכוון לצלם מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב? לא במיוחד

* האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ספורט ובאילו תנאי תאורה? לא במיוחד

* האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם? פורטרטים ייתכן, גם בטיול

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) כן

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח כן קיימת חצובה ישנה, כרגע לא מתכנן להשקיע בחצובה.

* האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש לא מתכוון להשקיע הרבה כסף בזמן הקרוב ( אולי לקנות את אחד המבזקים הסיניים...)

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לראות תמונות שמדגימות את ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) כן

* האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? כן בקנון A610, חסר לי עדשה רחבה, יכולות טלה מינמליות, צילום בISO גבוה

* האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? לצפות ע"ג מסך, בעתי אולי גם להדפיס

* מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים יותר חשוב עדשה רחבה, רצוי גם יכולות טלה מינימליות

* האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? לא, אבל די בכיוון של פנטקס

* אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

o קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות המקסימלית לשניה שדרושה לך (3, 4, 5 או יותר) די חשוב

o צילום רצפים ארוכים מ-5 תמונות מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס‏ לא כלכך חשוב

o מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית). על ההבדלים בין שתי השיטות תוכל לקרוא כאן עדיף

o עינית גדולה במיוחד לא חשוב

o תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום בעינית). האם אתה מתכוון להשתמש בתצוגה החיה כדי לצלם נושאים בתנועה (כגון אנשים או בעלי חיים) או נושאים דוממים כשהמצלמה על חצובה (כגון נופים או צילומי מקרו)? לא חשוב

o נקודות פוקוס מוצלבות נוספות למרכזית

o פנס עזר לפוקוס באור חלש (AF assist)‏

o עדשות עם מנוע פוקוס שקט לא חשוב

o אפשרות לגריפ

o מסך מפרקי

o מצב צילום ווידאו. שים לב שרוב מצלמות ה-DSLR לא כוללות מצב ווידאו, והמעטות שכן מוגבלות בד"כ לצילום ללא פוקוס אוטומטי עדיף כן, לא קריטי

o כמות פיקסלים. הקשר בין התכונה הזו לבין איכות תמונה רופף למדי ולכן עדיף להתעלם ממנה לא חשוב

o יצרן. גם התכונה הזו לא מעידה על איכות המצלמה. ישנן לפחות 8 חברות שלא כדאי לפסול על הסף - קנון, ניקון, , אולימפוס, פנטקס, , פנסוניק ופוג'י לא חשוב

o אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור העיקר שיהיו אמינים

o תכונות אחרות

תודה מראש,

דן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה הולך על ה-K-x עדיף לך ללכת על גוף+18-55 ב-2850 ש"ח ולהוסיף טמרון 70-300 בעוד אלף (החור בין 55 ל-70 בסך הכל לא מהותי).

ה-K-x מעולה ומייצב בגוף מאפשר לך להשיג טלהפוטו מיוצב ובזול יחסית. היא גם מאוד חריגה בכך שהיא משתמשת בסוללות AA ("אצבע") מה שעשוי להוות יתרון בטיולים ממושכים.

אופציה אחרת היא ה-D90 שנמצאת אמנם בסוף דרכה אבל עדיין מעולה. עם עדשת 18-105 יש לך פחות טווח אבל לא צריך להחליף עדשות. הבעיה - הקיט הזה "יאכל" לך את כל התקציב (כמעט 5000). מבחינת איכות התמונה ה-D90 עדיפה רק במעט מאוד על ה-K-x אבל מדובר במצלמה מליגה גבוה יותר בכל הקשור לתפעול, תכונות ובנוסף היא מצוידת ב-LCD טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DSLR שונה מאוד במהותה ממצלמות P&S. האם אתה מבין את ההבדל ?

להסתובב עם מצלמה כזו בדרום אמריקה ולא לדעת מה לעשות איתה, זו קצת בעיה. רגעים מהטיול נוטים לא לחזור פעמיים.

לכן כדאי להתחיל להתאמן "בראבק" בארץ מרגע שתקבל אותה, יש לך הרבה מה ללמוד כדי להפיק תמונות טובות בעזרתה.

מלבד זאת נוחות ה P&S בכיס, היא גם משהו שכדאי לחשוב עליו. (אבל בדר"כ יהיה לכל מי שסביבך, אז תהיה מכוסה ע"י אחרים)

עד כאן החלק של הבאסה...

הD90 וה 18+105 ישרתו אותך היטב בדרום אמריקה, מלבד צילום של חיות בר רחוקות וציפורים. זה לא צריך להטריד אותך.

אופציה נוספת היא ה D5000 + 18-200VR עם חריגה בתקציב או חיפוש ביד 2.

הגוף יותר חובבני, העדשה היא עדשת הטיולים "האולטימטיבית". (מכסה טווח גדול עם איכות אופטית ופוקוס סבירה)

כמו כן אני ממליץ לך לחשוב על סוללה נוספת אם אתה מתכוון לטרק (אל תפספס את המעגלי בטורס דל פיינה) ואמצעי איכסון כלשהו לגיבוי תמונות (נגיד 2-3 סטיקים של , לדעתי זה הכי נוח וקומפקטי)

טיול נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה על התגובות.

ברור לי שיש הבדל בין dslrלp‎&s ‎‏ יש לי 4 חודשים להתאמן=]

מה היתרונות של הניקון לעומת הפנטקס?

העדשה של טמרון עדיפה על העדשה של פנטקס באיכות/אופטיקה שלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת איכות תמונה - אין הבדל מהותי בין המצלמות המוזכרות כאן - ל-D90 ול-D5000 יש למעשה את אותה איכות התמונה. K-x קצת מאחור בתנאי תאורה לקויים - אבל לא באופן מהותי. שלושתן בשימוש נכון יפיקו תמונות מדהימות.

ה-D90 היא בקטגוריה אחת מעל, עם יותר תכונות ובקרות, אבל גם עולה יותר. לגבי שינויים בארגנומיקה - זה עניין אישי.

ה-D5000 מצוידת במסך מפרקי שעשוי להועיל בצילומים מעל הראש ובצילומי מאקרו (אם כי כל שלושת המצלמות לא מתפקסות באופן מדהים במצב LV).

ה-K-x משתמשת בסוללות AA והיא ייחודית במובן זה - היא מסוגלת לצלם 1000 על סט אחד.

יש כמובן הבדל מהותי של קטלוג העדשות השונה בין החברות. לניקון יש מבחר רחב יותר ועדשות מאוד איכותיות ו/או יחודיות שאין לפנטקס. לפנטקס לעומת זאת יש ייתרון מסוים במחיר וכן ייצוב בתוך הגוף שמאפשר רכישת עדשות קלות וזולות יותר (ללא מנגנון ייצוב פנימי) ועדיין להנות מייצוב תמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...