ספרים שהשפיעו על תפיסת העולם שלכם ונתנו לכם זווית ראייה חדשות על המציאות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספרים שהשפיעו על תפיסת העולם שלכם ונתנו לכם זווית ראייה חדשות על המציאות

dan79

Recommended Posts

אולי לא הסברתי את עצמי היטב - הבעיה עם הספר היא לא העובדה שהוא מתמקד רק בכסף אלא שהוא מפגין זלזול בוטה בכל השאר ומפאר ומהלל את מי שבוחר בדרך ההסתכלות הזו תוך מזעור עד התעלמות מוחלטת בכרוך בה ובמחירים שהיא גוררת (כמו שנות לימודים וקריעת תחת בשטח, לחשוף את המשפחה לסיכונים פיננסיים הרפתקניים, להכיר את האנשים הנכונים ויותר מהכל - ההכרח שהרוב לא ינהג כמוך כדי שיהיה לך על גב של מי להפוך למליונר בלי לייצר כלום ובלי לתרום דבר משמעותי למשפחה, לסביבה הקרובה, הרחוקה ואפילו לא לעצמך).

בעצם הוא מטיף לנהוג בדיוק להיפך מהמודרים/מומחים כאן באתר... אני מיד מתפטר :facepalm:

הגאונות האמיתית של הספר הזה היא שהוא הפך לרב מכר מכלום והעשיר (שוב) את הכותב שלו בלי שהוא היה צריך לעשות שום דבר בעל משמעות ו/או ראוי להערכה (שוב) על הגב של אנשים תמימים וישרים שהאמינו לשטויות שהוא מבטיח (שוב). למען הפרוטוקול - לא קניתי אותו.

סטינו מהדיון - בקיצור, לא אהבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש בזה משהוא. למרות שהשיטה הזאת עובדת לפעמים, זה השפעה על התת מודע, אם תיקח ילד ותגיד לו במשך תקופה בחייו שהוא דפוק וטיפש, סביר להניח שהוא יגדל באמונה של "אני דפוק וטיפש".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הספר לפני יותר מ 15 שנה. אבל זכור לי משהו אחד מטענתו של הספר שהוא נכון.

דבר במערכת החינוך בעולם המערבי לא מלמד אותך איך לנהל נכון את כספך. זכור לי שזו הפעם הראשונה שקלטתי זאת כתוצאה מהספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפסן בשדה השיפון השפיע עלי רבות. לא מבחינת תפישת העולם שלי אלא מהבחינה שגיליתי כמה אני מסוגל לתעב ספר.

בכל אופן "זיונים זה לא הכל" של דן בן אמוץ גרם לי להסתכל על הרבה דברים בצורה שונה.

מה הסיבה שכול כך שנאת את "התפסן בשדה השיפון " ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הסיבה שכול כך שנאת את "התפסן בשדה השיפון " ?

הוא פשוט ספר מחורבן.

בתור ביקורת חברתית, הוא יצירת מופת. בתור סיפור, הוא משעמם, נגרר, בלתי אמין בעליל ופשוט מאוד לא מעניין. חוצמזה שהדרך בה הסופר (שנפטר לא מזמן, אגב) מצייר את כל דמויות העולם כ"מושחתות" ואת הולדן כ"טוב" אבל בעצם גם הולדן הוא "מושחת" פשוט גרמה לי ל-FACEPALM והרגשה שמישהו בכוונה ניסה לזיין אותי בתחת (מבחינה ספרותית). כמעט הכל שם גם מרגיש מאולץ או מוגזם. אם זה היה ספר קומי, מילא. הבעיה היא שהספר נוטה לדרמה-פסיכולוגית עדינה ומה לעשות, לא הצלחתי להפיק אפילו מעט הנאה ממנו.

כל זה כמובן דעתי בלבד ואני סמוך ובטוח שיש אחרים שמאוד לא יסכימו עימי. אבל היי, כל אחד וספל התה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אותו ספר."תעתועי האקראיות" פורסם ב 2001,ו"הברבור השחור" הוא מ 2007.

אולי לא הבנתי אותך והתכוונת שקראת את שניהם והם דומים לדעתך.

אני,אגב טרם הספיקותי לקרוא אף לא אחד מהם....

הוא פשוט ספר מחורבן.

בתור ביקורת חברתית, הוא יצירת מופת. בתור סיפור, הוא משעמם, נגרר, בלתי אמין בעליל ופשוט מאוד לא מעניין. חוצמזה שהדרך בה הסופר (שנפטר לא מזמן, אגב) מצייר את כל דמויות העולם כ"מושחתות" ואת הולדן כ"טוב" אבל בעצם גם הולדן הוא "מושחת" פשוט גרמה לי ל-FACEPALM והרגשה שמישהו בכוונה ניסה לזיין אותי בתחת (מבחינה ספרותית). כמעט הכל שם גם מרגיש מאולץ או מוגזם. אם זה היה ספר קומי, מילא. הבעיה היא שהספר נוטה לדרמה-פסיכולוגית עדינה ומה לעשות, לא הצלחתי להפיק אפילו מעט הנאה ממנו.

כל זה כמובן דעתי בלבד ואני סמוך ובטוח שיש אחרים שמאוד לא יסכימו עימי. אבל היי, כל אחד וספל התה שלו.

קראת את הספר בעברית או אנגלית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא פשוט ספר מחורבן.

עזוב רגע את כל הקטע של ההנאה.

לא לשם כך פתחתי את הפוסט הזה.

גם כך השוק מלא בספרים כייפים .

השאלה היא האם ה-"תפסן" נתן לך איזו שהם תובנות חדשות \זוויות ראייה אחרת \

גרם לך לחשוב עליו זמן רב אחרי שסיימת לקרוא אותו?.....

ומה דעתך על : "1984 " ?

(אני רק הזמנתי את התפסן ואת 1984 בגרסתם האנגלית מאמזון )

קראת את הספר בעברית או אנגלית?

האם לדעתך תירגום משפיע כול כך על איכותו של הספר?

אם קראת את ה-"תפסן ", מה דעתך עליו?

ובאיזו שפה קראת אותו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום ספק שתרגום משפיע מאוד על איכותו של ספר.

מספיק לנסות לקרוא את מובי דיק בתרגום החדש לעומת המקור באנגלית

ולהבין כמה זה שונה לחלוטין ואיכות התרגום תלויה גם בספר וגם במתרגם עצמו.

אומנם הרעיון שבבסיס הספר לא משתנה, והוא עדיין מעביר את אותם מסרים ותוכן,

אבל אני אישית חושב שהרבה אובד בתרגום, ואני תמיד (או לפחות בימינו, פעם לא) קורא

בשפת המקור (שהיא כמעט תמיד אנגלית).

אהה,

והתפסן בשדה השיפון פשוט זוועה. סבלתי מכל רגע.

מצטרף כמובן להמלצה על יצירת המופת 1984.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התפסן לא גרם לי לחשוב כמעט על כלום ולא שינה לי את הגישה בקשר לשומדבר. קראתי אותו בעברית, אגב.

שמעו, אתם צריכים שהסיפור יהיה מעניין כדי להעביר את המסר בצורה חזקה. אם מי שאתם מדברים אליו פשוט לא מקשיב, גם פניני החוכמה המבריקות ביותר לא יגיעו אליו. אני בטוח שאם היה מדובר בספר מעניין שכתוב טוב ולכל הפחות גורם לקורא להתעניין בעולם של הספר (מה שהתפסן נכשל לעשות, time and time again), היה מסר כלשהו שהיה חודר אלי.

אגב תרגום של ספר לא יכול להעלות את הרמה. הוא בהחלט יכול להוריד, במיוחד אם מדובר בתרגום קלוקל ולא זורם. אבל זה במקרים נדירים. לצערי כשקראתי את "חדר מלחמה" של טום קלאנסי, בערך מעמוד 80 כל הספר השתבש לחלוטין. קראתי אותו עד הסוף אך ורק על מנת לבחון במבחן מאמץ אימתני את יכולות פתירת הפאזלים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התפסן לא גרם לי לחשוב כמעט על כלום ולא שינה לי את הגישה בקשר לשומדבר. קראתי אותו בעברית, אגב.

שמעו, אתם צריכים שהסיפור יהיה מעניין כדי להעביר את המסר בצורה חזקה. אם מי שאתם מדברים אליו פשוט לא מקשיב, גם פניני החוכמה המבריקות ביותר לא יגיעו אליו. אני בטוח שאם היה מדובר בספר מעניין שכתוב טוב ולכל הפחות גורם לקורא להתעניין בעולם של הספר (מה שהתפסן נכשל לעשות, time and time again), היה מסר כלשהו שהיה חודר אלי.

אגב תרגום של ספר לא יכול להעלות את הרמה. הוא בהחלט יכול להוריד, במיוחד אם מדובר בתרגום קלוקל ולא זורם. אבל זה במקרים נדירים. לצערי כשקראתי את "חדר מלחמה" של טום קלאנסי, בערך מעמוד 80 כל הספר השתבש לחלוטין. קראתי אותו עד הסוף אך ורק על מנת לבחון במבחן מאמץ אימתני את יכולות פתירת הפאזלים שלי.

תודה.

בעקבות תגובתך ביטלתי את ההזמנה ל-"תפסן" מאמזון והשארתי בתוקף רק את " 1984",

שלגביו יש תמימות דעים שזאת יצירת מופת.

המלצות נוספות יתקבלו בברכה.

נ.ב

ספר מומלץ מאוד הוא הקוף העירום :

http://www.google.co.il/search?q=%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A3+%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9D&rls=com.microsoft:en-us:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7GGLD_en&redir_esc=&ei=zspaTLHqLOiX4gbkuZXgAQ

ספר אנתרופולוגי זואולוגי שמתמקד בקופי האדם חסרי הזנב שמבלים חלק גדול מחייהם על שני

רגליים על הקרקע(שימפנזות,אורנג-אוטאנג,גורילות,הומו-סאפינס) ומסביר את קווי התנהגותם המשותפים.

לא אהרוס לאלו שיקראו, רק אציין ששהוא יתן לכם השקפת אחרת לגמרי על הרבה התנהגויות \מאפיינים פיזיים של בני אדם

שנראים בנליים אבל יש להם הסבר אבולוציוני מרתק.

דוגמאות ניבחרות:

מדוע מבין כול היונקים, לנקבות האנושיות יש את השדיים הגדולים ביותר?

מדוע נשים משחר ההסטוריה מורחות צבע אדום על השפתיים שלהן?

מדוע בני האדם איבדו את מרבית שער גופם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

בעקבות תגובתך ביטלתי את ההזמנה ל-"תפסן"

מדוע בני האדם איבדו את מרבית שער גופם ?

לך לסיפריה העירונית וחפש אותו. אין מצב שאין. תקרא כמה עמודים, נגיד עד העמוד ה-15. אם לא אהבת, כל הספר נשאר בדיוק ככה אז אין לך מה לחפש שם. יש כאלה שטוענםי שהוא גם כן יצירת מופת, ועד כמה שאני לא מסוגל לחשוב עליו ככזה, על טעם וריח אין להתווכח. חבל אם אתה אחד מאלה שממש יאהבו אותו ותפסיד.

חוצמזה שבספרייה זה גם בחינם.

אגב אאל"ט בני האדם איבדו את השיער כי כבר לא היה להם קר (כלומר כדור הארץ התחמם). מה גם שאחרי שיצאנו מהמערות השמש חיממה אותנו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך לסיפריה העירונית וחפש אותו. אין מצב שאין. תקרא כמה עמודים, נגיד עד העמוד ה-15. אם לא אהבת, כל הספר נשאר בדיוק ככה אז אין לך מה לחפש שם. יש כאלה שטוענםי שהוא גם כן יצירת מופת, ועד כמה שאני לא מסוגל לחשוב עליו ככזה, על טעם וריח אין להתווכח. חבל אם אתה אחד מאלה שממש יאהבו אותו ותפסיד.

חוצמזה שבספרייה זה גם בחינם.

אגב אאל"ט בני האדם איבדו את השיער כי כבר לא היה להם קר (כלומר כדור הארץ התחמם). מה גם שאחרי שיצאנו מהמערות השמש חיממה אותנו יותר.

תודה על עצתך, זה בדיוק מה שאני אעשה,

אם כי יצא לי להיתקל בהרבה ספרים שההתחלה שלהם היא על הפנים ואם מתאזרים

בסבלנות וממשיכים לקרוא מגלים שהספר חבל"ז.

לגבי עניין השער:

לא מדוייק.

יש מספר סיבות אבל אין קשר לתקופות הקרח שבאות והולכות באופן מחזורי.

איבוד השער התרחש עוד לפני תקופת הקרח האחרונה וההפשרה שבאה לאחריה.

אם אני זוכר נכון אז איבוד השער איפשר לבני אדם להיפטר מפרזיטים ומחוללי מחלות

כגון קרציות רגילות,פרעושים ובמיוחד מסוג קטלני במיוחד של קרציות אשר אורבות

לפונדקאים שלהם במערות והן ידועות כקטלניות במיוחד לבני אדם.בעלי חיים אחרים

כמו כלבים וחתולים פתחו עמידות במשך מליוני שנים לחידקים שנימצאים בפרעושים ,

קרציות ושאר פרזיטים אולם בני האדם הקדמונים שהחלו להלך על הקרקע ולהתרחק

מהג'ונגל לתוך הסאוונות ואיזורים קרים כמו אירופה ,נאלצו למצוא מחסה במערות,

אולם ולא הייתה להם שום עמידות נגד אותם מחוללי מחלות שחיכו להם במעמקי המערות

(נדמה לי שמאיר אריאל ז"ל ניפטר מעקיצה של קרצייה כזו שהחדירה לדמו את החיידק הטורף שגרם לו

תוך זמן קצר מאוד לקריסת מערכות כללית של גופו).

מזכיר לי את הסצינה הפותחת של הנוסע השמיני (הביצים במערה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעולה לי עכשיו בראש:

חוות החיות (הכי טוב של ג'ורג אווראול - יותר מ-1984 ומדפוק וזרוק בפריז ובלונדון המצויינים)

זן ואומנות אחזקת האופנוע

יש אלוהים? (The God Delusion)

הליכת אקראי בוול סטריט

הגן האנוכיי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...