מה הפואנטה של מעבדים גרפיים במעבדי Core i3? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפואנטה של מעבדים גרפיים במעבדי Core i3?

Born2Kill

Recommended Posts

אתה יכול לשדרג למעבד אחר מאותה משפחת מעבדים בעלי שבב גרפי מובנה.

אתה מתייחס למצב בו אתה משתמש בערכת שבבים H55/H57/Q57 עם מעבד Lynnfield. ערכות השבבים הללו נועדו לנצל את היכולת הגרפית של מעבדי Clarkdale ועצם העובדה שמדובר באותה תושבת - מדובר ביתרון ביכולת השדרוג ולא משהו שיש להציג כדבר רע. תחשוב שאלו היו שתי תושבות שונות ולא היה אפשרי להשתמש במעבד Clarkdale בערכת שבבים P55 ולהפך.

עריכה:

אגב, זה יהיה ככה גם ב- וגם ב-Lynx..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון העיקרי - צריכת הספק נמוכה במיוחד ולכן מתקבלת פלטפורמה קרירה וחסכונית מאוד.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=452050.msg3883092#msg3883092

חשוב למי שבונה למשל מחשבי HTPC קטנים וחרישיים או לארגון גדול שמריץ עשרות/מאות מחשבים אישיים במקביל.

ביזיון שלא יוצאים לוחות אם זולים במיוחד ל-I3 כמו שיש ל-, במיוחד כשכמעט הכל על המעבד עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה מה שמעניין אותי בסופו של דבר - מאפייני הפלטפורמה כולה כי המעבד אף פעם לא עומד בפני עצמו.

ל- יש לוחות זולים בסביבות ה-350 ש"ח כמעט ללא פשרות ואף בסביבות ה-270 ש"ח ל-AM2+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על לוחות AM3 785G, המחירים פחות או יותר שווים.

וסבבה, אני לא אומר שזה לא מעניין, אני רק אומר שאי אפשר להשוות Clarkdale עם כרטיס גרפי מובנה עליו לעומת Clarkdale עם כרטיס גרפי מובנה בלוח אם מבחינת צריכת הספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בניגוד ל-, למי שבוחר ב-I3/I5 אין כל אפשרות לרדת למחירים של לוחות וגם באותו מחיר לוחות עדיפים לרוב.

במפרטים בתקציב מוגבל, היכולת להפנות 100-200 ש"ח מהלוח לטובת כרטיס מסך למשל יכול לעשות הבדל מאוד משמעותי בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אין אפשרות.. אבל ל-Clarkdale יש גרפי מובנה והשוואה נכונה תהיה מול ה-HD4200.

אם מפנים תקציב מהלוח לכרטיס המסך זה אומר שאין צורך בשבב הגרפי המובנה של Clarkdale - זה סיפור אחר. מדובר בשתי סיטואציות, אם צריכים גרפי כדוגמת הנ"ל.. או שלא צריכים.

נ.ב. שים לב שאני בכלל לא משווה בין ל-, הדיון הוא על Clarkdale. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את אני נותן רק כנקודת התייחסות...

למרות שהכרטיס הגרפי שלהם על הלוח ואינו נופל מהמובנה ב-I3 - הלוחות שלהם עדיין זולים משמעותית (760G למשל).

מה שמרגיז זה שאינטל לא מוציאה לוחות H55 (או H53 בפראפרזה על 760G לעומת 785G) זולים, במיוחד כשהם אינם כוללים גרפית ואת כל הכרוך בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חבר'ה, תודה על התשובות.

רק משהו שלא עניתם לי, אם למעשה יש כרטיס מסך מובנה בתוך המעבד איך אני מחבר אותו למסך?

אני מניח שצריך כרטיס מסך או שיש לו יציאה למסך (DVI).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...