canon G11 \ Nikon D90 שאלות מפרט טכניות שלא מצאתי להן תשובה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

canon G11 \ Nikon D90 שאלות מפרט טכניות שלא מצאתי להן תשובה

axon

Recommended Posts

שלום רב ,

אני שואל כאן מכיוון שהחנויות שאליהן פניתי (ולא אפרט מי הן ) לא חזרו אלי לגבי דרישות ספציפיות שאני צריך במצלמה.

ברשותי מצלמת D80 אז אני מכיר קצת את החומר מצלם כבר כמה שנים טובות באופן חובבני

אנחנו זקוקים למצלמה לצורך תיעוד מדעי למעבדתנו.

מדובר על מעבדה ביולוגית.

השימושים העיקריים הם צילומי איכות של מתקנים מדעיים - צלחות פטרי, עלים , צמחים ג'לים וכדומה

(ג'ל הכוונה למשהו כזה http://www.biochem.uwo.ca/grad/images/gel.jpg )

המצלמות שאנו שוקלים הן כמצויין Canon G11 או NIKON D90

עכשיו , ברור לי שמדובר בשתי מצלמות שונות בקטגוריות שונות ובמחירים שונים - המחיר אינו מהווה פרמטר כאן.

הסוגיה הבעייתי כאן ומה שלא קיבלתי עליו תשובה מן החניות הוא צילום time lapse

לנו נדרשת המסוגלת לצלם תהליך בזמן שהוא קורה. וגם אפשרות לשליטה מן המחשב במצלמה.

עכשיו אני שמעתי באופן לא רשמי שגם לניקון וגם לקנון ישנה תוכנה המאפשרת להגדיר אינטרוולים בהם המצלמה תצלם

מה שחשוב לנו לעבודה - הוא פונקציונליות מאקרו טובה. אופציית ה TIME LAPSE שהיא הכרחית. וכמובן כל שאר הפרמטרים הרגילים , איכות תמונה זמן בטריה וכדומה.

יש לציין שאין שום בעיה לחבר את המצלמה למקור מתח דרך שנאי בזמן TIME LAPSE . אנחנו זקוקים למצלמה שתוכל לתת לנו את האפשרות לצלם תהליך בהתהוות עם מירב הגמישות האפשרית (הגדרת זמן בין צילומים וכד')

אשמח לשמוע אם האופציות הנל קיימות בדגמים הללו , בין אם באופן מובנה ובין עם בשליטה מרחוק ע"י תוכנה.

ויותר אשמח אם מישהו משתמש בפונקציות הללו באחת מן המצלמות

שוב - כסף אינו מגבלה (נוראית) ברור לי שה D90 טובה יותר בהשוואה יבשה - אך הפונקציונליות החשובה ביותר כאן היא זאת של ה TIME LAPSE

תודה מראש לעוזרים (:

יונתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר פה על תהליכים שיכולים לקחת שעות , כמו הדבקה של צמח במחלה או גדילה של מיקרואורגניזם בצלחת פטרי

מלבד זאת חלק גדול מהצילומים הם למטרת תיעוד מדעי ומאמרים , שם נדרשת איכות תמונה גבוהה.

בנוסף , אלו שתי המצלמות שאנו מתלבטים ביניהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו התלבטות מוזרה, אמרת בעצמך ששתי המצלמות שונות לחלוטין.

ה-D90 היא DSLR ומכאן שאיכות התמונות (יכולות המקרו וכו') תלויות כמעט לחלוטין בעדשה, כאשר עדשת מקרו טובה תעלה בכלל יותר מהמצלמה עצמה.

אני לא בטוח לגבי היכולת לצלם באינטרוולים דרך מחשב, כדאי שתבדוק את זה לעומק לפני שאתה מתקדם הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הקנון G11 ואת האופציות שלה (אם בכלל יש לה אפשרות לשליטה מהמחשב ע"י תוכנה וכו'), לגבי הניקון D90 יש לך אפשרות לקנות את התוכנה של ניקון Camera Control Pro 2 שאמורה לתת אופציה של Interval Timer/Interval Meter (אגב יש את האופציה הזו באופן אינטגרלי ב- D200/D300 ומעלה), או לחילופין לקנות שלט (לדוגמה זה, יש עוד כל מיני שלטים שונים, צריך לחפש בנט) שגם מאפשר את הפונקציה הזו.

קח בחשבון שתצטרך להוסיף עדשת מאקרו איכותית, מה שיעלה את סכום ההשקעה בעוד 2500-4000ש"ח (תלוי איזו עדשת מאקרו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב , המחיר הוא שיקול משני לפונקציונליות .

אני מודע לעניין העדשות

מה שחיוני לנו , זה היכולת לשים את המצלמה על חצובה ולדגום בפרקי זמן שנגדיר , גם כאשר אין מי שיהיה ליד המצלמה. או לחלופין , אופציה שאני מכיר מצלמות אחרות - פשוט להגדיר מרווח בין צילומים , ומספר - מה שיכול להגביל מבחינת נפח אכסון - אבל זה אישיו אחר ופחות משמעותי.

לכן חיבור למחשב עם תוכנת שליטה הוא האופציה המועדפת.

שלט פחות מתאים לזה.

לגבי הניקון - אני מבין שהאופציה קיימת עם התוכנה .

איך אני יכול לדעת לגבי הקנון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

G11 עם שלט רחוק חכם מספיק טובה.

אמנם אין לה שליטה מרחוק עם מחשב אבל יש לה כניסת שלט רחוק סטנדרטי מאפשר חיבור של מגוון שלטים חוטיים שניתנים לתכנות (בדגש על מרווח בין ומספר כולל).

איכות הצילום, גם במאקרו, מספיק טובה לצרכים שלכם. המחיר הרבה יותר זול, יותר פשוט להתעסק עם המצלמה, היא קטנה יותר וזה עשוי להיות נוח יותר במעבדה במצבים מסוימים (אם תרצה לצלם בתוך מנדף או אינקובטור לדוגמא), המסך המפרקי גם הוא יתרון במצבים כאלו. באם יהיה צורך, ניתן לחבר למצלמה מבזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיפושי לא מצאתי ממש שלט חכם שמתאים ל G11

כל הסיפור הזה בעייתי מעט

כן - אמור להיות פה קלות תפעול מכיוון שרוב מי שיתפעל את המצלמה הוא לא צלם דגול

אני פשוט לא מבין איך חנויות רציניות לא יכולות לתת לי פתרון לאישיו כל כך פשוט

התוכנת שליטה של קנון לא תומכת באינטרוולים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן - אמור להיות פה קלות תפעול מכיוון שרוב מי שיתפעל את המצלמה הוא לא צלם דגול

על אחת כמה וכמה שלא מומלצת כאן DSLR

מחיפושי לא מצאתי ממש שלט חכם שמתאים ל G11

דוגמא אחת מני רבות. חיבור השלט של ה-G11 סטנדרטי וניתן לחבר אליה מגוון עצום של שלטים.

http://cgi.ebay.com/TIMER-REMOTE-CONTROL-CANON-G10-G11-1000D-500D-450D-/120569226550?cmd=ViewItem&pt=Camera_Camcorder_Remotes&hash=item1c127c6536

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב (: הרבה תודה

אני את המלצותי שלחתי הלאה.

מצאתי גם תוכנה ששולטת במצלמות פאור שוט של קנון , אבל מסתבר שהתמיכה היא עד G10 ואינה כוללת את ה G11

יש הבדל משמעותי בין הדגמים ?

אולי בסוף נחליט לקנות את ה G10 ותוכנת השליטה. http://www.breezesys.com/PSRemote/

שוב תודה על התשובות והפידבק המהיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...