התלבטות בנושא כדאיות קניית מצלמת DSLR. - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בנושא כדאיות קניית מצלמת DSLR.

alexrta

Recommended Posts

בסדר, אם אתה מעוניין, בכיף.

לגבי מנגנון הייצוב - בקאנון ובניקון המנגנון הזה נמצא כרגע בעדשות, וכך נראה שיישאר עתיד. כלומר כשאתה קונה עדשה, אם ברצונך לקבל ייצוב תמונה תצטרך לקנות עדשות (ניקון) או IS (קאנון). כמובן שהן יקרות יותר מעדשות ללא ייצוב.

כיוון שאתה לא הולך להשקיע עוד כסף בזמן הקרוב על עדשות מלבד הקיט הבסיסית (18-55 היחידה שנכנסת לך בתקציב), פחות רלוונטי אליך.

בנוגע למצלמה - קח בחשבון את ה D3000. יש לה מצב אוטומטי ידידותי מאוד למשתמש ה"בור". אם אני נותן את המצלמה לחבר לא צלם, סיבוב קל של החוגה מאפשר גם לו לצלם במצלמה בלי להסתבך עם ההגדרות.

יחד עם זאת בהחלט אפשר לגדול איתה. ניקון תפרו את המצלמה הזו בדיוק בשביל פלח השוק שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נסכם לך את זה בככה ,אם אתה רוצה לנסות וללמוד את המצלמה בזמן הטיול ,לדעתי זה שווה כל שקל ,אבל אם אתה חושב שעצם העובדה שאתה מוציא dslr מהתיק תהפוך את התמונה שלך לטובה יותר ,אתה מבזבז את הכסף ,אז כמו שכבר סיכמו לך פה אתה פשוט צריך לבחור .

אגב בקשר לצילום בתנאים לא אופטימליים ,dslr תהיה טובה יותר אך ורק אם תלמד לשחק עם ההגדרות שלה (בשביל צילום לילה אני גם ממליץ בחום על חצובה עינין של 150 שקל או משהו כזה . ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.

בנוגע למצלמה - קח בחשבון את ה D3000. יש לה מצב אוטומטי ידידותי מאוד למשתמש ה"בור". אם אני נותן את המצלמה לחבר לא צלם, סיבוב קל של החוגה מאפשר גם לו לצלם במצלמה בלי להסתבך עם ההגדרות.

יחד עם זאת בהחלט אפשר לגדול איתה. ניקון תפרו את המצלמה הזו בדיוק בשביל פלח השוק שלך.

השאלה עם בקנון זה גם אפשרי, בתור התחלה לצלם במצלמה בלי להסתבך עם ההגדרות יותר מידי?

אני אישית הייתי מאוד רוצה ללמוד לצלם כמו שצריך ולהיכנס קצת יותר לתוך העולם הזה, אבל מבלי שזה יפגע לי בטיול, עוד חשש שיש לי זה שגם חברה שלי תצתרך להישתמש במצלמה והיא לא רוצה להתעסק עם הגדרות היא פשוט רוצה לכוון ולצלם.

מבחינתי המצלמה הזאתי הולכת לשמש אותי לעוד הרבה מאוד זמן עם זה היה רק לטיול לא הייתי מקציב לעצמי סכום כזה למצלמה.

לגבי ה-D3000 היא הרבה מעל התקציב שלי מתחילה באיזור ה2300 ש"ח ללא עדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק טעות שלי,

משום מה פיפסתי את החנות הזאת בזמן החיפוש בזאפ.

בכל מקרה עם העדשה המצלמה עולה 2342 ש"ח, וזאת מבחינתי חריגה די גדולה מהתקציב מה גם שצריך בנוסף למצלמה כרטיס זכרון+איזשהו תיק נשיאה

אני מגיע לכמעט 500 ש"ח חריגה מהתקציב-יותר מדי בשבילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, כרגע זה המצב רק ה-1000D נכנסת לי בתקציב ולכן פתחתי את הדיון כי אף פעם לא חשבתי שבתקציב יחסית נמוך של 2000 ש"ח אני יוכל לקנות מצלמת DSLR ולכן ברוב הדיון התמקדתי במצלמה זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמלצה שלי קצת שונה. אני ממליץ לך לקנות מצלמת DSLR משומשת עם עדשה בסיסית וכך לגבי תיק ואביזרים (לדוגמה אולי חצובה בסיסית).

זה מכמה סיבות - אחת בקנייה של מצלמה חדשה כשתבוא למכור אותה, תפסיד כ-40% עד 50% בתלות בדגם ובגיל. במצלמה יד שניה - תלוי, אבל לבטח פחות.

רוב האנשים שאני מכיר, ואני בכללם, שנדבקו בחיידק הצילום "גדלים" עם המצלמה. כלומר, מגלים את היכולות שלה, לומדים ומנצלים אותן ואז רוצים יותר - וכשרוצים יותר משדרגים. המצלמה הראשונה - שנייה - שלישית יכולות להיות בכלל מצלמות יד שניה של אנשים שקנו ורוצים לשדרג, או שפשוט לא מתאים להם (לי יש מצלמה D90 יד שניה של אישה שפשוט לא הסתדרה איתה ומכרה אותה כשהיא ממש חדשה וקנתה מצלמה קטנה יותר).

בייחוד אם לא אכפת לך מעניין צילום הוידאו בDSLR אז אתה יכול למצוא הרבה מצלמות שיענו על הצרכים שלך כי יש לא מעט אנשים שלא ממש מנצלים את המצלמה שלהם אבל כשיוצא דגם חדש עם איזו תכונה 'מגניבה' חדשה כמו צילום HD מרגישים שהם 'חייבים' שתהיה להם מצלמה חדשה.

זה נכון דרך אגב לגבי מוצרי אלקטרוניקה שונים אחרים - אתה חושב שiPhone 4G שווה באמת פי 2 ויותר מ 3GS? ממש לא... אבל אתה יכול להשיג עכשיו 3GS בפחות מחצי מחיר. אני אישית קניתי כך טלוויזיה Plasma מעולה בגרושים, כרטיסי מסך למחשב ועוד ועוד.

בקיצור, תפתח אתר Yad2, חפש ניקון או קנון טובה שלפני 2-3 שנים עלו 5000 ש"ח וקנה אותם עם עדשה ואביזרים בתקציב שלך. ההעדפה לקנון או ניקון היא מכיוון שיש שוק גדול למצלמות האלו והמון אביזרים ובעיקר עדשות. עדשות טובות כדרך כלל יקרות ושומרות על ערכן טוב יותר ממצלמה וכשמשדרגים יש חשיבות לעדשת טובה יותר, או בוא נאמר את זה ככה - מצלמה בינונית עם עדשה מעולה תשיג תוצאות טובות יותר ממצלמה מעולה עם עדשה בינונית. את העדשות אתה בדרך כלל שומר (אלא אם כן זו עדשת קיט זולה) ומשתמש גם במצלמה הבאה.

לדוגמה באתר Yad2 יש מצלמות D70 עם עדשות סבירות ותוספות (סוללות, תיק) בסביבות ה1500 ש"ח, וD40 עם עדשה ב1800 ש"ח, יש גם D80 קצת מעל לתקציב שלך, אבל בגדול - יש הרבה וצריך קצת לקרוא reviews על המצלמות למשל באתר של http://www.kenrockwell.com/tech/recommended-cameras.htm

מה שחשוב הוא שתבדוק אותם - סימני קורוזיה, מכות ונפילות, תרביץ כמה על המקום ותסתכל עליהן דרך מחשב כדי לוודא שהעדשה והחיישן תקינים, ותהנה!

דבר אחרון - קח בחשבון שמצלמות קומפקטיות מיועדות לצילום אוטומטי, ובעיקר לאלו שמסתכלים בתמונה דרך המסך (ולא העינית). מצלמות DSLR אינן מצטיינות בלשון המעטה בצילום כשאתה משתמש במסך על גב המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון קטן:

אחרי הדיון פה בפורום ושיחה עם מישהו שמתעסק בצילום די הבנתי שכרגע שמצלמות DSLR הם לא בשבילי, ועדיף לי לוותר,

ולכן החלטתי בסוף לקחת מצלמת דמוי SLR (סופרזום) של PANASONIC את ה-FZ38. היא גם יותר זולה מה-1000D וכנראה גם שאני יפיק ממנה הרבה יותר תועלת.

בכל מקרה תודה רבה למגיבים פה עזרתם לי מאוד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...