מעוניין ללמוד בניית אתרים, מאיפה להתחיל? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין ללמוד בניית אתרים, מאיפה להתחיל?

Satlan

Recommended Posts

שלום,

אני כרגע בלימודים באוניברסיטה ואני מעוניין להתחיל ללמוד בניית אתרים. עברתי קורס ב-JAVA ואני יודע HTML בסיסי והייתי רוצה לעבור לשלב מקצועי יותר.

מה אתם מציעים ? מה הדרך הכי טובה ? מורה פרטי? קורס ? קריאה באינטרנט?

וכלל, מה השפה שכדאי ללמוד אותה היום כדי לעוף בנושא ?

בתודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא ספק W3School.

רק קח בחשבון שהמידע שם הוא הבסיס של הבסיס, אבל אחרי שאתה יודע את מה שיש שם אפשר כבר להשתמש בגוגל לדברים יותר ספציפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

אני כרגע בלימודים באוניברסיטה ואני מעוניין להתחיל ללמוד בניית אתרים. עברתי קורס ב-JAVA ואני יודע HTML בסיסי והייתי רוצה לעבור לשלב מקצועי יותר.

מה אתם מציעים ? מה הדרך הכי טובה ? מורה פרטי? קורס ? קריאה באינטרנט?

וכלל, מה השפה שכדאי ללמוד אותה היום כדי לעוף בנושא ?

בתודה מראש

אם אתה יודע מספיק HTML בשביל להציג עמוד - אז לדעתי הכי טוב להתחיל מללמוד PHP. אפשר למצוא מדריכים ברשת למתחילים.

תתקין LAMP על המחשב המקומי כדי שתוכל לפתח - זה חבילה שכוללת בתוכה שרת ובסיס נתונים.

כל העסקי javascript הם משניים ויבואו לך עם הזמן כאשר תבחר להתמקד בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אז WAMP, אין טעם להתקין לינוקס רק בשביל ללמוד.

אני ממליץ על WampServer 2. יש השוואה די מקיפה בויקיפדיה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_WAMPs

הייתי צריך לציין גרסה:

אז ככה - אני מאוד ממליץ לעבוד עם XAMPP.

http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

אני משתמש בזה כבר שנים לצורך עבודה מקצועית. יש גרסה גם לווינדוס וגם ללינוקס.

אם אתה רגיל לווינדוס, עדיף להתחיל לפתח בווינדוס.

הערה - למרות שאני מבלה את רוב זמן הפיתוח תחת ווינדוס ואני ממש לא חובב לינוקס, אני גם יודע לפתח ולבדוק תוכנה תחת לינוקס כי זה מה ששרתי מריצים. לדעתי תצטרך להגיע לזה מתי שהוא.

לגבי איך להתחיל - כמו שאמרתי אני מציע למצוא מדריכים בסיסיים שיתנו לך תחושה של איפה הידיים והרגליים. ואז למצוא מדריכים מתקדמים יותר.

בשלב הבא - אתה יכול לקחת סביבת עבודה כמו ZENDFRAMEWORK שנכתבה ב PHP כדי לראות איך כותבים מערכת כמו שצריך, מה גם שזה כלי טוב.

אתה יכול גם להסתכל בקוד מקור של מערכת תוכן ולנסות להבין מה קורה שם כמו למשל PHPBB או משהו דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה - למרות שאני מבלה את רוב זמן הפיתוח תחת ווינדוס ואני ממש לא חובב לינוקס, אני גם יודע לפתח ולבדוק תוכנה תחת לינוקס כי זה מה ששרתי מריצים. לדעתי תצטרך להגיע לזה מתי שהוא.

מכיוון שהמפענח של PHP הוא לא OSS (כמו Java, מבחינת העקרון), האפשרות היחידה שתצטרך דרכים שונות לפיתוח וDebugging בשביל לינוקס ווינדוס היא בגלל שאין לך הרגלים מספיק טובים בנוגע לפיתוח בPHP. (אני כמובן מדבר על SAPI מבוסס בקשות HTTP ולא CLI למיניהם, שם יש ההבדלים בפיתוח למערכות הפעלה שונות - על אף שגם עליהם ניתן להתגבר בעזרת הכלים של PHP).

לגבי איך להתחיל - כמו שאמרתי אני מציע למצוא מדריכים בסיסיים שיתנו לך תחושה של איפה הידיים והרגליים. ואז למצוא מדריכים מתקדמים יותר.

בשלב הבא - אתה יכול לקחת סביבת עבודה כמו ZENDFRAMEWORK שנכתבה ב PHP כדי לראות איך כותבים מערכת כמו שצריך, מה גם שזה כלי טוב.

אתה יכול גם להסתכל בקוד מקור של מערכת תוכן ולנסות להבין מה קורה שם כמו למשל PHPBB או משהו דומה.

ההשוואה בין phpBB (מערכת פורומים, ד"א) לבין Zend Framework היא כמו השוואה בין פיל לזבוב: בעוד שphpBB היא מערכת בעלת פיצ'רים נחמדים מבחינת תכנותית (אבסטרקציה של הDB, למשל) אך לא יותר, Zend Framework היא כלי שנועד לענות על מגוון רחב של צרכים של המפתח ועל כן גדולה יותר וכמו כן גם מסתמכת על נושאים יותר מתקדמים בPHP כמו שימוש בSPL בצורה אפקטיבית ודפוסי (שהראשי ביניהם הוא HMVC).

דפוס הלמידה של PHP לפי דעתי הוא:

1. למידת השפה (מבחינת סינטקס, פונקציות נפוצות וכו')

2. למידה תוך כדי תכנון מערכת פשוטה (CMS קלילה, מערכת בלוג וכו')

3. למידת עקרונות OOP ויישומם בתוכנית דומה לזו שבשלב 2.

4. הכרות עם LAMP - כסביבת העבודה הנפוצה ביותר

5. ניסיון להבין מערכת קוד פתוח פשוטה (phpBB, למשל)

6. למידה על שימוש בפיצ'רים החדשים של PHP - פונקציות למבדה, SPL, mysqlnd וכו'.

7. קבלת ניסיון מעשי ריאלי - הצטרפות לפרוייקט קוד פתוח בPHP בתחילת דרכו או אחד בעצמך לפי משהו שמעניין אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שהמפענח של PHP הוא לא OSS (כמו Java, מבחינת העקרון), האפשרות היחידה שתצטרך דרכים שונות לפיתוח וDebugging בשביל לינוקס ווינדוס היא בגלל שאין לך הרגלים מספיק טובים בנוגע לפיתוח אפליקציות בPHP. (אני כמובן מדבר על SAPI מבוסס בקשות HTTP ולא CLI למיניהם, שם יש ההבדלים בפיתוח למערכות הפעלה שונות - על אף שגם עליהם ניתן להתגבר בעזרת הכלים של PHP).

ממש לא מדויק.

שרת זה מכונה שצריכה לעמוד בעומס והקונפיגורציה הכי טובה היא PHP על . מפתח PHP צריך בשלב כזה או אחר לדעת לעבוד גם על בלי לקבל שבץ. צר לי אבל זה חלק מהמקצוע.

ההשוואה בין phpBB (מערכת פורומים, ד"א) לבין Zend Framework היא כמו השוואה בין פיל לזבוב: בעוד שphpBB היא מערכת בעלת פיצ'רים נחמדים מבחינת תכנותית (אבסטרקציה של הDB, למשל) אך לא יותר, Zend Framework היא כלי שנועד לענות על מגוון רחב של צרכים של המפתח ועל כן גדולה יותר וכמו כן גם מסתמכת על נושאים יותר מתקדמים בPHP כמו שימוש בSPL בצורה אפקטיבית ודפוסי (שהראשי ביניהם הוא HMVC).

דפוס הלמידה של PHP לפי דעתי הוא:

1. למידת השפה (מבחינת סינטקס, פונקציות נפוצות וכו')

2. למידה תוך כדי תכנון מערכת פשוטה (CMS קלילה, מערכת בלוג וכו')

3. למידת עקרונות OOP ויישומם בתוכנית דומה לזו שבשלב 2.

4. הכרות עם LAMP - כסביבת העבודה הנפוצה ביותר

5. ניסיון להבין מערכת קוד פתוח פשוטה (phpBB, למשל)

6. למידה על שימוש בפיצ'רים החדשים של PHP - פונקציות למבדה, SPL, mysqlnd וכו'.

7. קבלת ניסיון מעשי ריאלי - הצטרפות לפרוייקט קוד פתוח בPHP בתחילת דרכו או אחד בעצמך לפי משהו שמעניין אותך.

קודם כל יש בעיה אחת מהותית בתוכנית שלך - לפני שעושים את שלב 4 אי אפשר לעשות שום דבר אחר...

מעבר לזה - כל הירידה הזו לפרטים היא מיותרת לדעתי. מי שחרוץ ויש לו קצת דימיון ימצא את הדרך שלו. כל מה שאמרתי זה שצריך להסתכל על קוד קיים כדי לראות דוגמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לעשות הכל בצורה מקצועית, בתחום כל כך עשיר באפשרויות.

יותר חשוב שתתמקד על מה שמושך אותך בתחום, למשל:

תכנות צד שרת: PHP, ASP, SQL, CMS

צד לקוח: JAVA, JQ, MT וכל הספריות הנפוצות.

צד ויזואלי: פלאש, AS3, פלקס, HTML, CSS

עיצוב אתרים: חיתוך ל-HTML, CSS, .

קידום אתרים: SEO, SEM, חקר מילות מפתח.

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא מדויק.

שרת אינטרנט זה מכונה שצריכה לעמוד בעומס והקונפיגורציה הכי טובה היא PHP על לינוקס. מפתח PHP צריך בשלב כזה או אחר לדעת לעבוד גם על לינוקס בלי לקבל שבץ. צר לי אבל זה חלק מהמקצוע.

אם כבר מדברים על לא מדוייק - שרת אינטרנט זה לא מכונה זה תוכנה,

הקונפיגורציה הכי טובה היא: http://bit.ly/14Hhmx (אף אחת, מפתיע [או שלא])

צר לי, אבל הרגלים טובים זה חלק מהמקצוע.

וחוץ מהנקודות שציינתי, איך בדיוק הפוסט שלך קשור למה שאמרתי?

קודם כל יש בעיה אחת מהותית בתוכנית שלך - לפני שעושים את שלב 4 אי אפשר לעשות שום דבר אחר...

באמת? [רמז: תסתכל בתוכנה שפרסמת בפוסט הראשון]

מעבר לזה - כל הירידה הזו לפרטים היא מיותרת לדעתי. מי שחרוץ ויש לו קצת דימיון ימצא את הדרך שלו. כל מה שאמרתי זה שצריך להסתכל על קוד קיים כדי לראות דוגמאות.

יופי, כל מה שאמרת זה להסתכל על קוד קיים ומה אז?!

אתה סתם זורק משפטים, שאולי ביחד, עם איזשהו היגיון, יועילו למישהו.

הבחור ביקש את הדרך להתחיל, אז תסלח לי, כי לקרוא קוד של מערכת זה ממש לא הדרך להתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי כאן קודם תגובה ארוכה ל AgentZ

החלטתי להוריד כי נראה לי מיותר ושאני חוזר על דברים.

בסיכום - בלימוד אני ממליץ להתחיל עם PHP כי זה גורר את הלימוד של כל השאר. ורצוי מאוד שיהיה נסיון בתכנות לפני כן.

קודם כל צריך להתקין סביבת פיתוח כמו XAMPP.

ואז מי שרוצה ללמוד - יש , יש , יש פורומים של מפתחים עם תשובות לשאלות, יש דוגמאות לכל דבר. לא חסר מקורות.

אני התחלתי ככה לפני כמה שנים - ואז אגב לא היה סביבת , היה צריך לבלות יומיים בלהתקין ולהגדיר הכל עד שיעבוד.

אני לא ממליץ לקחת ספר. סתם ביזבוז זמן - רק צריך לחפש php tutorial בגוגל.

קורסים או מורים פרטיים זה דבר מצוין - אבל עולה כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...