פתאום ביום בהיר, מחשב מסרב "לגלוש" דרך הרש&#1514 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פתאום ביום בהיר, מחשב מסרב "לגלוש" דרך הרש&#1514

Judas Iscariot

Recommended Posts

אהלן חבר'ה,

אתמול, כך פתאום, אחד המחשבים בבית(נייד של LG) החליט שלא בא לו "לגלוש" דרך הרשת הביתית שלנו(ראוטר ROTAL 1025W).

המחשב שלי(נייח, מחובר ישירות לראוטר בכבל) ומחשב נוסף(נייד של IBM) מחוברים לרשת כרגיל וגולשים דרכה בכיף.

בLG לעומת זאת, זהו איננו המצב.

הWINDOWS כביכול מחובר לרשת אך מדי פעם הוא מציג הודעה "קישורית מוגבלת או חסרה" והלכה למעשה אין אפשרות לגלוש וכן אין אפשרות לעשות tracert או ping.

ipconfig משום מה *כן* עובד, ואלו תוצאותיו:

Connection specific DNS suffix: home

IP address: 10.0.0.3

Subnet Mask: 255.255.255.0

Default Gateway: 10.0.0.138

נראה כמו ipconfig תקין, אך כפי שכבר ציינתי - לא כך המצב.

ניסיתי: לבטל את החומת אש המובנת של הXP SP 2, לרסטרט את הראוטר, לרסטרט את המחשב, להתנתק ולהתחבר מחדש לרשת... נאדה. נותן הודעה שהוא מחובר לרשת אבל אי אפשר לגלוש, אי אפשר לעשות tracert ואי אפשר לעשות Ping(מה שמראה לי גם שלא מדובר בבעיה באקספלורר)

ניסיתי לדבר עם התמיכה של הספקית שלי - לא עזר. אנא הושיעני!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עובד.

עריכה:

קטע מוזר בטירוף, עליתי עם המחשב הבעייתי פתאום על אלחוטית לא מאובטחת ואמרתי לעצמי - נבדוק. מה כבר יקרה.

זה עבד.

המחשב *גולש* דרך הרשת הלא-מאובטחת ללא שום קושי.

עם הרשת שלי - הוא לא גולש.

אך מחשבים אחרים כן גולשים.

משמע - הרשת בסדר.

המחשב בסדר.

ברגע שמחברים ביניהם - משהו איום ונורא קורה. מה לעזאזל מתרחש פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מתחבר לרשת שלי אבל עם "קישוריות מוגבלת" כמו שאמרתי.

ולרשת האחרת(הלא מאובטחת) הוא התחבר לחלוטין והגלישה הייתה בלי בעיות.

אני אנסה את העניין של הרשתות המועדפות, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין הרשתות המועדפות לא עבד.

DNS ?

לעשות פקודה כשלא עובד

IPCONFIG /ALL

שמה רשום שרתים של DNS .

מה DNS שלך ?

פינג ל 2 שרתים DNS עובד ?

היחיד שם הוא 10.0.0.138(מופיע גם בשאר המחשבים שמחוברים לרשת הזו - ועובדים).

בארבעת השליחות הוא הוא מקבל time out.

ping statisticis for 10.0.0.138:

packets: sent = 4 received = 0 lost = 4 (100% loss)

במחשב שלייש 0% איבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מקבל IP מDHCP, או שזה מוגדר ידני?

בדר"כ הרשתות של הנתבים של בזק הן class A - סאבנט מאסט של 255.0.0.0

אז או שמישהו שינה את ההגדרות של הנתב, או שזה מוגדר אצלך ידנית.

הרשת השניה שהתחברת אליה וגלשת בה היא גם עם ראוטר של בזק?

יש הצפנה על הרשת שלך? ניסית לבטל אותה? בדקת שאין filtering?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-IP מתקבל אוטומטית מהDHCP.

הסאבנט מאסק היה מה שהוא עכשיו מאז שאני זוכר את עצמי.

יש הצפנה על הרשת שלי.

ניסיתי עכשיו לבטל אותה - והפלא ופלא - זה עובד!

אבל אני לא רוצה לא מאובטחת וברגע שאני מצפין אותה, אם בascii ואם בהאקס, אם בOpen key ואם בshared key... נאדה.

"מתחבר" אבל "קישוריות חסרה" ולא גולש ולא Ping ולא tracert... מה לעזאזל קורה כאן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תעבור להשתמש בWPA/WPA2 במקום WEP.

אם אתה מתשמש בתוכנה של המחשב/כרטיס האלחוטי להנהל את החיבור האלחוטי, תמחוק ממנה את הפרופיל של הרשת שלך.

אם אתה מתשמש בוינודוס לניהול החיבור, תמחוק את הרשת שלך מרשימת הרשתות המועדפות ובכפתור "מתקדם" תוריד את הV מלהתחבר לרשתות שלא ברשימת המעודפים שלך בצורה אוטומטית.

תאתחל את המחשב.

באם עברת לWPA/WPA2 או נשארת בWEP, דרך נוחה לדעת הכניס את הסיסמא בוודאות מוחלטת היא לפתוח קובץ טקסט נקי על DOK, לרשום בו את הסיסמא (אם אתה במשתמש בWPA/WPA2, עדיפות לסיסמא חזקה וארוכה, ממילא אתה לא צריך לזכור אותה), תעתיק אותה מהקובץ לנתב ואח"כ בהתחברות מהמחשב לרשת להעתיק את הסיסמא אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתשמש בתוכנה של המחשב/כרטיס האלחוטי להנהל את החיבור האלחוטי, תמחוק ממנה את הפרופיל של הרשת שלך.

אם אתה מתשמש בוינודוס לניהול החיבור, תמחוק את הרשת שלך מרשימת הרשתות המועדפות ובכפתור "מתקדם" תוריד את הV מלהתחבר לרשתות שלא ברשימת המעודפים שלך בצורה אוטומטית.

תאתחל את המחשב.

עשיתי את זה כל וזה לא עבד. הדבר היחיד שגרם למחשב להצליח לגלוש דרך הרשת הוא ביטול ההצפנה.

קודם כל תעבור להשתמש בWPA/WPA2 במקום WEP.

באם עברת לWPA/WPA2 או נשארת בWEP, דרך נוחה לדעת הכניס את הסיסמא בוודאות מוחלטת היא לפתוח קובץ טקסט נקי על DOK, לרשום בו את הסיסמא (אם אתה במשתמש בWPA/WPA2, עדיפות לסיסמא חזקה וארוכה, ממילא אתה לא צריך לזכור אותה), תעתיק אותה מהקובץ לנתב ואח"כ בהתחברות מהמחשב לרשת להעתיק את הסיסמא אליו.

מה כ"כ שונה בWPA מWEP? והאם זה שהמחשב מסרב לעבוד עם WEP לא אומר שהוא גם(או על אחת כמה וכמה) לא יעבוד עם WPA?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...