חיבור 4 פינים בלוח אם גורם לקצר - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור 4 פינים בלוח אם גורם לקצר

nobee

Recommended Posts

לאחרונה המחשב שלי שבק.

פתחתי אותו והתחלתי troubleshooting . הגעתי למקור הבעיה:

כל עוד אני לא מחבר את החיבור של ה-4 פינים ללוח אם הכל עובד טוב (המאוורר של הספק עובד והמחשב מקבל מתח),

ברגע שאני מחבר את ה- 4 פינים המחשב כאילו מקצר את עצמו, והדבר היחיד שמקבל כוח זה הנורה הקטנה על הלוח שאומרת שיש מתח כלשהוא.

ניסיתי בלי ה- 4 פינים (משאלת לב) וכמובן לא עובד.

אני יכול להבין מזה שהלוח אם נדפק? , והאם יש תקווה לתקן אותו ?

תודה רבה, מקווה שהגעתי למקום הנכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך וברוך הבא לפורום.

תנסה עם ספק כח אחר,יתכן גם בעיה של ספק כח.תבדוק שהספק תקין ,במידה ואחרי שהוחלף ספק

ועדיין ממשיך לקצר,אז יהיה אפשר להאשים את הלוח אם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שיש משהוא מקצר בחלק הזה של הלוח. לייד החיבור 4 (בדרך כלל בין המעבד והחלק האחורי של הלוח) יש אזור של קבלים ורכיבים שחורים גדולים. תבדוק אם אין שם נזק ויזואלי כמו קבלים מנופחים או חור באחד מהרכיבים

אם כן - הרכיב האמור דפוק. ניתן לנסות לתקן את הלוח - יכול לעבוד ויכול לא

אם לא - תנסה להפעיל את הלוח ללא מעבד ותראה אם המעבד דפוק

יכול להיות גם מאוורר של המעבד מקצר וכו אבל לא נראה לי שהוא מקבל מתח מהחיבור של ה 4

תבדוק שהלוח מחובר למארז דרך ספייסרים (חיבור שמרחיק אותו מהקיר של המארז) ושאין בורג או משהוא תקוע מאחוריי הלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוצאתי את הלוח אם מהמארז - אותן תוצאות בדיוק.

בדקתי קבלים, ונזק ויזואלי ומצאתי משהו שאני לא בטוח מה הוא:

בקצה של הלוח אם - ליד כל הגאמפרים שמחברים ללחצנים שמדליקים את המחשב מצאתי איזה שהוא חומר שמצפה את הצד האחורי של הלוח

אולי קורוזיה וחלודה סביב נקודות הריתוך מאחורה. קשה להסביר - השאלה הבאה היא כזאת, איך אני מוריד את זה מבלי לפגום בלוח אם?

צריך קצת יותר משפשוף חלש עם מטלית כדי להוריד את זה.

עוד כמה אבחנות:

1) המאוורר של המעבד כן מקבל מתח מה-4 פינים - בגלל זה ניתקתי אותו ואת כל שאר המאווררים מהלוח.

2) המאוורר של הספק לא עובד בלי שיש מעבד מחובר

מעריך את העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האזור של החיבורי חוטים מהפאנל הקדמי לא קשור מבחינה חשמלית ל 12V של המעבד

אם זה חומר שקוף כזה זה בסדר - סתם חומר ציפוי של הלוח (אותו צבע כמו הלוח) או תוסף הלחמה (אדום כזה)

נראה לי קצת משונה הקטע של הספק שלא נדלק. כשיש מעבד והחיבור 4 לא מחובר המחשב נדלק - אבל המעבד לא כי אין לו מתח. אם כך המעבד (או זה שאין מעבד) לא אמור להשפיע. אז למה ללא מעבד זה לא נדלק

תנסה להפעיל שוב את הלוח מחוץ למארז ללא מעבד כשהחיבור 4 מחובר וכשהוא מנותק

לספק שלך יש 2 קווי מתח 12 V ? (יש 12V1 ו 12V2 אל המדבקה של הספק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. אחרי עוד רצף ניסיונות הגעתי לאותן תוצאות.

הפעם ניסיתי עם הספק כוח החדש:

1)אי אפשר להפעיל ולכבות את המחשב - הלחצן לא עושה כלום.

2) המאוורר של הספק כוח לא עובד בלי מעבד - אין לי מושג למה

3) לא משנה איך - עם או בלי מעבד כל פעם שמחברים את הספק ל-4 פינים המאוורר שלו לא פועל

זה הזמן לציין שהלוח הזה של הוא ממש זקן, לא זוכר כמה בדיוק אבל לפחות 6 שנים. התמיכה שלו הופסקה ב2004 על פי האתר של ,

הוא מיני ATX סוקט 478 sdram בלבד.

עולים לך עוד רעיונות? קיצוניים אפילו? או שאפשר לוותר בלב שלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שהחיבור 4 הזה הוא החיבור ATX12V שאנחנו מכירים ולא איזה 'יציאה' של ? (היו להם דיי הרבה כאלה בתקופה שייצרו את הלוח שלך)

אתה מחבר אליו את החיבור ATX12V של הספק (2 שחורים ו 2 צהובים) או החיבור +4 של ה ATX20+4 ?

אם אתה עוקב אחריי הקווים מהחיבור בלוח - בחיבור ATX12V ה 2 הקרובים יותר לחץ פלסטיק הולכים להמשך המעגל (סליל וכו) וה 2 האחרים לאדמה (ביחד אם חוטים שחורים מהחיבור הגדול). אם זה שונה יתכן שיש לך חיבור מיוחד

יש לך בלוח חיבורי כוח אחרים כמו שורה של 6 בתוך פלסיק לבן ? אם כן תמצא חיבור מתאים בספק כוח ותחבר ג את החיבור הזה אם או ללא החיבור 4 שיש לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שאני לא מחבר את ה24 פינים ל-4 מהסיבה הפשוטה שאני מודע לטעות הנפוצה הזאת

כמו כן בספק האחר שבדקתי איתו יש רק חיבור אחד של 20 פינים.

בקשר ל-4 פינים, קראתי על החיבור הזה באינטרנט וראיתי הרבה תמונות שלו - זה סטנדרטי לגמרי, שום דבר מיוחד.

כמו כן אני בטוח שיש רק חיבור 4 פינים וחיבור 20 פינים ללוח אם. אני מכיר את הלוח הרבה זמן (כמו שהבנת) וגם קראתי את כל המפרטים שלו באינטרנט.

חשבתי שזה יכול להיות המעבד שתורם למצב, אבל בגלל שזה קורה גם שאין מעבד שללתי את האפשרות הזאת.

אתה נשמע כמו מישהו שמתעסק בזה הרבה זמן, ואולי אפילו מקצועית - היית מוותר בשלב הזה, או שיש משהו שאני לא מנסה?

המחשב הזה הוא שורד, תיקנתי אותו בעצמי עשרות פעמים, ולמרות זאת הוא שרד איתי כל השנים האלה, אני לא ממש קשור אליו - כי סך הכל הוא ממש לא משהו וזה newron אחרי הכל, אבל אין לי את האפשרות לבדוק אותו עם אחר, ומהסיבה הזאת אני חושש שאני מפספס משהו, ואני מעדיף להגיע למסקנה שזה אחרי שמיציתי כל אופציה אחרת.

תודה על העזרה

נ.ב.

שכחתי לציין כל הפעמים האלה את התגובה של הספק לחיבו ה-4 פינים - אחד הספקים לא זז בכלל ולא מראה התחשבות אם הוא מחובר לחשמל או לא כל עוד החיבור של ה- 4 מחובר, והספק היותר חדש נותן מעין "עיטוש" כזה - רעש של קליק כזה ושמינית סבוב חלשלוש של המאוורר שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאינטל בתקופה הזאת היו חיבורים שנראו כמו חיבורים סטנדרטיים אבל החוטים שלהם היו מסודרים בצורה שונה. למשל יש לי שרת מהתקופה ויש לו בלוח חיבור שנראה כמו ATX24. חוץ מההבדל שהחוטים שם מסודרים בקבוצות של 4 לפי מתחים ולא לפי התקן של ATX אבל התקע אותו דבר כמו בכל לוח וספק אחרים

כמו כן היה להם חיבור של 6 חיבורים שטוחים כאלה אם פלסטיק לבן (לא שקוף)

אז יתכן שגם החיבור הזה של ה 4 לא סטנדרטי

אלא אם המחשב כבר עבד לך כשהיה מחובר אל החיבור הזה סתם ספק סטנדטי

זה שהלוח לא נדלק בכלל ללא מעבד לא מאפשר לבדוק אם המעבד הוא הבעיה. הוא יכול להיות

מה שהייתי ממשיך לחפש זה קצר באיזור של המעבד בחלק שמקבל את המתח מהחיבור של ה 4. (עד כדיי לנסות להפעיל את המחשב מספק 1 ואת החיבור הזה מספק 2 ולראות איזה מהספקים מתכבה. לא לאפשר מצב שבו ספק 1 מכובה ו 2 עובד - אם 1 התכבה יש לכבות ידנית את 2)

אם יש לך מעבד אחר אתה יכול לנסות להחליף אותו (יש סיכוי קטן שהלוח הזה דופק אז אל תשים מעבד ממחשב עובד). אל תשים פרסקוט או מעבד חזק אחר כי הלוח לא יחזיק אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבורים סטנדרטים - ה 4 פינים מורכב משניים שחורים ושניים צהובים. רגיל לגמרי.

הספק הראשון היה ספק שקיבלתי עם המחשב, הספק השני שהמחשב עבד איתו יותר מחודש היה ספק שלקחתי ממחשב אחר - גם ישן אבל עם לוח אם קצת יותר חדש של , ואני בספק שהחיבורים שונים, הם נראים בדיוק כמו שמראים באינטרנט.

בנוגע למעבד - זה לא הגיוני. תקן אותי אם אני טועה, אבל אחרי שניסיתי לחבר את ה-4 פינים בלי מעבד עדיין קיבלתי עם מאוורר לא עובד, וכל המאווררים לא עובדים, ככה שאני בספק שזה המעבד.

אני אתך בקטע של משהו שמקצר את הלוח, אבל בדקתי את הלוח מיליון פעם, העיניים של לא מאומנות לזה, אבל לא ראיתי שום דבר דרסטי, חוץ מנזקים מאוד מאוד קטנים הלוח נראה חדש.

עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללוח הזה יש איזה שהוא קאטצ' שהוא לא נדלק ללא מעבד. הוא בטח היה כזה גם כשהיה חדש ולא קשור לתקלה

תנסה אותו אם מעבד מחובר ו 2 ספקים כדיי לראות אם

הספק שנותן את ה 4 נופל - קצר בלוח

הספק שנותן את החיבור הרגיל נופל - הלוח מחליט לכבות את הספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. עשיתי.

אותן תוצאות בדיוק. כל פעם הספק שאני מחבר ל-4 פינים נופל - ורק הוא.

ניסיתי גם להחליף כבלים של חשמל לספק, את הספקים עצמם (להחליף בין הספק שנופל כל פעם) - שום דבר לא עוזר

אפשר להבין מזה שיש לי פגם פיזי בלוח שגורם לקצר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להבין דיי בבירור שש לך קצר

האם הספק שמחובר ל 4 נופל תמיד ? מה אם רק הוא מחובר והשני לא / מכובה? כשיש / כשאין מעבד ?

תחפש שוב נזקים ויזואלים באיזור הזה של הלוח - תקע ה 4 --> סלילים וקבלים של 16 V --> רכיבים שחורים אל הפלטה אם 3 חיבורים (מוספטים) --> יותר סלילים --> קבלים של 4 או 6.3 V --> סוקט של המעבד --> מעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק שמחובר ל-4 פינים תמיד נופל.

בין אם הוא לבד, אם הוא עם עוד ספק שמתחבר ל-20 פינים.

הלוח בכללי לא נותן לשום ספק לעבוד כל עוד אין מעבד, אבל כמו שאמרת זה נראה לי יותר כמו שטות שאינטל הכניסו ללוח מההתחלה ולא תקלת חומרה.

אני מנסה למצוא באינטרנט והסברים של נזק ללוח אם אבל לא מצליח, יש לך משהו שאתה מכיר שיוכל להסביר לי בדיוק מה לחפש (עדיף עם תמונות)?

וגם אם אני אמצא נזק, יש לי אפשרות בכלל לתקן אותו? אחרי הכל אין לי מלחם, וגם אם היה לי לא הייתי מצליח להלחים את הנקודות הקטנות האלה של הלוח או להחליף קבל או משהו כזה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...