הרד דיסק עובד בPIO MODE במקום UDMA - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרד דיסק עובד בPIO MODE במקום UDMA

ferrari

Recommended Posts

אוקיי, הבעיה היא כזאת...

בביוס ההרד דיסק, (WD800JB הרד דיסק 80 ג'יגה עם 8MB CACHE) מוגדר בUDMA, וזה גם מה שהוא כותב לי בטבלה של הPOST

. אך במנהל ההתקנים של WINXPPRO, הMASTER בבקר הIDE הראשון מוגדר כפועל במצב PIO משום מה, הדבר גורם לפעולה הרבה יותר איטית של ההרד דיסק מהרגיל.

לפני כן אגב הכל עבד בסדר, עד שהרצתי משחק כבד עם E-MULE עובד ברקע.

(יש לי 9500 PRO והוא היה מחובר לכבל חשמל שממנו יש פיצול למאוור ולהרד דיסק)... כלומר כנראה הכרטיס התחיל לזלול המון חשמל, מה שגרם להרד דיסק למין חוסר בכח, (ספק 300 וואט ג'נרי) וההרד דיסק פשוט נטען מחדש כמה פעמים באמצע המשחק, והכל המשיך לעבוד.

רק אח"כ שמתי לב שיותר לאט פשוט.

ואחרי כמה מסכים כחולים שקיבלתי, הWINDOWS הריץ CHKDSK בהפעלה מחדש, ומצא BAD SECTORS על ההרד דיסק. (לפי דעתי הם לוגיים)

הדברים שניסיתי:

הרצתי את תוכנת הדיאגנוסטיקה של ההרד, לא מצאה אצלי שום בעיה פיזית על ההרד.

ניסיתי לשנות לUDMA במנהל ההתקנים, ולהפעיל מחדש, ועדיין מצב העבודה נשאר PIO.

אגב, כאשר חיברתי את ההרד דיסק כ SLAVE לאותו בקר, ולאותה מערכת והכל, הWINDOWS שם אותו בUDMA... למה כאשר אני מחזיר אותו להיות MASTER הוא חוזר לPIO??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שזה יתקן את הבעיה.

פשוט ממש לא בא לי להתקין את הכל מחדש, כי רק לא מזמן עשיתי א זה, כתוצאה מבעיה אחרת שהייתה לי.

אני אנסה את כל מה שאפשר לנסות לפני שאגיע לצעד הקיצוני הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כש- נתקל לפעמים בבעיות חוזרות ונשנות של כתיבה/קריאה מדיסקים (קשיחים או CDs) הוא מנסה להוריד אותם ממצב UDMA למצב PIO. הפתרון לזה, בד"כ, זה מתוך מנהל ההתקנים, להסיר את ההתקן של ה-Primary Channel (שעליו מותקן הדיסק שלך, כן?) ולהפעיל מחדש את המחשב כך ש- יוכל לזהות את הדיסק מחדש כ-UDMA.

במקרה שלך, הייתי בכלל מגבה הכל ומוודא טוב טוב שאין Bad Sectors על הדיסק (הייתי אפילו מפרמט ובודק עם התוכנת דיאגנוסטיקה לפחות פעמיים שלוש). אם יש, הייתי מחליף את הדיסק במסגרת האחריות, אם ישנה עוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחריות עדיין יש לעוד שנתיים ומשהו.

וגם BAD SECTORS יש... הבעיה היא שלדעתי הם לוגיים, וצריך לעשות FDISK כדי שייעלמו, ולשם כך אני צריך לגבות איפהשהו את כל המידע.

כמו כן, הרצתי פעמיים את תוכנת הדיאגנוסטיקה, בשתי הפעמים בחרתי את הבדיקה הארוכה, פעם בדוס ופעם בחלונות..

אני תיכף מנסה להסיר את הPRIMARY IDE CHANNEL, אולי זה יעזור.. אני אחזור עם תשובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך בנאדם.

עשיתי UNINSTALL לPRIMARY IDE CHANNEL

והפעלתי מחדש את המערכת , ועכשיו הכל בסדר... הוא ב UDMA MODE 5

עכשיו בעיה אחת קטנטנה, הBAD SECTORS הלוגיים, אי אפשר לתקן אותם ללא מחיקת הפרטישן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Bad Sectors זו בעייה פיזית בכונן (זו לא בעייה לוגית). זה אומר שפיזית אחד או יותר מן ה-Sectors נפגם ואין אפשרות יותר להשתמש בהם (אם תפרמט (פירמוט מהיר) הם אומנם ייעלמו, אבל ברגע שתבצע בדיקה מקיפה לדיסק הם יימצאו מחדש).

אם יש לך לאן לגבות (וגם אם לא), לא כדאי לך להמשיך ולהשתמש בכונן הזה יותר. תחליף אותו במהירות האפשרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה מה כתוב באתר של החברה על

BAD SECTORS

http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=62&p_created=1003443764

"Problem:

The utility ScanDisk reports bad clusters or bad sectors on the drive.

Cause:

Bad sectors as reported by ScanDisk [glow=red,2,300]may or may not indicate physical damage to the drive[/glow]. Anything from a virus, to a faulty data cable, to improper settings can cause bad sectors to be incorrectly reported in ScanDisk.

"

אני חושב שהBAD SECTORs שלי הם לא פיזיים, אלא לוגיים, למה? כי תוכנת הדיאגנוסטיקה של החברה לא מצאה שום בעיה,

כלומר בעיה פיזית אין על הכונן. למה להפסיק להשתמש בו? אם הוא דפוק, אני אחליף במסגרת האחריות, אבל הוא לא דפוק כנראה... כי תוכנת הדיאגנוסטיקה לא מrאה עליו שום בעיה,...

אני דיי בטוח שFDISK, ופורמט ימחקו את הBAD SECTORS שלי, ואם לא פורמט רגיל אז LOW LEVEL FORMAT.

מה אתם חושבים?...

ובחזרה לשאלה שלי. אין שום דרך למחוק את הBAD SECTORS בלי למחוק את כל המידע מהדיסק? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...