מה עדיף GTX 470 או HD5850 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף GTX 470 או HD5850

bora8

Recommended Posts

שלום לכם

אני מתלבט כבר הרבה זמן ואני רוצה כבר להחליף את הכרטיס מסך שלי

רציתי לדעת עכשיו אחרי שיש קצת יותר פרטים על GTX 470

האם כדאי לקנות GTX 470 ב-1600 ש"ח (KSP)

או HD5850

מסך 2333SW 1920X1080

ספק Sseasonic 650W

מעבד I5 750

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במשחקי DX11, הכרטיס 470GTX מראה נוכחות יותר טובה על פניו של 5850HD. אבל האחוזים האלה שאני מדבר איתך לא שווים את ההוספה של ה200 300 שקל האלו. 470GTX יש מאוד חמה, יותר גדולה. צריכות חשמל יותר גבוה מיזו של 5850HD.

5850HD כרטיס OCER מצויין אתה חותך לאוברקלוק אתה עובר את 470GTX בלי בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב 5850 זול בכ-300 שקלים, ה GTX470 לא שווה את התוספת הזאת לדעתי...

רק בשביל דרייברים טובים יותר, לחישובים בתוכנות מקצועיות, שווה את ההפרש.

פותח הת'רד לך על 470GTX, כרטיס יותר עשיר באפשרויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה עיניין של "טעם"

אני העדפתי לקנות את ה470,

גם בגלל פיזיקס וקודה וכו'

גם בגלל דרייברים

גם בגלל AA ו AF יותר טובים ממה שהבנתי.. החלקה של צללים שלדעתי משפרת הרבה את איכות התמונה

בקיצור לכל כרטיס יש את הפלוסים והמינוסים, המחשבה שלי הייתה שאם שניהם היו עולים בדיוק אותו דבר הייתי ללא ספק

לוקח את NV.. אז לקחתי אותו גם אם הוא יותר יקר כי אני לא אוהב להתפשר וגם לא אוהב להיות מוגבל מבחינה גרפית,

מה שנותן יותר וגם אם חלק יגידו קצת יותר בשבילי אישית זה שווה את ההוספה.. FPS זה לא הכל בשבילי כל עוד המשחק זורם חלק

הכל בסדר, מנסיון שלי המינוס היחידי של הכרטיס 470 זה .

לא איכפת לי מחום כל עוד הוא לא מפריע לפעולה של המחשב או רכיבים, וצריכת חשמל.. זה לא ממש משנה עם כרטיסים ברמה כזאת

אם הייתי רוצה לחסוך לא הייתי משקיע סכום כזה בכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב האנשים אין מה לעשות עם .

ו- Physx זה רק גימיק נחמד שרחוק מלהיכנס באופן שוטף לשוק המשחקים.

GTX470 מציג יתרון קטן על פני 5850 ב- DX11 ול- יש טובים יותר מ- ATI.

אבל כמו כן הוא צורך הרבה חשמל, חם יותר ורועש יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גימיק נחמד שברגע שNV מוציאה דרייבר "פרוץ" שמאפשר שימוש ATI +NV לפיזיקס אז כולם מתלהבים וחלק קונים כרטיסי NV ישנים

ב200-300 שקל או מעדיפים שלא למכור את הכרטיסים הישנים (הפרש המחיר שדיברו)

והיתרון הקטן של DX11 הוא בין שחיק ל לא שחיק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק משחק 1-2 טובים כגון: "מאפיה 2" וזה כבר מבאס שלא רכשת כרטיס NV.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בשביל דרייברים טובים יותר, לחישובים בתוכנות מקצועיות, שווה את ההפרש.

פותח הת'רד לך על 470GTX, כרטיס יותר עשיר באפשרויות.

לא נמאס לנו לחפור על הדרייברים ? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב יש פה הרבה דברים שאני לא מסכים איתם שנאמרו כאן.

היה לי עד לא מזמן 5870 ועכשיו יש לי 470, ככה שיש לי ניסיון אמיתי עם שני הכרטיסים (אמנם לא 5850 אבל בסופו של דבר הם די דומים), שלא תטעה שניהם פשוט כרטיסים מדהימים.

אני יציג את הטיעונים שלי בנקודות...

1. מהירות הכרטיסים מהקופסה (Stock) ולאחר אוברקלוק:

ה5870 הוא כרטיס מאוד אימתני מהרגע שהוא יוצא מהקופסא, הוא מצליח להריץ אצלי ברזולוציה 1920 על 1080 את רוב המשחקים על ההגדרות הכי גבוהות למעט שני משחקים שהם Metro 2033 וJust Cause 2 שהם משחקים מאוד כבדים ועם יכולות גרפיות מדהימות.

ה470 אמנם לא מתחרה ישיר ל5870 אבל גם איתו הגעתי לאותו מצב שרק Metro 2033 וJust Cause 2 גרמו לו לגמגם מעט.

ב5870 היה לי אוברקלוק של 1025 על המעבד ו1250 על הזיכרון. באחוזים זה 120% על המעבד ו104% על הזיכרון.

ב470 יש לי אוברקלוק של 775 על המעבד ו1850 על הזיכרון. באחוזים זה 124% על המעבד ו110% על הזיכרון.

ב5870 כמעט ובלתי אפשרי להתקדם משם אך ב470 היה לי עוד המון מקום להתקדם בתנאי שיהיה לי קירור יותר טוב (אחחח איך היה בא לי קירור מים עליו)...

תוצאה ב Vantage לאחר אוברקלוק ב5870: 19930 (רק תוצאה של הכרטיס).

אותו דבר לאחר אוברקלוק ב470: 18524.

2. חום ורעש:

כשהתחלתי לשחק עם אוברקלוק ב5870 נדהמתי מהיכולות קירור שלו, אך למרות היכולות קירור המצויינות שלו לא הצלחתי להשיג אוברקלוק "מדהים", הרעש של המאוורר מתחיל להישמע ממש כשהוא עובר את ה60% ו הוא לא עבר אצלי את ה77c לאחר אוברקלוק. בהתחלה הוא לא היה עובר לי את ה65c אך לאחר כמה חודשים של אבק תל אביבי זה נתן את אותותיו למרות שניסיתי כמה פעמים עם לחץ אוויר זה לא ממש עזר.

ה470 רץ חם. מאוד חם. שלא יהיה לך ספק, הוא בIdle נמצא אצלי באיזור ה52-53c תחת מאמץ הוא באיזור ה86-88c לאחר אוברקלוק. בעוד שבNvidia טוענים שהכרטיס יכול להיות על חום של 105c ולא יקרה לו כלום אתה רוצה שכרטיס לא יעבור את ה93-94c.

לאחר שקיבלתי אותו אני החלפתי לו את הגריז הטרמי וזה עזר לי להוריד לו כמה מעלות.

לגבי המאוורר שלו הוא מאוד שקט יחסית ל5870, כשהוא נשמע רק כשעוברים את ה70% וגם הרעש שלו באחוז הזה עדיין נמוך יותר מה5870.

3. דרייברים, הנה הנושא הרגיש של ATI.

לא משנה מה, תמיד ישאר לך תחושת פספוס עם הכרטיסים שלהם, תמיד אתה תרגיש כאילו הכרטיס יכול לעשות יותר אך נבלם בגלל הדרייברים.

כשרק קניתי אותו (באותו היום שהגיע לראשונה לארץ) סבלתי מהמון באגים ב2D (עבודה בדסקטופ), בין עם סמן עכבר פי 3 יותר גדול ממה שהוא אמור להיות, GSOD רנדומליות (Gray Screen of Death, פתאום נתקע המחשב ורק מראה לך מסך אפור), פלייבק של סרטים עם המון באגים, כל זה פשוט חירפן אותי.

למרות שבדרייברים האחרונים הם פתרו את רוב הבעיות עדיין היה לי באג (גם ב10.5) כשהייתי מחבר מסך שני והייתי עושה Overclock היה לי המון "קריעות מסך" במסך השני בגלל שהוא מוריד את המהירויות ל157/300 ב2D.

בעוד שבNvidia אתה פשוט מרגיש שהכל עובד כמו שצריך, אך גם כאן הדרייברים בשלב יחסית מוקדם לכן מבטיחים שהביצועים עוד ישתפרו בעתיד.

מה שבסוף גרם לי לעבור לNvidia הוא ה3D Vision שלהם, שזה פשוט מדהים, אין דרך אחרת לתאר את זה. אני בקרוב יעלה ביקורת מקיפה על המסך ועל יכול ה3D שלהם שכולם יוכלו להבין יותר טוב את החוויה.

אני מקווה שתבחר את מה שטוב לשיקולים שלך כי שוב, שניהם פשוט כרטיסים מדהימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...