שידרגתי ל10 מגה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרגתי ל10 מגה

L1ron

Recommended Posts

שלום לכולם

לפני כמה ימים שידרגתי ל10 מגה מ2.5 (יש לי ראוטר בבית , 2 מחשבים)

ואני לקוח של ...

הענין שאני לא רואה בכלל הבדל בגלישה ובמהירות שאני גולש..

ובהורדות זה בדרך כלל מוריד בכלל על 300-600 ויותר לכיוון ה500 ולעיטים נדירות מתקרב למגה לשניה..

איך זה הגיוני עם שכשהיה לי 2.5 היה מגיע לי ל370 כמו כלום...

ובדקתי כמובן שהאינטרנט באמת על 10 מגה גם בבדיקה של וגם מולם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב אני לא הכי מבין בנושא אני רק יכול להגיד לך מה קרה לי מניסיון.

אני שידרגתי ל12 מגה מ3 אצל בתשתית של . אחרי שבוע שקיבלתי תוצאות ממש גרועות ( הורדות של פחות מ 200 K\B לשניה ) נזכרו להגיד לי שאין את התשתית של 12 מגה בעיר שלי ואני יכול הוא להשאיר את זה ככה ולסבול מאי יציבות או להוריד ל 7 מגה. הורדתי ל 7 בסוף.

הרבה אנשים היום מתלוננים על מהירות בריצפה וגם אני אחרי שהורדתי ל 7 מגה לא מקבל את כל המהירות שמגיעה לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה לא קשור בכלל למה שקורה אצלו.

לפותח הדיון תתקשר לספק שלך ותעשה איתם את כל הבדיקות שצריך, אם יש לך 10 מגה אתה אמור להוריד מהארץ לפחות על 10 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול מאיזה שרתים אתה מוריד ,נסה להוריד את זה

http://speed.bezeqint.net/big500.zip

אם יורד על מהירות תקינה שאם אני לא טועה אמורה להיות בסביבות ה1.25MB לשניה ,הכול תקין .

מוריד על 1.25 אבל זה קורא בשרת הזה..

וזה אמור להתבטא רק בהורדות ? או גם במהירות גלישה או במשחקי נניח

גם עוד משהו - לפני זה היה לי 12ms במשחקי וגם בבדיקה של פינג ועכשיו יש לי 17 פתאום איך הגיוני?(היה לי 2.5)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משחקי רשת לא מעבירים כל כך הרבה מידע, ולכן גם אינם דורשים מהירות גבוהה מאוד של הרשת.

מהבחינה הזאת, אין הבדל בין 2.5 ל-10 מגה-ביט.

הבדל בין 12 ל-17 הוא גם ככה קטן מאוד, ויכול לנבוע מאינסוף דברים, החל מאיטיות זמנית של שרת

כלשהו וכלה בעומס על הרשת אצלך.

ושוב, ההבדל הזה כל כך קטן שאין לו שום משמעות או שאפשר להגיד שזה בגלל משהו מסויים.

הרי גם בעת משחק הפינג משתנה כל הזמן, ואינו נשאר קבוע ויציב על מספר כלשהו.

אם אתה מוריד את הקובץ ההוא במהירות של 1.25MB/s אז הכל תקין אצלך.

הורדות שלא מגיעות למהירות המקסימלית הן או בגלל מגבלה כלשהי בצד של השרת או הגבלה כלשהי

על התעבורה שלך (Traffic Shaping וכד').

ובגלישה פשוט לא אפשרי לשים לב להבדל בכאלה מהירויות בכל מקרה.

בסופו של דבר, כולנו מוגבלים על ידי מהירות התעבורה לחו"ל. אם כל השרתים שהיינו רוצים לפנות אליהם

היו בארץ אז אולי (אולי!) באמת היינו מקבלים את המהירות שהובטחה לנו ושעליה אנו משלמים...

בנימה אישית,

אני עברתי לתשתית של מבזק לפני כמה ימים ואני מרוצה מאוד.

החיבור שלי כרגע עובד על 7Mb/s כל הזמן (ובכן, ראיתי את זה יורד ל-6.8 במקרה הגרוע) ולפי מה שהבנתי,

זה המקסימום של התשתית של באיזור שלי כרגע בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משחקי רשת לא מעבירים כל כך הרבה מידע, ולכן גם אינם דורשים מהירות גבוהה מאוד של הרשת.

מהבחינה הזאת, אין הבדל בין 2.5 ל-10 מגה-ביט.

הבדל בין 12 ל-17 הוא גם ככה קטן מאוד, ויכול לנבוע מאינסוף דברים, החל מאיטיות זמנית של שרת

כלשהו וכלה בעומס על הרשת אצלך.

ושוב, ההבדל הזה כל כך קטן שאין לו שום משמעות או שאפשר להגיד שזה בגלל משהו מסויים.

הרי גם בעת משחק הפינג משתנה כל הזמן, ואינו נשאר קבוע ויציב על מספר כלשהו.

אם אתה מוריד את הקובץ ההוא במהירות של 1.25MB/s אז הכל תקין אצלך.

הורדות שלא מגיעות למהירות המקסימלית הן או בגלל מגבלה כלשהי בצד של השרת או הגבלה כלשהי

על התעבורה שלך (Traffic Shaping וכד').

ובגלישה פשוט לא אפשרי לשים לב להבדל בכאלה מהירויות בכל מקרה.

בסופו של דבר, כולנו מוגבלים על ידי מהירות התעבורה לחו"ל. אם כל השרתים שהיינו רוצים לפנות אליהם

היו בארץ אז אולי (אולי!) באמת היינו מקבלים את המהירות שהובטחה לנו ושעליה אנו משלמים...

בנימה אישית,

אני עברתי לתשתית של מבזק לפני כמה ימים ואני מרוצה מאוד.

החיבור שלי כרגע עובד על 7Mb/s כל הזמן (ובכן, ראיתי את זה יורד ל-6.8 במקרה הגרוע) ולפי מה שהבנתי,

זה המקסימום של התשתית של באיזור שלי כרגע בכל מקרה.

תודה רבה על התגובה !

כמה דברים , הפינג אומנם תמיד זז ודינמי ומה שמושפע מהשרת או מהעומס על האינטרנט וכו' זה הפינג,

והMS תמיד קבוע גם עכשיו וגם שהיה לי 12-13...

כמו כן כפי שאמרתי גם בבדיקת פינג בCMD הוא רושם את הMS הזה של 16-18 ,

והפינג מושפע מהMS ככה שאני מקבל פינג קצת יותר גבוה...

וזה העניין!

תודה מראש מחכה לתגובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,

הבדל בין 12-13 ל-16-18 הוא קטן מאוד, אינו משפיע (משום בחינה פרקטית) על שום דבר,

ומעבר לכך, הוא ההבדל כל כך קטן שאי אפשר להגיד בוודאות מוחלטת שעכשיו האינטרנט שלך

עובד יותר לאט מאשר קודם.

בשביל להגיד דבר כזה, צריך לבצע פינג מספר מאוד גדול של פעמים (נגיד, לפחות מאה) להרבה שרתים

מהירים יחסית (לפחות 10, עדיף יותר) בשעות שונות של היום ובימים שונים ולאחר מכן לחזור על אותה בדיקה

בדיוק לאחר שידרוג מהירות האינטרנט שלך.

סתם לעשות פינג לגוגל ולהגיד שעכשיו זה איטי יותר ממקודם זה לא בדיקה מספיק טובה בשביל לקבוע שום דבר.

זה רק אומר שברגע זה, לשרת ספציפי אחד ויחיד, התעבורה איטית יותר מאשר ברגע אחר כלשהו.

ויש עשרות סיבות אפשריות למה זה קרה.

מכיוון שהצלחת להוריד את הקובץ ההוא במהירות מקסימלית, אין שום בעיה של ממש עם האינטרנט שלך.

ואם אתה חווה איטיות כזו או אחרת בעת משחק מקוון, אז או שאתה "קורבן" ל-Traffic Shaping של הספק שלך,

או שהשרת עמוס או רחוק מדי מכדי לאפשר משחק במהירות טובה, או עשרות סיבות אחרות שאין ממש דרך לפתור אותן.

ולכן הסר דאגה מליבך, אתה מקבל בדיוק מה שכל השאר מקבלים. האם זה מה שאתה משלם עליו? ובכן, זאת כבר שאלה אחרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,

הבדל בין 12-13 ל-16-18 הוא קטן מאוד, אינו משפיע (משום בחינה פרקטית) על שום דבר,

ומעבר לכך, הוא ההבדל כל כך קטן שאי אפשר להגיד בוודאות מוחלטת שעכשיו האינטרנט שלך

עובד יותר לאט מאשר קודם.

בשביל להגיד דבר כזה, צריך לבצע פינג מספר מאוד גדול של פעמים (נגיד, לפחות מאה) להרבה שרתים

מהירים יחסית (לפחות 10, עדיף יותר) בשעות שונות של היום ובימים שונים ולאחר מכן לחזור על אותה בדיקה

בדיוק לאחר שידרוג מהירות האינטרנט שלך.

סתם לעשות פינג לגוגל ולהגיד שעכשיו זה איטי יותר ממקודם זה לא בדיקה מספיק טובה בשביל לקבוע שום דבר.

זה רק אומר שברגע זה, לשרת ספציפי אחד ויחיד, התעבורה איטית יותר מאשר ברגע אחר כלשהו.

ויש עשרות סיבות אפשריות למה זה קרה.

מכיוון שהצלחת להוריד את הקובץ ההוא במהירות מקסימלית, אין שום בעיה של ממש עם האינטרנט שלך.

ואם אתה חווה איטיות כזו או אחרת בעת משחק מקוון, אז או שאתה "קורבן" ל-Traffic Shaping של הספק שלך,

או שהשרת עמוס או רחוק מדי מכדי לאפשר משחק במהירות טובה, או עשרות סיבות אחרות שאין ממש דרך לפתור אותן.

ולכן הסר דאגה מליבך, אתה מקבל בדיוק מה שכל השאר מקבלים. האם זה מה שאתה משלם עליו? ובכן, זאת כבר שאלה אחרת...

מה כוונתך בשאלה האחרונה? " האם זה מה שאתה משלם עליו "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כוונתך בשאלה האחרונה? " האם זה מה שאתה משלם עליו "

לא סביר שיש הרבה אנשים שיכולים לקבל תמורה על 10 מגה . זה כמו שמתי שכולם עושים מקלחת באותו הזמן הזרם של המים חלש. אבל אם תעשה מקלחת באמצע הלילה אתה תקבל זרם חזק מאוד כי כולם ישנים. העובדה שהצינור שלך מסוגל לתת לך 10 מגה לא אומר שיש לספק שירות שלך 10 מגה לתת לך בכל רגע נתון ואז זה תלוי מאוד במה שאתה מוריד , מאיפה אתה מוריד אותו (בארץ או חול) , וכמה עדיפות יש לך על משתמשים אחרים .

יש לכל הספקיות traffic shaping וזה דבר חשוב מאוד כדי שהאינטרנט יעבוד חלק כי הם גם ככה מוכרים לכולם יותר רוחב פס ממה שיש להם בפועל (ככה הם מרוויחים כסף) . הtraffic shaping נועד בדיוק לווסט את הרוחב פס בין המשתמשים כדי שלא יפריעו אחד לשני. אם רוחב הפס של המשתמשים עולה ורוחב הפס לאינטרנט של הספק שירות נשאר אותו הדבר זה משפיע לרעה על היציבות ואנשים יתחילו להרגיש במחסור ברוחב הפס. הבעיה העיקרית היא אם הסדר עדיפויות של הספק שירות מעוות הוא יכול לנצל את הtraffic shaping לרעה או לנסות להרגיע ציבור קולני כמו מורידי הקבצים ובכך לפגוע במשתמשים אחרים כמו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...