שאלה בקשר לגורם אי יציבות אחרי OC... - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לגורם אי יציבות אחרי OC...

Gnome

Recommended Posts

קודם כל אשמח אם מישהו יסביר לי את הקטע של המהירות בביוס.הכוונה:

יש לי מעבד 866MHZ ( :smiley4:) וכשאני נכנס לביוס איפה שהמהירות כתוב לי

בשורה מסויימת X6.5 ובשורה השניה כתוב 133/33.25 מה זה אומר בדיוק ה 33.25 וה 133?

עכשיו לשאלה השניה: עשיתי בפעם הראשונה במקום 133/33.25 , 135/33.75 (אם אני לא טועה בקשר ל 33.75)

ואז המחשב היה במהירות 877MHZ (וואוו איזה שיפור). אחרי עשיתי את שה 135 יהיה 142 (אבל אני לא זוכר איזה מספר

היה במקום ה 33.75) ואז המחשב רץ במהירות של 923MHZ די יציב והטפמ' שלו הייתה רגילה (2 מעלות או שלוש יותר).יש לציין שהמתח של ה VCORE היה רגיל 1.70.

אחרי זה עשיתי במקום ה 142, 155 ובעליתי את ה VCORE ל 1.75 אבל אז הנורה של המסך כל הזמן היבהבה ושום דבר לו היה.

לפי החישובים שלי המהירות הייתה אמורה להיות 1007.5MHZ אבל שום דבר לא עלה. אז כיבתי את המחשב למעט זמן ןהפעלתי אותו שוב. היה כתוב 433MHZ. אז נכנסתי לביוס והחזרתי הכל לכמו שהיה בהתחלה בלי שום OC על 1.70V.

עכשיו השאלה שלי היא מה גרם למחשב לא לעלות בכלל? (לא ה WINDOWS אלא לא ראיתי כלום)

דרך אגב הלוח אם שלי הוא CUV4X...

יש לציין שאני רק מתחיל בתחום וזו הייתה הפעם הראשונה שלי.

רק עוד שאלה קטנה: מה המהירות שלדעתכם אני אוכל להגיע אליה עם המעבד הזה ללא הוספת כל . (הטמפ' של המעבד שלי רןב הזמן נעה בין 29-35).

סליחה על הבלגן ועל מס השאלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... השניה כתוב 133/33.25 מה זה אומר בדיוק ה 33.25 וה 133?

133 הוא הבאס של המעבד 133.33X6.5=866.66

33.25 הוא הבאס של ה PCI

רק עוד שאלה קטנה: מה המהירות שלדעתכם אני אוכל להגיע אליה עם המעבד הזה ללא הוספת כל . (הטמפ' של המעבד שלי רןב הזמן נעה בין 29-35).

עניין של מזל! אי אפשר לחזות מראש! פשוט הולכים לפי: "משול ופרוד!"

בקשר לאי-יציבות, דבר ראשון זה בגלל שהבאס של ה PCI היה גבוה יותר מדי (זה תלוי ברכיבי ה PCI שיש לך!)

שנית, עם תדר כזה של 155MHZ אתה חייב בהגדלת המתח של הצפסט! (כי 155 במקום 133) ולהתחשב גם בקירור טוב לצפסט!

לסיכום, אוורקלוק, לא עושים בחמש דקות! אתה צריך להבין מה פירוש כל דבר ומה התפקיד שלו, אחר כך להתחיל בהוספת המהירות לאת לאת, ולבדוק יציבות (בהתחשבות בקירור כמובן!) ע"י כל מני תוכניות! והכי חשוב להבין שהאוורקלוק זה משהו שלא מובטח תמיד!

*. ד"א, למה אתה עושה אוורקלוק?!

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר :) אשמח כמובן לעוד הסברים.

אני רוצה לעשות כדי לשפר במעט את הביצועים של המחשב (המחורבן) שלי עד שאבא שלי

יסכים לקנות לי מחשב חדש (בעד מספר חודשים כנראה).

1.עכשיו , איך בדיוק אתה יודע שהאי יציבות הייתה בגלל שהבאס של ה PCI היה גבוהה מדי כאשר לא ציינתי אתו?

2.מה אתם חושבים שהמתח המתאים יהיה במקרה כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממממ...סליחה אז כנראה לא הבנתי נכון.

אז ככה, יש לי כרטיס ISDN, כרטיס קול (VIBRA 128 של אם אני לא טועה), כרטיס FIREWIRE וזהו אני חושב.

יש לי עוד שתי יציאות USB אבל אני חושב שזה קצת שונה...

המפרט של המחשב בכלל:

INTEL P3 866

ASUS CUV4X

128MB SDRAM (לא יודע איזה חברה)

NVIDIA 2 MX400 32MB

HD: 30GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע יש הבדל בין המתח של הצ'יפסט למתח המעבד?

השאלה היא איך אני יכול לדעת מה המתח המתאים?

אתה חושב ש 1.80 יהיה טוב למהירות הבאס 155MHZ?או שאת זה קשה לדעת סתם ככה מראש?

עריכה: אשמח אם תתנו הערה למתח אופטמלי (אם זה אפשרי כמובן)ץ יש לציין שעכשיו במצב הרגיל (באס 133MHZ) המתח הוא 1.70.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר ויש לך כמה התקני PCI, יש פה סימן שאלה!

אני אישית עבדתי עם אותם לוח ומעבד עד לפני 4 חודשים! אני יכולתי להגיע ל 145X6.5=942 כאשר העליתי את המתחים של המעבד, לוח וזכרון! והשתמשתי ב GOLDEN ORB ו ARTICSILVER III. אם תמצא לך מעבד PIII SOCKET370 שעובד עם באס 100MHZ, אז יהי יותר קל לעשות אוורקלוק! כי אתה לא חורג "בהרבה" מהמוגבלות של הלוח והזכרון! למשל:

PIII 866MHZ @ 133 ----> 140X6.5=910MHZ

אבל

PIII 800MHZ @ 100 ----> 140X8=1.12GHZ

ברור בהתחשבות בקירור טוב ומתחים מתאימים!

אני מקווה שעזרתי! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע יש הבדל בין המתח של הצ'יפסט למתח המעבד?

השאלה היא איך אני יכול לדעת מה המתח המתאים?

אתה חושב ש 1.80 יהיה טוב למהירות הבאס 155MHZ?או שאת זה קשה לדעת סתם ככה מראש?

עריכה: אשמח אם תתנו הערה למתח אופטמלי (אם זה אפשרי כמובן)ץ יש לציין שעכשיו במצב הרגיל (באס 133MHZ) המתח הוא 1.70.

אי אפשר לדעת! (תזכור את זה!)

פשוט ממשיכים בלהוסיף מתח בכמות קטנה (תוך מעקב טמפ') עד להתיצבות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, עזרת לי מאוד... :D

אבל אתה חושב שאני אצליח להעלות ל 155MHZ (כי אחרי בכל זה לא עד כדי כך OC רצחני).

רגע אז אתה חושב שאם המתח של המעבד יהיה מתאים אז המחשב יעלה כמו שצריך? או לפחוץ יראה משהו על המסך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ אנו מעלים את המתח בכדי ליצב את החומרה אשר עושים לה אוורקלוק! (הבנת נקרא נדרשת! 8) )

לא, אתה לא תצליח עם ה 155MHZ ! כי אתה חייב במתח מתאים לזכרון ולצפסט ובקירור מתאים לכל אחד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם עדיין לא הבנת: רק כדי לחדד...

כשאתה מעלה את הבאס במחשב - אתה מעלה את מהירות העבודה של: המעבד, הלוח, הזכרונות, PCI, AGP (הכל בעצם)

ולכן אתה צריך שכל אחד מהם יהיה מסוגל לעבוד במהירות החדשה, אחרת העסק לא יפעל.

*בלוחות חדשים יותר יש אפשרות לנעול את הבאס של ה AGP\PCI לפי יחס מסויים... אבל זה לא רלוונטי לגביך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיט...אמממ...הבנתי.

תודה רבה על העזרה, :) אז אני אשאל רק עוד דבר אחרון.

אני יודע שקשה לצפות דברים מראש אבל אתה חושב שהמחעבד יחזיק ב 142 או 145 או 150? (טוב את ה150 אני לא חושב אבל מה עם השאר?)אם כן מה דרוש לעשות?

שוב תודה. עזרתם לי מאוד ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...