התאמת מעבד ללוח-אם - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התאמת מעבד ללוח-אם

drBozo

Recommended Posts

שלום, ברשותי לוח-אם של אסוס P5GC-MX/1333 עם זיכרון DDR2 400MHz. הלוח-אם תומך ב-FSB של 1000MHz.

ברצוני להחליף מעבד (ל- 2 Duo משהו) והשאלה שלי היא האם לקנות מעבד עם מהירות FSB של 1000MHz כמהירות הלוח-אם, או 800MHz כמהירות הזיכרון? האם יש חשיבות לדבר?

כמו כן, איזה מעבד מומלץ? (הלוח-אם תומך ב- 2 Duo מ-E4300 ועד E8600).

תודה מראש לכל העונים (וכן, אני יודע, אלו דברים עתיקים, אבל זה מה יש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מעבד יש לך כרגע, איזה זיכרון ומה השימושים במערכת?

במה בדיוק חסרים לך ביצועים? כיצד זה מתבטא/מורגש?

כרגע מה שיש זה Pentium-4 3.00GHz ישן. הבעייה איתו שהוא מתחמם לכדי טמפ' של 70-80 באופן קבוע (ניקיתי ת'מאוורר). אני לא מחפש ביצועים אלא שקט.

הזיכרון הוא של . סטיק אחד של -3200 בגודל 1GB. השימוש במערכת הוא בעיקר , ומוזיקה. שום דבר כבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הביצועים אצלך לא מהווים בעיה, אלא הרעש?

אז מה הקשר להחלפת מעבד? תנסה לעשות את המערכת ליותר שקטה או שתחליף את הקירור שמפריע.

ואם הלוח שלך הוא זה שרשמת בהודעה הראשונה, לא יכול להיות לך זיכרון -3200 (שזה DDR)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום להשקיע באיוורור יותר טוב, אני מעדיף כבר להמהיר את המערכת (כי בכל זאת היא קצת איטית). ולגבי הזיכרון, בעליה של המחשב רשום PC-3200, אבל cpu-id רושם דוקא PC2-6400. לא יודע. אני די בטוח שהוא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום היגיון במה שאתה אומר.

אם המערכת איטית ואתה רוצה לשפר אותה - לך על זה, אבל אין לזה שום קשר לרמת הרעש שיוצר הקירור של המעבד.

קירור מעבד הוא חלק נפרד שאפשר להחליף. אתה יכול לקנות קירור בכ-70 שקלים שיהיה מאוד שקט וישמור על המעבדים בטמפרטורות הרבה יותר נמוכות.

בכל אופן, אם אתה מתעקש לשדרג את המעבד ואין לך דרישות מסוימות (השימושים שלך במערכת הם מינימליים, מוגדרים כ"משרדיים") אז לך על מעבד פשוט כמו Pentium Dual E5200 או אפילו E5300/E5400 אם ההפרש במחיר אינו גדול.

הזיכרון- אני יודע שהוא -6400, כנראה שרשום בחלקת שניים (3200) בגלל Double Data Rate. אתה יכול לקרוא על זה בסטיקי שבראש הפורום אם זה מעניין אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...