נמאס מ-ynet - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס מ-ynet

yot

Recommended Posts

צא ולמד:

בעת עיכוב הנחיתה של אילן רמון (עד לחצי שעה אחרי זמן המשוער לנחיתה) פורסם בynet כי אילן רמון נחת ושלומו טוב. התיקון גם בא בשלבים, קודם את הכותרת, ורק אז את גוף הכתבה. מה אני רוצה לומר? שאין שום אתיקה לעיתון אינטרנטי. העיתונים האלו מבוססים על שיטות לשליטה בקהל וביניהן:

1. עריכת תוכן הודעות תוך כדי פירסומן

2. צנזורה של טוקבקים,סידורם ואפילו הכנסת טוקבקים כדי להתסיס (ועקב כך לערב) את הקוראים בכתבה.

3. כיתוב מתריס של כותרות (כדי לגרום לאנשים לקרוא).

קחו זאת בחשבון כשאתם קוראין עיתון - אחרי שהמילים יצאו מהדפוס אי אפשר להשיבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו דוגמא מטומטמת, האם חשבת לרגע שהצנזורה הישראלית ניסתה לעכב את הפרסום או שניסו להודיע למשפחתו המורחבת של רמון לפני שיפרסמו את מותו בכל אמצעי התקשורת (וכן, אני יודע שזה שודר בטלוויזיה הישראלית אך חלק ממשפחתו שהתה בחו"ל ולאו דווקא באתר הנחיתה המיועד).

אתה טוען שאין אתיקה לעיתון אינטרנטי אך גם עיתונים רגילים משתמשים בכותרות מתריסות ומצנזרים מכתבים למערכת (האם יעלה על דעתך שמכתב שקורא לרצוח אישיות כלשהי יפורסם בשם חופש הביטוי?). Ynet גם אינו ייחודי בעריכת תוכן הכתבות אחרי שמקרים התרחשו וזאת מכיוון שחדשות הן דינמיות וקיימים עדכונים שמשנים את ההתייחסות לחדשה המקורית).

ואיזה כיף שכולם מאשימים את Ynet ועיתונים אחרים ושוכחים שהצנזורה הישראלית חיכתה כמעט 10 שעות לפני ששיחררה צילומים שמוכיחים שהחיילים הותקפו. כאשר אני גלשתי ל-CNN, ל-BBC ולרויטרס, התמונות והסרטונים הראו חיילים ישראלים פורצים לתאי מגורים בספינה וזורקים את יושביהם החוצה בברוטאליות או שהראו חיילים ישראלים עומדים על הסיפון ומחזיקים אל מול אנשים לא חמושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעת הדפסה אתה חושב 1000 פעם. כי אם טעית - אתה חשוף לתביעות ושמך הטוב נפגע במישרין.

ynet הוא מבית היוצר של ידיעות אחרונות.

מכתבים למערכת אינם ממלאים את אותו תפקיד של טוקבק - לכן ההשואה אינה במקומה. עריכת תכנים תוך כדי התפתחות דברים אינה התנהגות ישרה שכן בנקודת הפתיחה ישנן הרבה ספקולציות לא מבוססות שמגיעות מיד לדף הכתבה.

זה שהצנזורה חיכתה רק מראה שהצבא כן חושב לפני שהוא מפרסם, ויתרה מזו - מנסה להציג עובדות ולא ספקולציות והסתות למיניהן. אולי זו חלק מהבעיה ההסברתית של , ואולי זו גדולתה.

אני לא מאשים רק את YNET - גם NRG וHAARETZ באותו ביב מבחינתי. לDEBKA יש יותר אתיקה מלהן (רק חבל שהוא מלא בזבל!).

אני אשמח ללינק של CNN וBBC. אני יודע שהסרטים של reuters הן סופר-ערוכים ופרו-פלסטינאים לרוב. אני גם מודה שreuters מעקמים את המציאות כדי למכור ידיעות. זה לא חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...