מערכת קולנוע ביתית 5.1 - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת קולנוע ביתית 5.1

itsik1231995

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה נמוך ה סהב וואפר של MOVIESTAR 65 Wharfedale מגיעה ?

המערכת תספיק בשביל להרעיד את הבית ? או לפחות את החדר ?

כי יש לי מערכת שבנויה מרמקולים קטנים ... NAEON IT145HT

והסהב שלה לא מרעיד כמום .... בקושי מורגש אפילו לפעמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצה רעידות? בשביל להרעיד את הבית כמו שצריך צריך משהו כזה.

הסאב-וופר של המערכת הזאת כולל רמקול בקוטר של 150 או 200 מ"מ (תלוי בדגם) עם מגבר פנימי של 100 ואט. הטווח המוצהר הוא 28-150 ולפי דעתי מדובר באגדה (ואפילו אגדה פרועה).

הסטליטים כוללים וופר בקוטר 75 מ"מ (3 אינטש) עם תחום של 140-20000 הרץ (אבל בטווח עוצמה לא מקובל של עד 6- דציבל). לצורך השוואה רמקולים מדפיים זעירים כוללים וופר של 100 מ"מ ומעלה.

על פניו המערכת הזאת עדיין סובלת מהמגרעות הרגילות של מערכות סטליטים - הרמקולים הקטנים לא ממש מסוגלים לתת מידים נמוכים והסאב-וופר הוא יותר על תקן של וופר. גם הנתונים הטכניים מנופחים בכל מיני תרגילים חשבונאים נלוזים כמיטב מסורת מערכות הסטליטים.

בעולם האמיתי המערכת הזאת כנראה עדיפה על מערכות סטליטים פשוטות יותר ונותנת תמורה טובה לכסף. אבל אל תצפה לגדולות ונצורות, עדיין מדובר ברמקולים סטליטים עם סאב-וופר (למעשה וופר) קטן וחלש יחסית - you get what you pay for

בכל מקרה - מומלץ להאזים למערכת במקום אמין ורציני (עם חיבור ישיר למגבר, בלי חיבור של המגבר לסאבוופר נסתר, בחדר האזנה שקט, עם או סרט שאתה בוחר ולא בווליום מופרז ועם ערכי באס מנופחים שיכולים ליצור אשליה של איכותי - אבל במציאות לא נעים לאוזן, צורם ומעייף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שהעיסוק במערכות 5.1 זולות בשרשור זה ומקבילים לו הולך ומעמיק, ברור לי יותר ויותר שכל מי שחובב טוב ראוי שבכל זאת ישקול רכישת זוג ראויים ובהמשך ככל שהפרוטה תהיה מצויה בכיסו, יוסיף למערכת ככל שיחפץ ליבו.

מערכת כמו ה-moviestar65 אכן תשמע מעולה לעומת סטים של "קופסאות אשל מנגנות" (מערכות 5.1 זולות למחשב, מערכות HTIB זולות הנמכרות בדיוטי-פרי ב-200 דולר) וככל הנראה גם ישמעו טוב יותר ממערכות הענק הזולות של Magnum/Proaudio/Peerless/Westra וכו' וכו'.

אבל ככל שהזמן נוקף והטעם שלך מתעדן, אתה מבין שזוג מדפיים טובים "אמיתיים" פשוט יהיו עדיפים משמעותית מכל מערכת כזאת.

אם אתה הולך לחנויות חשמל פופולריות - תנסה לשמוע גם מערכות עם וורפדייל דיאמונד 9.1.

מערכת עם זוג 9.1 בתוספת סאב "אמיתי" (בכל זאת משומש במקרה הזה - כגון Sub10 של אומגה שאפשר לקנות ביד שניה ב-1000 או פחות, Powercube10 של וורפדייל יד שניה בסכום דומה או פחות וכד') תתן לך, לפי דעתי, תוצאה מרשימה ביותר, גם במוזיקה וגם במשחקי מחשב וסרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איציק, אני כותב פה את הדעה שלי. אתה לא חייב לעשות מה שאני ממליץ. כסף שלך.

אתה יכול לרכוש את הסאב יד ראשונה - אבל אז תחרוג מהתקציב. אתה יכול גם ללכת על סאבוופר של "פירלס", "פיור-אודיו" וכו', אבל אז הבאסים לא יהיו איכותיים - והבנתי שסוגית הבאס קרובה ללבך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן קרובה לליבי ....

וחוץ מזה

איפה מוכרים רמקולים יד שניה כבר ...

פעם אחרונה שבדקתי ביד שתיים אמורו לי שכול משיש שם לא שווה כלום

מערכות כמו של וחברות מדבקה אחרות

אז תכנית

אין מה לחפש גם ביד שניה כי אין משהוא טוב איי שם בחוץ ... אלה אם כן תוכיח לי אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו בדקי בשבילך ביד2 - את הוורפדייל והאומגה מצאתי שם אתמול בזמן שרשמתי לך את התגובה. לא ולא BOOM.

אתה לא משלם לי דמי ייעוץ ואני לא חייב להוכיח לך כלום, זה הכסף שלך והחלטה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...