אתר צילום ישראלי חדש - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתר צילום ישראלי חדש

iddo12

Recommended Posts

צהריים טובים,

חשבתי שעשוי לעניין את הקהילה כי לפני כחודש עלה לאויר אתר צילום ישראלי חדש - MegaPixel.co.il.

אפשר לקרוא קצת על מה יש באתר כאן:

http://www.megapixel.co.il/news/archive/3903

וכמו כן ישנם שני מדריכי שימוש באתר (הוא כולל הרבה מאד פיצ'רים מתקדמים):

http://www.megapixel.co.il/blog/archive/4658

http://www.megapixel.co.il/blog/archive/4683

שבת שלום,

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדשו.

הערה קטנה -

פונקציית חיפוש העדשות לפי ביונט לא עובדת. (מוצאת רק את יצרן הביונט)

לדעתי יש להוסיף מידע על מחיר רחוב של העדשות.

ביקורות לעדשות יהיה גם נחמד. אני לא יודע אם יש לכם האמצעים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית שלום ותודה על הברכות.

כרגע בדקתי שוב את פונקציית החיפוש לפי תושבת עדשה והיא פועלת ללא דופי. מה הכנסת שלא קיבלת תוצאות נכונות?

לגבי מחירים - יגיע בהמשך אך מדובר במערכת מורכבת (קח בחשבון שיש לנו 400 מצלמות במאגר ו350+ עדשות ועוד כמה עשרות פלאשים - זה לא בסיס נתונים קטן).

לגבי ביקורות - יש את האמצעים וגם זה יגיע בהמשך - שווה לזכור שאנו חודש באויר ועדיין (וגם בעתיד הנראה לעין) בבטא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפוש לפי F mount של ניקון נתן רק עדשות ניקון.

קטן זה יחסי ;) ו 1000 זה יחסית קטן... ;)

לגבי הביקורות - אני מציע לכם לשלב בין סגנון ביקורת אובייקטיבית (כמו photozone) לבין צילומים לדוגמא והתייחסות סובייקטיבית (כמו kramery.com)

כך תוכלו למתג את הביקורות שלכם כמקיפות ל2 הכיוונים... בהתחשב בעובדה שאין לכם קהילה עדיין אתם זקוקים לייתרון על האחרים.

בהצלחה לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי מה הבעיה. בעיקרון בסיס הנתונים שלנו מתייחס לעדשות צד ג' כתואמות למגוון יצרנים ולא כעדשות FMOUNT או AMONUT או כל דבר ספציפי.

הדרך לחפש עדשות עבור חברה מסויימת היא באמצעות שדה החיפוש עדשה התואמת ליצרן.

כמובן שהבעיה כאן היא אנו מתחילים לראות כיום בסוני ובסמסונג ובקרוב כנראה גם בניקון מצב בו ישנם 2 mounts במקביל. אנחנו נצטרך למצוא פיתרון אבל לא מדובר במשהו פשוט כל כך - בסיס נתונים הוא עניין מורכב ואנחנו ממש לא רוצים לגרום יותר נזק מתועלת.

לגבי גודלו של בסיס הנתונים - מדובר באיסוף נתונים שנמשך שנה (ולא נפסק כמובן כל הזמן) - עבדנו (ואנו עובדים כל העת) מול היצרניות בכל רחבי העולם לאסוף את הנתונים. 1000 מוצרים אולי לא נשמע המון אבל קח בחשבון שבמצלמות ישנם 50 נתונים שהוזנו ידנית אחד אחד וחלקם קשים מאד להשגה (כאמור בחלק מהמקרים קיבלנו את הנתונים אחרי תכתובות ארוכות ומייגעות מהחברות עצמן. חלק מהנתונים אגב לא קיימים בשום מקום ברשת).

לגבי ביקורות - הצעתך היא בדיוק התוכנית שלנו אבל ההתחלה תהיה צנועה בהרבה ויעבור עוד זמן עד שנגיע לשלב הביקורות המלאות. צריך ללמוד ללכת לפני שמתחילים לרוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. למרות שהתיקון פשוט וקל בעיניי (בצורה דומה לשמירת מגוון היצרנים התואמים לעדשה, לשמור את הביונט בהם היא מגיעה)

שמע, נחמד שריכזתם את המידע, אני מבין שזו הייתה עבודה רבה (אני מניח שצוות האתר מצומצם מאוד), אבל איזה ערך מוסף זה נותן לאתר שלכם על פני אתרים אחרים ?

לא ראיתי נתון מעניין במיוחד שלא נמצא במרחק אחד... וגם לא כזה שלא מופיע בכל מקום אחר... מה זה נתן לי, המחפש מידע על פריט, שהגיע לאתר שלכם ?

אני לא חושב שכאינדקס ציוד בעברית תגיעו רחוק.

אתם צריכים להוסיף מידע לא יבש, כמו ביקורות, מחיר, הצעות לעדשות אחרות בטווח / טווח המחירים.

ציון אנונימי וחסר פירוט, של 5 כוכבים למשל (כמו שיש), לא נותן לי כקליינט, שום מידע, אפילו לא אינדיקציה. זה בגדר מיותר.

אם רוצים מערכת ביקורת משתמשים, צריך לקלוט כמה שדות: נסיון המשתמש, ציוד דומה שהתנסה איתו, ביקורת ל IQ, מהירות פיקוס, שמישות בעולם האמיתי, לאיזה שימושים מומלץ ולאיזה לא. ה + / - של העדשה, לדוגמא.

במקרה כזה עם בניית הקהילה של האתר, ייבנה גם המסד נתונים. ובהיבט של טיפול אתם צריכים לתת רק את התשתית ותחזוקה.

הרעיון של לראיין צלמים מקצועיים - גאוני. ממליץ להתמקד פחות בסיפור האישי של הצלם ויותר בטיפים וטכניקות. ראיונות 1על1 טובים יותר יש בעיתון. אתם יכולים להתמקד במה שהקוראים שלכם רוצים, ואין במקום אחר...

אני חושב שלאתר יש פוטנציאל רב, אבל אתרים טובים ממנו כבר נפלו, מחוסר ייחוד...

עלו והצליחו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שזה יהיה הפיתרון אם כי הוא חייב גם שינויים במבנה מאגר העדשות וגם תיקונים בכל עדשות צד ג' - יקרה אך בעתיד.

הדבר המרכזי שמאגר הנתונים מספק כרגע שלא קיים במקומות אחרים הוא חיפוש חכם - חיפוש עדשות חכם במאגר כמו שלנו לא קיים בשום מקום בעולם. גם השוואת מוצרים לא קיימת ברמה הזאת. לגבי נתונים ייחודיים - יש לא מעט - CIPA לא קיימת ברוב האתרים, ציון קיומו של מסך תצוגה עילי הוא דבר ייחודי למגה פיקסל ויש עוד לא מעט פרטים. תסתכל למשל במקרא קיצורי העדשות עבור כל יצרן - אלו נתונים אשר אינם מרוכזים בשום מקום אחד ברשת ולקח לנו שבועות רבים ועבודה קשה לאתרם והם מעניינים מאד גולשים.

לבסיס הנתונים שלנו יתרונות רבים מאד גם להמשך - למשל לוח הקנייה והמכירה של האתר (אשר נמצא כרגע בראשית דרכו) משלב נתונים מבסיס הנתונים - בדרך זו למשל ניתן יהיה בעתיד לחפש לפי דגמים מסויימים של ציוד או לבקש התראות על ציוד ספציפי אשר כרגע לא קיים למכירה.

אנו נוסיף בהמשך אפשרות להכנסת ביקורות גולשים רשומים על ציוד - זה מובן מאליו וגם קישורים לתמונות שצולמו איתו - השמים הם הגבול במובן הזה.

דוקו צלם הוא אחד מפרוייקטי הדגל של האתר - ראובן קפוצ'נסקי איתו פתחנו הוא צלם עם סיפור אישי מרתק. שני הבאים בתור כבר מתוכננים - כל צלם הוא סיפור אישי - במקרה של ראובן מאד ניסינו להוציא טיפים לצילום אבל זה לא ממש הלך ואי אפשר בכוח - אני מקווה שבעתיד תהיה לנו יותר הצלחה. אגב עם כל הצניעות אני מאד מסופק אם בעיתון כלשהו ראיתי אי פעם ראיון עם צלם בהיקף כזה (אני מזכיר לך שאנחנו ואין לנו מגבלות אורך - הראיון הנוכחי היה בן 10 עמודים - עיתונים לא מסוגלים בדרך כלל להכניס כמות תוכן כזאת לאייטם יחיד). המאמר אגב קיבל תגובות מדהימות ונקרא אלפי פעמים מאז עלה האתר לאויר - אני צופה שהבאים יזכו ללא פחות תגובות.

לסיום בשאלת הייחוד - אין בעברית שום אתר תוכן צילומי (יש פורומים, בלוגים וגלריות אבל לא אתר תוכן ייעודי) - מסיבה זו אני לא ממש מודאג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום IDDO

קודם כל אני מאחל לכם בהצלחה.

באתר HWZONE (שהוא אתר מצויין לדעתי) יש מדור שנקרא "מפרטים מומלצים".

חשבתם לעשות משהו בסיגנון דומה עבור מצלמות?

ישנם הרבה מאוד אנשים שממש לא מעניין אותם כל הפרטים הטכניים, אלא רק לצלם

באירועים משפחתיים כאלה ואחרים. מדור כזה שממליץ (בצורה נייטרלית כמובן) לצרכנים כאלו איזו מצלמה

תיתן את התמורה הטובה ביותר להשקעה יכול לעזור מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום kokomoko ו-McFly,

ראשית תודה על הברכות.

בקשר למפרטים מומלצים או למעשה המלצות על מצלמות/עדשות - זה מן הסתם נושא בעייתי - אנחנו עובדים עם כל היבואנים בארץ ולא ניתן לפרסם המלצה "ניטראלית". מה שכן אפשר ואנחנו בהחלט נעשה הוא לפרסם ביקורות וסקירות על מצלמות בקטגוריות שונות - הן מצלמות רפלסיות והן מצלמות קומפקטיות (לקהל הרחב). אנחנו נאפשר גם לגולשים לדרג בעצמם מצלמות ולכתוב עליהם חוות דעת וגם זה יוכל לעזור לאנשים לבחור.

בקשר ל-Flash sync speed אני מסכים שמדובר בנתון חשוב מאד אבל הוא לצערנו לא מצוי אצל מרבית היצרנים. למרות שאנו עובדים מול מחלקות השיווק של רוב החברות הגדולות בחו"ל רמת הידע שלהם בתחום נמוכה מאד (תתפלא לשמוע שיש חברות שאמרו לנו חד וחלק שאין סיכוי שישלחו לנו של פלאשים שלהם כי פשוט אין להם - ואני מדבר על מקרה ספציפי של יצרן גדול בארה"ב שעובד איתנו ושולח לנו של מצלמות ועדשות באופן קבוע). בקיצור אם אתה מכיר דרך להשיג את הנתון הזה באופן מהימן לגבי כלל היצרניות נשמח להוסיף אותו - אם לא (וסביר שלא) - זה מה יש בנתיים - זה עדיין יותר מכל מקום אחר שאני מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בקשר להמלצות על זה אפשרי ביותר, אם עשו את זה עם מחשבים שהכל משתנה במהירות מסחררת, אז עם מצלמות זה יישמר להרבה זמן.

אפשר לעשות את זה בצורה הזאת בערך:

תקציב מסויים (קפיצות של 500) וכמה מצלמות שמומלצות בתקציב ואז לעשות את ההשוואה בין המצלמות שבאותו התקציב ככה הבנאדם שרוצה לקנות בא עם ידע מוקדם לפורומים ושואל הרבה פחות שאלות :)

בקשר לאתר, לא הספקתי לחטט הרבה אבל הוא נראה מאוד מושך ומעניין, בהצלחה !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד לא מדובר בהמלצה על מוצר יחיד אלא על מספר מוצרים אפשריים בקטגוריה זאת בהחלט אפשרות.

קח בחשבון שהעניין ידרוש לבצע הרבה מאד סקירות וביקורות על מצלמות - זה לא דבר שייקח יום או יומיים אבל בעיקרון כאמור הרעיון אפשרי.

לגבי האתר - אתה מוזמן להציץ קצת יותר:

http://www.megapixel.co.il/news/archive/3903

זאת נקודת התחלה טובה - הוספנו קישורים למדריכי השימוש באתר בסוף הידיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...