שילוב זכרונות DDR2 ו-DDR3 בלוח אם שתומך בשניהם - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שילוב זכרונות DDR2 ו-DDR3 בלוח אם שתומך בשניהם

yonikl

Recommended Posts

שלום, ראיתי שאתמול מישהו פתח שאלה בנושא, אבל התשובה לא היתה ברורה לי.

אני מעוניין להוסיף זיכרון של 1GB למערכת שיש לה 2GB, וההעדפה היא שיהיה DUAL CHANNEL.

!_Nike_! רשם בתשובה לשואל הקודם שיפנה לשאלות הנפוצות, אך שם רשום בסעיף 5.3 (א) ששילוב של DDR2 ו-DDR לא אפשרי שכן פיסית אין התאמה ללוח אם. זה אומר שאם יש אפשרות לחבר במקביל זכרונות שונים אז כן אפשרי להפעיל במקביל?

כמו כן רשום בהמשך שאם מרכיבים זכרונות במהירויות שונות, הזכרונות יפעלו לפי מהירות הכרטיס הנמוך יותר (שני זכרונות xDDR זהה). אין הפשרות להגדיר בלוח אם למהירויות שונות בסלוטים שונים?

יש לי לוח אם P5QC, זכרון KVR1333D3N9/2GB.

שאלה אחרונה: אני מעוניין להוסיף 1GB DUAL CHANNEL 1333MHz, לוח האם תומך בארכיטקטורה DUAL CHANNEL, ובמהירות 1333. הזכרון הקיים כרגע גם הוא 1333 מה"צ אך לא DUAL CHANNEL, האם זה אפשרי לשלב במקביל?

אני מקווה שלא תראו את השאלות בתור התחכמות, שכן אני מנסה להבין מה ואיך אני אוכל לשדרג את הזכרון שלי.

תודה למגיבים, יוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שציינת הזיכרון יעבוד על פי התדר הנמוך ביותר,ואין שום אפשרות להגדיר מהיריות שונות..

ובקשר ל-DUAL CHANNEL כל הזיכרונות תומכים בזה (כמובן שאם הלוח תומך).

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה אך בצורה פשוטה יותר שכן זה הדבר היחיד שלא כ"F הבנתי עד עכשיו. האם בלוח ניתן לחבר סטיק ולצידו סטיק של DDR3? (כמובן בתנאי שהלוח תומך בשניהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון - עשית כאן סלט שלם, שבו אי אפשר למצוא ידיים ורגליים. קצת סדר ברשותך:

1. לעולם, על שום לוח אם שהוא, לא ניתן להפעיל וDDR3 בו זמנית (כנ"ל ל1 ו2 כמובן). לוח ובו קיימים סלוטים משני הסוגים מסוגל לקבל גם וגם , אבל לעולם לא שני הסוגים בו זמנית.

2. מספר הערוצים (DUAL או TRIPPLE) הוא מאפיין של הלוח, לא של הזכרונות עצמם. הדבר היחיד בזכרונות שקשור לכך הוא הסטים בהם הם נמכרים - סט של שלושה סטיקים מן הסתם יקסום יותר לבעלי לוח עם ערוץ משולש, אבל כל זוג ממנו יעבוד מצויין גם בלוח ערוץ כפול. בנוסף, גם שלושתם ביחד יעבדו על לוח ערוץ כפול פשוט לא בערוץ כפול (ראה סעיף הבא).

3. כל לוח יכול לעבוד גם בערוץ יחיד (SINGLE). אם תתקין שלושה סטיקים של 1GB על לוח ערוץ כפול למשל, הוא לא יעבוד בערוץ כפול כי פיזור הזכרון אינו זוגי - אבל העסק עדיין יעבוד מצויין ברוב המוחלט של הלוחות (יש לוחות ספורים של ערוץ כפול שאינם תומכים ב3 סטיקים למרות שהם כן תומכים בסטיק יחיד, למשל - הדבר יצויין בחוברת ההוראות שבאה עם הלוח והניתנת להורדה באתר היצרן), פשוט ללא הייתרון של ערוץ כפול הזניח לרוב ממילא.

4. בחיבור במהירויות שונות ביחד, כמובן שמאותו סוג אחרת זה לא יעבוד בכלל, כל הזכרונות יעבדו לפי האיטי שבהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למגיבים, ובעיקר ל-vic07 שרשם תשובה כוללת ומסודרת.

מצטער על הבלגאן בשאלה עצמה - לא ידעתי ש-DUAL/TRIPLE CHANNEL הם תכונה של הלוח אם ולא של הזכרון עצמו.

עכשיו אני מתפלא שאסוס הוציאו לוח אם כמו שלי- שני סלוטים DDR3 1333 שני סלוטים 1066 שני סלוטים 800. כנראה רצו לאפשר מבחר (יצא כשDDR3 רק התחיל).

יום טוב לכולם, יוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yonikl, על לא דבר - אבל גם בהודעה האחרונה שלך עשית סלט.

אין דבר כזה כמו סלוט של במהירות אחת וסלוט של במהירות אחרת על אותו לוח. אם רשום על לוח כלשהו משהו בסגנון "DDR2 800\1066" זה אומר שכל הסלוטים של שיש עליו תומכים בכל המהירויות הרשומות, כמובן בתנאי שתכניס מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...