אני מחפש לקנות מצלמה דיגיטלית בטווח מחירים 1500 - 2000 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מחפש לקנות מצלמה דיגיטלית בטווח מחירים 1500 - 2000 ש"ח

kokomoko

Recommended Posts

שלום לכל חברי הפורום

אני מחפש לשימוש ביתי. הכוונה שעיקר השימוש הוא לצלם את המשפחה

מחוץ לבית וגם בתוך הבית (גם בתנאי תאורה חלשים - שהפלאש יהיה מספיק חזק שהתמונה לא תצא מגורענת).

הפרמטרים המעניינים אותי:

חשוב לי כמובן איכות תמונה גבוהה.

חשוב שמהירות התגובה של המלצמה תהיה קצרה (לילדים אין סבלנות לחכות...)

מכיוון שאישתי גם צריכה לתפעל את המצלמה חשוב שמצב AUTO יספק את "הסחורה".

אם יש דגם מומלץ בארצות הברית אני יכול לבקש שישלחו לי משם, אבל העדפה שלי היא לקנות בארץ.

תודה מראש לכל העונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתקיימים כעת בפורום פחות שני דיונים על מצלמות הרלוונטיות לך - הפנסוניק TZ10 והסוני HX5V. שתיהן יתנו לך תוצאות סבירות בתנאי תאורה לקויים, זמני תגובה סבירים, טווח זום מרשים, יכולת טובה ומצב אוטומטי טוב - תכונות ההופכות אותן למצלמות משפחתיות טובות למדי.

טכניקות צילום טובות יאפשרו לך להוציא מהמצלמות האלו את המירב גם בצילומים בתוך הבית (תאורה לקויה) ללא (שלא מומלץ לשימוש בכלל ולצילום ילדים בפרט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

שמתי לב שאלו מצלמות קומפקטיות. האם האיכות צילום שלהם

פחות טובה ממצלמה דמוי SLR כמו למשל canon SX20 IS?

האם בכוונה אתה ממליץ על קומפקטית?

אני מוכן "להיסחב" עם מצלמת דמוי SLR לעומת קומפקטית אם אני אקבל ביצועים טובים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב שאלו מצלמות קומפקטיות. האם האיכות צילום שלהם

פחות טובה ממצלמה דמוי SLR כמו למשל canon SX20 IS?

בבקשה תעיין בכל הדיונים האחרים שנעשו בפורום בעניין זה - סוגיה זאת עלתה שם.

בקצרה - לא.

האם בכוונה אתה ממליץ על מצלמה קומפקטית?

אני מוכן "להיסחב" עם מצלמת דמוי SLR לעומת מצלמה קומפקטית אם אני אקבל ביצועים טובים יותר.

אני "נסחב" עם מצלמת DSLR לא קטנה לאירועים, אולם הערך המוסף שאני מקבל הוא עצום לעומת קטנה. לעומת זאת אני לא רואה ערך מוסף לדמוית SLR בתרחישים אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

ראיתי שכתבו באחד הדיונים "שהליבה" של מצלמות קומפקטיות ו DSLR הם בעצם אותו דבר. השוני מתבטא בזום

יותר גדול ותוספת פיצ'רים. אני אישית נוטה לכיוון של DSLR מכיוון שאני מוכן לשלם את מחיר המשקל

בתמורה לתוספת פיצ'רים.

יש לך איזו המלצה למצלמה מסוג DSLR בטווח המחיר שציינתי שגם מתאימה לתרחישים שציינתי בתחילת הדיון?

תודה מראש לכל העונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסתי לדמוי SLR, מצלמת DSLR אמיתית כוללת לרוב חיישן גדול משמעותית, אפשרות להחלפת עדשות וכן מערכת פוקוס מבוססת על זיהוי פאזה.

מצלמה דמויית SLR לרוב כוללת גוף המחקה בצורתו גוף של SLR (כוללת הגיבנת של הפריזמה - שלא קייימת למעשה במצלמה כזאת) אם כי קטן יותר לרוב. העדשה לרוב כוללת טווח זום גדול יותר משל קומפקטית והמצלמה כוללת לעיתים יותר כפתורים וגלגלות לשליטה ישירה על פונקציות שונות בדומה ל-DSLR.

יחד עם זאת, מאחר שמדובר במצלמת חיישן קטן בבסיסה השליטה הידנית פחות משמעותית, הפוקוס מבוסס ניגודיות (עדיין איטי יותר מפוקוס מבוסס זיהוי פאזה) ויכולת הצילום באור חלש מוגבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אב ל-3 עם מצלמת DSLR מעולה וענקית (ושותף לשני הדיונים שצוינו לעיל) - קח בחשבון שכל יתרונותיה של DSLR חסרי משמעות אם לא תביא אותה איתך לכל מקום.

לטקס סיום חוג מחול או יום הולדת בגן זה עוד סביר להביא גדולה, אבל בדיוק לרגעים היפים והאוטנטיים ביותר בגן המשחקים/בבריכה/בים או סתם ביומיום אתה זקוק למצלמה קטנה וקומפקטית שתמיד איתך. כשאני עם 3 הבנות ונסחב עם עגלה+תיק+הקטנה על הידיים אין מצב שאני גם אסחב עם DSLR גדולה ויקרה במשך שעות.

אישית חשבתי על מצלמפון איכותי אבל הם גדולים, מסורבלים ויקרים מדי ועוד נחותים בהרבה ממצלמות קופקטיות שעולות שליש מחיר.

אלא אם אתה צלם חובב-פלוס, הקומפקטיות נותנות ביצועים מעולים (גם בוידאו) ויחס עלות/תועלת גבוה בהרבה (ולמעשה אינסופי בהשוואה אם ה-DSLR לא איתך בכל מקום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך כל ידע בצילום עדיף שלא תצלם עם DSLR, התוצאה לרוב תהיה עדיפה עם קומפקטית טובה. שלא לדבר שכמו שתואר מעלי מדובר במצלמה גדולה ומסורבלת בהרבה - משקל הגוף לבדו 500 עד 700 גרם.

כחובב צילום נלהב יחסית אני לעיתים יוצא לסתם טיול עם הילד ביחד עם תיק שכולל את המצלמה, עדשות שונות (אני מצלם עם עדשות פריים), פילטרים, ציוד ניקוי בסיסי ובסך הכל לפחות 2 ק"ג. בשעות ערביים ולצילומים בתוך הבית אני גם לפעמים לוקח חצובה. לציין שמערכת הצילום שלי עוד נחשבת לקלת משקל יחסית...

בתקציב שלך יש קומפקטיות משובחות למדי והתכונות הנוספות של דמויות DSLR פחות נחוצות לצרכים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכל האנשים האדיבים שענו לי.

אני מצטער אבל קצת התבלבלתי בין המושגים.

לא התכוונתי למצלמת DSLR (מחוץ לטווח המחירים שציינתי - עד 2000 ש"ח) אלא למצלמת דמוי SLR.

אני מתלבט בין דמוי SLR לקומפקטית.

ההיגיון שלי אומר שאם חברה משקיעה מאמצים בהקטנת המוצר למימדים קומפקטיים כנראה שיש

מחיר שהצרכן משלם (יותר כסף ו/או פחות פיצ'רים ו/או פחות איכות בתמונה וכו'....).

מה שהתכוונתי הוא שאני מוכן לקנות קצת יותר "מגושמת" שהיא דמוי SLR על פני

מצלמה קומפקטית, ובתמורה לקבל יותר מהמצלמה.

1. האם אני צודק בהנחה שלי?

2. בהנחה שכן, מישהו יכול להמליץ על דמוי SLR בתרחישים שציינתי?

תודה מראש לכל העונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכתבתי תופס גם למצלמה כנ"ל - גם בגודל ומשקל של קופסת שימורים לא תיקח איתך לכל מקום.

בשביל הניסיון - נסה לסחוב איתך לכל מקום משהו בסדר גודל הזה ותחזור לכאן עוד שבוע עם מסקנה.

לא חושב שתרוויח הרבה, אולי מלבד זום גדול יותר ואיכות תמונה משופרת במספר מקרים מאוד מוגבל (ודאי בטווח המחירים הזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...