איכות תמונה(צבעים, חדוד) ע"פ נתונים יבשים - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איכות תמונה(צבעים, חדוד) ע"פ נתונים יבשים

benrot

Recommended Posts

שלום לכולם,

ההתלבטות העיקרית שלי היא בין Sony cyber-shot HX5 לבין Panasonic TZ10\ZS7

עד לפני יומיים כבר הייתי כמעט סגור על הסוני מכיוון שעל פי המפרט והנתונים היבשים איכות התמונה בסוני אמורה להיות טובה הרבה יותר מאשר בפנסוניק,

(חיישן CMOS לעומת CCD ועוד..)

אך הופנתי ע"י אחד המשתמשים פה בפורום לגלריות לדוגמא של שתי המצלמות וישר הבחנתי בהבדל איכות התמונה מבחינת חדוד וצבעים,

חשוב לי לשמוע ממכם איך אתם מסבירים את זה שבכל האתרים אומרים שאיכות התמונה בסוני מצוינת וטובה יותר מאשר בפנסוניק ובפועל זה נראה רע??

גלריה של הסוני:

http://www.dcresource.com/reviews/sony/dsc_hx5v-review/gallery

גלריה של הפנסוניק:

http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_zs7-review/gallery

**שימו לב להבדלי הצבעים באותם שצילמו גם בסוני וגם בפנסוניק(בעיקר בצבע הירוק- הדשא)

אשמח לתגובתכם בעניין.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית - בעת התבוננות ביקרתית בתמונות רצוי להצטייד במסך נורמלי (לא מסך TN לצורך העניין) ולהשקיע כמה דקות בכיולו. למרבית מסכי ה-TN יש נטייה להציג צבעים לא אמיתיים בעליל.

שנית - התרשמות אמיתית מצבעי התמונה ניתן להפיק רק לאחר הדפסתה (במעבדה או במדפסת מקצועית).

שלישית - ההעדפה היא מאוד סוביקטיבית ותלוית נושא

רביעית - בכמעט כל ניתן לכוונן את רמות חיות וריווי הצבעים בתפריטי השליטה שלה.

חמישית - חיישן CMOS לא בהכרח טוב יותר מחיישן CCD ולא חסרות דוגמאות בעניין זה.

שישית - לפי התרשמותי הסוביקטיבית מתמונות אלו - במצב אוטומטי ובברירת המחדל - הצבעים של הסוני והניגודיות אכן לא מרשימים ונראים דהויים. הפנסוניק נותנת צבעים חיים יותר אולם איזון הלבן לא תמיד מושלם. הפנסוניק גם נותנת עם יותר ניגודיות - מה שנותן אשליה שהתמונה הרבה יותר חדה, נראה גם שהפנסוניק מפעילה מעט יותר חידוד על התמונות (מה שאולי נראה טוב במבט חטוף, אבל גם יוצר תחושה של תמונה "דיגיטאלית" מדי, מלאכותית ולא כל כך נעימה לעין בחלק מהנושאים). כאמור - ברוב המצלמות מקטגוריה זאת ניתן לשלוט בכל הפרמטרים האלו, כך שקשה לחרוץ דעה רק מתמונות אלו ויש לקבל מידע נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה על התגובות הענייניות.

שנית, אם איכות התמונה עומדת אצלי במקום הראשון בבחירת מבין ה2(אלא אם יש דגם אחר שאתם ממליצים) איזו אתם הייתם לוקחים???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז לפי טעמי זה נראה שאיכות התמונה בפנאסוניק טובה יותר.

אם נלך לפי פרמטרים שאתה המלצת, איך התפריטים בסוני ואיך בפנסוניק?איך הרזולוציה?

ידוע שהוידאו בסוני הוא FULL HD לעומת HD בפנסוניק, האם ההבדל נראה לעין בצורה משמעותית?

ומה מבחינת מהירות?איזה מהירה יותר והאם יש צורך לתת לזה נתח מההחלטה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובה :)...כשאתה כותב שאיכות התמונה טובה יותר בפנסוניק לטעמי מעניין אותי לדעת מה דעתך?שבסוני התמונות טובות יותר?

*לאחר התבוננות בלינק שנתת אני חושב שהאיכות וודיאו טובה יותר במעט בסוני אך ההבדלים הם קטנים שלא יגרמו לי לבחור לכאן או לכאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב שתסביר לי משהו....

בחלק מהגלריות התמונות בפנסוניק נראות לי טובות יותר מהסוני ובחלק מהגלריות דווקא התמונות של הסוני נראות לי יותר טוב...יש אופציה שאתרי ביקורות עושים שינויים יזומים בתמונות על מנת לתמכר מצלמה כלשהי או להפך?

*לדוגמה שים לב:

http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_tz10_review/sample_images/

איך נראת לך עכשיו איכות התמונות של הפנסוניק?? התמונות נראות לך טוב כמו באתר הקודם שנתתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שההבדלים זניחים ושקולים לכאן או לכאן, תלוי באיזה אתר אתה קורא את הביקורת.

שיקול חשוב נוסף שלא התייחסת אליו הוא ארגונומיקה, התחושה של המצלמה ביד, נגישות הכפתורים ונוחות ומהירות תפעול הפונקציות החשובות לך. שיקול זה הינו קריטי בבחירת (שחיפשתי מצלמת DSLR פסלתי את הקנון 40D/50D די בהתחלה בגלל שתכנון הגוף והגישה לפונקציות השונות לא התאים לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...