דמוי SLR לעומת קומפקטית(?) - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דמוי SLR לעומת קומפקטית(?)

benrot

Recommended Posts

אני עוד בשלב ההתלבטות איזה לקנות ובעקבות ההאכזבה הגדולה שלי מאיכות הצילום בסוני HX5 אני מוכן לשקול לעבור לדמוי SLR.

השאלה שלי היא איזה מצלמת דמוי SLR תניב לי תוצאות צילום טובות יותר מאשר בסוני HX5 וטובות יותר גם מTZ10\ZS7???

*חשוב שהיא תהיה בערך באותו תקציב של 350$

תודה מראשש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמוית SLR לא שונה מהותית מהקומפקטיות השונות מבחינת "הלב" שלהן (חיישן, מנוע עיבוד תמונה) - השונות היא בעדשה עם טווח זום גדול יותר (אולם לא בהכרח איכותית יותר), גוף בעיצוב שונה, יותר שליטה ידנית עם יותר שליטה ישירה בפרמטרים השונים דרך כפתורים וגלגלות (לא תמיד) ותוספת של עינית אלקטרונית (EVF).

זאת ועוד - על מנת להשיג אורך מוקד (בהקבלה ל-35 מ"מ) מאוד ארוכים וטווח זום מרשים בעדשה בגודל (ומחיר) סבירים, היצרנים לרוב מציידים את דמויות ה-SLR בחיישנים קטנים יחסית (לרוב 1/2.5 עד 1/2.3) מה שלרוב מתבטא ברעש רב בתנאי תאורה בינוניים ומטה.

אם איכות התמונה כל כך חשובה לך, אולי תברר לגבי מצלמות קומפקטיות ששמות יותר דגש על נקודה זאת - כגון ה-F200EXR של פוג'י

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפוגי מניבה תוצאות טובות יותר מהשתיים האלו?

(זום אופטי X5?!, ללא שליטה ידנית כלל, אני צודק בנתונים האלה לגבי הפוגי?)

תעשה הפרדה בין נתוניים מכניים (טווח הזום ואפשרויות שליטה) לבין איכות התמונה שתלויה בחיישן ובמערכת עיבוד התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, האמת שראיתי תמונות מהפוגי ובאמת שאיכות התמונה שם מצוינת, אך הנתוניים של הזום ושאר הנתוניים המכניים הם לא עומדים בתנאים שלי.

האם יש עם איכות צילום טובה כזאת וגם בעלת זום של X10 לפחות?(כמובן בטווח המחיר של עד -קנייה בחו"ל 360$)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקבות ההאכזבה הגדולה שלי מאיכות הצילום בסוני HX5 אני מוכן לשקול לעבור לדמוי SLR.

השאלה שלי היא איזה מצלמת דמוי SLR תניב לי תוצאות צילום טובות יותר מאשר בסוני HX5 וטובות יותר גם מTZ10\ZS7???

אלו בדיוק שתי המועמדות המובילות שלי, במיוחד ה-HX5 בשל ביצועיה בתנאי תאורה קשים (לפחות לפי הביקורות).

תוכל אולי לפרט ממה בדיוק התאכזבת?

למיטב ידיעתי אם מה שאתה מחפש זה עדשה רחבה + זום גדול + וידאו FHD + יכולת GEOTAGGING לא תמצא משהו יותר טוב בטווח המחירים הזה. הבעיה עם מצלמות גדולות יותר (יש לי אחת - F717) שבסוף אתה לא לוקח אותן ל-90% מהמקומות והאירועים כך שאיכות התמונה שלהן היא בדיוק - אפס.

תנסה לחפש לפי הפרמטרים שחשובים לך פה: http://www.dpreview.com/reviews/compare.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TMPSUR, הפייבוריטית שלי הייתה הסוני, עד שראיתי השוואת תמונות בינה לבין הפנאסוניק(ראה קישורים שהוספתי בתחילת השרשור), כעת אני נוטה יותר לכיוון הפנאסוניק למרות שהוידאו בסוני הואFHD לעומת HD בפנסוניק וגם לפי מה שאני הבנתי מהנתונים(ואני לא מבין הרבה בכלל) הסוני מהירה יותר, לא יודע עד כמה זה משמעותי.

כרגע אני באמת לא יודע מה לעשות ואיזה להחליט מבין ה2.

מה הרשמים שלך מהמצלמות הנ"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ניסיון אישי איתן - רק קראתי עליהן.

לי דווקא חשוב יותר מכל ביצועים בתאורה חלשה/ביתית - זה הרוב המכריע של הצילומים שלי (3 ילדות) וכאן לסוני יש יתרון משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שאני לא יודע עד כמה משמעותי... תסתכל בגלריות של 2 הדגמים(יש קישורים בתחילת השרשור) אני לא רואה כזה הבדל במצב תאורה לא אידאלי, אתה רואה את ההבדלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז גם אני ככה חשבתי והייתי סגור על הסוני עד שראיתי את הגלריות.

ואם אתה מתבסס על ביקורות את יכול לראות שיש ביקורות לא הכי טובות על איכות התמונה בסוני(תגובות של קונים ולא של סוקרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...