מבקשת המלצה למצלמה בתקציב 1000+ ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקשת המלצה למצלמה בתקציב 1000+ ש"ח

shulamit

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניינת לקנות מצלמה דיגיטלית. המצלמה תשמש אותי בעיקר לטיולים, חברים, אירועים ושימושים אחרים סטנדרטיים. אני לא מקצוענית ולא נמצאת בתחום הצילום.

הייתי היום בעיר והתייעצתי עם כמה מוכרים, וכרגע אני נוטה לקנות משהו של Canon. המוכרים אומנם אמרו לי ש-Canon יקרים בלי סיבה, אבל לחברה שלי יש מצלמה של Canon והיא ממליצה.

מילאתי את השאלון למטה ואשמח אם מישהו יוכל לכוון אותי לדגמים מומלצים. האם התקציב שלי בסדר? אוכל להוסיף עוד 100-300 שקלים אם זה שווה.

תודה רבה

שולמית

מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון? 1000

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? בעיקר באור יום, אבל לפעמים גם בלילה

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ). לא יודעת

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. לא

האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. לא

האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? לפעמים

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה שם היצרן והדגם, ומה חסר לך בה? לא

האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? רוב ההדפסות שלי יהיו קטנות/רגילות אבל לעיתים רחוקות ארצה להגדיל תמונה חשובה ואז זה יכול להיות גם A3

מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? שים לב שמכפלת הזום (למשל X10) אינה נתון מועיל בבחירת מצלמה. הנתון החשוב הוא טווח העדשה במ"מ. המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. לא יודעת

כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור מצלמה שנכנסת לכיס? האם מצלמה עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? המצלמה לא צריכה להיכנס לכיס, אבל חשוב שאוכל לשאת אותה בתיק הגב ולא בתיק נפרד

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? שמעתי דברים טובים על canon

שאלות אופציונליות (מומלץ למלא כדי לקבל המלצה מדוייקת)

אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

מהירות תגובה (השהייה בין תמונות, מהירות פוקוס) חשוב שיהיה אפשר לצלם כמה תמונות ברצף בלי לחכות יותר משנייה עד שהמצלמה תהיה מוכנה. חשוב גם שכפתור הצילום יגיב מיד ללחיצה ושלא תהיה השהייה

מקרו - מה גודל האובייקט המינימלי שאיתו חשוב למלא את התמונה - זבוב? פרח? מספר פרחים? אני בד"כ אצלם אנשים, לפעמים נופים, ולעיתים רחוקות פרטים זעירים

תמיכה בפורמט RAW‏ לא צריך

אפשרות לפוקוס ידני. גם כאן מדובר בתכונה בעלת תועלת מוגבלת מאוד במצלמות קומפקטיות, כי ברובן קשה לפקס ידנית לא צריכה

תושבת לפלאש חיצוני‏‏ לא

מסך מפרקי לא רוצה

עינית אופטית או אלקטרונית. שים לב שברוב המצלמות הקומפקטיות לא קיימת עינית, ויש לכך סיבות טובות לא צריך

מצב צילום ווידאו. אלו מהתכונות הבאות חשובות לך (אם בכלל) - מייצב; אפשרות לשינוי הזום האופטי בזמן ההסרטה; רזולוציה גבוהה במיוחד (HD)‏‏ כן - אשמח אם אוכל לצלם איכותי במצלמה כולל שינוי זום תוך כדי הצילום וייצוב

כמות פיקסלים. שים לב שהתכונה הזו לא מעידה על איכות תמונה ולכן עדיף להתעלם ממנה לא יודעת

כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי purple-fringing? ‏הבנתי שזה משנה רק בצילום תקריב אז זה כנראה לא כל כך חשוב

האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש תהיינה מדוייקות ללא שינויי הגדרות? חשוב לי שהמצלמה תדע אוטומטית להפעיל פלאש ושהמצלמה תדע לעשות פופ אפ כדי שלא יהיו עיניים אדומות בצילום ושהטווח של הפלאש יהיה אפקטיבי בצילום אנשים בלילה

סוג סוללות - פאק ליתיום נטען מול סוללות AA. עבור רוב המשתמשים פאק ליתיום עדיף לא בטוחה. אם הליתיום לא כל כך יקרות אני מעדיפה אותן ואז אקנה 2 כדי שלא אתקע בלי , אבל אם זה יקר עדיף לי כבר AA

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור רשמי

תכונות אחרות:

1. זום - רוצה שיהיה לי זום איכותי - גם בסטילס וגם בוידאו. אני יודעת שאיכות הזום תלויה גם בגודל העדשה של המצלמה והייתי רוצה במכלול לקבל זום איכותי.

2. בטריות - חשוב שיחזיקו הרבה זמן, כמה שפחות להחליף (קראתי שיש חיישנים מסוימים שחוסכים יותר מבטריה מאחרים, וגם שגודל המסך משנהף אז תקחו את זה בבקשה בחשבון אם זה רלוונטי.)

3. זיהוי מצמוץ - הבנתי שיש תכונה כזאת ואשמח אם תהיה לי אבל זה לא קריטי.

4. צילום רצף תמונות

5. צילום מושהה

6. אני חושבת שחוגה למעבר בין המודים זה יותר נוח מאשר ב-MENU. אם זה נכון - הייתי מעדיפה חוגה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...