הגדרת ההארדיסק - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרת ההארדיסק

tordek

Recommended Posts

פשוט תדאג שהג'אמפר יהיה על MASTER, תחבר אותו רגיל במקום הישן ותעשה בביוס AUTODETECT.

לא צריכה להיות בעייה מיוחדת עם זה.

חוץ מזה אתה לא צריך להגדיר כלום, רק לפרמט, לחלק ולהתקין ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל להרחיב? איך אני יודע האם הג'אמפר הוא על מאסטר והיכן בדיוק נמצאת אפשרות ה אוטו דיטקט? ואם היא לא עובדת איך אני מגדיר אותו ידנית? לא הבנתי מה בדיוק יש לי לחלק 0_o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הדיסק עצמו צריך להיות איור שמראה איך לשים את הג'אמפר על MASTER.

יש בביוס אפשרות AUTO DETECT HDD ... או משהו בסגנון הזה, לאחר החיבור הפיזי, אתה צריך להפעיל את זה וזה יזהה את הדיסק בצורה אוטומטית.

אני מניח שתרצה לחלק דיסק של 80GB לפחות ל2-3 חלקים ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אוכל לקבל על השאלה הקודמת ולהוסיף עוד שאלה,

מהם ההבדלים בין 80 GB 7200 ATA-100 (8MB)

לבין 80GB 7200/133 (8MB)

מה זה ATA 100 ומה זה ATA 133 ולמה ההבדל ביניהם הוא 60 שקל

נ.ב הכונן הראשון של והשני של MAXTOR

עריכה: תודה רבה על המידע

עריכה2: איך חלוקה? שמעתי שיש תוכנה מיוחדת שמבצעת את זה כבר אחרי התקנת החלונות, אבל לא יותר מומלץ לעשות בזמן ההתקנה? איך אני מחלק אותו בזמן ההתקנה? הייתי רוצה לחלק אותו ל ארבע חלקים שווים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל פרקטי בין 2 הכוננים, יש הבדל תיאורטי שאין לך צורך לדעת אותו כרגע (אתה גם ככה מבולבל) ;)

אני בעצמי קונה דיסק חדש ואני הולך בדיוק על הWD הכתבת (ATA100). איפה אתה מתכוון לקנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב KSP בחיפה עולה 490 שקלים הדיסק הנ"ל ואני מוסיף אליו גם את צורב הלייט און ב 230 שקלים.

עריכה2: איך חלוקה? שמעתי שיש תוכנה מיוחדת שמבצעת את זה כבר אחרי התקנת החלונות, אבל לא יותר מומלץ לעשות בזמן ההתקנה? איך אני מחלק אותו בזמן ההתקנה? הייתי רוצה לחלק אותו ל ארבע חלקים שווים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. גם אני קונה בKSP !!!

2. יש 3 אפשרויות לחלק :

א. FDISK - תוכנה שעוד לפני הפורמט מאפשרת לך לחלק את הדיסק איך שתרצה, אבל קצת קשה להשתמש בה ...

ב. בזמן התקנת הWINDOWS (רק XP), תהיה לך האפשרות לחלק את הכונן, הפעלה פשוטה למדי ...

ג. בעזרת תוכנה מיוחדת (PARTITION MAGIC) שיש קישור אליה באתר, לאחר התקנת (או בכל זמן שתרצה).

הכי בטוח זה אפשרויות א' וב', וקצת סיכון יש באפשרות ג'.

חוץ מזה, אין העדפה מסויימת לאופן חלוקת הדיסק.

נ.ב : החלקים לא חייבים להיות שווים ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. תבדוק כמה אחריות נותנים (לי הלכו שני דיסקים אחרי שנתיים וחצי)

ב. אתה יכול להוריד מהאתר של היצרן תוכנה שמופעלת מהפלופי גם לפורמט וגם לחלוקה לפרטישן (במקסטור היא נקראת מקס בלאסט3)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...